Skocz do zawartości
yta

Windows 7 czy Xp ?

Windows 7 czy XP  

152 użytkowników zagłosowało

1. 1. Który windows lepszy

Rekomendowane odpowiedzi

obsługa pamięci powyżej 4GB

- czyli zachwalasz w7 w wersji 64 bit .... a co z w7.32? ergo jest kiepska?

Nie rozumiem. Wytlumacz. XP nie ma mozliwosci wsparcia powyzej 4 GB. 64bitowa wersje Xp mozna pontraktowac jako ciekawostke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wspominane setki razy nie ma czegoś takiego jak Windows XP 64bit ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem. Wytlumacz. XP nie ma mozliwosci wsparcia powyzej 4 GB. 64bitowa wersje Xp mozna pontraktowac jako ciekawostke.

chodziło mi o to, że chwalisz 7 za obsługę ponad 4GB, czyli piszesz o wersji 64 bit, natomiast co w takim razie uważasz o 7 w wersji 32 bit? kiepska?

.... jak to nie było XP 64 bit? serio? ... znowu wikipedia mnie okłamała?

Two different 64-bit editions were made available, one designed specifically for Itanium-based workstations, which was introduced in 2001 around the same time as the Home and Professional editions, but was discontinued a few years later when vendors of Itanium hardware stopped selling workstation-class machines due to low sales. The other, called Windows XP Professional x64 Edition, supports the x86-64 extension. x86-64 was implemented first by AMD[38] as "AMD64", found in AMD's Opteron and Athlon 64 chips, and later implemented by Intel as "Intel 64" (formerly known as IA-32e and EM64T), found in Intel's Pentium 4 and later chips.

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_XP

w temacie:

And it infects 64-bit Windows, too

What makes it all worse is that 64-bit Windows has all the same limits even though 64-bit Windows can't run 16-bit applications at all. When operating in 64-bit mode, x86-64 processors can't switch to 16-bit compatible mode. They can switch to 32-bit compatible mode, enabling the use of 32-bit software in a 64-bit operating system, and obviously they can use a 64-bit mode, but there's no 16-bit mode. This means that 64-bit Windows can't run DOS or 16-bit Windows software. If this is something that you really must do, you will have to use a virtual machine.

And yet, all those same limitations remain present, even for 64-bit native applications. Just as 32-bit Windows was designed to be similar to 16-bit Windows to aid porting, so 64-bit Windows was made into a carbon copy of 32-bit Windows. God forbid that application developers should ever have to fix their broken apps to get them to run on 64-bit Windows. No, far better to make things worse for everyone just so they can hit "compile" and be done with it.

http://arstechnica.com/microsoft/guides/2010/10/the-21st-century-guide-to-platform-trolling-windows-sucks.ars/2

The 21st century guide to platform trolling: Windows edition

artykuł niby "trolling", ale tak naprawdę to po prostu wytyka parę niedoskonałości systemów, których niektórzy starają się nie dostrzegać LOL

;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To za karę a będę żałował: XP jest w stanie obsłużyć o wiele więcej niż jest nam wpajane. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukasz dziury w calym. Nikt tutaj nie pisal, ze nie bylo XP 64 - to wynalazek Microsoftu, ktory sie nie przejal. Masa problemow hardwarowych jak i softwarowych (trzeba bylo podmieniac pliki co nie bylo do konca legalne). Juz nie wspominam o dostepnosci takiego produktu.

Ja nie mowie, ze W7 x86 jest kiepski od W7 x86-64, po prostu ta druga wersja wspiera pamiec powyzej 4 GB ramu co jest bardzo istotne przy wymagajacym sofcie... XP juz nie daje takiej mozliwosci dlatego tez stawiany jest jako ten "gorszy". Gdyby pojawila sie "pelnoprawna" (taka jak w przypadku W7) wersja XP 64 to co innego ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To najwidoczniej Cię okłamała..

Windows XP 64-bit Edition for Itanium Systems, Version 2002 – system bazujący na kodzie Windows XP, dostępny do roku 2001.

Windows XP 64-bit Edition, Version 2003 – system bazujący na kodzie Microsoft Windows Server 2003, obsługujący dodatkowo procesory Itanium 2, dostępny od 28 marca 2003.

źródło:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_XP_64-bit_Edition

Gdyby pojawila sie "pelnoprawna" (taka jak w przypadku W7) wersja XP 64 to co innego ...

