Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hazzy

Core i5-750 czy Quad Q9550 pod EVGA GTX460 SSC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

 

Kilka dni temu nareszcie zakupiłem nową grafikę i niestety na obecnym procesorze wzrost wydajności z gigabyte 9800gt jest praktycznie znikomy ;/

Obecny procesor to Core2Quad Q8200,który jak wiadomo jest procesorem niskobudżetowym i nie jest to jakiś potwór wydajnościowy.

 

W StarCrafcie 2 na ultra ustawieniach na 9800gt na czystej bazie miałem bodajże 50 FPS,na GTX460 sytuacja jest identyczna.

Postanowiłem podkręcić procesor z 2,33 ghz na 2,60 ghz(max bez zmiany napięć,wyżej nie chciało iść) i fps wzrosło aż do 60-70 na czystej bazie i wiem,że ta grafika wyciśnie ZNACZNIE więcej gdyż znajomy miał procesor Q6600,który na benchmarkach jest ciut niżej niż Q8200,GTX260 i 4gb ramu i gra na 1920 x 1080 chodziła mu lepiej niż mnie na 1440 x 900.

 

Po wielu poszukiwaniach mam dylemat między dwoma tymi dwoma zestawami.

 

Zestaw #1 bazowany na sockecie 775:

 

CPU: Core2Quad Q9550 4 x 2,8 ghz bodajże

GPU: EVGA GTX460 1GB SSC Edition

RAM: 2x4GB DDR3 Nanya Elixir 1333 MHZ CL7

MOBO: ASUS P5G41T-M

PSU: OCZ ModXStream PRO 700W

 

 

Zestaw #2 bazowany na LGA1156:

 

CPU: Intel Core i5-750 4 x 2,66 GHz

GPU: EVGA GTX460 1 GB SSC Edition

RAM: 2x4GB DDR3 Nanya Elixir 1333 MHZ CL7

MOBO: ASUS P7H55-M

PSU: OCZ ModXStream PRO 700W

 

Pytanie drugie: Pamięci... lepsze są te z timingiem CL7 czy CL9?

Pytanie trzecie: na boxowym chłodzeniu intela ile max. wycisnę jeżeli chodzi o OC i5-750 a ile na Q9550 bez zmiany napięć

Pytanie czwarte: Na boxowym chłodzeniu intela jakie mogę max. napięcia ustawić oraz taktowania zegara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: Intel Core i5 2500k

GPU: EVGA GTX460 1 GB SSC Edition

RAM: Goodram 1333mhz cl9

MOBO: Asrock Ext. 3 p67

PSU: XFX Core 450

 

Poco Ten 700 wattowy zaśilacz :E ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: Intel Core i5 2500k

GPU: EVGA GTX460 1 GB SSC Edition

RAM: Goodram 1333mhz cl9

MOBO: Asrock Ext. 3 p67

PSU: XFX Core 450

 

Poco Ten 700 wattowy zaśilacz :E ??

 

Okazało się,że 530 wattowy zasilacz MODECOM MC 530W Carbon nie daje rady z GTX460 bo na napięciu +12V1 i V2 ma tylko 17A natężenia a karta potrzebuje conamniej 22A.

Poza tym,zawsze wolę mieć w zapasie dużo mocy na wszelki wypadek,zestaw pozostaje bez zmian,po prostu pytanie który brać,gdybym miał więcej kasy to napisałbym o sugestie co do innych podzespołów lecz pytanie #1 brzmi,który spośród dwóch wymienionych zestawów lepiej sprawdzi się w OC,renderowaniu filmików w Vegasie/After Effectsie no i oczywiście w grach.

 

@Down: Zaiste =D

Najpewniej ten kupię w przeciągu tygodna-dwóch więc pozwołiłem sobie go dodać do sygnatury ^^

Temat właśnie jest po to by się dowiedzieć czy to jest lepszy wybór aniżeli Q9550,wiadomo i5 już przyszłościowy socket,ale wciąż mam wątpliwości :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dział zestawy

2. Zapomnij o LGA775

 

edit:

Jeszcze nie kupiony zestaw ale już w sigu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używki Q9550, ten procesor spokojnie wystarczy na 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używki Q9550, ten procesor spokojnie wystarczy na 2-3 lata.

 

Tia kupować używkę droższą niż nowszy cep. Do płyty z P41.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używki Q9550, ten procesor spokojnie wystarczy na 2-3 lata.

 

Sęk w tym,iż kupując i5 będę miał już nową płytę główną pod te procesory a na q9550 dalej zostanę na sockecie 775 :/

Jak jest z wydajnością pomiedzy tymi dwoma? q9550 ma niby więcej cache l2 ale za to i5 ma 6 mb l3 cache a to ponoć spora różnica.

