Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kapus

AMD Radeon HD7000 Series - oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

No, obawiałem się premiery, ale jak widzę dobrze, że nie czekałem i kupiłem HD6850 bo HD7770 się okazał niewypałem, kto takie coś wypuścił, wg. testu tutaj na pclabie momentami jest gorzej niż na HD6770...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, obawiałem się premiery, ale jak widzę dobrze, że nie czekałem i kupiłem HD6850 bo HD7770 się okazał niewypałem, kto takie coś wypuścił, wg. testu tutaj na pclabie momentami jest gorzej niż na HD6770...

 

Nie rozumiem czego sie spodziwaliscie, AMD przygotowywuje luke na rynku dla APU, skonczyla sie era tanich i wydajnych dedykowanych gpu. Nvidia, pewnie podazy za rynkowym trendem i bedzie mozna powiezdiec; "tanio to bylo dawniej".

 

Jak ktoś chce kartę na poziomie 6850 lub mocniejsza to powinien pomyśleć raczej o 7850.

 

Ze slajdow wynika, ze wydajnosc 7800 series, ma byc nieznacznie wyzsza od 6800, jednoczesnie ponizej wydajnosci 6900 series. Bedzie lepsze OC, ale przy nieciekawej cenie. Nadchodzi era szajsu, o architekture bulldozera i trzeba zrobic mu miejsce, zeby ktos to kupowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy 7950 oraz 7970..

 

Czy też w gpu-z pokazuje wam Bus interface: Pci-e 16x 3.0 @ 8x 1.1 bądź Pci-e 16x 3.0 @ 8x 2.0 ? Niby to w celu zarządzania energią ale nie wiem dlaczego karta nie chce iść na 16x 2.0 ... Nie mam zajętego żadnego innego pci-e. Przymulenia karty nie czuć w 3dmarku11 bez zadnego oc procka i grafy robi ponad 7100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciekczl, Tak to jest normalne. Obok informacji o prędkości PCIE, masz przycisk, dzięki któremu włączasz tryb 3D karty (renderowanie sceny). Wartość Bus Interface powinna wtedy wrócić do domyślnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie w tym problem, że wtedy z 8x 1.1 przechodzi na 8x 2.0 i nic więcej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciekczl,

- odpal jakąś grę w okienku (lewy Alt + Enter jeśli nie ma w opcjach gry) i podglądaj inf. w GPUZ

- w drugim slocie PCIE nie siedzi żadna karta?

- poszukaj, może w biosie płyty głównej jest możliwość zmiany prędkości PCIE

- przeczyść sloty PCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak.. Przeinstalowałem system, dalej mam max 8x 2.0 pokazuje tak nawet w informacjach w CCC. Karta jest nowa, wcześniej miałem 6950 i normalnie smigało 16x 2.0. Włożyłem ponownie karte w slot - nic nie pomogło. Tak jak wcześniej napisałem nie mam żadnej innej karty w 2 slocie pci-e. Nie wiem w czym może być problem;/

 

Edit

 

Poradziłem sobie. Ponowne wgranie biosa od płyty głównej (tego samego) rozwiązało problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Koniec dobrych, tanich kart? Czyli że się z moim HD6850 wpasowałem widzę, skoro HD77xx jest słabsze, a HD78xx ma być nieznacznie wydajniejsze, więc w sumie dobrze, że nie czekałem - tego się obawiałem, ze się okaże że się zabrałem za kupno za wcześnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieznacznie ?

 

między 7770 a 7870 będzie więcej jak nieznacznie.

7870 - 6970.

7850 - 6950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieznacznie ?

 

między 7770 a 7870 będzie więcej jak nieznacznie.

7870 - 6970.

7850 - 6950.

prędzej będzie

7870 =< 6970.

7850 =< 6950.

 

Teraz pozostaje poczekać na powolny spadek cen 77x0 (2-3 miesiące) i karta będzie całkiem niezła opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cena spadnie do 500 to tak....niko dlaczego to takie odpowiedniki sobie wymysliłeś?bo 6850 wyszło slabiej od 5850?