Nie pojawiła się i już się nie pojawi nikt nie będzie modernizował starego softu na rzecz w ogólnej liczbie mniejszości userów którzy zostali na Xp..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukasz dziury w calym. Nikt tutaj nie pisal, ze nie bylo XP 64 - to wynalazek Microsoftu, ktory sie nie przejal. Masa problemow hardwarowych jak i softwarowych (trzeba bylo podmieniac pliki co nie bylo do konca legalne). Juz nie wspominam o dostepnosci takiego produktu.

Ja nie mowie, ze W7 x86 jest kiepski od W7 x86-64, po prostu ta druga wersja wspiera pamiec powyzej 4 GB ramu co jest bardzo istotne przy wymagajacym sofcie... XP juz nie daje takiej mozliwosci dlatego tez stawiany jest jako ten "gorszy". Gdyby pojawila sie "pelnoprawna" (taka jak w przypadku W7) wersja XP 64 to co innego ...

sam mam pamięciożerny sposób pracy, więc dlatego skusiłem się na W7.64, jednakże fala łatek związanych z funkcjonowaniem mojego sprzętu wywołuje u mnie bsod co drugi boot...

...a wyżej linkowany problem z priorytetami - zrób eksperyment czy u Ciebie też tak będzie muliło.... :E

o tym że nie było XP 64 był post tu:

Wspominane setki razy nie ma czegoś takiego jak Windows XP 64bit ...

@down

do gier to rzeczywiście w7.64 jest OK :thumbup: <jak niżej>

Edytowane przez mekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zainstaluje Windows to sprawdze. :E Ostatnio uzywalem go do Wiedzmina 2 w tej kwestii sprawdza sie znakomicie. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj postów użytkownika T_G, który używa tego "bubla" (XP 64-bit) do profesjonalnego montażu wideo, przy użyciu platformy serwerowej (para 6-rdzeniowych Opteronów "Shanghai", 128GB RAM, sprzętowy RAID etc.) i bardzo go sobie chwali, gdyż sprawdza się lepiej niż Seven.

Obsługa powyżej 4GB RAM jest istotna tylko dla wąskiej grypy użytkowników, którzy potrzebują większej ilości pamięci. Moim zdaniem o wiele ważniejsze jest to, że aplikacje 64-bitowe mogą być o wiele szybsze i wydajniejsze od wersji 32-bitowych, ale z tym to ciągle loteria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak 7mka jest o wiele lepsza , ma więcej nowości usprawnień niżeli XP.

I nie ma czegoś takiego jak XP 64-BIT.Ktoś napisał gdzieś jakiegoś głupoty a reszta ludzi nie myślących powtarza to a co gorsza jeszcze wierzy w te opinie ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak 7mka jest o wiele lepsza , ma więcej nowości usprawnień niżeli XP.

I nie ma czegoś takiego jak XP 64-BIT.Ktoś napisał gdzieś jakiegoś głupoty a reszta ludzi nie myślących powtarza to a co gorsza jeszcze wierzy w te opinie ...

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-xp/setup/windows-xp-professional-x64-edition-overview

robi się smutno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy to prawda że w dalszym ciągu sterowniki Nvidi pod Win7 z 2 rdzeniowym procesorem są że tak powiem gó... wartę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy to prawda że w dalszym ciągu sterowniki Nvidi pod Win7 z 2 rdzeniowym procesorem są że tak powiem gó... wartę?

Tak samo jest problem na AMD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo jest problem na AMD

Ja mam procesor AMD i nie mam problemów ze sterownikami na W7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam procesor AMD i nie mam problemów ze sterownikami na W7.

Tu chodziło mi o karte :P

Nie wiem czy wiesz ale skoro jest mowa o NVidii to wiadome że chodzi o karty

A ATI to teraz nazywa sie akurat AMD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja Posiadam Windows XP i jestem z niego zadowolony. Fakt teraz większość osób ma windows 7, jednak ja chyba zawszę zostanę przy windows xp. Może i za bardzo mi się nie podoba windows 7 dlatego, że nie jestem jego posiadaczem, a zarazem mam słaby sprzęt i nawet jakbym chciał mieć windows 7 to mógłbym sobie pomarzyć. Mój brat ma w laptopie windows 7 i jak nieraz miałem mu coś zrobić, np. wyłączyć aktualizację to nie mogłem się połapać w tym co i jak.. Nie będę tutaj porównywać co jest lepsze, ponieważnigdy nie posiadałem więc nie mogę oceniać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na 7 możesz ustawić interfrejs XP.

