Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

=Grzegorz=

TV 32" LG 32LE3300 LED

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zakup to TV LED LG 32" 32LE3300 1366x768 HD READY. CENA 1099zł.

 

Telewizor z bardzo dobrej jakości obrazem, dotykowym menu, posiada oryginalną matrycą xIPS LG LC320EXN o parametrach rzeczywistych kontrast: 800-1200:1 kąty widzenia 89/89/89/89 czas reakcji 5ms. TV używam w małym pokoju więc zależało mi na szerokich kątach widzenia i możliwości powieszenia na ścianie, jak najmniejszym zużyciu energii i SD bo obraz z analogowej kablówki jest lepszy na matrycy SD w porównaniu do HD.

 

Matryca jest super jak na cenę sprzętu (dlatego nie wybrałem modelu FULLHD 32LE4500 który był w podobnej cenie ale na słabszej matrycy AMVA AUO).

 

ZALETY:

-dobre kolory i kąty widzenia

-doskonałe możliwości regulacyjne obrazu

-ładne wykonanie z dotykowym menu i wygodnym pilotem

-odtwarzanie mediów z USB

-pobór prądu (na jasności 25% wynosi 35W czyli o połowę mniej niż mój poprzedni TV CRT 21"!)

 

NEUTRALNE:

-dźwięk zadowalający (nie ma cudów żeby z tak małych głośniczków był dobry)

-szkoda że nie ma PVR USB RECORDING

 

 

WADY:

-brak fullHD

 

Pół roku temu miałem przez chwile TV LCD SHARP LC-32FH500E za 1699zł, porównując do obecnego LG obraz na SHARPIE był gorszy.

 

Odnosząc się do innych TV to telewizor wybrałem przede wszystkim ze względu na stosunek ceny do jakości. Wcześniej przejechałem się po sklepach i porównywałem różne tanie LED 32" m.innymi THOMSON HANNSPREE FUNAI ORION. Ten model LG prezentował się najlepiej.

 

Może w przyszłości podłącze go do PC ale ze względu na rozdzielczość ten TV raczej nie nadaje się do pracy z tekstem (do gier jak najbardziej).

 

 

Podsumowując: jeżeli ktoś szuka taniego markowego wyświetlacza z podświetleniem LED np do sypialni to w 100% polecam.

 

 

 

ss850692.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputera do tego bym nie podłączał czego nie można powiedzieć o serii LD :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje prywatne zdanie to kupowanie hd ready i to przy przekątnej 32" w połowie 2011 roku to lekki przegięcie...

 

Już na starcie mamy przeżytek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy SD, lepiej spiszę się właśnie TV HD Ready, mniejsza utrata jakości poprzez skalowanie. Żaden kanał nie jest nadawany Full HD 1080p, jedynie 720p lub 1080i, więc w zupełności taki TV wystarczy.

 

Żeby zobaczyć znaczące różnice w jakości obrazu przy Full HD, należałoby siedzieć bardzo blisko TV około 1m.

rozdzielczosc_chart.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczekajmy aż będzie na stałe w PL wymagany sygnał cyfrowy. Kwestia .... tygodni ? :> Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczekajmy aż będzie na stałe w PL wymagany sygnał cyfrowy. Kwestia .... tygodni ? :> Powodzenia :)

kwestia tygodni ? raczej dwóch lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już w dziurze, w opolskim odbieram DVB-t, co prawda nie w Full HD, ale jednak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już w dziurze, w opolskim odbieram DVB-t, co prawda nie w Full HD, ale jednak :P

ja tego nie kwestionuje ale zanim będziemy zmuszeni do odbioru telewizji cyfrowej to miną 2 lata bo wtedy zostanie wyłączony sygnał analogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje prywatne zdanie to kupowanie hd ready i to przy przekątnej 32" w połowie 2011 roku to lekki przegięcie...

 

Już na starcie mamy przeżytek ;)

Dla mnie kupowanie TV CCFL to duże przegięcie. CCFL to przeżytek i szybciutko zniknie ze sklepów.

 

 

BTW

Zainstalowałem dzisiaj antenę do TV cyfrowej naziemnej i obraz żyleta, na razie 8 stacji a od października będzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem takiego telewizora ale czy jest możliwość podłączenia do niego głośników logitech x-530 5.1 ? Wyjścia głośników są standardowe: zielone (czerwone i białe), pomarańczowe oraz czarne. Posiadam także kartę sound blastera.

http://imageshack.us/photo/my-images/94/p1308111053.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/851/p1308111054.jpg/

 

@ znalazłem nowszy model LG 32LE5300

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=LG+32LE5300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...