Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kelam

Nowa klawiatura, mysz i podkładka - fingergrip, CS i cRPG do 500-550 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z dnia na dzień z 7cm/360* przerzuciłem się na 50cm/360* :)

Sorry, że się tak podłącze, ale nie chciałem zakładać nowego tematu:

Wiem, że grasz w CS 1.6 i jesteś ekstremalnym low-sensem, a z tego co tam napisałeś wynika, że kiedyś grałeś na innej czułości, tak więc czemu zrobiłeś taki skok w czułości myszy? Czy niskie czułości są dobre w CS? Pytam tylko żeby wiedzieć czy też tak nie zrobić jeśli lepiej się gra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co przeczytasz poniżej jest moją subiektywną opinią.

Oczywiście, że gra się lepiej. Przy sensitivity ~50cm/360° i dużej podkładce możesz precyzyjnie celować i wciąż dasz radę obrócić się szybko w tył w razie potrzeby. Przy 10cm/360° dużo trudniej skutecznie kontrolować rozrzut. Radzę od razu ustawić niską czułość, na początku będzie trudno się przyzwyczaić, ale potem zobaczysz o ile łatwiej jest celować. Są pewne granice, problemy zaczynają się w momencie kiedy brakuje miejsca na obrót o 180°. Całe szczęście w tej grze akcja nie jest na tyle szybka żeby trzeba było robić to bardzo często.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troche hardcore jak Deathaddera trzymac fingertipem. Kelam, skoro lubisz fingertip moglbys sprobowac z jakas myszka specjalnie dla tego chwytu np a4techem 760H.

Sorry, że się tak podłącze, ale nie chciałem zakładać nowego tematu:

Wiem, że grasz w CS 1.6 i jesteś ekstremalnym low-sensem, a z tego co tam napisałeś wynika, że kiedyś grałeś na innej czułości, tak więc czemu zrobiłeś taki skok w czułości myszy? Czy niskie czułości są dobre w CS? Pytam tylko żeby wiedzieć czy też tak nie zrobić jeśli lepiej się gra

Tak sa dobre bo mozesz precyzyjniej wycelowac. Dlatego walsnie myszki typu IE (400dpi) sa bardzo popularne u graczy counterstrike'a. Kiedys na yt widzialem jak na jakism bootcampie Fx gralo deathmecze, kazdy rowno zamiatal podkladke.

W innych grach typu Quake czy nawet BF nie potrzebujesz az takiej precyzji jak w csie imo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W czasach, gdy pełny obrót zajmował mi 7cm grałem na X6-60D, która ma 1000DPI (sens. 6). Wiesz, mysz wydawała mi się świetna. W temacie myszek nie byłem w ogóle zorientowany. Po tym jak padła chciałem kupić ją jeszcze raz, lecz postanowiłem sprawdzić na czym grają "pro". Przeglądałem profile chłopaków z topowych klanów na ich stronach i we większości były to IntelliMouse'y.

No to co? Trzeba było spróbować, nie? :D Jak już kupiłem, to zachciało mi się wypróbować ich configów. Załadowałem i się troszkę zdziwiłem: "O matko... jak wolno", ale postanowiłem trochę na tych czułościach pograć. Grałem chyba z 3-4h na DM'ie i jakoś się przyzwyczaiłem. Nigdy do wyższej czułości nie wróciłem.

A jeśli chodzi o "ekstremalne lowsens" to uwierz, że są lepsi. :)

Nie wiem jak auxoffala, ale pamiętam jak jeden z userów tego forum, oznajmił, że obrót o 360* zajmuje mu ponad metr. Bardziej zdziwiło mnie to, jak powiedział w co gra - Call of Duty 4.

@up

A strzelanie z RailGun'a? Obejrzyj sobie

, to się zdziwisz. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, chyba też sobie tak spróbuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja poszedlbym w stronę Logitecha jeśli chodzi o mysz i klawiaturę ... Co do myszki ideałem jest dla mnie G700 ale nieco przekracza budżet .. Co do podkladki zdecydowanie Razer Destruktor gdyż cieżko mi byłoby znaleźć coś lepszego a podkładek przerobilem już sporo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem Razera DA Black Edition + Qck heavy :) Prawdopodobnie dotrze do mnie w środę/czwartek.

Z racji niezdecydowania, z klawiaturą dałem narazie na wstrzymanie.

Jeszcze raz - dzięki wszystkim za rady. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...