Podaj specyfikację komputera.

Ale już pisałem w7 jest i dla starych kompów.Okrojony ale jest.I na min 512Mb ramu ze z mułem ruszy a na 1Gb ramu działa pięknie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj postów użytkownika T_G, który używa tego "bubla" (XP 64-bit) do profesjonalnego montażu wideo, przy użyciu platformy serwerowej (para 6-rdzeniowych Opteronów "Shanghai", 128GB RAM, sprzętowy RAID etc.) i bardzo go sobie chwali, gdyż sprawdza się lepiej niż Seven."

potwierdzam bo uzywam obu wind do pracy jednak argumentowanie w tym temacie uwazam za bezcelowe ... bo przeciez samolot zostal obezwladniony na 15 metrach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To najwidoczniej Cię okłamała..

źródło:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_XP_64-bit_Edition

Nie pojawiła się i już się nie pojawi nikt nie będzie modernizował starego softu na rzecz w ogólnej liczbie mniejszości userów którzy zostali na Xp..

Co ty chrzanisz? Za wikipedią:

"Windows XP jest dostępny w wersjach na platformy sprzętowe x86, ia64 i AMD64." Wiki Wystarczy zajrzeć do informacji o platformie sprzętowej. Jak byk stoi x86-64.

sam mam pamięciożerny sposób pracy, więc dlatego skusiłem się na W7.64, jednakże fala łatek związanych z funkcjonowaniem mojego sprzętu wywołuje u mnie bsod co drugi boot...

...a wyżej linkowany problem z priorytetami - zrób eksperyment czy u Ciebie też tak będzie muliło.... :E

o tym że nie było XP 64 był post tu:

@down

do gier to rzeczywiście w7.64 jest OK :thumbup: <jak niżej>

A co kogo obchodzą brednie użytkownika sakuwbarakushow?

Edytowane przez gregory003

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na 7 możesz ustawić interfrejs XP.

Podaj specyfikację komputera.

Ale już pisałem w7 jest i dla starych kompów.Okrojony ale jest.I na min 512Mb ramu ze z mułem ruszy a na 1Gb ramu działa pięknie :D

Może i by mi ruszył w7, ale nie mam zamiaru go instalować, ponieważ po 1. wolę zostać przy xp, a po 2. mam słabego kompa i w7 tylko by mi go bardziej obmulał. Tyle co mam do powiedzenia;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj sobie 7 na VirtualBoxie i sam się przekonaj że nie będzie Ci muliła.Ustaw w nim parametry swojego komputera (najważniejsze jeżeli chodzi o RAM) i przetestuj.

Naczytałeś się głupot na necie a później tak myślisz i wielu innych także wciąż się zachwalą XP JAKI TO ZAJEBISTY SYSTEM. .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co ma kupować Win 7 i go instalować skoro ma już XP ?

Nowy system nic mu nie da w poprawie wydajności a za cene systemu ma wiele możliwości w kupnie lepszych części do PC i to mu da lepszy efekt niż kolejny system

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież może zainstalowac 30dniową wersję próbną albo odpalić z płyty kolegi czy z neta bez wpisywania klucza.Przecież ma prawo przetestować to co się kupuje.

I W7 wiele zmieni niż ten zacofany XP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież może zainstalowac 30dniową wersję próbną albo odpalić z płyty kolegi czy z neta bez wpisywania klucza.Przecież ma prawo przetestować to co się kupuje.

I W7 wiele zmieni niż ten zacofany XP.

Ale co mu zmieni ?

Piekniejsze okienka ?

Lepszą stabilność ? ( gdzie XP z SP3 jest dalej stabilny )

Nic mu nie poprawi w wydajności jak ma słaby sprzęt

Dajmy na to ze ma np jakiegoś słabszego Core2Duo + GF8600 GT + 1 gb ram

I co myślisz ze jak wgra na Win 7 to mu cos sie polepszy za tą cene systemu ?

Zmarnuje tylko 400zł a za tą cene może mieć Nową karte i więcej ram i po podkreceniu proca komputerek odżywa na nowo i bardziej to będzie widać niż te niby " efekty " po zmianie systemu :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi