Skocz do zawartości
steemm

Saga Pieśń Lodu i Ognia

Rekomendowane odpowiedzi

Spis wszystkich książek cyklu stworzonego przez George'a R.R. Martina - Pieśń Lodu i Ognia

 

1. Gra o tron (A Game of Thrones) - 1996 (w Polsce - 1998)

2. Starcie królów (A Clash of Kings) - 1999 (w Polsce - 2000)

3. Nawałnica mieczy: Stal i śnieg (A Storm of Swords) - 2000 (w Polsce - 2002)

4. Nawałnica mieczy: Krew i złoto (A Storm of Swords) - 2000 (w Polsce - 2002)

5. Uczta dla wron: Cienie śmierci (A Feast for Crows) - 2005 (w Polsce - 2006)

6. Uczta dla wron: Sieć spisków (A Feast for Crows) - 2005 (w Polsce - 2006)

7. Taniec ze smokami tom 1 (A Dance with Dragons) - 2011 (w Polsce - 2011)

8. Taniec ze smokami tom 2 (A Dance with Dragons) - 2011 (w Polsce - 2012)

9. The Winds of Winter - niewydane, w trakcie pisania

10. A Dream of Spring - niewydane

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem tyle ze napewno czyta sie to 3x przyjemniej niz np tolkiena, ksiazki grube wiec i na dluzej wystraczaja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pożyczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pożyczyć?

 

Biblioteka miejska u Ciebie w mieście zapewne :) Zawsze kupują jak coś jest na topie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam :P. Powiem wam że książka mnie mile zaskoczyła. Niestety ale serial nakłonił mnie do przeczytania. Wiele dziur jest w serialu, a niektóre sceny gdyby były zrobione wg książki to serial byłby lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma pojęcie kiedy i czy będą nowe wydania kolejnych części? Bo kupiłem pierwszy tom cyklu i jest naprawdę ładnie wydany, ale reszta... papier toaletowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma pojęcie kiedy i czy będą nowe wydania kolejnych części? Bo kupiłem pierwszy tom cyklu i jest naprawdę ładnie wydany, ale reszta... papier toaletowy.

Zapewne przy ukazaniu się następnych sezonów serialu. Tak się domyślam, ponieważ to ładne wydanie miało za zadanie miedzy innymi promować serial.

A mi się podoba to stare wydanie Pieśni Lodu i Ognia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie 1 czesci nie czytalem z racji takiej ze wlasnie ogladalem serial. Nie jestem jakims wielkim fanem literatury ale naprawde ten cykl czyta sie z przyjemnoscia. Obecnie zostala mi ostatnia czesc przetlumaczona na polski tj. nawalnica mieczy:krew i zloto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostala mi ostatnia czesc przetlumaczona na polski tj. nawalnica mieczy:krew i zloto

to nie jest ostatnia część przetłumaczona na polski. Aktualnie ostatnią częścią jest "Uczta dla wron", która dzieli się na dwa podtytuły: "Cienie śmierci" i "Sieć spisków".

 

No i żałuj, że nie czytałeś pierwszej części - serial nie umywa się do książki.

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i żałuj, że nie czytałeś pierwszej części - serial nie umywa się do książki.

Jasne. Ja zrobiłem głupio że najpierw obejrzałem serial. Wiele scen jest przedstawionych zupełnie inaczej niż w książce. I zawsze gorzej :kwasny:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie pierwsza część "Tańca ze smokami" ukaże się 15 listopada. Pierwsza, bo mimo początkowo doniesień, że ten tom będzie wydany w jednej książce - doczekamy się wydania dwuczęściowego, jak wskazuje news ze strony wydawcy. Drugi zostanie pewnie wydany po kilku miesiącach (mówi się o zgraniu z drugim sezonem serialu):

 

Prosto ze strony wydawnictwa Zysk:

W listopadzie 2011 ukaże się pierwsza część piątego tomu cyklu "Taniec ze smokami", którego amerykańska premiera miała miejsce w lipcu tego roku.
Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdzielę, co za polityka - kuźwa, mam przeczytać pierwszą część w listopadzie i czekać nie wiadomo ile miesięcy, żeby dokończyć książkę? Tragedia. A kwestia ze zgraniem ze serialem jest denna, bo serial będzie dotyczył raczej drugiego tomu a nie piątego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdzielę, co za polityka - kuźwa, mam przeczytać pierwszą część w listopadzie i czekać nie wiadomo ile miesięcy, żeby dokończyć książkę? Tragedia. A kwestia ze zgraniem ze serialem jest denna, bo serial będzie dotyczył raczej drugiego tomu a nie piątego.

Tak samo było z poprzednimi dwiema częściami - Nawałnicą mieczy i Ucztą dla wron. Większy zarobek, a my z jednej strony zapłacimy więcej, ale z drugiej - przeczytamy - przynajmniej w połowie - wcześniej książkę. Też bym wolał w jednej knidze, razem. Nie lubię czytać na raty. Chociaż nie lubię też trzymać w ręcę kobyły, bo niewygodnie się czyta. ;)

 

Ale to darmowy marketing. Ile się osób rzuciło na cykl po obejrzeniu/w trakcie oglądania/przed seansem serialu? Masę - cykl Pieśni Lodu i Ognia zaraz wskoczył na listę bestsellerów. Jedno drugie pędzi. ;)

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdzielę, co za polityka - kuźwa, mam przeczytać pierwszą część w listopadzie i czekać nie wiadomo ile miesięcy, żeby dokończyć książkę? Tragedia. A kwestia ze zgraniem ze serialem jest denna, bo serial będzie dotyczył raczej drugiego tomu a nie piątego.

 

To napisz do Jakuszewskiego i go opier..., że nie tłumaczy z prędkością g-translate. Wystarczy, że i tak przez "Pieśń" opóźniony jest "Okaleczony Bóg" :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cos innego po obu tomach Uczty dla wron ? Czy jeszcze w tlumaczeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z poprzednimi dwiema częściami - Nawałnicą mieczy i Ucztą dla wron. Większy zarobek, a my z jednej strony zapłacimy więcej, ale z drugiej - przeczytamy - przynajmniej w połowie - wcześniej książkę. Też bym wolał w jednej knidze, razem.

Mi już nie chodzi tak bardzo, że będą dwie książki jednego tomu - nie podoba mi się tylko, że dzieli je różnica kilku miesięcy. Nie kupię połowy książki w listopadzie, będę czekał na wyjście drugiego tomu, żeby kupić jednocześnie oba.

 

Jest cos innego po obu tomach Uczty dla wron ? Czy jeszcze w tlumaczeniu ?

to o czym teraz rozmawiamy - "Taniec ze smokami", jeszcze w tłumaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a byc moze jakies fanowskie tlumaczenia?

 

Akademia wampirow :E ma np tylko 3 czesci przetlumaczone oficjalne a pozostale tlumaczyli fani (bardziej fanki ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszperalem troche w necie i znalazlem tlumaczenia kilku rozdzialow. Bardzo szkoda ze nie ma calej ksiazki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafie tak dobrze angielskiego aby w pelni zrozumiec i docenic ksiazke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to akurat czytając byś podszkolił. Co prawda ze słownikiem na kiblu się raczej słabo czyta, ale tak to... Poza tym akurat "Pieśń" chyba nie ma jakiegoś wybitnego poziomu językowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...