Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dominont

Mój komputer - co zmienić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 2lat mam taki komputer:

Oprogramowanie:

Windows XP 32 bit

Procek:

AMD Athlon 7750 Dual-Core 2x 2.8 Ghz

Grafika:

Nvida GeForce GTS 250 1Gb

Pamięć RAM:

Jakiś 4gb Kingston, nie pamiętam ile mhz ani czy ddr2/ddr3.

 

Komputerech chodzi bardzo fajnie, ale mogło by być lepiej :)

Jak myślicie co można tu zmienić na lepsze nie wydając więcej niż (po sprzedaniu starych części) jakieś 400zł(max max 500)?

 

EDIT

Aha jakby zmiana sytemu to osobno kase liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz coś jeszcze na temat płyty głównej, zasilacza i może jednak dowiedz się co to za ram. Wtedy coś się poduma. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płyta główna?

Zasilacz?

Obudowa?

Mógłbyś się trochę wysilić.

Jak mamy ci doradzić jaki kupić procesor skoro nie wiemy jaki masz socket? To samo z kartą graficzną i zasilaczem (może nie uciągnąć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Poszperałem i znalazłem prgram Everest. Więc tak:

Płytka:

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-MA74GM-S2H v2.0

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali AMD K10

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 200 MHz

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali Unganged Dual DDR2 SDRAM

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

DRAM:FSB Ratio 12:6

Rzeczywista częstotliwość taktowania 400 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

Przepustowość [ TRIAL VERSION ] MB/sek

 

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1 Socket AM2

Liczba gniazd rozszerzeń [ TRIAL VERSION ]

Liczba gniazd pamięci 2 DDR2 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, Video, Gigabit LAN

Współczynnik postaci Micro ATX

Rozmiar płyty głównej 230 mm x 240 mm

Mikroukład płyty głównej AMD740G

Dodatkowe własności [ TRIAL VERSION ]

Procek:

Pole Wartość

Właściwości procesora

Typ procesora DualCore AMD Athlon Black Edition 7750, 2700 MHz (13.5 x 200)

Nazwa kodowa Kuma

Seria DR-B3

Zbiór instrukcji x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3, SSE4A

Oryginalna częstotliwość taktowania [ TRIAL VERSION ]

Min. / Maks. mnożnik procesora 5.0x / 31.5x

Engineering Sample Nie

Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB per core

Pamięć podręczna L1 danych [ TRIAL VERSION ]

Pamięć podręczna L2 512 KB per core (On-Die, ECC, Full-Speed)

Pamięć podręczna L3 2 MB (On-Die, ECC, NB-Speed)

 

Multi CPU

ID płyty głównej OEM00000 PROD00000000

CPU #1 AMD Athlon 7750 Dual-Core Processor, 2712 MHz

CPU #2 AMD Athlon 7750 Dual-Core Processor, 2712 MHz

Pamięć RAM:

Pole Wartość

Właściwości modułu pamięci

Nazwa modułu Kingston 2G-UDIMM

Numer seryjny A5CCFCE9h (3925658789)

Data produkcji Tydzień 22 / 2009

Rozmiar modułu 2 GB (2 ranks, 8 banks)

Typ modułu Unbuffered DIMM

Typ pamięci DDR2 SDRAM

Szybkość pamięci DDR2-800 (400 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 1.8

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

 

Taktowanie pamięci

@ 400 MHz 5-5-5-18 (CL-RCD-RP-RAS) / 23-51-3-6-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

@ 266 MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-34-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

@ 200 MHz 3-3-3-9 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-26-2-3-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

Karta Graficzna:

 

Pole Wartość

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo Gigabyte GeForce GTS 250

BIOS Version 62.92.7D.00.10

Nazwa kodowa procesora graficznego G92GTS

Urządzenie PCI 10DE-0615 / 1458-34C7 (Rev A2)

Liczba tranzystorów 754 milion(ów)

Technologia wykonania 55 nm

Typ magistrali PCI Express 1.0 x16 @ x16

Rozmiar pamięci 1 GB

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Geometric Domain) 301 MHz (oryginalny: 740 MHz)

Częstotliwość taktowania układu graficznego (Shader Domain) 602 MHz (oryginalny: 1850 MHz)

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 16

Texture Mapping Units 64

Unified Shaders 128 (v4.0)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v10

Pixel Fillrate 4816 MPikseli/sek

Texel Fillrate [ TRIAL VERSION ]

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali GDDR3

Szerokość magistrali 256-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 100 MHz (DDR) (oryginalny: 1000 MHz)

Efektywna częstotliwość taktowania 200 MHz

Przepustowość [ TRIAL VERSION ]

 

nVIDIA ForceWare Clocks

Standard 2D Procesor graficzny: 300 MHz, Shader: 600 MHz, Pamięć: 100 MHz

Low-Power 3D Procesor graficzny: 740 MHz, Shader: 1850 MHz, Pamięć: 1000 MHz

 

Obudowa:

http://www.saturion.pl/index.php/product/92570/Sprz_t_komputerowy_/Podzespo_y_PC_/MODECOM_Step_207_czarny_8300_350W_Feel_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko wiemy, tyle tylko trzeba było:

Athlon 7750 X2 2.8Ghz

GA-MA74GM-S2H v2.0

4GB DDR2

GTS 250

Feel 350W.

