Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hazzy

Core i5-750 czy Quad Q9550 pod EVGA GTX460 SSC

Rekomendowane odpowiedzi

p5kc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio za 110 widziałem, mowa oczywiście o używkach. ntb to tylko przykład i nie mam czasu ani ochoty licytować się 150, 130, 170, 190. tak czy siak modele na p45 i p35 są. nie wspominam już o x38 i x48 bo to wydatek 200-300pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak,postanowione - żadnego AMD nie biorę - tylko i wyłącznie Intel.

Wybór padł na płytę główną bazowaną na chipsecie H67 a procesorem będzie i5-2400 3.1 + turbo @ 3.4 czy tam 3.5 było to.

 

Za całość zapłacę niecałe 670 zł a wydajność lepsza aniżeli w phenomie x6 1055T(50/55 czy jeden wał) patrząc na PCLabowe benchmarki... Poza tym,Ivy Bridge wychodzą też pod socket LGA1155 i mają dziajać min. na P67/H67 więc nie będzie konieczności ładowania kolejnego 300-400 zł w płytę.

 

Póki czekam na tego i5-2400,pogoniłem tego Q8200 do 2.60 GHz,na obecnej płycie więcej nie chce pójść bez zmiany napięć a na tym się nie znam,więc nie chce nic,że się tak wyrażę - spierdylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak wielki odkop ale nie mogłem się powstrzymać

Przypadkiem trafiłem na ten temat i zaintrygowała mnie jednak wypowiedź

 

Autor masz 800zł??

To najlepszym rozwiązaniem będzie kupno PHENOMA 955, płyty głównej pod AM3+ i 2X2GB DDR3, spokojnie się zmieścisz, dlaczego narzucam ci AMD a nie INTELA?? Ano dlatego, że w przyszłości będziesz mógł kupić Sobie BULDOŻERA, który będzie wydajniejszy od I5 750 a może nawet od Sandy Bridge. A na PHENOMIE 955 spokojnie pograsz Sobie we wszystkie gry dostępne na rynku PC jak i te które mają wyjść.

 

Widać po tym jak wróżenie i marketingowy bełkot ma się do rzeczywistości

Wszyscy wiemy jak to buldożer okazał się pogromcą procków na lga 1156 i 1155 :P

Do tej pory jeśli chodzi o AMD to wybrałbym Phenoma II X4 i go kręcił....nie mówiąc już o tym, że i5 750 jest znacznie lepszym wyborem a tym bardziej sandy bridge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Q8200 - na co dzień chodzi 3.6 a jak chce coś extra to wczytuje inny profil i jest 4.0

 

Najtaniej to zrobić OC tego co już masz - bez ponoszenia napięć to dużo nie pojedziesz, ale u mnie Q8200 to blokuje tylko RAM (bo mnożnik ma niski) - sam proc idzie jak wściekły, miałem kiedyś lepszy RAM to szedł na 4.2

 

Płyta ASUS P5K-E WiFi AP, Goodram Pro 900 i jakiś Mugen do chłodzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia że to kastrat nad kastratem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamknijmy temat bo zaraz ktos wyskoczy z e8400 kreconym do 4ghz i mu bf3 muti na ultra chodzi miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...