To nie laptopowa nvidia gdzie numer serii i wyższy numer karty jest wolniejszy od poprzednika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pare ludzi wcześniej twierdziło po specyfikacji 7870/7850, ale pamiętam jak przed premeirą pisali o 7950, że bedzie 25% wolniejsze od 7970 bo bo wszystkiego 1/4 mniej - w realu wyszło 5-10 % wolniej a nie 25%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cena spadnie do 500 to tak....niko dlaczego to takie odpowiedniki sobie wymysliłeś?bo 6850 wyszło slabiej od 5850?

To nie laptopowa nvidia gdzie numer serii i wyższy numer karty jest wolniejszy od poprzednika

 

Nie, dlatego ze AMD zaprezentowalo slajdy, z ktorych wynika, ze seria 7800 ma miec wydajnosc nieco nizsza od serii 6900. Skoro AMD zapowiada, ze karta bedzie wolniejsza to nie nalezy sie spodziewac, ze zaproponuja szybszy produkt. Moze OC to naprawi, tylko ze pierwsza seria bedzie w cenie "6900" i dodatkowo z lichym chlodzeniem.

 

Tak pare ludzi wcześniej twierdziło po specyfikacji 7870/7850, ale pamiętam jak przed premeirą pisali o 7950, że bedzie 25% wolniejsze od 7970 bo bo wszystkiego 1/4 mniej - w realu wyszło 5-10 % wolniej a nie 25%.

 

No jest powtorka z 5750 vs 5850. Pierwsza miala miec polowe wydajnosci mocniejszej, w praktyce roznice byly duuuuzo mniejsze, ale zaczely sie pojawiac nowe gry, nowe sterowniki i wydajnosc skaluje sie juz znacznie lepiej. Wiadomo nie od dzisiaj, ze obciecie 25% karty nie spowoduje spadku wydajnosci o 25%, tylko MOZE spowodowac spadek wydajnosci nawet do 25%. GPU sie nie skaluja sie doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócimy do tego jak pojawi się oprogramowanie do zmiany napięcie na HD77xx.

1250Mv robi 1200, oprogramowanie jest, no i do tego 98C na rdzeniu przy tym woltażu.Do czego chcesz jeszcze wracać?

Dla przypomnienia

HD6850 bez zmiany podkręcił się do 940Mhz

Ze zmianą napięcia osiągałem 1030MHz. Stock to 775

18% ze zmianą napięcia 33%

Teraz popatrzmy na 7770

8% ze zmianą 20%.

Teraz popatrz jeszcze raz na cenę i możliwości tych kart. Bronienie tej karty przy tej cenie jest istnym bezsensem.

 

PS. ktoś zapoczątkował podnoszenie cen, to się nie zdziw jak każdy segment rynku GPU poskoczy cena/wydajność. Kto oberwie po kieszeni?? Wracają czasy przed 2900 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby jakiś desperat robił CF z HD7770, to może się chwalić że jego multi-gpu bierze w IDLE całe 8W (powiększcie obrazek, bo jest za mały).

 

Recenzja CF HD7770.

 

Wydajność takiego CF średnio w okolicach trochę podkręconego HD6950 (oczywiście tam, gdzie CF działa).

 

Podsumowując: wydajność HD6950 za cenę HD6970. Jacyś chętni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje potrzymać przez kilka dni HD 7970 w budzie, ale niestety mam z nią kilka problemów. W F1 2011 i Dirt 3 występuje błąd samoczynnej zmiany ustawień graficznych. Za Chiny ludowe nie mogę ustawić rozdziałki FHD z MSAAx8 - maksymalna rozdzielczość przy takim wygładzaniu jest ustawiana do 1280x1024. Ten sam problem dotyczy obu gier, nie występuje np.: w Skyrim.

 

Sterowniki: 8.921.2 RC11

Dodam jeszcze, że problem nie występował z GTX 570, 580, HD 6950 itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema jakichś informacji o 7870 >??

najwcześniej coś początkiem marca się dowiesz, bo premiera ma być kolo 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w magazynie 0 szt. data dostepnosci nieznana :lol2:

 

Spada, ale chyba stan ich na magazynie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jako ze jestem juz tu[prawie] 5 lat powiem ze pozbylem sie 6950 ,liczac ze dostane na przeczekanie jakas dobrą ,oszczedną karte w dorej kasie,taka karta miala byc 7770,niestety zalamala mnie na poczatku mala wydajnoscią bo liczyłem na minimum osiągi 6870 lub troche ponizej ,a po 2 na dobrą cenę .

