Skocz do zawartości
yta

Windows 7 czy Xp ?

Windows 7 czy XP  

152 użytkowników zagłosowało

1. 1. Który windows lepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co mu zmieni ?

Piekniejsze okienka ?

Lepszą stabilność ? ( gdzie XP z SP3 jest dalej stabilny )

Nic mu nie poprawi w wydajności jak ma słaby sprzęt

Dajmy na to ze ma np jakiegoś słabszego Core2Duo + GF8600 GT + 1 gb ram

I co myślisz ze jak wgra na Win 7 to mu cos sie polepszy za tą cene systemu ?

Zmarnuje tylko 400zł a za tą cene może mieć Nową karte i więcej ram i po podkreceniu proca komputerek odżywa na nowo i bardziej to będzie widać niż te niby " efekty " po zmianie systemu :Up_to_s:

Nie oszukujmy się polak prędzej sprzeda prędzej własną matkę niz da 400zł za os.Chyba że komuś się dobrze powodzi.Może używać i mieć pirata jak setki milionów innych osób na świecie.A temu winny może być tylko MS który wymyślił kosmiczne ceny , to własne one sprawiają że W7 jako przeinstalowanie go leży licho.Taniej zawsze kupić w zestawie komputerowym Go :)

No i zmieni dużo W7 ;] Poprawa stabilności, bezpieczeństwa i inne z nowym OS. Ale lepiej zostać jako margines na starym OSie może równie dobrze zainstalować win 98.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie oszukujmy się polak prędzej sprzeda prędzej własną matkę niz da 400zł za os.Chyba że komuś się dobrze powodzi.Może używać i mieć pirata jak setki milionów innych osób na świecie.A temu winny może być tylko MS który wymyślił kosmiczne ceny , to własne one sprawiają że W7 jako przeinstalowanie go leży licho.Taniej zawsze kupić w zestawie komputerowym Go :)

No i zmieni dużo W7 ;] Poprawa stabilności, bezpieczeństwa i inne z nowym OS. Ale lepiej zostać jako margines na starym OSie może równie dobrze zainstalować win 98.

Z tym Win 98 to pojechałeś :E

Róznica miedzy Win 98 a XP jest sporo większa niż miedzy XP a Win 7

Ale XP też jest stabilny , no chyba że ktos faktycznie namiesza i powgrywa nieodpowiednie sterowniki ( ale i tak przewaznie przy instalacji od razu cos wyskoczy że sterowniki nieodpowiednie )

A jak ktos taki namiesza na XP to tym bardziej i na Win 7

zobacz co można kupic do słabego komputera za 400zł i co to da ?

Można spokojnie jak juz przedtem napisałem wymienić karte i dokupic ramów

U mnie naprzykład wolałbym wymienić teraz proca na quada niż wydawać kolejna kase na system ( mam akurat XP i nie sprawia mi żadnych problemów i wcale nie musze go reinstalowac co kilka miesięcy jak to niektórzy robią )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coz. Moj glos idzie zdecydowanie na xp.

Sam korzystam i nie zamierzam zmieniac, wszystko mi dziala nie mam ZADNYCH problemow, czego nie mozna powiedziec o viscie czy windowsie 7.

Dla mnie przewaga xp:

- normalnie wymagania sytemowe nie trzeba miec potwora aby sprawnie dzialal xp czego nie mozna powiedziec o windowsie 7

- wymagania do gier sa nizsze niz na windowsie 7 glownie mniej ramu potrzeba niz nz 7

- intuicyjny, user firendly, prosty w obsludze, wszystko jest tam gdzie byc powinno nie jak w windowsie 7.

