Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

modificator

Panasonic TX-L32E30E jako monitor PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami odnośnie ogólnych wrażeń wizualnych - obrazu - po podlączeniu do PC w moim egzemplarzu TV Panasonic TX-L32E30E, którego od kilku dni jestem posiadaczem po dyskusji w temacie:

 

Jaki Monitor/TV do PC 32-37' około 2000zł ? do Gier/Filmów/Netu

 

Korzystając z okazji podziękowania za udział w dyskusji idą do :

Qbaas, unikon, MefistoFX, lordluker, oizo76, .::SYLAR::., boban81, bourne2008

 

TV Panasonic TX-L32E30E.....

 

20110717155015.jpg

 

...zastąpił na stanowisku używany przedtem Monitor Samsung 193P+:

 

65217348.jpg

 

Zastosowanie: 40% gry; 35% filmy; 25% internet;

 

Na HDTV TV otrzymał korzystne recenzje po podłączeniu do PC "Gra - extra czas bo tylko 20 ms", natomiast niepochlebne na DIGITAL VERSUS "The E30 is not a TV that you'll want to use for gaming: it's 66 ms behind a CRT monitor, which is an input lag of around four frames"

 

TEST HDTV:

klik

 

TEST DIGITAL VERSUS:*

klik

 

* - dotyczy modelu TX-LF32E30. Co ten F znaczy nie mam pojęcia

 

To samo powinno tyczyć się bliźniaczych modeli:

 

TX-L32E30E

TX-L37E30E

TX-L42E30E

 

A jak to wygląda u mnie? Zapraszam do zwiedzania:

 

Udało mi się zorganizować "bańkę". Foty wykonywałem prostym kompakcikiem z ręki więc nie było to łatwe ale w końcu udało się złapać czytelne opóźnienia. Ponieważ żaden mistrz fotografii ze mnie, ładne foty obudowy, gier itp. można obejrzeć na teście z HDTV, a ja się ograniczę do zdjęć z testów:

 

I. INPUT LAG:

 

TV ma 5 trybów wyświetlania obrazu:

 

Dynamiczny:

img0576hs.jpg

40ms

 

Normalny:

img0580hz.jpg

30ms

 

Kinowy:

img0590do.jpg

40ms

 

Prawdziwe kino:

img0597uc.jpg

30ms

 

Gra:

img0611j.jpg

20ms czyli jak na HDTV - szybciutko

 

Zdjęcie:

img0624ke.jpg

40ms

 

Wniosek: Czasy opóźnień zbliżone do tych z testów na HDTV. W praktyce oznacza to, że w trybie Gra laga nie zaobserwowałem. Wbrew konkluzji z DIGITAL VERSUS, gdzie zmierzono 66ms u mnie wyniosło 20ms, co pozwala na komfortowe granie.

 

II. GHOSTING

 

W grach nie zaobserwowałem, natomiast w programach testujących zdecydowanie występuje. Jeśli znajdę nieco więcej czasu i sugestie jak w miarę miarodajnie w warukach domowych testować oraz co najważniejsze - będzie zainteresowanie - Cdn.

 

Peace & stay cool - Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to lubie. Konkrety.

 

Ale do rzeczy:

 

Zacznijmy od tego że TX-L32E30E to zupelnie inny TV niz TX-LF32E30 wiec i wyniki jak i testy sa różne. Dzieki Bogu kupiles te "szybszą" wersje. To samo jest w Samsungach...jedna litera róznicy a skrajnie inny TV. Niestety na Panasach sie nie znam wiec nie wiem czym sie różnią. Co do ghostingu... polecam zagrac w FIFE 2010/2011 bo to jest jak narazie jedyna gra w której na swoim TV zaobserwowalem ghosting na szybko lecącej piłce, za która ciągnie sie taka lekka ciemniejsza smuga. Ale to tez trzeba sie mocno wpatrzec.

 

Btw. Jak tam czcionki w windows? Szczególnie czerwone?

 

Aby to sprawdzic pobierz ten obrazek i popatrz czy wszystko jest na nim ostre i czytelne...