 

podsumowanie

7770 zamiast <= 6870 otrzymujemy <=6850

7770 cena zamaist 450zł [nowosc 500] to 750 zł -śmiech na sali

 

pozdrawiam ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testów była kupa i poza tym śmieszyło mnie to, że ludzie mówili przed premierą 7700 > 6870 (O la Boga !) i nieco bardziej przyziemni 7700 > 6850. Po specyfikacjach było widać, że szału nie będzie, a jedynie ceną ta karta się obroni, a teraz nagle zdziwienie i szok.

 

@ SAVA_ON Ja sprzedałem swoją 6950@ 6970 nieco wcześniej chcąc brać 7970, ale cena/wydajność nie taka. Na szczęście mam GTX 570. Poczekaj, na 78xx jeżeli chcesz mocno mieć kartę na przeczekanie.

 

P.S Pozdrów Lodówe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Vulc Przy mocnym wietrze nawet nie myślałem o zjazdach. 15km/h po płaskim robi się problemem. Nie ma bata, nawet duża masa nie pomaga. Lekka osoba by po prostu chyba odleciała z wiatrem. To, co na normalnym rowerze się da, na oreo jest niemożliwe. Fajny rowerek, oby służył i dawał dziką radość!  
    • 1. Tylko baza użytkowników pstryka jest trochę większa niż baza posiadaczy ps5, stąd argument o Xeno, które mimo wszystko sprzedało się średnio. 2. No niestety nie działa to w przypadku wszystkich gier;) 3. Zgodziłbym się, gdyby spadek sprzedaży gier z serii nie był postępującym od kilku poprzednich części trendem. To nie jest tylko problem Rebirth, trend jasno wskazuje, że spadek sprzedaży to problem systemowy Finali. No właśnie nie wiem, czy zaniedbało. Final od czasu 9 ewoluował, z ostatnich gier mamy umiarkowanie przyjęte 13, bardzo dobrze przez zainteresowanych przyjęte 14, 15, która złożyła podwaliny pod 15 i 16, FF16, który był eksperymentem (imho to dobra gra, ale kiepski jrpg i jeszcze gorszy slasher - ale to materiał na odrębną dyskusję), ale np. system walki z FF7 uwielbiam i uważam, że to najlepsze, co w ostatnich latach pokazały JRPGi. Szczerze, to nie mam za wiele pomysłów na to, co więcej mogłoby Square zrobić, żeby uczynić z Finala w jego ostatniej formie grę (w sensie JRPG) lepszą. Jest świetna, angażująca i wymagająca walka? Jest. Są świetne postacie i relacje między nimi? Jak najbardziej. Jest zakręcona historia i rewelacyjnie wyreżyserowane cutscenki? Owszem Muzyka? Masz tu Panie 9h epickiego soundtracku, z czego tylko walki z finałowego rozdziału to prawie 50 minut muzyki:D Final 7 Rebirth mógłby być mniej rozpompowany aktywnościami pobocznymi albo te aktywności mogłyby być przynajmniej w częsci lepsze niż to, co dostaliśmy, ale nie można powiedzieć, że ta gra to dowód na to, że Square zaniedbało markę. Zresztą tak samo 16 - to jest naprawdę dobra gra, w którą włożono masę serca. I to mnie martwi w kontekście przyszłości serii, bo jak napisałem wyżej - ostatnie finale to dobre gry, a sprzedają się coraz gorzej.
    • Dlatego mamy prawo, ktore trzeba umiec egzekowwac. I tak, duzo zalezy od sprzedawcy/sklepu, dlatego nie raz czesto lepiej doplacic 10-15% do ceny ale kupic towar, ktory ewentualnie bedzie naprawiany/wymieniany od reki. 
    • Dla PC to lepiej jak takie edycje nie wychodzą, tylko się potem problemy tworzą i scena moderska dzieli... 
    • oj zelenski znaj swoje miejsce w szeregu chlopie    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...