- "kontrola" uzytkownika nad systemem, nie jak w 7 gdzie system ma kontrole na uzytkownikiem

- brak zbednym obciazajacych przynajmniej mi nie potrzebnych bajerow

- sprawniejsze lepsze dzialanie

- bez awaryjnosc, brak problemow z aplikacjami czy bsodow czy zawieszen systemu, czego nie mozna powiedziec o 7

Ogolnie nie widze siebie korzystajacego z windowsa 7 i nie wyobrazam sobie takiej sytuacji gdzie nowsze systemy sa gorsze od poprzednich, chodzby pod wzgledem wymagan. Korzystajac z laptopa na ktorym jest zainstalowany oryginalny windows 7 nie ma dnia aby nie bylo jakiegos problemu, ktorym winowajca jest system. Nadmienie ze korzystalem z nie jednego komputera na ktorym jest windows 7 w roznych wersjach.

Oczywiscie wymienie tez przewaga windowsa 7 nad XP

- lepsza obsluga, w zasadzie obsluga dyskow SSD bo windows xp nie jest na to przygodowany i trzeba robic wiecej rzeczy aby moc korzystac z dysku ssd na windowsie xp.

- obsluga wiecej niz 4GB ramu, chodz na xp 64 bit tez z tego co pamietam jest taka mozliwosc.

- chyba tyle, nic wiecej mi do glowy nie przychodzi.

Edytowane przez Quicksand

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega Quciksand ma rację na windowsie 7 zawsze są jakieś problemy.. Mój brat miał na swoim komputerze (bardzo dobra konfiguracja nowiutki komputer) miał także windows 7, który po godzinnym użytkowaniu poprostu się zawieszał i nic tylko restart komputera pomagał. I nie piszcie mi tutaj, że to była wina któryś z części czy to karta graficzna czy ramy bo wszystko było dokładnie sprawdzone tylko system powodował problemy. Gdy przerzucił się na viste problem raptem zniknoł..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem zawieszania się systemu to nie odpowiedzialny użytkownik który sam miesza a później ma pretensje do wszystkich. ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem zawieszania się systemu to nie odpowiedzialny użytkownik który sam miesza a później ma pretensje do wszystkich. ;]

Skoro problemem nie jest odpowiedzialny użytkownik, to co nim jest ? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieodpowiedzialny * ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co jeszcze wymyślicie? Nie odpowiedzialny uzytkownik ahh.. aż się uśmiałem.. Tyle, że brat dostał go i odrazu w tym samym dniu wystąpiły problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam korzystam i nie zamierzam zmieniac, wszystko mi dziala nie mam ZADNYCH problemow, czego nie mozna powiedziec o viscie czy windowsie 7.

Dla mnie przewaga xp:

- normalnie wymagania sytemowe nie trzeba miec potwora aby sprawnie dzialal xp czego nie mozna powiedziec o windowsie 7

- wymagania do gier sa nizsze niz na windowsie 7 glownie mniej ramu potrzeba niz nz 7

- intuicyjny, user firendly, prosty w obsludze, wszystko jest tam gdzie byc powinno nie jak w windowsie 7.

- "kontrola" uzytkownika nad systemem, nie jak w 7 gdzie system ma kontrole na uzytkownikiem

- bez awaryjnosc, brak problemow z aplikacjami czy bsodow czy zawieszen systemu, czego nie mozna powiedziec o 7

System XP ma tą przewagę na 7 że jest praktycznie poznany na wylot.Natomiast co do wymagań 7 to są praktycznie te same co pod Vistę.

Kolega Quciksand ma rację na windowsie 7 zawsze są jakieś problemy.. Mój brat miał na swoim komputerze (bardzo dobra konfiguracja nowiutki komputer) miał także windows 7, który po godzinnym użytkowaniu poprostu się zawieszał i nic tylko restart komputera pomagał. I nie piszcie mi tutaj, że to była wina któryś z części czy to karta graficzna czy ramy bo wszystko było dokładnie sprawdzone tylko system powodował problemy. Gdy przerzucił się na viste problem raptem zniknoł..

