Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kapus

AMD Radeon HD7000 Series - oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

Może dlatego, że jest droższy 300zł od niereferenta HD 7950?

 

GFy zap.. zwłaszcza w Mass Effect 2, Serious Sam 3, w których Twój ulubieniec HD6970 wyprzedza GTX580, a w Crysis Warhead zrównuje się z nim ;)

Bez urazy ale serio dla ciebie wydajność w me2 jest w jakikolwiek sposób istotna w topowej grafie?

 

 

Ustawiasz wszytko na maxa, wymuszasz aa i nie schodzi tak czy siak poniżej synchronizacji pionowej...

 

Zapewne z kartach 3x tańszych jest podobnie ..bez jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomcat, szukałem na siłę przykładu dla sidebanda, żeby uświadomić go, że nie każda gra na GFach działa cacy.

Radeon-HD-7970-ME2-1920-SSAA.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomcat, szukałem na siłę przykładu dla sidebanda, żeby uświadomić go, że nie każda gra na GFach działa cacy.

a wiesz w ogole co to jest SGSSAA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz w ogole co to jest SGSSAA?

Jak mam topową kartę, włączam topowe ustawienia, bez kompromisów, nie SuLac0? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam topową kartę, włączam topowe ustawienia, bez kompromisów, nie SuLac0? ;)

To porób testy nowych Radeonów z powłączanym w grach PhysXem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porób testy nowych Radeonów z powłączanym w grach PhysXem.

No, dokładam GFa za 2 stówki i mam wydajność 2x większą niż na 1 GF.

 

jasne, ze tak. tylko co mi po wysokim bandwidth i pixelfillrate, jak karta nadal ma problemy z wysokim tess factorem, w polowie tytulow nie wymusze w ogole fsaa, mlaa praktycznie jest nie do uzytku przez swoje mydlo. przy okazji odbije sie od paru opcji w grach bo gpu/stery nie daja tutaj wsparcia. no faktycznie topowy sprzet :thumbup:

W jakiej GRZE najnowsze HD7k mają problem z teselacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam topową kartę, włączam topowe ustawienia, bez kompromisów, nie SuLac0? ;)

jasne, ze tak. tylko co mi po wysokim bandwidth i pixelfillrate, jak karta nadal ma problemy z wysokim tess factorem, w polowie tytulow nie wymusze w ogole fsaa, mlaa praktycznie jest nie do uzytku przez swoje mydlo. przy okazji odbije sie od paru opcji w grach bo gpu/stery nie daja tutaj wsparcia. no faktycznie topowy sprzet :thumbup:

 

No, dokładam GFa za 2 stówki i mam wydajność 2x większą niż na 1 GF.

juz widze te tlumy instalujace dodatkowa karte, babrajaca sie w sterach lub wymuszajace SGSAA :) sie chce to i maluchem mozna smigac 200/h ;) polak potrafi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

GFy zap.. zwłaszcza w Mass Effect 2, Serious Sam 3, w których Twój ulubieniec HD6970 wyprzedza GTX580, a w Crysis Warhead zrównuje się z nim ;)

Tak dla twojej wiadomości ME2 i 6970 to poziom GF570 troszkę szybciej ,gtx480 okazuje się troszkę szybszy od obu do GTX580 to kolejne 16%. To jakim cudem w tej grze 6970 może wypszedzać.

Rozmowa przy włączonym AA.

A i broń boże nie włączaj Anizo bo przewaga się zwiększa.

Wybrałeś zły tytuł w kolejne dwa trafiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porób testy nowych Radeonów z powłączanym w grach PhysXem.

 

A tych gier z PhysX jest tyle, że normalnie można oszaleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakiej GRZE najnowsze HD7k mają problem z teselacją?

na chwie obecna, w zadnej. dokladnie tak samo pisano w dniu premiery 5870. to, ze teraz nie ma problemu, nie znaczy, ze nie bedzie za chwile. zreszta jakie to pocieszenie, ze nowa arch dopiero teraz osoganela poziome konkurencji z przed dwoch lat? dla mnie zadne. ot dostalem to co juz mialem w 28nm dodatkowo z tym samym "kompromisowym balastem". to ma byc topowy sprzet? wolne zarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwie obecna, w zadnej. dokladnie tak samo pisano w dniu premiery 5870. to, ze teraz nie ma problemu, nie znaczy, ze nie bedzie za chwile. zreszta jakie to pocieszenie, ze nowa arch dopiero teraz osoganela poziome konkurencji z przed dwoch lat? dla mnie zadne. ot dostalem to co juz mialem w 28nm dodatkowo z tym samym "kompromisowym balastem". to ma byc topowy sprzet? wolne zarty

