Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kapus

AMD Radeon HD7000 Series - oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co jest śmieszne najdroższe wersje 7970 3GB ram i gf580 3GB RAM różnią się tylko 200zł różnicy. 7970 kosztuje najmocniejsza wersja na allegro 2800zł a gf 580 najmocniejsza wersja 2600zł

http://allegro.pl/listing.php/showcat?buy=1&change_view=1&id=4313&order=pd&p=11

 

A najtańszy gf580 z 3GB pamięci kosztuje 2576 zł no to gdzie to się równa do najtańszego 7970 z 3GB pamięci który kosztuje tylko 2150zł

http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-580-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-2x-i2150588419.html

 

Nawet najtańsze 3GB geforcy są droższe od 7970.

 

 

A co do tych co twierdzo że 3GB to marketing to to tak nie do końca bo te 3GB przy kilku monitorach czy dużej rozdzielczości daje różnicę poza tym jak ktoś używa CUDA to wie na przykład przy Renderingu scen jak się pamięć przydaje. do średnio złożonych scen 2GB na karcie graficznej to mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7970 ref bez oc jest głośny , to samo tyczy się 580gtx i po oc jest dokładnie to samo. Do oc to na referencie za daleko się nie zajedzie to samo tyczy się 7970.

 

Także radziłbym przestać p... głupoty o głośności i temp , ponieważ referenty w tej półce wydajnościowej nigdy nie zapewniają ciszy i niskich temp.

Mowa była o HD7950, niereferentach, także daruj sobie.

Proste pytanie czemu w nowym batmanie jest kiespko?

Bo to gra TWIMTBP? Może z następną wersją sterowników się to zmieni? Może już się zmieniło, ale nie wszyscy testerzy używali najnowszych sterowników?

 

Czemu nv niezależnie od aplikacji trzyma stałą wydajność tesselacji?

Najważniejsze, że w grach karty oparte o GCN nie mają problemów z wydajnością teselacji. Jest to nowa architektura, nie każdy benchmark jest pod nie odpowiednio zoptymalizowany. Kupujesz kartę dla przeprowadzania testów syntetycznych?

Czemu w sdk od ms jest kiepsko?

Jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1536MB wygląda bardzo mało przyszłościowo. Ścinki w ultra teksturach i rozdzielczościach gwarantowane.

Gram w 2560x1600 i nie ma szans żeby któraś gra się przycinała przez brak pamięci.

Po prostu pamięci są mega tanie, i marketingowcy z AMD wolą dołożyć kosztem 20 dolców kolejne 1,5 GB bo 3GB wygląda bardzo marketingowo.

To jak low-endowe karty z 2 GB pamięci sprzedawane w kompach z marketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w 2560x1600 i nie ma szans żeby któraś gra się przycinała przez brak pamięci.

Po prostu pamięci są mega tanie, i marketingowcy z AMD wolą dołożyć kosztem 20 dolców kolejne 1,5 GB bo 3GB wygląda bardzo marketingowo.

To jak low-endowe karty z 2 GB pamięci sprzedawane w kompach z marketu.

To chyba nie czytałeś mojego postu wyżej.

 

Kolego to jaki Nvidia robi sobie marketing jak sprzedaje gforcy 580 z 3GB pamięci za 2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie czytałeś mojego postu wyżej.

 

Kolego to jaki Nvidia robi sobie marketing jak sprzedaje gforcy 580 z 3GB pamięci za 2500zł

To nie Nvidia ustala ceny tych kart. Nvidia sprzedaje tylko układy graficzne. To że producenci kart znajdą sobie jeleni, którzy przepłacą tyle za do niczego im nie potrzebne 1,5 GB to ich sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Nvidia ustala ceny kart. Nvidia sprzedaje tylko układy graficzne. To że producenci kart znajdą sobie jeleni, którzy przepłacą tyle za do niczego im nie potrzebne 1,5 GB to ich sprawa.

 

Sory masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie czytałeś mojego postu wyżej.