Komputera nie mam najnowszego i nie doświadczyłem niebieskich ekranów stop.To na systemie Vista był problem ze sterownikiem karty graficznej ,raz na jakiś czas. Natomiast 7 jak i Vista są stabilniejszymi systemami od XP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie przewaga xp:

Ogolnie nie widze siebie korzystajacego z windowsa 7 i nie wyobrazam sobie takiej sytuacji gdzie nowsze systemy sa gorsze od poprzednich, chodzby pod wzgledem wymagan. Korzystajac z laptopa na ktorym jest zainstalowany oryginalny windows 7 nie ma dnia aby nie bylo jakiegos problemu, ktorym winowajca jest system. Nadmienie ze korzystalem z nie jednego komputera na ktorym jest windows 7 w roznych wersjach.

Oczywiscie wymienie tez przewaga windowsa 7 nad XP

- lepsza obsluga, w zasadzie obsluga dyskow SSD bo windows xp nie jest na to przygodowany i trzeba robic wiecej rzeczy aby moc korzystac z dysku ssd na windowsie xp.

- obsluga wiecej niz 4GB ramu, chodz na xp 64 bit tez z tego co pamietam jest taka mozliwosc.

- chyba tyle, nic wiecej mi do glowy nie przychodzi.

Wszystkie Twoje przeciw 7 :

Można mieć słaby sprzęt i 7mka będzie działała dobrze jak powinna

Stare gry = małe wymagania.Nowe gry = lepsze wymagania.Stare gry odpalisz na 7mce.W razie problemów można użyć trybu zgodności on do tego jest.

Bla bla można zrobić wszystko.A skoro nie umiesz to Twoja sprawa.Potrzebujesz więcej kontroli = linux.

Można wyłączyć wszystkie bajery.

Nie prawda. 7mka jest stabilniejsza w pracy.

Sprawdziłeś że tak osądzasz ? Konkretne powody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam XP bo mam stary sprzęt i nie gadajcie głupot, że na kompie z ery Athlona XP/64 7 będzie chodził tak samo dobrze jak 7, bo było wyraźnie wolniej, YT już cięło w 480p, a na XP nie. Po za tym sterowniki do FX'ów na Vistę/7 to tylko jakieś bety, więc może to przez nie.

W dodatku swojego 7 bardzo "odchudziłem", m.in wyłączyłem Aero.

Edytowane przez darolo1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głos oddany: XP.

Chociaż wolę Servera 03, to XP nie jest zły. Windows 7 jest dobrze przygotowany pod względem bazy sterowników, XP też można tak przygotować (po części). Z drugiej strony: na W7 nie działa mi poprawnie Audigy..

A co do ograniczania..co go ogranicza? :hmm: DX9? jest to jedyne ograniczenie jakie znam... oraz brak TRIM.

A 4 GB RAM? Windows 7 x86 też nie daje do wykorzystania większej przestrzeni adresowej :P są przecież edycje x64 XP i 7..

Ważna wada 7: problemy z wgrywaniem updateów do pocketów, chociaż HTC daje radę pod tym względem.

A jak nie pasuje, to zmienić na Gentoo, można sobie ustawić jak się chce..albo Liona :P

Edytowane przez Ham3r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dochodzę coraz bardziej do wniosku że tematy takie są za bardzo kontrowersyjne. Zróżnicowanie między użytkownikami przestarzałego XP którzy go tak miłosiernie bronią a nową 7mką jest wciąż ogromne co stanowi taki poligon, do wytłaczania ciężkiej artylerii przeciwko przedstawicielom innych podglądów. Ta sytuacja powinna się niebawem poprawić.

Jak już coraz bardziej najeżdżacie na 7mkę to podajcie konkretne powody. Takowe znajdują się jedynie na XP. Który niestety ma wciąż sporą popularność. Chcecie doprowadzić do tego aby wasi wnukowie jeszcze z niego korzystali ? Bo wszystko zmierza w tym kierunku.

Edytowane przez sakuwbarakushow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1 intuicyjny, user firendly, prosty w obsludze, wszystko jest tam gdzie byc powinno nie jak w windowsie 7.