 

A teraz do rzeczy, dziwię się, jak ten zasilacz trzyma tą kartę... :hmm: On jest pierwszy do wymiany na taki np.: KLIK. I teraz pytanie co dalej, w sumie na pewno do wymiany procek, dobrze, że masz wersję 2.0 płyty, bo można wsadzić procki AM3. Możesz wziąć obecnie Athlon'a II X3 445 i tamten zasilacz; potem grafikę na taką: KLIK, jak sprzedasz graty.

 

@down

 

Ram ma mało da gadania, nie ma prawie różnicy, czy to DDR2 czy DDR3.  Co do "windy", to jak tam chcesz, ale na pewno 64-bit skoro masz te 4GB. Zasilacz musisz zmienić, bo dziwne, że ten jeszcze chodzi jak cały komputer zresztą. Jak nie chcesz się pozbyć kompa, czeka cię wymiana zasilacza jak wyżej napisałem. Co do procesora, to ci podałem optymalny. Procek jest za jakieś 250zł, zasilacz ok. 150zł, czyli wychodzi te twoje 400zł. Później jakbyś chciał zmieniać grafikę, to tylko na tego HD 5830 co podałem lub GTX'a 460 768MB, abyś poczuł różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki. A RAM jaki mam? Bo jeśli chodzi o obecne czasy to nie wiem czy jest dobrze bo ma szybkość pamięci DDR2-800 (400 MHz)i szerokość modułu 64 bit i takowanie jak widać. Jak na chwilę obecną jest wporządku?

Jeśli chodzi o grafę w grach tj. ok, ale gorzej na full ustawieniach w nowszych grach, troszke scinki itp. Czy tj. zależne od karty graficznej, czy od RAM'u/procesora? Mi osobiście wydawało by się, że tu w tym kompie najgorzej procek i RAM wypada, bo grafa chyba nie jest taka zła znowuż, porównując do reszty. Chętnie posłucham waszych wypowiedzi.

I ważna rzecz, planuję Windowasa 7 dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj specyfikację swojej płyty: KLIK. Twoja wersja 2.0 ma obsłużyć procki AM3. Ten co podałeś jest dobry, jakaś promocja, bo chodzą o 100zł drożej.

 

Edit.: Chwila, chyba jest jeden fant... Najwyższy wymieniony Athlon X4, to 640, ty podałeś 645, różnią się tylko o 100MHz, czyli o nic, więc dla pewności jeśli już chcesz X4, to weź 640'tkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ byłem zaskoczony, gdy z tyłu komputera ujrzałem naklejkę Modecom premuim 500W!:D Mój znajomy (informatyk), który składał mi komputer wstawił lepszy zasilacz. Czyli narazie będę inwestował tylko w procek i Win 7 64bit. Tak przy okazji 2 pytanka.

1.Za ile mogę sprzedać AMD Athlon 7750 Dual-Core w stanie idealnym, nie naprawianym?

2. Później będę inwestował w RAM na 8gb, więc polećcie mi jakiś naprawdę dobry RAM.(karat graficzna póki co mi starcza, za rok/dwa stanieją znacznie więc za jakiś czas kupię 8gb dobrego RAM'u na przyszłość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej wiele lepszego zasilacza Ci nie dał. Cen szukaj na allegro a 8 GB ramu to przesada lepiej już zainwestować w grafę pokroju HD6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej wiele lepszego zasilacza Ci nie dał. Cen szukaj na allegro a 8 GB ramu to przesada lepiej już zainwestować w grafę pokroju HD6850.

No wiesz 500W lepsze od 350. A 8Gb dobre może mi ktoś poleci, będzie z tym spokój i powie w jakich okolicach mój procesor mogę sprzedać, a grafikę odpuszczam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz 500W lepsze od 350.

 

Nie wiesz co piszesz.Jezeli wiesz lepiej, nie pytaj o rade tylko zrob jak chcesz.Proponuje najpierw co nieco poczytac :

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co piszesz.Jezeli wiesz lepiej, nie pytaj o rade tylko zrob jak chcesz.Proponuje najpierw co nieco poczytac :

Mój link

Ok, czyli do mojego sprzedu zasilacz mam zły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli do mojego sprzedu zasilacz mam zły?

A przeczytales to co Ci polecilem? Wydaje mi sie,ze nie.