 

Kolego to jaki Nvidia robi sobie marketing jak sprzedaje gforcy 580 z 3GB pamięci za 2500zł

Łap GTX580 za 1864zł i nie marudź już. http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=10&s=72&g=186985&n=Leadtek-Winfast-GF-CUDA-GTX-580-3072MB-GDDR5-384bitPCI-Emini-HDTV-2xDualDVI&w=c.

 

Mod może później usunąć tego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jednak istnieją, na allegro nie znalazłem nawet jednego no jednak sprowadziliście mnie na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można wyrwać używanego GTXa 580 za 1300 + 2 lata gwarancji. Co kto lubi. Ale i tak warto poczekać na Keplera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można wyrwać używanego GTXa 580 za 1300 + 2 lata gwarancji. Co kto lubi. Ale i tak warto poczekać na Keplera.

Tak się zastanawiam w czym tkwi twój problem, tzn pierd*lec anty Radeon? Od dobrych kilkunastu tygodni płodzisz dziesiątki postów w tym wątku, które można podsumować w czterech słowach: nie kupujcie nowych Radków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa była o HD7950, niereferentach, także daruj sobie.

 

Bo to gra TWIMTBP? Może z następną wersją sterowników się to zmieni? Może już się zmieniło, ale nie wszyscy testerzy używali najnowszych sterowników?

 

 

Najważniejsze, że w grach karty oparte o GCN nie mają problemów z wydajnością teselacji. Jest to nowa architektura, nie każdy benchmark jest pod nie odpowiednio zoptymalizowany. Kupujesz kartę dla przeprowadzania testów syntetycznych?

 

Jak wyżej.

To czemu nie piszesz o niereferencie 580gtx? Tylko piszczysz jaki to ref głośny. Co się ma w sterach zmienić? Jeżeli coś rzeczywiście ma dobrą wydajność to nie wymaga to optymalizacji pod każdą aplikacje , od premiery 4xx tak było i nie było nagłych wzrostów wydajności w tesselacji. Poza tym z kim ja porozmawiam pojęcia o sterach nie masz;). Gdyby było wszystko cacy batman by zasuwał , bez tesselacji wydajność jest już dobra i zmian w sterach odnośnie tej gry nie ma.Mnie znaczki w grze nie interesują , ma zap.. każda gra tak jak chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to wy gracie tylko w gry z tesselacją, bo mam takie dziwne wrażenie, że chyba tak... Smutne trochę, mieć tak małą bibliotekę gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie to wy gracie tylko w gry z tesselacją, bo mam takie dziwne wrażenie, że chyba tak... Smutne trochę, mieć tak małą bibliotekę gier.

To teraz zapytaj posiadaczy kart od amd ile czekali na w pełni poprawione stery pod rage , jeżeli braki tesselacji siedzą na sofcie to też źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam w czym tkwi twój problem, tzn pierd*lec anty Radeon? Od dobrych kilkunastu tygodni płodzisz dziesiątki postów w tym wątku, które można podsumować w czterech słowach: nie kupujcie nowych Radków.

Ty za to sądząc po twoich postach jesteś bardzo obiektywny.

Mam gdzieś co kto kupi, każdy ma swój rozum i tyle. Oceniam tylko obiektywnie sytuacje.

Tacy jak ty pieją z zachwytu na nowymi Radkami, a prawda jest taka że AMD nieźle nasmrodziło na rynku, bo już dawno nie było tak że proporcjonalnie do wzrostu wydajności, jeszcze bardziej poszły do góry ceny. Co z tego że 7970 jest o 40% wydajniejszy od 6970, jak jest o 50% droższy.

Najgorsze jest to że AMD postąpiło w ten sposób nie tylko z highendem, ale też z mid i low. I to mi się najbardziej nie podoba, chociaż wydajnością HD7XXX szczerze mówiąc też nie poraziło - musieli przeciaż nowymi kartami pokonać stare serie Nvidii (w końcu to niższy proces techn., inaczej była by kompromitacja jak z Buldożerem).