 

Nikt Cię więc nie zmusza do zajmowania sobie głowy myśleniem o tym "kompromisowym balaście". Równie dobrze można przecież czekać do śmierci na Keplera :D Jak wyjdzie drogi, to znowu AMD będzie winne, że NV sobie zbyt słono za kartę policzyło. Co prawda według niektórych z GTX 580 jest podobnie (bo on to niby tani jest), AMD wycenia wydajniejszą kartę wyżej niż NV i też jest źle i niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomcat, szukałem na siłę przykładu dla sidebanda, żeby uświadomić go, że nie każda gra na GFach działa cacy.

Pi. trzy po trzy i nic ciekawego nie napisałeś , na nv nigdy nie masz poważnych problemów z wydajnością czy bugami uniemożliwiającymi zagranie w dany tytuł.

 

W batmanie masz problem z tesselacją , nie wiem jak inne gry nie miałem 79xx. Ilość fps nie odzwierciedla tego co się dzieje na ekranie , 6970 masz ~40fps w stalker cop tylko grać się nie da z tesselacją. Zapomniałbym o gta4 nawet sb-eku nie pograsz za dobrze spadki do 25fps rzecz normalna na 7970 , nie oczekuj zmian to samo jest na 6970 i od premiery wydajność nie zmieniła się.

 

Nv miała podobne problemy przez pewien okres w tej grze i o tym pisałem , mnie nie interesuje jak się zwie firma nie pracuje dla nich.

 

To teraz sprawdź skyrima z SGSSAA i już tak pięknie nie masz. Poza tym nie przytaczaj mi testów z sieci one mnie tak średnio interesują , w praktyce amd na ogół wypada dużo słabiej niż wykresiki z sieci i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego tak jest.

 

Nv też nie jest cacy tylko ten problem odpadł po zapodaniu sb-eka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma sensu się kłócić. Na dzień dzisiejszy moim zdaniem zwycięstwo w relacji wydajność/cena w średnich i wyższych modelach kart należy do AMD i to przy mniejszym poborze energii. Jednak kupując kartę na dłuższy okres czasu, trzeba by wziąć pod uwagę, że wkrótce na pewno pojawią się nowe konsole a wraz z nimi nowe technologie oraz wysokiej rozdzielczości tekstury będą już standardem. Mam nadzieję, że Kepler pokaże dużą większą moc, jeszcze lepszą tesselację i nie będzie prądożernym piekarnikiem znacznie droższym od AMD - tylko wtedy ma szanse się sprzedać. Przed Nvidią stoi więc trudne zadanie, gdyż wypadałoby wypuścić nową generację co najmniej 30% wydajniejszą i cenowo nie przewyższającą obecnej. Takie jest moje zdanie i oczywiście nie każdy musi się z nim zgadzać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, kiedy będzie to "wkrótce", bo jakoś nie zapowiada się, żeby to nastąpiło szybko. M$ i Sony są zadowolone ze sprzedaży obecnej generacji to po co mają się spieszyć z wypuszczaniem następnej. Ci, którym tak zależy na wydajności zwykle i tak nie siedzą na jednej karcie zbyt długo, także tym bardziej nie potrafię zrozumieć tego ciągłego jęczenia i narzekania. Może martwią się o ludzkość, że ta będzie pokrzywdzona przez AMD. W przypadku średniej półki nie widzę po prostu alternatywy dla AMD, nie kupuję kart za 2k, bo ja gram w gry, a nie je oglądam. Nie doszukuję się, czy na tym i na tym kamieniu widać tesselację, czy mam kilka gazet na ulicy, które sobie fruwają. Nie wiem, może to spaczenia starego "erpegowca", dla którego nigdy grafika nie liczyła się tak bardzo.

I powtarzam, jeśli NV wypuści karty o podobnej wydajności i konkurencyjnej cenie (w co wątpię patrząc na to, jak to ostatnio wyglądało) to kupię zielonych. Z tym, że nie wiem ile będę zmuszony czekać na karty w cenie 800-1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

................

na ogół piszesz pi razy drzwi i z tej paplaniny dalej nic nie wynika. Przejmujesz się ze w jednym tytule AMD nie daje rady, a to że w inny to kopie Nvidie nie jest istotne. Czepiasz się tej teselacji gdzie do nie dawna wyznacznikiem jej wydajności dla fanów Nvidi był test Unigine: Heaven 2.5 gdzie dziś Nvidia jest pokonana przez średnią półkę. Czasy się zmieniają i wszystko idzie do przodu. A stery są raz lepsze raz gorsze niezależnie od producenta. Dla przypomina problemy gf w tym wątku.