2 brak zbednym obciazajacych przynajmniej mi nie potrzebnych bajerow

1. O jeny, przyzwyczaić się nie potrafisz? Jak odpalasz co rusz inne gry to nie narzekasz na to "a w tamtej było inne menu i teraz daje minus" weś przestan... :lol2:

2. A kto ci każe je włączać i umieszczać na pulpicie? Rozumiem jak by to był przymus trzymać jakieś idiotyczne rzeczy ale skoro nawet nie musisz ich umieszczać...

3 sprawniejsze lepsze działanie - no jak ktoś instaluje WIn7 na 1Gb Ram i jakimś starym Athlonie to ja się nie dziwię że mu system przycina. Win XP wyszedł w 2001 roku a wtedy 1Gb RAM lub nawet 512mb, to było strasznie dużo ( na tamte lata)

Więc dajmy szansę i Win7 i uruchamiajmy go z podobnym czasem techniki gdzie 4Gb RAM staje się pomału codziennością patrząc na cenę jak że tanich kości RAM.

innymi słowy - wady brane na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może w tym problem, że to za nowa konfiguracja*- czytam sobie opisy do ostatnich łatek, które mi się instalowały [świeża płyta am3+ 880g i sb850] i dosłownie: SZOK (BSOD na porządku dziennym... tfu! od 48h spokój)

http://support.microsoft.com/kb/982018 - dyski z sektorami4KB

http://support.micro....com/kb/2492386

http://support.micro....com/kb/2552343

http://support.micro....com/kb/2547666 - aktualizacja powodująca ponowienie indeksowania....

http://support.micro....com/kb/2505438 - nadal niedorobiony direct2d?

http://support.micro....com/kb/2488113 - jw

http://support.micro....com/kb/2515325

http://support.micro....com/kb/2533552

*a to niby tylko linuks nie nadąża z obsługą sprzętu LOL

@jkm

nie porównuj XP z daty premiery do XP z SP3.... było o tym wyżej

[chyba jedyna zmiana na niekorzyść w XP to już faktycznie wymuszona instalacja .NET .... pamiętacie jeszcze jak pierwsza instalacja tego *&^%$# zamulała system? :mad2:]

Edytowane przez mekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System XP ma tą przewagę na 7 że jest praktycznie poznany na wylot.

Trochę w tym racji. Pamiętam że kiedy przesiadałem się z 95 na XP to XP tak mnie drażnił że nie mogłem na niego patrzeć ;-) Zresztą i tak wolałem DOS :P

Komputera nie mam najnowszego i nie doświadczyłem niebieskich ekranów stop.To na systemie Vista był problem ze sterownikiem karty graficznej ,raz na jakiś czas. Natomiast 7 jak i Vista są stabilniejszymi systemami od XP.

Sam muszę dodać - na 7 doświadczyłem raz BSOD był on spowodowany programem do montowania obrazów ISO.

IMO Bardzo wiele zależy od użytkownika. Zaś żaden system nie jest bezbłędny. Zresztą popatrzmy. Na obecnym XP z którego właśnie piszę nie miałem BSOD ani razu. Na poprzedniej instalce (bo kiepsko ją okroiłem) miałem ich trzy.

EDIT:

Ciekawą masz opinię o Polakach. Ty zaś jesteś jakiej narodowości jeśli można zapytać?

Dodam co następuje co by nie mówić o MS to jest to prywatny twór. Pewnie że mogliby troszkę z ceny zejść. Nie mniej to jest prywatny interes. Interes zaś istnieje po to żeby zarabiać. Prawda?

---

Na tym forum nie propagujemy piractwa. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawą masz opinię o Polakach. Ty zaś jesteś jakiej narodowości jeśli można zapytać?

Na tym forum nie propagujemy piractwa. ;-)

Polskiej ;p

Chodź rodzina od strony dziadków sięga Rosji i USA.

