Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zbyniu10

e8200 czy e8400

Rekomendowane odpowiedzi

witam sprzedalem swojego starego procka e4400 i mam do was pytanie jakiego kupic e8400 za 230zl plsu przesylka czy e8200 za 200zl plus przesylka?? mam plyte p31-ds3l gigabyte jakie OC przewidujecie na normalnym napieciu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać tańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e8400. gdyby różnica była 50+pln to e8200 a tak nawet nie ma co się zastanawiać.

 

co do drugiej części pytania: "mam plyte p31-ds3l gigabyte jakie OC przewidujecie na normalnym napieciu??" - WWW.WRÓŻKA.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem podobno e8200 ma slabsze oc a e8400 super oc prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem podobno e8200 ma slabsze oc a e8400 super oc prawda?

Zależy jaka rewizja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie E8400, ponieważ ma wyzszy mnożnik od poprzednika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjał oc te procesory moją podobny, jednak e8400 ma wyższy mnożnik (x8 e8200, a x9 e8400), dzięki czemu możesz uzyskać dobry wynik oc na niższej szynie fsb.

A to, o ile podkręcisz, zależy głównie od tego jakie masz pamięci RAM, bo pamięci podkręcają się wraz z szyną fsb.

np. przy fsb= 400, pamięci ustawią się na 800 MHz. Na tym fsb = 400, na procku e8200 uzyskasz wynik 400x8= 3200 MHz, natomiast na e8400 uzyskasz przy identycznej szynie 400x9= 3600 MHz.

Dlatego korzystniej kupić e8400, do tego RAM minimum 800 MHz i 3600 MHz na procku zrobisz spokojnie. Przy lepszych pamięciach oczywiście wynik będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem na P31 nie ma ograniczenia dla FSB do 333Mhz? Moge sie mylic bo nie pamietam dokladnie, ale zdawalo mi sie ze na P31 nie mozna ustawic wyzszego FSB niz 333 bo pozniej zaczyna rosnac czestotliwosc PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest niestety tylko nie jestem pewien tego 333 - więc te procki jak już to tylko na DEF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset P31 ma ograniczenie do 420FSB, ponieważ to jest o samo co Chipset P43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...