 

Jakieś benchmarki byłyby mile widziane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że kupując dowolny z tych zestawów, masz stara i nierozwijaną podstawkę. Ale lepszym wyborem jest i5 750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym,iż kupując i5 będę miał już nową płytę główną pod te procesory a na q9550 dalej zostanę na sockecie 775 :/

Jak jest z wydajnością pomiedzy tymi dwoma? q9550 ma niby więcej cache l2 ale za to i5 ma 6 mb l3 cache a to ponoć spora różnica.

 

Jakieś benchmarki byłyby mile widziane :P

W benchmarki chyba nie grasz, co? :E

 

Bezprecedensowo i5, jak nie 750 (które jeszcze z miesiąc temu były taniutkie - teraz nieco cena w górę poszła) to od razu 2500k, jeżeli już mówimy o intelu :)

 

Imo jak wyżej, o LGA 775 zapomnij, jeżeli szukasz czegoś o ponadprzeciętnej wydajności :)

 

Pozdro

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia kupować używkę droższą niż nowszy cep. Do płyty z P41.

 

 

No nie do końca, coś się znajdzie, a jak nie to zostaje kupienie I5 750 za 700zł + mobo za 300/400zł.

Hmm przeglądając allegro najtańsza używka kosztuje 800zł za które spokojnie kupi się PHENOMA 955 i mobo pod AM3+. A w przyszłości spokojnie będziesz mógł kupić BULDOŻERA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jeszcze naszło pytanie - autorze czemu ciągle celujesz w płyty mATX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jeszcze naszło pytanie - autorze czemu ciągle celujesz w płyty mATX?

 

A powiem ci,że nawet nie mam pojęcia,że celowałem cały czas w mATX.

Mam po prostu ograniczony budżet(sam jeszcze nie zarabiam) więc szukam jakichś tańszych płyt,które obsłużą dany procesor.

OC jakieś super epic ciężkie nie będzie,nie znam się na OC procesora i jeżeli bym podkręcał to do 3.0 bo nie chce nic spierdylić.

 

Jest w tym jakaś duża różnica?

 

 

W benchmarki chyba nie grasz, co? :E

 

Bezprecedensowo i5, jak nie 750 (które jeszcze z miesiąc temu były taniutkie - teraz nieco cena w górę poszła) to od razu 2500k, jeżeli już mówimy o intelu :)

 

Imo jak wyżej, o LGA 775 zapomnij, jeżeli szukasz czegoś o ponadprzeciętnej wydajności :)

 

Pozdro

 

A no,wpadł mi tutaj pewien błąd. Miałem na myśli testy porównawcze te dwa procesory jeżeli chodzi o gry i np. rendering czy inne takie pokazujące różnice między tymi dwoma procesorami.

 

 

No nie do końca, coś się znajdzie, a jak nie to zostaje kupienie I5 750 za 700zł + mobo za 300/400zł.

Hmm przeglądając allegro najtańsza używka kosztuje 800zł za które spokojnie kupi się PHENOMA 955 i mobo pod AM3+. A w przyszłości spokojnie będziesz mógł kupić BULDOŻERA.

 

AMD u nie odpada. Złe wspomnienia z "dzieciństwa". Cena może i mniejsza,ale wydajność gorsza a ja nie mam sił i środków by podkręcać je na tyle,by dorównywały "odpowiednikom" intela. Poza tym,jestem fanboyem intela xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie napisz nam do czego będzie używany powyższy komputer: gry, renderowanie etc.?

 

ps. rozmawiamy tutaj o sprzęcie nowym czy używki też bierzesz pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor masz 800zł??

To najlepszym rozwiązaniem będzie kupno PHENOMA 955, płyty głównej pod AM3+ i 2X2GB DDR3, spokojnie się zmieścisz, dlaczego narzucam ci AMD a nie INTELA?? Ano dlatego, że w przyszłości będziesz mógł kupić Sobie BULDOŻERA, który będzie wydajniejszy od I5 750 a może nawet od Sandy Bridge. A na PHENOMIE 955 spokojnie pograsz Sobie we wszystkie gry dostępne na rynku PC jak i te które mają wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie napisz nam do czego będzie używany powyższy komputer: gry, renderowanie etc.?

 

ps. rozmawiamy tutaj o sprzęcie nowym czy używki też bierzesz pod uwagę?

 

Gry i renderowanie.

Oczywiście używki biorę pod uwagę.

 

 

Autor masz 800zł??

