Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stalwart

Tania a dobra płyta pod socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Plyta tania a dobra pod procesor e5200 (chyba ze sa lepsze wybory do 100 zł)

 

do jakiś 100 zł max :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś z chipsetem P35 w górę.

 

Bierz coś od znanej firmy (np. nie tykaj Foxconna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxconn nieznany hehehe

 

Akurat Foxcony na P35 były b udane, świetne OC, niska cena. Bez wodotrysków, ale solidne.

 

 

 

 

Ale do 100 zł coś na P35 ciężko będzie. Raczej 130 zł + KW. Różnica żadna w sumie. GB, Abit, jakiś normalny Asus bez 100 dodatków.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może udane, jednak ta firma nie weszła do kanonu moich zaufanych marek.

 

Najlepiej jest wziąc coś od Gigabyte, ASUS, ASRock, MSI etc.

Co znajdziesz najtaniej i ma chipset conajmniej P35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bede polowal na tego foxconna

 

a jakies gigabyte, asusy polecane, (NIE JESTEM MILOSNIKIEM OC),jak zabraknie mocy to pokombinuje moze :)

 

do 150 zł włacznie z KW prosze :)

 

moze te:

http://allegro.pl/gigabyte-p35-ds3r-100-sprawna-i1726587034.html

http://allegro.pl/asus-p5k-se-c2duo-quad-ddr2-p35-45nm-esata-spdif-i1717310147.html#gallery

http://allegro.pl/plyta-msi-g31tm-p35-s775-ddr2-vga-dzwiek-siec-i1717777242.html

 

albo jakies z obsluga DDR3 , np. 30 zl drozsze bo wtedy pamieci mam o 30 zl tansze, to na to samo wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , jakby ktos jeszcze mial pojecie o plytach pod ten socket i wie co mi polecic to oczekuje:

 

dobrej wydajnosci bez OC i zywotnosci, i w miare dobrego chlodzenia :), mozliwosci OC moga byc nawet ograniczone w stosunku do innych plyt bo bede to robil w ostatecznosci i tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta tania a dobra pod procesor e5200 (chyba ze sa lepsze wybory do 100 zł)

 

do jakiś 100 zł max :)

 

 

msi-g41m-p23.302383.2.jpg

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/1202917

 

chyba lepszej nie ma, dobre OC, chlodna, stabilna, tania , prosta, FSB strap switchami na plycie, ten system zarzadzania fazami CPU od MSI jest lepszy od EIST intela :o no i z tanimi pamieciami kingstona 2x2gb za 135zl swietnie gra przy 1333MHz 7-7-7-18

 

 

 

e5200 swietnie ukręcony daje na prawde niezla wydajnosc zachowujac 55W poboru pradu w IDLE na integrze (z gt240 bierze 64W IDLE) :)

 

 

r9nlr24.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o taki post mi chodziło! na 90% biore ta plytke !! :) bardzo mi sie spodobala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o taki post mi chodziło! na 90% biore ta plytke !! :) bardzo mi sie spodobala

 

 

unlediv.jpg

 

no co! 4,25GHz na plycie za 150zl i z prockiem za 100zl = 12,9sek zupa pi 1 mega ;)

 

Foxconn nieznany hehehe

 

Akurat Foxcony na P35 były b udane, świetne OC, niska cena. Bez wodotrysków, ale solidne.

 

 

 

 

Ale do 100 zł coś na P35 ciężko będzie. Raczej 130 zł + KW. Różnica żadna w sumie. GB, Abit, jakiś normalny Asus bez 100 dodatków.

p35 jest slaby - nawet G41 jest szybszy, kazdy chipset z serii 4 czyli g41/p43 i wyzszy ma lepszy kontroler pamieci, zysk na takich samych taktach i opoznieniach to ok 15-20% wydajnosci, poza tym nizszy wymiar technologiczny a cena ta sama

 

 

foxconn to firma do ktorej sie nie zblize, podobno te hi-end foxconny sa OK ale po co mam brac hi-end foxa skoro low-end gigabyte i msi zrobi to samo i taniej (nie liczac zacofania technologicznego ukladow foxconna - np typ fazy zasilania cpu czyli brak polimerow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna plytka, nie moge znalezc za wielu opinii o niej w internecie takze jesli ktos ja mial to niech napisze swoje spostrzezenia dla pewnosci tutaj :) czekam na rownie dobre propozycje jesli wogole ta MSI ma jakas konkurencje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna plytka, nie moge znalezc za wielu opinii o niej w internecie takze jesli ktos ja mial to niech napisze swoje spostrzezenia dla pewnosci tutaj :) czekam na rownie dobre propozycje jesli wogole ta MSI ma jakas konkurencje :)

nie oczekujesz przypadkiem za duzo? moze poszukaj plyty za 10zl ktora robi FSB 2000MHz i ma 20 fazowa sekcje zasilania................ albo w ogole za darmo i jakas kobieta na noc gratis? nieeeeeee......... zejdz na ziemie stalwart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi po prostu o to ze nie moglem na internecie znalezc zadnych testow tej plytki, z racji tego pytam sie czy ktos mial z nia stycznosc i moze o niej powiedziec tak jak ty, w samych superlatywach, ot co. :)

 

ps walezz: widze twoj konfig (monitor 22 cale, sam bede kupowal 23) sttad moje pytanie, czy ten komputerek twoj daje rade ogolnie, bo bede kupowal podobna karte graf. bo 9800 gt, dlatego chcialbym spytaac jak sie sprawuje twoj konfig w grach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi po prostu o to ze nie moglem na internecie znalezc zadnych testow tej plytki, z racji tego pytam sie czy ktos mial z nia stycznosc i moze o niej powiedziec tak jak ty, w samych superlatywach, ot co. :)

 

ps walezz: widze twoj konfig (monitor 22 cale, sam bede kupowal 23) sttad moje pytanie, czy ten komputerek twoj daje rade ogolnie, bo bede kupowal podobna karte graf. bo 9800 gt, dlatego chcialbym spytaac jak sie sprawuje twoj konfig w grach :)

hmm nie wiem, do 1080p potrzeba miec mocny CPU i mocne GPU - tymczasem jestem w stanie pograc sobie w 720p jak na razie we wszystkie tytuly bez zadnego problemu i jeszcze nie napotkalem wiekszych problemow

 

chwilowo mialem hd5750 i 3dmark 11 poszedl - poszedl i pokazal ze moc CPU jest zbyt mala (swoja droga GPU tez za mocne jak na 3dm11 tez nie bylo)

 

ale ogolnie nie mialem problemu - i dalej nie mam problemu z zadna gra - a tak w ogole to nie gram tylko odpale, pobawie sie i wyrzucam ;)

 

 

ps.

 

mozesz miec nawet i 50 cali zamiast tych 23 i co to za roznica skoro masz ta sama rozdzielczosc??? troche uzywajcie glowy..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...