Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xarian

Modernizacja starego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zmodernizować mojego starego PC ale mam mały budżet (500zł max 650zł)

Jaką kupić płytę głowną, procesor, kartę graficzną oraz zasilacz bo mój obecny to jakiś no-name ;D??

myślałem nad kupnem karty nvidia geforce 9800 gt 1gb oraz jakiegoś proca z rodziny core 2 duo, nie wiem jaka płyta by pasowała do takiego zestawu oraz czy zmieszczę się w moim skromnym budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na komputer z mojej sygnaturki i szukaj na allegro podzespolow. powinienes dac rade :E

oczywiscie pomin karte muzyczna i drugi dysk, w razie jak bedzie zapas kasy to kupisz lepszy procesor/karte graficzna (zalezy do czego ten komputer)

mozliwe ze nie wiesz - GF 9800 GT i 8800 GT to ta sama karta graficzna, tyle ze 9800 nowsze sa, bo pozniej wyszly.

 

no i jeszcze jedno, olej 1GB, 512MB wystarczy na 100%, chyba ze w tej samej cenie bedą, to wiadomo ze 1GB, ale ogólnie karta nie wykorzysta 1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe czy uzywane czesci?

 

no nie zartuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba wybiore core 2 duo e4500 oraz karte geforce 9800 lub 8800 gt a jaką płytę główną oraz zasilacz? ;D wybrać takie jak w twoiej sugnaturce? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z tego co w sygnaturce i nie zamieniłbym niczego, wiec jak najbardziej polecam wszystko.

3GB Ram tez sa OK ale może i 2 GB Ci wystarczy, nie napisałeś do czego komputer składasz.

z plyt glownych jeszcze polecam Asus P5K Pro, albo P5KC i wtedy ddr3 kupic a nie ddr2 (ddr3 sa teraz bardzo tanie)

pokalkuluj sobie co i jak z przesyłkami CI wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba wybiore core 2 duo e4500 oraz karte geforce 9800 lub 8800 gt a jaką płytę główną oraz zasilacz? ;D wybrać takie jak w twoiej sugnaturce? ;D

 

e4500 się nie opłaca bo cena e6550 jest porównywalna a procesor o klasę wydajniejszy. płytka: coś na chipsecie P35 tak aby tego e6550 "puścić" na 3Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o zasilaczach pełno tematów, najlepiej by bylo nowy, ale maly fundzusz masz, wiec wszyscy beda CI tu polecac fortrony - w dziale o zasilaczach znajdziesz cos dla siebie na bank.

na ewno musi byc markowy (co to znaczy - dział zasilaczy) i mieć minimum 400W - mój ma 400W i 340W na linii 12V, i wystarcza do OC, 2 dyskow, 4 kosci RAM, DVD i wszystko śmiga mimo ze zasilacz ma juz 3,5 roku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer ma być głównie do gier, a jaki zasilacz do takiego zestawu polecasz:

Płyta :Asus P5K Pro

Procesor: intel core 2 duo e4500

Karta graficzna: geforce 9800 gt lub 8800 gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e4500 się nie opłaca bo cena e6550 jest porównywalna a procesor o klasę wydajniejszy. płytka: coś na chipsecie P35 tak aby tego e6550 "puścić" na 3Ghz.

 

jesli na allegro cena podobna to oczywiscie OK. Na plytach Asus P5K PRO i mojej nawet quady mozna podkrecac (dobre zasilanie sekcji CPU), wiec z tym prockiem tez nie bedzie problemu.

 

komputer ma być głównie do gier, a jaki zasilacz do takiego zestawu polecasz:

Płyta :Asus P5K Pro

Procesor: intel core 2 duo e4500

Karta graficzna: geforce 9800 gt lub 8800 gt

 

minimum 400 W ale markowy! 450 też bedzie OK, wiekszy zupelnie nie potrzebny.

Jak do gier to raczej z naciskiem na 3GB i w góre - 2 to troszke będzie brakować.

 

dolicz jeszcze wentylatory - jeden nadmych do obudowy, drugi wydmuch - inaczej na boxowym chlodzeniu zbyt duzego O/C nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie muszę coś wybrać ;D

to może tak:

płyta główna: Asus P5K Pro

procesor:intel core 2 duo e4500

karta graficzna: geforce 9800 gt lub 8800 gt 1gb lub 512 mb zależy od ceny

zasilacz: Tacens Radix IV 450W W-wa

jak myślicie? ;d

jest jeszcze kwestia chłodzenia:

mam obudowę z dwoma wentylami z przodu obudowy tak więc czy boxowe chłodzenie da rade ( narazie nie zamierzam podkręcac proca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie podkręcasz to box wystarczy. Bierz Radka 4850 z 512ram-u bo u tych Dżiforsów po tygodniu mogą tz: zimne luty wystąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis wentylator wyciagowy i gotowe, O/C procka do 2,93 to czysta formalnosc, łatwizna i na boxowym chlodzeniu bedzie OK. Raczej nastaw sie na O/C bo do gier 2,2 GHz to malo. 2,93 osiagasz na szynie FSB 266 i tylko zmieniasz FSB i napiecie procesora a różnica w dzialaniu jest olbrzymia.

 

Zestaw wyglada OK. podlicz koszty z przesylkami i powiedz ile wyszlo

 

Jeśli nie podkręcasz to box wystarczy. Bierz Radka 4850 z 512ram-u bo u tych Dżiforsów po tygodniu mogą tz: zimne luty wystąpić.

 

w 9800 nie ma tych problemow, poza tym rozdmuchiwanie sprawy z zimnymi lutami jest juz po porstu nudne a nakrecaja to glownie osoby, ktore w zyciu nie mialy GF 8800GT i uslyszaky o pieczeniu karty, co im sie najwyrazniej bardzo spodobalo...

 

wez 9800GT, przynajmniej nie bedziesz musial potem przy instalce windowsa szukac sterownikow, bo nie kazde sa dobre do roznych rzeczy (niech nikt nie zaprzecza, bo juz przerabialem ten temat z HD4850 u 2 kolegow i do HD z serii 4xxx sie nie przekonam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

razem wyszło około 520 ale muszę doliczyć ram oraz chyba dysk ponieważ mój obecny 130GB ma pełno badów więc pewnie wyjdzie z 700

gdzie jeszcze można zamówić części do pc oprócz allegro? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk 250 GB przynjamniej powinienes kupic.

Ram na start 2GB mozesz dac, a w razie jakies luznej gotowki dokupisz jeszcze 1-2 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za pomoc ; ) jak bym jeszcze czegoś nie wiedział to napiszę ;)

znacie jakieś sklepy (oprócz allegro) gdzie można zamówić takie części do pc? :D

 

może jednak nie będzie tak drogo ;d. Podliczyłem to wszystko z cen znalezionych na allegro i wyszło 467 zł (w cenę nie wchodzą HDD oraz karta graficzna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...