To najlepszym rozwiązaniem będzie kupno PHENOMA 955, płyty głównej pod AM3+ i 2X2GB DDR3, spokojnie się zmieścisz, dlaczego narzucam ci AMD a nie INTELA?? Ano dlatego, że w przyszłości będziesz mógł kupić Sobie BULDOŻERA, który będzie wydajniejszy od I5 750 a może nawet od Sandy Bridge. A na PHENOMIE 955 spokojnie pograsz Sobie we wszystkie gry dostępne na rynku PC jak i te które mają wyjść.

 

Na płytę+procesor mam zamiar przeznaczyć 800-900 zł.

Więcej niestety nie mam. O buldożerze(?) nie słyszałem,może więcej info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,dylemat powiększony o kolejny procesor.

Core i5-2400 3.1 GHZ

 

Co myślicie? 500 zł,ale przy odbiorze osobistym(tychy,oświęcim - mam blisko,to można się załapać na odbiór osobisty) jest taniej wg. sprzedawcy.

Wg. benchmarków lepiej się sprawuje w grach od Phenomów X6 i samego i5-750.

 

Jak dobrze kojarze i5-2xxxK mają też odblokowany mnożnik,czyż nie?

 

Tak więc ostateczna decyzja: i5-750 vs i5-2400 vs quad q9550 - co polecacie najbardziej - imho najlepszy będzie 2400

PS: Nie podawajcie AMD,dla mnie procesory te odpadają,mniejsza wydajność no i uraz z przeszłości,pozostaje pewien niesmak do AMD. Poza tym,jeżeli 4 rdzeniowe procesory tańsze od amd 6 rdzeniowych wygrywają z nimi,to ja sobie to odpuszcze ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich prockow 2400k , za ~700zl wyrwiesz i5 750 z mobasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich prockow 2400k , za ~700zl wyrwiesz i5 750 z mobasem.

 

I tutaj się mylisz mój drogi.

Na allegro już można zakupić i5-2400,znalazłem akurat ofertę za 500 zł wersję 3.1 ghz.

 

W benchmarku na PCLab procesor sprawuje się lepiej niż i5-750 i w większości z nich sprawuje się nawet LEPIEJ(i to w niektórych testach ZNACZNIE lepiej) niż Phenom X6 1055T ;) Smutniejsze dla AMD jest to,że w niektórych testach nawet i3-2100,który ma TYLKO 2 rdzenie jest lepszy od 6 rdzeni AMD ...

 

Aż strach porównywać 6 rdzeni Intela z tymi phenomami x6 ... możliwe całkiem,że te buldożery też będą słabsze od intelowych 6 rdzeni,ale to tylko fanboyowa spekulacja ;P

 

//EDIT: Jako iż albowiem gdyż ponieważ itd... mam kolejną dobrą ofertę i tata jest skłonny zapłacić w całości za sam procesor,wybieram i5-2400 w cenie 470 zł,który jest lepszy od niektórych i7 i phenoma x6 więc po prostu wybór jak dla mnie idealny =D Po podkręceniu będzie jeszcze lepiej + turbo.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc w doborze,kolejny raz PCLab okazuje się dobrym i wiarygodnym źródłem :)

 

Ostatnie pytanie: Czy te nowe procesory Ivy Bridge będą chodziły na sockecie LGA1155? Gdzieś obiło mi się o uszy,ale niestety nie jestem pewien czy to prawdziwa informacja jest.

 

//EDIT2!: Ivy Bridge będą działać na LGA1155 P67/H67 =D W sam raz dobrałem płytę,lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij sie nie ma takich prockow jak 2400k , jak chcesz z literka to najwyzej s - mniejsze tdp. Jakby byl 2400k to malo kto by kupil 2500k , te same parametry tylko nizszy zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij sie nie ma takich prockow jak 2400k , jak chcesz z literka to najwyzej s - mniejsze tdp. Jakby byl 2400k to malo kto by kupil 2500k , te same parametry tylko nizszy zegar.

 

Ups,zaiste mój błąd ;P

Właśnie dokładniej popatrzałem na aukcję i benchmarki i rzeczywiście jest to 2400 bez k.

Zwracam honor i przepraszam ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz tanio to kup płytę do oc za 150pln na chipsecie p35 i podgoń tego q8200 do 3,2-3,4ghz. do gf460 w zupełności wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rewelacje, sam grając na Q9550 stwierdzam czasem że fajniej by się grało na 500MHz więcej niż mam na stałe :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rewelacje, sam grając na Q9550 stwierdzam czasem że fajniej by się grało na 500MHz więcej niż mam na stałe :lol2:

 

zapewne jeszcze fajniej grałoby się mając o 1000mhz więcej. ale jak widać fajna gra ma niewiele wspólnego z czytaniem ze zrozumieniem tekstu pisanego. proponuje poszukać w słowniku znaczenia wyrazy "tanio"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZWCP jest niewiele płyt na P35 z obsługą DDR3 które mają potencjał oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...