Nie oczekuj ,ze bez Twojego minimalnego wkladu wlasnego ktos bedzie zajmowal sie Twoim pytaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ byłem zaskoczony, gdy z tyłu komputera ujrzałem naklejkę Modecom premuim 500W!:D Mój znajomy (informatyk), który składał mi komputer wstawił lepszy zasilacz. Czyli narazie będę inwestował tylko w procek i Win 7 64bit. Tak przy okazji 2 pytanka.

1.Za ile mogę sprzedać AMD Athlon 7750 Dual-Core w stanie idealnym, nie naprawianym?

2. Później będę inwestował w RAM na 8gb, więc polećcie mi jakiś naprawdę dobry RAM.(karat graficzna póki co mi starcza, za rok/dwa stanieją znacznie więc za jakiś czas kupię 8gb dobrego RAM'u na przyszłość).

 

Windows 7 będzie mieć ~w przyszłym roku następcę, ponadto wersja 64 bit potrafi MULIĆ i sprawiać problemy "bo tak" (polecam lekturę dokumentacji ostatnich łatek) - weź to pod uwagę....

 

XPka można użytkować jeszcze do 2014 [łatki się skończą], potem to już na własne ryzyko....

(i przy twojej konfiguracji XP będzie najlepszym wyborem)

 

Procesor typu x4 640 sporo Ci da, a gts 250 nie jest aż tak archaiczny jak niektórzy myślą - MZ w grach i przy kodowaniu x264 odczujesz różnicę :-)

 

ale:

ZASILACZ to może masz nie najgorszy [prawdziwej recenzji modecoma premium nadal w sieci brak?], ciągnie przecież dosyć prądożerne 2(4!) rdzenie, ale dla świętego spokoju warto go zmienić na jakieś prawdziwsze 500W - typu Fortron (bo wiesz - parę dobrych modeli Modecoma to właśnie były Fortrony, było jeszcze trochę CWT (?volcano?) .... więkoszość z reszty Modecomów to badziew....

poczytaj zalinkowany wyżej wątek....

 

A przeczytales to co Ci polecilem? Wydaje mi sie,ze nie.

Nie oczekuj ,ze bez Twojego minimalnego wkladu wlasnego ktos bedzie zajmowal sie Twoim pytaniem :)

 

5/5 :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 7750 X2 2.8Ghz

GA-MA74GM-S2H v2.0

4GB DDR2

GTS 250

Feel 350W.

 

dołożenie do tego sprzętu 400/500pln (z sprzedażą posiadanych komponentów)jest bez sensu. kup za 60pln chłodzenie na procesor, podkręć CPU i GPU i to wszystko. jak będziesz miał 600-700pln zgłoś się ponownie to dołoży się coś co znacząco poprawi wydajność a nie kosmetyczne zmiany dla zmian

 

p.s. widziałem że planujesz zakup jeszcze 4gb ddr2 :) good luck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 8Gb dobre może mi ktoś poleci, będzie z tym spokój

 

Spokój to będzie z kasą, bo nie poczujesz w ogóle żadnej różnicy. Normalnie wystarczają 4GB do wszystkiego. Ci którzy pracują w jakiś profesjonalnych programach tylko, potrzebują większych ilości. Poza tym spodziewam się, że obecny ram masz w dwóch kościach po 2GB, a masz tylko dwa banki na ram, więc lipa i tak z dołożenia, wymiana tylko; ale jak pisałem, stracisz tylko kasę, wolisz ją wtedy już mi dać, sensowniej się nią zajmę. ;)  Co do zasilacza, jakby to był ModeCom MC (no i Feel III do jakiś słabszych/starszych kompów), to by się nikt go nie czepiał, ale masz "szrota". Co do wyceny obecnego procka, to może już sam poszperasz po allegro itp. za ile chodzą?

 

@down

 

Ja pierniczę, ile razy można pisać jedno i to samo w kółko?! Procesor zmieniasz na Athlon'a II X3 445 lub X4 640, jeśli masz kasę. Do tego kupujesz nowy zasilacz, Fortron 400 lub 500W GHN. Na te dwie rzeczy ma ci wystarczyć kasy. Grafikę kupisz nową jak sprzedasz obecny procesor i zasilacz + coś dołożysz, do minimum HD 5830 lub GTX'a 460 768MB, bo od tych kart będzie się opłacać; część kasy ci się następnie zwróci po sprzedaży obecnej grafy. A pomysł z dodatkowym ramem wyślij w kosmos, bo nie wiem skąd ci przyszedł do głowy; nie będzie w ogóle różnicy pomiędzy obecnymi 4GB, a 8GB - w ogóle! Różnica będzie w portfelu, bo się opróżni + będziesz sobie nim walił w łeb: "Po co ja kupiłem ten dodatkowy ram.", i tak będzie. Zresztą rób jak chcesz, jeśli lepiej się znasz, to po co było zakładać temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allero poszperałem i niestety nic (tylko w zestawach). No to dobra, ram nie potrzebny, Windows wiem, że za rok będzie 8, dużo czytałem, ale nie wiem sam w końcu czy mam instalować. To co procesora nie opłaca mi się zmieniać bo jest za słaby i mieć na 3lata tylko z tym starym jeszcze mam się męczyć?