Jak Nvidia zrobi z Keplerami tak samo to też na nich suchej nitki nie zostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz zapytaj posiadaczy kart od amd ile czekali na w pełni poprawione stery pod rage , jeżeli braki tesselacji siedzą na sofcie to też źle.

 

Gdyby choćby połowa gier, co tam 33% miało tesselację to może bym się zastanowił, czy mi robi różnicę jaka karta potrafi sobie z tym lepiej poradzić, ale z ogólnodostępnych informacji wszyscy wiemy, że nawet do tych 33% jest jak stąd do Japonii. Rozumiem, że są na świecie ludzie grający w benchmarki, cóż każdy ma jakieś hobby w życiu. Ja nie czerpię z tego przyjemności i nie doszukuję się też błędów w grach, w które nie gram. Może sobie AMD ssać w grach z tess, może nie obsługiwać PhysX (które też mnie nie interesuje), ale dopóki będzie tańsze niż karty NV, dopóty będę to kupował. Jeśli będzie odwrotnie to spokojnie przerzucę się na zielonych. Odnoszę wrażenie, że niektórym robi problem w ogóle to, że te karty wyszły, choć i tak ich nie kupią i narzekają dla samej zasady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Nvidia zrobi z Keplerami tak samo to też na nich suchej nitki nie zostawie.

To raczej będziesz musiał to zrobić i póki amd nie zrobią pierwsi ruchu to nv będzie doić równo.

 

Gdyby choćby połowa gier, co tam 33% miało tesselację to może bym się zastanowił, czy mi robi różnicę jaka karta potrafi sobie z tym lepiej poradzić, ale z ogólnodostępnych informacji wszyscy wiemy, że nawet do tych 33% jest jak stąd do Japonii. Rozumiem, że są na świecie ludzie grający w benchmarki, cóż każdy ma jakieś hobby w życiu. Ja nie czerpię z tego przyjemności i nie doszukuję się też błędów w grach, w które nie gram. Może sobie AMD ssać w grach z tess, może nie obsługiwać PhysX (które też mnie nie interesuje), ale dopóki będzie tańsze niż karty NV, dopóty będę to kupował. Jeśli będzie odwrotnie to spokojnie przerzucę się na zielonych. Odnoszę wrażenie, że niektórym robi problem w ogóle to, że te karty wyszły, choć i tak ich nie kupią i narzekają dla samej zasady...

Niczego nie rozumiesz , gdyby amd oferowało to samo co nv w niższej cenie to bym cieszył jape.Trzeba wydać więcej kasy by mieć lepszy support taka jest gorzka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem co to jest ta tessalacja, na którą często się powołuje. Kolejny nieprzydatny bajer, który ma tylko bardziej obciążyć grafikę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lepszy support to "Fochy Fermiego" i epicka wydajność tych kart na procesorach dwurdzeniowych? Jeśli tak to rzeczywiście warto jest dopłacić :D I "to samo co nv" odnosi się do czego? Do tesselacji, której tak pragniesz i której nie ma w praktycznie żadnej grze? Przecież śledzę ten wątek, Ty z Sulaco w życiu byście nic pozytywnego o kartach AMD nie napisali, nawet gdyby to było połowę tańsze niż nv i przy tym oferowało 20% wyższą wydajność. Sam kupuję karty pod interesujące mnie gry, kiedyś miałem GF, teraz Radosława i jak słyszę o tym, że Keplery raczej ceną nie zawalczą to chyba przy Radziu pozostanę. Punkt widzenia jest subiektywny, dla Ciebie NV jest lepsze, dla mnie niekoniecznie, bo wiem co będę na tej karcie robił. Jeśli w grach, które mnie interesują AMD jest na równi, nieco gorsze lub nieco lepsze od NV przy niższej cenie to kupuję to. Nie będę dopłacał tylko po to, żeby mieć 5 FPS więcej, gdy powiedzmy już mam 60 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej będziesz musiał to zrobić i póki amd nie zrobią pierwsi ruchu to nv będzie doić równo.

