Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czesiek85

e5200 + ep31ds3l OC

Rekomendowane odpowiedzi

Hej... posiadam komputer w wyżej wymienioną konfiguracją...do tego jeszcze dochodzi radek hd 4850, zasilacz pentagram 460w SilenForce oraz 2 gb ramu Goodram 800mhz cl 5.. Chłodzenie BOX. Podkręciłem procek na 3,2 Ghz z napięciem 1,2185 i komp czasem łapie zwiechy systemu ...czy coś mam jeszcze zmienić ?? Co z timingami bo tematu wogóle nie rozumiem, czy zmienić jakieś jeszcze inne napięcie w biosie oprocz napięcia proca...PROSZE POMÓŻCIE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do ilu mogę zwiększyć na chłodzeniu box ?

napięcie nie większe niż 1,36V i to pod warunkiem że temperatury w stresie nie przekraczają 70 stopni C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przedstawiam Wam zdjęcia biosu....co mogę tu zmienić żeby komputer nie łapał zwiech...

zdjęcie nr2

dodam że sprawdzałem dysk scan diskiem, skanowałem na obecności wirusow a z miecha temu puściłem memtest Ramów i było wszystko OK

Może coś się dzieje niedobrego z zasilaczem, ale nie mam pojęcia jak to sprw...

post-167100-131115191214_thumb.jpg

post-167100-131115200196_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podnieś napięcie Ramów +0,2V i cpu daj na 1.35 na sztywno, testuj i później obniżaj w miarę stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź stabilność w Prime95 w teście Small FFTs na priorytecie 8 lub 9 przy podkręconym CPU na standardowym napięciu monitorując przy tym temperatury rdzeni np. CoreTempem. Napięcie możesz podnosić spokojnie dopóty, dopóki w takim teście temperatury nie będą przekraczały ~70*C, jednak nawet gdybyś zdobył lepsze chłodzenie, to i tak nie przekraczaj ~1,4-1,45V.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam pokrewne pytanie.. jak schłodzić CPU, skoro obudowa cpu ma temp pokojową, a rdzienie po 50* w core temp? Radiator chłodny, w biosie temp cpu nie przekracza 30*.. może to wina słabego przylegania płytki do rdzeni? Można to jakoś poprawić?

E5200, stock zegar, napięcie 0,967v wg. bios.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jak schłodzić CPU, skoro obudowa cpu ma temp pokojową, a rdzienie po 50* w core temp? Radiator chłodny, w biosie temp cpu nie przekracza 30*..

50*C w spoczynku czy w stresie? Wypróbuj takie obciążenie, jakie opisałem powyżej i wtedy odczytaj temperatury rdzeni. I pamiętaj, że rzeczywiście są one wyższe od temperatury na czapce procesora - niekiedy różnice sięgają 15-20*C. I gdy rdzenie okażą się zbyt ciepłe, może okazać się pomocne zwykłe mocne dociśnięcie wszystkich czterech kołków radiatora do płyty głównej (jeśli nie dasz rady wszystkich na raz, to po przekątnej mocno dociśnij).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

50*C w spoczynku czy w stresie? Wypróbuj takie obciążenie, jakie opisałem powyżej i wtedy odczytaj temperatury rdzeni. I pamiętaj, że rzeczywiście są one wyższe od temperatury na czapce procesora - niekiedy różnice sięgają 15-20*C. I gdy rdzenie okażą się zbyt ciepłe, może okazać się pomocne zwykłe mocne dociśnięcie wszystkich czterech kołków radiatora do płyty głównej (jeśli nie dasz rady wszystkich na raz, to po przekątnej mocno dociśnij).

W spoczynku. Teraz mam 49*C na Core1 i 44*C na Core0 (uruchomiona sama przeglądarka). Chłodzenie to OCZ Gladiator + wentylator AC 120mm na 7V. BRAK BACKPLATE. Wymieniona pasta na Ceramique (nic to nie dało). Chłodzenie trzyma się mocno.

IMO to nie jest normalna temperatura pracy..(i to przy takim napięciu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź, do jakich temperatur rozgrzewa się w stresie.

Może istotna jest też kwestia nałożenia pasty termoprzewodzącej. Nie wiem, jak równa jest podstawa Twojego Gladiatora, ale IHS procesorów na LGA775 zwykle jest wklęsły - jeśli i tak jest w Twoim przypadku, to na brzegach IHS-a warto posmarować bardzo, bardzo cieniutką warstwą, zaś dołożyć pasty więcej na środku, by wyrównać powierzchnię styku z podstawą radiatora. Przyczyny mogą być inne - na razie przychodzą mi jednak te najczęstsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź, do jakich temperatur rozgrzewa się w stresie.

Może istotna jest też kwestia nałożenia pasty termoprzewodzącej. Nie wiem, jak równa jest podstawa Twojego Gladiatora, ale IHS procesorów na LGA775 zwykle jest wklęsły - jeśli i tak jest w Twoim przypadku, to na brzegach IHS-a warto posmarować bardzo, bardzo cieniutką warstwą, zaś dołożyć pasty więcej na środku, by wyrównać powierzchnię styku z podstawą radiatora. Przyczyny mogą być inne - na razie przychodzą mi jednak te najczęstsze ;)

56* i 51* odpowiednio dla pierwszego i drugiego rdzenia.

Czy są to normalne temperatury? Jeżeli nie, to jakie powinny być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ham3r, temperatury masz zatem zupełnie bezpieczne i niczym nie musisz się przejmować. Zwykle takie wartości obserwuje się gdy E5200 chłodzony jest fabrycznym, box-owym schładzaczem, jednak nie znając przewiewności i miejsca położenia Twojego komputera, nie jestem w stanie stwierdzić jakichkolwiek nieprawidłowości. Mogę jedynie zapewnić, iż jest absolutnie bezpiecznie (za maksymalną wartość (uzyskiwaną podczas obciążenia) do codziennego użytku, która nie spowoduje znacznego zużycia CPU uznaje się okolice 70*C).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...