Mi się wydaje, że zmiana na Athlona II x4 640 da dosyć dużo. A z RAM'em, zasilaczem poczekam do czasu gdy będę kupował nową kartę graficzną. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak się zapytam o RAM. DDR3 oczywiście moge podłączyć do mojego komputera? Nie znam się na tym jakie mają wejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od września idę na informatyka, więc prawdopodobnie komp by mi się lepszy przydał. W RAM zainwestuje chociażby do sprawniejszego działania kompa. Mój DDR2 2x2gb 400mhz, raczej nie jest aż tak wypasionym RAM'em. I 2 pytanka:

1. Coś takiego będzie lepsze od mojego? http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-8gx-363806/

lub http://www.proline.pl/?p=GEP38GB1750C9DC

2. Na co zwracać uwagę w płytach głównych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę, ale ty dalej swoje głupoty piszesz. Ram masz taktowany 800MHz efektywnie, 400MHz to jest wartość rzeczywista. Tak jak ja mam efektywnie 1600MHz, rzeczywiście mam 800MHz. Różnicy pomiędzy DDR2, a DDR3 też nie uświadczysz prawie, ze 2 - 3% może tylko. Ja nie wiem coś ty się tak czepił tego ramu. Jak chcesz mieć przyrost wydajności, to liczy się głównie procesor i grafika. I "enty" raz ci powtórzę, 8GB ramu poczujesz tylko w kieszeni, że portfel będzie lżejszy. Powiedz kto ci go tak wciska, to mu zaraz coś zrobię, bo tak się zaparłeś na niego, a zmarnujesz ino kasę. Zostaw swój ram w spokoju!

 

@down

 

Podaj gdzie... Masz tu porównanie DDR3 na taktach DDR2 i normalniejszym DDR3: KLIK. Różnic praktycznie nie ma, a ty znowu nie masz takiego wolnego ramu, bo były wolniejsze DDR2 667MHz, a ty masz chyba najpopularniejsze 800MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę, ale ty dalej swoje głupoty piszesz. Ram masz taktowany 800MHz efektywnie, 400MHz to jest wartość rzeczywista. Tak jak ja mam efektywnie 1600MHz, rzeczywiście mam 800MHz. Różnicy pomiędzy DDR2, a DDR3 też nie uświadczysz prawie, ze 2 - 3% może tylko. Ja nie wiem coś ty się tak czepił tego ramu. Jak chcesz mieć przyrost wydajności, to liczy się głównie procesor i grafika. I "enty" raz ci powtórzę, 8GB ramu poczujesz tylko w kieszeni, że portfel będzie lżejszy. Powiedz kto ci go tak wciska, to mu zaraz coś zrobię, bo tak się zaparłeś na niego, a zmarnujesz ino kasę. Zostaw swój ram w spokoju!

Swój mogę sprzedać za 150zł i mieć lepszy za kilkadziesiąt złotych więcej. A przepływowość danych widzę, że jest znacznie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że jest większa, skoro przyrost wydajności to jakieś 1-2%? Nareszcie kumasz, czy jeszcze trzeba się z tobą przekomarzać jak z małym dzieckiem, że to 8GB RAM'u, nawet jak byłby 16726723672367236723627 MHz to i tak ci niewiele da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od września idę na informatyka, więc prawdopodobnie komp by mi się lepszy przydał. W RAM zainwestuje chociażby do sprawniejszego działania kompa. Mój DDR2 2x2gb 400mhz, raczej nie jest aż tak wypasionym RAM'em. I 2 pytanka:

1. Coś takiego będzie lepsze od mojego? http://www.morele.ne...2k2-8gx-363806/

lub http://www.proline.p...GEP38GB1750C9DC

2. Na co zwracać uwagę w płytach głównych?

 

.... na informatyka .... hmmm ... ale mam nadzieję, że sprzętem nie będziesz się zajmować i nie będziesz się musiał na nim znać ... to możliwe, znam takich informatyków :lol2:

 

dodatkowo patrząc na twój poziom determinacji w formułowaniu coraz %^&* tez to ..... gdzie jest opcja PLONK? :P

 

edyta dla potomnych:

na informatyka to powinien "iść" taki co już kilka lat wstecz ogarniał temat we własnym zakresie i w szerszym gronie....

jeszcze ogólniej:

taki co liczy że go nauczą na studiach czegoś, bez własnego wkładu przed, po i w trakcie to ....ma kiełbie we łbie? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...