Nie popieracie piractwa, oficjalnie każdy tak mówi a nie oficjalnie pobiera się ile wlezie :) Byle trzymać pozory co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że jest tutaj grupa zagorzałych zwolenników XP'ka. Windows XP był bardzo dobrym systemem (z SP2 i 3) i zawsze będę cenił go za swoją prostotę, łatwość ustawień, bezproblemowość w większości przypadków, ale jego czas się skończył. XP jest nadal dobry dla osób które mają starsze komputery i korzystają z podstawowych funkcji, muzyka, film, internet, ale nowe komputery to tylko z 7'demką. Na obecnym PC miałem przez pół roku XP'ka, aż nastąpiła premiera windows'a 7, na którego zamieniłem go. Gołym okiem było widać że 7 działa szybciej, sprawniej itd. na nowym pc niż XP.

dlaczego w7 jest sprzedawany jako odrębny system - przecież to powinien być SP do Visty!! ... brawo MS!
kupować system dla paru kolorowych ikonek(...)

Typowi użytkownicy którzy nie potrafią skorzystać z ani 20% opcji dostępnych w systemie, a potem narzekają że nic nowego niema tam. Patrzą tylko na wygląd paska zadań, klikną parę razy w menu start i pooglądają co tam jest i mówią takie brednie. Jeżeli sam nie potrafisz wykorzystać nowości z 7'demki to zostań na XP, nikt nie każe ci zmieniać systemu.

W użytkach domowych nie widać różnicy między 32 a 64 proszę .. poczytać:

Nikt nie twierdzi że wersja x64 jest lepsza lub odwrotnie, obie są takie same, czyli dobre. Ale po co mam kupować edycję 32 bitową jak pc mam do gier, gdzie w testach widać iż gry wolą jednak wersje x64 (wyższa wydajność) jak i możliwość włożenia 4GB ramu, zamiast ograniczać się do 3.25GB.

Nie oszukujmy się polak prędzej sprzeda prędzej własną matkę niz da 400zł za os.

Nie oszukujmy się, 90% osób jest szkoda dać na system 300-400zł tłumacząc iż nie ma kasy, a kupuje pc za 3 tys. zł. Potem gadka że lepiej te 400 zł dać na lepszą kartę. Jak by się dało to by i samochód ściągnął z internetu zamiast za niego zapłacić w salonie/komisie, ale niestety tak się nie da.

Dla mnie przewaga xp: "kontrola" uzytkownika nad systemem, nie jak w 7 gdzie system ma kontrole na uzytkownikiem

To jak komputer ma kontrolę nad tobą, to polecam wyłączyć komputer i wyjść na świeże powietrze, albo już jest za późno i udać się do psychiatry.

Po tych postach można dojść do wniosku ze piszą tutaj dzieci 12-15 letnie, które nie mają zielonego pojęcia o systemach i gadają głupoty. Weźcie najpierw poznajcie Windows 7 dokładnie, a potem oceniajcie go. Windows XP był i jest dobrym systemem, ale jego czas się skończył...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

panie kanon7 , system jest potrzebny do tego zeby na nim uruchomic konkretne oprogramownaie, cala reszta to spuszczanie sie nie wiadomo nad czym i nie wiadomo po co, co z tego ze win7 ma tyle cudownych opcji skoro najlepiej dziala jak sie je wszystkie wylaczy ?

skonfiguruj renderowanie po sieci na win7 albo siec z udostepnianiem dyskow i kamer przez firewire, pod xp konfigurowanie sprowadza sie do podpiecia kabla

Edytowane przez T_G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polskiej ;p

Chodź rodzina od strony dziadków sięga Rosji i USA.

Nie popieracie piractwa, oficjalnie każdy tak mówi a nie oficjalnie pobiera się ile wlezie :) Byle trzymać pozory co nie ?

"od strony dziadków" -ke? ... chyba miało być "od strony matki/ojca" ?

Co do piractwa: - piszesz "każdy" - czyli też piracisz...