 

Ale takie rzeczy się pomija z automatu jak chce się znaleść dziurę w całym.

 

I prowadziłeś skrupulatne sprawdzanie czy na każdej wersji sterowników wystąpi opisany przez ciebie problem, oraz co najważniejsze czy wystąpi on na serii 7000 o której w tym wątku jest mowa. O czym niektórzy zapominają a leczą swoje kompleksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pi. trzy po trzy i nic ciekawego nie napisałeś , na nv nigdy nie masz poważnych problemów z wydajnością czy bugami uniemożliwiającymi zagranie w dany tytuł.

 

W batmanie masz problem z tesselacją , nie wiem jak inne gry nie miałem 79xx. Ilość fps nie odzwierciedla tego co się dzieje na ekranie , 6970 masz ~40fps w stalker cop tylko grać się nie da z tesselacją. Zapomniałbym o gta4 nawet sb-eku nie pograsz za dobrze spadki do 25fps rzecz normalna na 7970 , nie oczekuj zmian to samo jest na 6970 i od premiery wydajność nie zmieniła się.

 

Nv miała podobne problemy przez pewien okres w tej grze i o tym pisałem , mnie nie interesuje jak się zwie firma nie pracuje dla nich.

 

To teraz sprawdź skyrima z SGSSAA i już tak pięknie nie masz. Poza tym nie przytaczaj mi testów z sieci one mnie tak średnio interesują , w praktyce amd na ogół wypada dużo słabiej niż wykresiki z sieci i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego tak jest.

 

Nv też nie jest cacy tylko ten problem odpadł po zapodaniu sb-eka.

 

A w ARMA 2 na radku masz 20 klatek więcej.

A co do Physixa jak go niema to nie znaczy że w ogóle nie masz fizyki gra po prostu korzysta wtedy z innego silnika fizycznego. I tak mało który producent chce korzystać z physixa bo musi wtedy robić dwa silniki fizyczne, łatwiej jest zrobić jeden na obie karty, i tak z reguły Physix dodaje ci jakieś śmiecie fruwające na ekranie nic co by konkretnie pokazało jego przewagę bo wszystko to co na Physixie można osiągnąć na każdym innym silniku fizycznym i nie obciążając grafy zwłaszcza że już teraz mamy procesory wielordzeniowe.

 

A weś odpal kartę NVIdii na kilku monitorach.

 

Gothic 2 przez jakiś czas też w ogóle nie odpalał na kartach Nvidii bo był lub nadal jest problem w sterownikach wiem bo sam lubiłem w niego grać.

A temat Fochy Fermiego Bsody zrzucanie pamięci bo sterownik przestał działać to niby nic u Nvidii bo jakoś każdy przemilcza takie sprawy.

 

Od dłuższego czasu AMD karty zawsze są tańsze od Nvidii a jak ras powstała sporo wydajniejsza to każdy fanboj Nvidii twierdzi że jest za droga a sam takiego GTXa kupił za kilkaset złotych drożej bo był 5% wydajniejszy od karty konkurencji.

 

Trzeba mieć oczy otwarte i nie zapierać się przy jednym. Ja kupił bym teraz radka 7870 ale czekam na Keplera bo może rzeczywiście będzie wydajniejszy ale i tak kupię kartę która będzie miała współczynnik cena wydajność lepszy niezależnie od znaczka.

 

Ludzie zacznijcie myśleć logicznie nie mniejcie klapek na oczach, kupujcie to co naprawdę się bardziej opłaci niezależnie od znaczka poco się zawsze zapierać przy jednym świat się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty za to sądząc po twoich postach jesteś bardzo obiektywny.

Mam gdzieś co kto kupi, każdy ma swój rozum i tyle. Oceniam tylko obiektywnie sytuacje.

Tacy jak ty pieją z zachwytu na nowymi Radkami, a prawda jest taka że AMD nieźle nasmrodziło na rynku, bo już dawno nie było tak że proporcjonalnie do wzrostu wydajności, jeszcze bardziej poszły do góry ceny. Co z tego że 7970 jest o 40% wydajniejszy od 6970, jak jest o 50% droższy.