Miejmy nadzieję że nie, w końcu rynek kart graficznych też rządzi się prawami ekonomii. Jeżeli karty osiągną absurdalne ceny to nikt ich zwyczajnie nie kupi, tym bardziej że słaby rozwój gier nie wymusza wcale na graczach zmiany sprzętu. Także przydałby się zimny kubeł wody dla AMD ze strony Nvidii.

Jeżeli Nvidia też przygra w przysłowiowego h.... to ja na pewno nie zmieniam kart przez długi czas, aż sytuacja wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOP zawsze był drogi i tu się z całą pewnością nic nie zmieni, mid powędrował za wysoko ale czego się dziwić AMD straciło % udział w rynku trzeba straty nadrobić.

Będzie konkurencja to i ceny spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam w czym tkwi twój problem, tzn pierd*lec anty Radeon? Od dobrych kilkunastu tygodni płodzisz dziesiątki postów w tym wątku, które można podsumować w czterech słowach: nie kupujcie nowych Radków.

Jak ktoś szanuje swoje pieniądze (np sam zarabia na kompa i nielubi wyrzucać ich w błoto) to poczeka.

Nic nie robi tak dobrze na spadki cen jak konkurencja ;)

 

 

Wyjdzie kepler, poczekać kilka tygodni i zapewniam zarówno radki jak i nv będą zauważalnie tańsze ;)

 

Oczywiście jak dala kogoś 400 czy 500zł przepłacić to nie problem to nie ma przeciwwskazań do zakupu np radka 7970...

 

 

Od momentu premiery potaniał już ok 450zł za najtańsze modele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli w grach, które mnie interesują AMD jest na równi, nieco gorsze lub nieco lepsze od NV przy niższej cenie to kupuję to. Nie będę dopłacał tylko po to, żeby mieć 5 FPS więcej, gdy powiedzmy już mam 60 FPS.

no i masz odpwiedz. ja kupuje karte do gier, a nie pod wybrane tytuly. dziekuje za taki produkt gdzie zawsze jest jakis kompromis jak nie wydajnosciowy, to jakosciowy. jezeli ktos to akceptuje, wolna droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szanuje swoje pieniądze (np sam zarabia na kompa i nielubi wyrzucać ich w błoto) to poczeka.

Nic nie robi tak dobrze na spadki cen jak konkurencja ;)

 

 

Wyjdzie kepler, poczekać kilka tygodni i zapewniam zarówno radki jak i nv będą zauważalnie tańsze ;)

 

Oczywiście jak dala kogoś 400 czy 500zł przepłacić to nie problem to nie ma przeciwwskazań do zakupu np radka 7970...

 

 

Od momentu premiery potaniał już ok 450zł za najtańsze modele ;)

Ale my nie rozmawiamy o cenach kart, tylko o zielonych frustratach, którzy nie wnoszą nic do tematu oprócz plucia na Radeony. Najlepszym przykładem "pan tessmark" - co jakaś premiera u czerwonych, zaraz się zjawia ze swoją antyRadeonową sraczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie piszesz o niereferencie 580gtx? Tylko piszczysz jaki to ref głośny.

Może dlatego, że jest droższy 300zł od niereferenta HD 7950?

Co się ma w sterach zmienić? Jeżeli coś rzeczywiście ma dobrą wydajność to nie wymaga to optymalizacji pod każdą aplikacje , od premiery 4xx tak było i nie było nagłych wzrostów wydajności w tesselacji. Poza tym z kim ja porozmawiam pojęcia o sterach nie masz;). Gdyby było wszystko cacy batman by zasuwał , bez tesselacji wydajność jest już dobra i zmian w sterach odnośnie tej gry nie ma.Mnie znaczki w grze nie interesują , ma zap.. każda gra tak jak chce.

GFy zap.. zwłaszcza w Mass Effect 2, Serious Sam 3, w których Twój ulubieniec HD6970 wyprzedza GTX580, a w Crysis Warhead zrównuje się z nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...