Badania, które musiałeś przeprowadzić musiały nie objąć mnie, bo ja nie piracę, a zwłaszcza "ile wlezie"....

Typowi użytkownicy którzy nie potrafią skorzystać z ani 20% opcji dostępnych w systemie, a potem narzekają że nic nowego niema tam. Patrzą tylko na wygląd paska zadań, klikną parę razy w menu start i pooglądają co tam jest i mówią takie brednie. Jeżeli sam nie potrafisz wykorzystać nowości z 7'demki to zostań na XP, nikt nie każe ci zmieniać systemu.

(...)

To jak komputer ma kontrolę nad tobą, to polecam wyłączyć komputer i wyjść na świeże powietrze, albo już jest za późno i udać się do psychiatry.

Po tych postach można dojść do wniosku ze piszą tutaj dzieci 12-15 letnie, które nie mają zielonego pojęcia o systemach i gadają głupoty. Weźcie najpierw poznajcie Windows 7 dokładnie, a potem oceniajcie go. Windows XP był i jest dobrym systemem, ale jego czas się skończył...

co do 7 i tego, że zamiast nowego systemu powinien być to kolejny SP do Visty - patrz przedstawiana historia SP do XP... to była wypowiedź z uzasadnieniem, opartym na faktach, którego widać nie doczytałeś?

MS każe mi zmienić system - XPka łatać będą do 2014 - po części to rozumiem (no bo ile można supportować soft?), ale jednak skoro prawie zmonopolizowali rynek, to mogliby brać odpowiedzialność za to, dodatkowo właśnie aby odciąć się od supportu starszych systemów wypuścili 7 jako odrębny system, a nie jako SP do Visty (poczytaj o zasadach supportu przyjętych przez MS...)

W takim kontekście zarzut żem "dziecko" uważam za chybiony, ba! zastanów się czy sam nie zasłużyłeś na taką etykietkę... ale czego można oczekiwać po kimś, kto ma logo 7 w avatarze :lol2:

A propos:

Hang process will just start an endless loop, which will change its window title to the well-known and often experienced “not responding”. I get this telling “not responding” message from Firefox and Outlook at least once a day. It is good to know that other apps have this feature, too.

4sysops

... a mimo to gość z zapałem maniaka reklamuje w7.... bardzo obiektywny gość? ;)

@T_G - racja, niestety

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cala dyskusja o kant... do potluczenia

zamiast sensownie przedstawic za i przeciw w przypadku obydwu(ze wzgledu na 32 i 64 bity oby-czterech systemow) to leca argumenty "moj mlotek jest lepszy niz twoj bo jest czerwony ma gumowa raczke i szybciej gwozdzie wbija)

temat wcale nie jest glupi i jakby zrobic zestawienie w tabeli plusow i minusow to niejednej osobie by sie to przydalo przy podjeciu decyzji albo szukaniu systemowego rozwiazania do konkretnego zastosowania, niestety jest jak zwykle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"od strony dziadków" -ke? ... chyba miało być "od strony matki/ojca" ?

Nie kwestionuj mnie.Napisałem wyraźnie od strony dziadków.Ale to forum nie jest od tego aby rozczygać sprawy drzewa genealogicznego mojej rodziny. A dajmy na to nie byłbym Polak to co ? Ty rasista ...

A co chcesz od avatara kolegi ? Można sobie ustawić avatar " LUBIE XP " i też będziesz go kwestionował ? Faworyzujesz xp'ka. Skoro go tak bardzo kochasz to weźcie ślub, oznajmijcie sobie miłość na zawsze. Później zabierz komputer ze sobą do ośrodka leczenia uzależnień :) Może inni 'pacjencji' będą słuchać Twoich herezji i ulubieństwa 10cio letnego systemu XP.