Najgorsze jest to że AMD postąpiło w ten sposób nie tylko z highendem, ale też z mid i low. I to mi się najbardziej nie podoba, chociaż wydajnością HD7XXX szczerze mówiąc też nie poraziło - musieli przeciaż nowymi kartami pokonać stare serie Nvidii (w końcu to niższy proces techn., inaczej była by kompromitacja jak z Buldożerem).

Jak Nvidia zrobi z Keplerami tak samo to też na nich suchej nitki nie zostawie.

 

Zapomniałeś o GeForce 2 gts ;). prawie TRZY klocki za tą kartę wołała sobie nVidia. Raz jest taniej a raz drożej za topowy sprzęt. A cena za HD 7970 została ustalona na podstawie cen topu od konkurencji. Za 580-kę ludzie płacili po 2k zł to czemu za szybsze Radeony nie mają płacić 2,2k zł. Czytając ten temat odnoszę wrażenie, że niektórzy mają problem z prostymi wyliczeniami. Tak jak scooby14444, który posiada 3xGTX580 a HD7870 jest ZA DROGI. Pomijając jednocześnie fakt, że 3-SLI często gęsto jest wolniejsze od jednej karty w minimalnych fps-ach.

 

Sideband, testowałeś osobiście serię HD79xx/78xx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kopać się z zielonymi końmi, bo oni zawsze wmówią zdrowemu chorobę. Wejdźcie w temat o nowych "dżiforsach" - setki wykresików i tabelek z dupy wziętych, tzn spłodzonych dla zabawy przez jakiś chinoli. W owym temacie nie uświadczysz ludzi bijących pianę, wyśmiewających wykresikową błazenadę, tryskających jadem jakie "dżiforsy" są złe itd. Dlaczego? Wnioski wyciągnijcie sami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zacznijcie myśleć logicznie nie mniejcie klapek na oczach, kupujcie to co naprawdę się bardziej opłaci niezależnie od znaczka poco się zawsze zapierać przy jednym świat się zmienia.

karty graficzne to nie kredki, ze roznia sie tylko kolorem i cena. tak trudno to ogaranac? masz "wymagania" tylko na takim poziomie, to je miej, ale nie oczekuj, ze inni beda mieli takie same. ludzie to nie klony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było wcześniej, ale jakich cen 7870 możemy się spodziewać po wypuszczeniu już wszystkich układów AMD 7k i GF 6xx gdy juz ceny sie ustabilizują i nie będzie tego "podatku od nowości"? 800 zł czy więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już dawno nie było tak że proporcjonalnie do wzrostu wydajności, jeszcze bardziej poszły do góry ceny. Co z tego że 7970 jest o 40% wydajniejszy od 6970, jak jest o 50% droższy.

dokladnie,niestety licza sie ceny dla polaka,a wydajnosc potem ;)

 

Pewnie było wcześniej, ale jakich cen 7870 możemy się spodziewać

tez czekam na to az sie pare kwestji wyjasni u mnie sa to

 

cena ,wydajnosc ,prądożernosc i cisza -to sa moje kryteria - ;) mysle ze za 7850 bedzie trzeba dac 800 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty graficzne to nie kredki, ze roznia sie tylko kolorem i cena. tak trudno to ogaranac? masz "wymagania" tylko na takim poziomie, to je miej, ale nie oczekuj, ze inni beda mieli takie same. ludzie to nie klony

Może to zabrzmi śmiesznie, ale nie zgodzę się. Pamiętam z dzieciństwa, że kredki świecowe były mega wydajne, tyle że trudno było wypełnić pole jednolitym kolorem z jednolitą "gammą". Olejne szybko się zużywały, za to łatwo można było wypełnić obszar w tych samych zabarwieniach. Zwykłe kredki dawały to, na co użytkownik potrafił, ale też były spore różnice między kredkami. :)

Osobiste preferencje- to jest wyznacznikiem wyboru produktu, nie tylko testy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiste preferencje- to jest wyznacznikiem wyboru produktu, nie tylko testy. ;)

Bardzo ladnie powiedziane ,az chyba wrzuce sobie to w sygnature pod spoilerkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie powiedziane ,az chyba wrzuce sobie to w sygnature pod spoilerkiem

Jak zresztą wytłumaczyć, że jeden w danym artykule szuka potwierdzeń swoich przekonań, drugi też szuka potwierdzeń przekonań- i obydwaj dochodzą do innych wniosków :mad2:

Dlatego niech testy będą INFORMACJĄ, którą każdy sobie przerobi (jak jest dobrze zrobiony test/artykuł, to każdy* wyciągnie wnioski dla siebie), a nie że produkt X jest lepszy od Y, co do niczego nie służy.

 

* niezupełnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...