Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stalwart

Socket 775, wybranie taniego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje taniego zestawu, MAX DO 100/150 zł UŻYWANEGO.

 

PROCESOR + PŁYTA GŁÓWNA na socket 775 (chyba najbardziej opłacalny)

 

Chciałbym ogladać filmy na monitorku 23 calowym bez przycinania jakiegos karygodnego.

 

Mam karte graf. Gigabyte 6600 GT i 1 GB RAMU chyba DDR2.

 

 

Na tym kompie nie bedzie nic procz gadu i internetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kartę to masz na AGP, czy PCI-Express? RAM to chyba DDR2, czy na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2000Mini

Taniej się chyba nie da:

 

e2160 61 zł

 

MSI MS-7222 54 zł

 

Płyta jest z AGP i pod DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że płyta ma być pod PCI-Express i DDR2? Czy tak ciężko poczekać na pełne informacje? Chęć posiadania 1 posta więcej, czy zaistnienia w temacie jest aż tak silna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej to jak juz poszedlem po karte gwar. od staaarego kompa to wam powiem co mam i jakiej wydajnosci oczekuje i powiecie mi czy jest sens zmieniac.

 

Mam teraz:

AMD Sempron 2800+64bit BOX + 1GB RAMU KINGSTGON 400 MHz i 6600 GT 128 MB PCI-X

plyte glowna jakas gigabyte k8ne pci-x ale sie spalila dlatergo chce dokupic nowy procesor i nowa plyte :)

 

ten komputer bedzie do ogladania filmow na działce, w domu mam lepszego (z gory odpowiedz na glupie pytania :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze. Co prawda grafika PCI-Express, ale RAM DDR1. Zobaczymy, co da się złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że płyta ma być pod PCI-Express i DDR2? Czy tak ciężko poczekać na pełne informacje? Chęć posiadania 1 posta więcej, czy zaistnienia w temacie jest aż tak silna?

 

jesteś upier..ilwy jak mucha. taki "fachowiec" jak ty powinien wiedzieć że 99% płyt z DDR2 to płyty z PCI-E. dodatkowo nie płacą mi za porady na forum a tym bardziej za uswiadamianie takich "asów" jak jakiś kielon5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cczyli z tego co widze bedzie trzeba zloyc cos na AMD ...

 

chyba ze kupic 1 GB ramu 800 MHz i sklecic cos na intelu jeszcze, ale nie wiem jaka cena jest ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghs

plyte glowna jakas gigabyte k8ne pci-x ale sie spalila dlatergo chce dokupic nowy procesor i nowa plyte

A to jest właśnie ten 1% Dane płyty.

Więc możesz mnie sobie nazywać pseudo fachowcem, ale to ty w tym przypadku wyszedłeś na naiwniaka.

 

Teraz możesz mnie dalej "uświadamiać". Masz coś jeszcze do powiedzenia?

 

cczyli z tego co widze bedzie trzeba zloyc cos na AMD ...

 

chyba ze kupic 1 GB ramu 800 MHz i sklecic cos na intelu jeszcze, ale nie wiem jaka cena jest ramu

Jak coś na AMD, to też na socket 754, bo nic innego ci się nie opłaci. Zawsze trzeba będzie zmieniać pamięć.

 

Możę takie coś, 125 zł i dostaniesz jeszcze 512 MB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghs

 

A to jest właśnie ten 1% Dane płyty.

Więc możesz mnie sobie nazywać pseudo fachowcem, ale to ty w tym przypadku wyszedłeś na naiwniaka.

 

 

 

dodatkowo kompletnie jest ci obca elementarna logika. to że z A wynika B nie oznacza że z B wynika A. wyjaśniając ze zdania "jeżeli autor ma chyba ram DDR2 to na 99% ma płytę z pci-e" nie wynika zdanie "okazało się że miał DDR1 i pci-e zatem jest tym 1% z zdania pierwszego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika jest dobra, jak się sprawdza. To, że większość jest taka, a nie inna, nie znaczy, że nie ma indywidualności. Jesteś cwany, bo za swoje rady necie nie ponosisz personalnej odpowiedzialności, zawsze możesz zniknąć z tematu, czy nawet forum. Sztuką jest doradzenie komuś w sposób właściwy i nie uleganie "owczym pędom". Właśnie przez tez śmieszny dla ciebie 1% każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie.

 

Edit

Jak się teraz ma twoja logika, gdzie się okazało, że moje 1% jest większe od twoich 99%, i tej samej całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeniescie sie z klotniami na pw.

 

ja jeszcze spytam, plyte glowna kupie pod socket 754 w takim razie a do tego jaki najbardziej oplacalny procek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeniescie sie z klotniami na pw.

 

ja jeszcze spytam, plyte glowna kupie pod socket 754 w takim razie a do tego jaki najbardziej oplacalny procek ?

W poście powyżej podałem ci link do aukcji, masz tam mobo, CPU i RAM. Myślisz, że jest sens pchać coś mocniejszego, niż Athlon 64 3500+? Zainstalujesz XP, będziesz miał 1,5 GB pamięci, co więcej potrzeba do neta i filmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika jest dobra, jak się sprawdza. To, że większość jest taka, a nie inna, nie znaczy, że nie ma indywidualności. Jesteś cwany, bo za swoje rady necie nie ponosisz personalnej odpowiedzialności, zawsze możesz zniknąć z tematu, czy nawet forum. Sztuką jest doradzenie komuś w sposób właściwy i nie uleganie "owczym pędom". Właśnie przez tez śmieszny dla ciebie 1% każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie.

 

Edit

Jak się teraz ma twoja logika, gdzie się okazało, że moje 1% jest większe od twoich 99%, i tej samej całości?

 

jak koleś pisze że ma CHYBA ddr2 to dostaje zestaw który CHYBA będzie kompatybilny. nie wiem czego ty tu nie potrafisz zrozumieć. i prosze cię, daruj sobie patetyczne teksty o odpowiedzialności personalnej. dla mnie EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koleś pisze że ma CHYBA ddr2 to dostaje zestaw który CHYBA będzie kompatybilny. nie wiem czego ty tu nie potrafisz zrozumieć. i prosze cię, daruj sobie patetyczne teksty o odpowiedzialności personalnej. dla mnie EOT

Z Tobą już skończyłem definitywnie dyskusję. Koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2000Mini

Faktycznie nie sprawdziłem dobrze tamtej płyty. Za pomyłkę przepraszam.

 

stalwart,

 

ile maksymalnie pieniędzy chcesz przeznaczyć na ten sprzęt (100 a 150 zł w tym przypadku do DUŻA różnica)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeniescie sie z klotniami na pw.

O tak. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...