Podaj dokładnie co takiego zajebistego ma XP czego nie ma 7. I czym XP przewyższa 7mkę.

cala dyskusja o kant... do potluczenia

zamiast sensownie przedstawic za i przeciw w przypadku obydwu(ze wzgledu na 32 i 64 bity oby-czterech systemow) to leca argumenty "moj mlotek jest lepszy niz twoj bo jest czerwony ma gumowa raczke i szybciej gwozdzie wbija)

temat wcale nie jest glupi i jakby zrobic zestawienie w tabeli plusow i minusow to niejednej osobie by sie to przydalo przy podjeciu decyzji albo szukaniu systemowego rozwiazania do konkretnego zastosowania, niestety jest jak zwykle

Więc użytkowniku obeznany zrób taką tabelę :) I zamieść tutaj oraz podaj na jakich źródłach opierałeś swoje sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze znajdą się obrońcy tego co już znają wychodzący z założenia, że nowe musi być gorsze. XP jak wchodził na rynek był niedopracowany i zasobożerny, dopiero po sp1 stał się w pełni stabilny i bezpieczny.

Ja na razie używam XP, ale już postanowiłem, że przy najbliższej zmianie sprzętu kupuję 7. Niestety stać mnie na wersję oem więc nie mogę ot tak po prostu teraz pójść do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Windows 7 też już doczekał się swojego pierwszego SP. A chodzą wieści że 2 jest w przygotowaniu. A to wszystko o opinie użytkowników :)

Tylko tych obrońców jest jeszcze bardzo dużo..

Edytowane przez sakuwbarakushow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze znajdą się obrońcy tego co już znają wychodzący z założenia, że nowe musi być gorsze. XP jak wchodził na rynek był niedopracowany i zasobożerny, dopiero po sp1 stał się w pełni stabilny i bezpieczny.

Ja na razie używam XP, ale już postanowiłem, że przy najbliższej zmianie sprzętu kupuję 7. Niestety stać mnie na wersję oem więc nie mogę ot tak po prostu teraz pójść do sklepu.

Widzisz, ale JA wtedy gdy XP jeszcze się "wykluwał" ze stabilnością, to nie byłem jego zwolennikiem.

Tak teraz nie jestem zwolennikiem w7, jednocześnie czekam aż się ustabilizuje, bo TERAZ to średnio mi się ten system podoba [jak już wspominałem - od ostatniej porcji łatek mam stabilne w7.64.... wow, ale na bardziej pozytywną opinię ten system zasłuży powiedzmy po pół roku stabilności :-)]

Doczytaj o problemach z UAC, przeczytaj sobie temacik o problemach z operacjami dyskowymi, który linkowałem.... radzę ostrożność - mimo to w Twojej sytuacji [kupujesz system już niedługo i domniemam, że na lata] to w7/8 jest jedynym sensownym wyborem - z uwagi na ww 2014 rok....

@sakuwbarakushow

co to znaczy "Nie kwestionuj mnie" ?

co do pochodzenia - to rozróżniamy krewnych/przodków od strony ojca i od strony matki, ...

Linię wstępną tworzą przodkowie probanta: rodzice (ojciec, matka; czulej: tato, tata, mama), dziadkowie (dziadek, babcia), pradziadkowie (pradziadek, prababcia), prapradziadkowie (prapradziadek, praprababcia), praprapradziadkowie itd.

Linię wstępnych po ojcu nazywa się linią po mieczu (np. babcia po mieczu), a linię po matce – po kądzieli (np. dziadek po kądzieli, ale także pradziadek raz po mieczu, dalej po kądzieli). Zamiast określeń po mieczu i po kądzieli można też używać określeń ojczysty (macierzysty) lub ze strony ojca (matki). Wszystkich męskich przodków cały czas po mieczu nazywa się linią męską (patrylinearną), a wszystkie kobiety cały czas po kądzieli – linią żeńską (matrylinearną).

Linię zstępną tworzą potomkowie probanta: dzieci (syn, córka), wnuki (wnuk, wnuczka), prawnuki (prawnuk, prawnuczka), praprawnuki itd.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Relacja_rodzinna

Polska język, trudna język. ZULU GULA!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi