Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Albert_E

Aver capture 98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak zainstalować tuner aver capture 98 pod windą xp? Zainstalowałem sterowniki i aplikacja Avera sie nie da zainstalować, chyba coś trzeba doinstalować. Kiedyś na stronie było wszystko do ściagniecia, i chyba tam był jakis pakiet filtrów sdk. ale teraz wszystkie linki sa martwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis komunikat bledu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobne problemy pare lat temu przed pozbyciem sie karty. Sciagnij sobie z ich strony nowy sterownik dla Win2000/XP. Moze juz go dopracowali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wszystkie linki na stronie avera do sterowników i aplikacji są martwe :( Sciagnalem stery z jakiejs tam strony, na pewno avera, ale odpalając instalke aplikacji do obsługi wywala sie okienko "You choose wrong application"

a na pewno to jest ten program.

Sterowniki są bez konfliktu, wiec co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qmpel też tak miał i sprzedał kartę. Jej chyba nie da się uruchomić pod XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kartę AverMedia TVPhone98w/VCR (z 1998r.) i jak do tej pory działa pod wszystkimi systemami bez problemu. Jeśli się uda, wrzucę stery do karty oraz teletext (pod windę XP na jakiś serwer)

 

Ostatni sterownik do AM ma nazwę Avertv431 (11 MB), natomiast teletext nazywa się TeletextWDM2001 (1,77 MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, spróbuje ściągnąc z tych linków i zainstalować, dzieki za pomoc. Jak bedzie działac na pewno sie odezwe.

edit: właśnie chodziło mi o ten filterSDK. Mam nadzieje ze pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki to chipset, pewnie BT848, albo (w co wątpię) BT878A. Ja posiadam od 3 lat AVerMedia TV Studio model 103. Niestety kupiłem ten tuner w ciemno, dostarczone na CD sterowniki i oprogramowanie są żałosne. Na Win98SE jeszcze to jakoś funkcjonowało, choć były irytujące problemy, np. przy przejściu na full screen zmieniał rozdzielczość… Nagrywanie nie było zbyt płynne etc. Ogólnie małe możliwości programu. W Win2000 i XP sytuacja wyglądała jeszcze gorzej, stery powodowały zawieszanie się komputera i blue screeny. Włączanie programu i przerzucanie kanałami powodowały stan zawałowy, suwaki głośności szły na full, niesamowite trzaski, po prostu kicha. Wersje 3.00, 3.20, ani nawet 4.31 nie rozwiązały sytuacji. Kiedyś przypadkiem trafiłem na ciekawy link (niestety już nie działa). Był to link jakby na niemiecki serwer avermedia, jednak w dziale download nie było tego oprogramowania. Trzeba dodać, że w różnych lokalizacjach na świecie można znaleźć różne stery i soft do tunera, mniej lub bardziej aktualne. Ściągnąłem te stery i odmieniły całą sytuację. Super stabilne, oprogramowanie całkiem inne, 5.00. Mnóstwo możliwości. Funkcjonowało ono na kartach 103, 203, chyba też na 303... Jedynym mankamentem było to, że jak włączyłem program to musiałem ręcznie ustawiać MONO (bo moja karta nie obsługuje czystego STEREO, tylko jakieś A2). Tak czy siak działa prawidłowo w MONO.

 

Przede wszystkim usuń aktualne drivery (jest do tego soft albo na CD, lub na WWW producenta). DriverRemover czy coś podobnego. Usuń też oprogramowanie.

 

AVerMedia TV Capture 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos sterownik Avertv431 (11 MB) do tej karty ?

 

Sciagnolem ze strony producenta ale one sa jakies niekompetne nie mozna w pelni zainstalowac ( stery zajmuja tylko 7 MB i nie ma filtorw SDK itd....)

 

Z gory dzieki za pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...