 

http://img37.imagefra.me/i57i/neo2006a/144b_732_u9tbz.png

 

 

Zrób tez pare fotek jakie ten tv ma kąty widzenia. Na czarnym tle najlepiej i przy zaciemionym pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modificator, bardzo Cię proszę - sprawdź obrazek od kolegi wyżej i w ogóle oceń ten TV w funkcji monitora.

 

Szukam dla siebie TV 32 cale koniecznie LEDowego do PC(duuużo neta, Worda i ogólnie jako motnitor. Niedługo także będę grał na kompie) Xboxa 360 oraz jakoś nie długo do Cyfry +.

 

Kilka niezależnych od siebie źródeł analizowałem i dokładnie ten model Panasa po prostu się powtarza.

 

Interesuje mnie sporo rzeczy np.

1. Czy śmiało można powiedzieć,że może on zastąpić typowy monitor. Będę często coś pisał, czytał na nim.

2. Jakiś zoom mnie interesuje... po prostu,żeby tekst nie był maczkiem.

3. Zupełnie wyłączenie głośników mnie interesuje.

4. Jaka jest matryca? Matowa czy błyszcząca? Czy bardzo się na niej wszystko odbija...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten artykuł jakiś czas temu i jeśli Panas 32calowy jest taki jak 37calowy to jest dobrze.

 

Ale o wyłączeniu głośników oraz podpięciu do PC nic nie słychać...

 

 

Nie rozumiem tylko jednego stwierdzenia a posumowania - nie widać na nim refleksów... tak? To chyba plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za testowanie sprzętu i opinie o nim. To głównie zdecydowało o kupnie prze zemnie tego Tv i używaniu go wyłącznie jako monitora do PC.

Kupiłem model TX-L42E30E. Wszystko pięknie ładnie, cacy. Obraz ostry, kolory perfect, ale mam ogromny problem z czerwienią na tle innego koloru.

Na początku był podpięty przez HDMI z grafiki (GeForce 460 GTX) i obraz tez byl ok... teraz jest podpięty przez przejściówkę DVI - HDMI. Kombinowałem z ustawieniami nic nie dało....

szukałem na forach i znalazłem wiele opinii jak podłączyć właściwie taki TV.

Miedzy innymi znalazlem cos o Chroma Sampling 4:4:4. Aby byl aktywny musi dzialac grafika w trybie PC. Ustawilem. Ale i tak nie jestem w stanie nic zrobic aby czerwien byla "ostra".

Widac to miedzy innymi w testach typu http://i807.photobucket.com/albums/yy352/floatpoo/444_faq/tint-blue-rgb-1080p.png.

I w grach jak i na stronach gdzie jest duzy kontrast czerwonej czcionki na innym tle.

Moze to nieistotne, ale mimo ze grafika wyswietla ze sygnał podaje 1920x1080 60hz to TV nie chce go widziec jako taka rozdzielczosc, ale jako 1080p i tyle... etykietowanie HDMI wejscia jako PC nic nie daje.

Jest na to jakaś rada? Spotkałes sie na swoim TV z czyms takim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem te Tv nie obsługują koloru 4:4:4

 

Problem z Chroma Sampling 4:4:4 (jego brak) występuje prawie na każdym TV i jest związany ze specyfiką przesylu obrazu telewizyjnego (do poczytania np na wikipedii). Dość powiedzieć, że cierpi na tym głównie kolor czerwony. Na szczęście część producentów, głównie Samsung, Philips i LG (ale nie kazde tv) stosuje pełny przesył obrazu i obraz po hdmi/dvi jest ostry w kazdym przypadku. Problem nie wystepuje oczywiscie przy połaczeniu przez analogowy kabel DSUB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. No to jestem w d... Kombinowałem i nie wyszło :) szkoda... D-Sub odpada... za niska rozdzielczosc i obraz bedzie nie ostry:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś opisać (i jak możesz zrobić zdjęcia) jak wyglądają funkcje „smart” po podłączeniu telewizora bezpośrednio do internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...