Skocz do zawartości
steemm

Saga Pieśń Lodu i Ognia

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to darmowy marketing. Ile się osób rzuciło na cykl po obejrzeniu/w trakcie oglądania/przed seansem serialu? Masę - cykl Pieśni Lodu i Ognia zaraz wskoczył na listę bestsellerów. Jedno drugie pędzi. ;)

 

Jedną z tych osób jestem ja ;)

Całe szczęście, że aktualnie jestem w połowie drugiej części - Starcie królów, tak więc myślę, nie będzie problemu z czekaniem na drugą część A Dance with Dragons. Chociaż wolał bym wydanie w jednym tomie niż podzielone na 2, lubię grube książki :)

 

A jeśli mówimy jużo wydaniach to marzy mi się wydanie wszystkich aktualnych częśći w twardych filmowych okładkach - tak jak pierwsza część. Lecz na to zapewne sporo poczekam. Oczywiście pod warunkiem, że serial nie straci na popularności wraz z dalszymi sezonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem jeszcze(jestem w trakcie) i nie oglądałem serialu, ale z tego co mi znajomi mówili, to pierwsza część książki idealnie pasuje na serial, a inne juz nieco mniej ;)

 

Cóż patrząc po ocenach, serial dał rade, zobaczymy jak bd dalej.

 

Ogólnie książka wydaje się być ciekawa, ocenie jak przeczytam całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czytam drugi tom. Nie wiem czemu, ale cały czas mam wrażenie, że "ta właściwa akcja" tak naprawdę się nie zaczęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czytam drugi tom. Nie wiem czemu, ale cały czas mam wrażenie, że "ta właściwa akcja" tak naprawdę się nie zaczęła.

Wiele osób ma takie wrażenie po przeczytaniu 5 tomów. Saga początkowo była planowana jako siedmioksiąg a już teraz niektórzy wieszczą, że jeśli autorowi uda się je napisać to i tak nie pozamyka wszystkich wątków w ostatnich dwóch tomach i przeciągnie się to jeszcze co najmniej na pięć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy wieszczą, że w takim tempie Martin tej sagi nie zdąży skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy wieszczą, że w takim tempie Martin tej sagi nie zdąży skończyć.

 

Dokładnie tego się najbardziej obawiam. Ciekawym jak długo poczekamy na następną część bo Dance with dragons była pisana ... no właśnie, jak długo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Wikipedię patrząc, wychodzi że od poprzedniego tomu dzieliło ją. Więcej niż 2 tomy w takim tempie i cóż, bądźmy szczerzy, nie wstydźmy się. Znając średnią wieku w USA, Martin może końca tej Sagi nie dożyć, czego oczywiście mu nie życzę. 100 lat i ciągłej weny.

Edytowane przez Zarun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczytałem jeszcze(jestem w trakcie) i nie oglądałem serialu, ale z tego co mi znajomi mówili, to pierwsza część książki idealnie pasuje na serial, a inne juz nieco mniej ;)

 

Cóż patrząc po ocenach, serial dał rade, zobaczymy jak bd dalej.

 

Ogólnie książka wydaje się być ciekawa, ocenie jak przeczytam całość.

 

ja z kolei przeczytalem wszystkie poza 1 czescia (te wydane w polsce) i moim zdaniem to 1 czesc jest najprostsza do przedstawienia jako serial...zreszta tam zadnej konkretniejszej walki nie bylo (tzn w serialu)a watpie zeby martin w ksiazce nic nie napisal patrzac na pozostale czesci. Mam nadzieje ze 2 sezon bedzie bardziej krwawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja o podziale "Dance with dragons" była łatwa do przewidzenia - wystarczy popatrzeć na objętość książki i historię jej wydawania w Polsce. Jest to zła sytuacja z dwóch powodów:

- zamiast jednej ceny 60-70 zł zapłacimy teraz 2x50 albo i 2x60,

- pierwszy tom zniechęci wielu ludzi - jakakolwiek akcja zaczyna się dopiero w okolicach 3/4 książki (i to nie jest tylko moje zdanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zapłacę za dwie książki. Najgorsze jest to, że przewiduje się, że one nie wyjdą w tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że premirea tydzień później niż wcześniej zapowiadano. ;) Mogliby w końcu też podać cenę.

 

Czekam z niecierpliwością - szkoda tylko, że okładka z wydania angielskiego średnio będzie pasować do tych z polskich wydań poprzednich tomów. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, chętnie przeczytam, chociaż tak naprawdę czekam na ostatni tom Malazańskiej Księgi Poległych. Oj działo się w 9 tomie, działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że premirea tydzień później niż wcześniej zapowiadano. ;) Mogliby w końcu też podać cenę.

 

Czekam z niecierpliwością - szkoda tylko, że okładka z wydania angielskiego średnio będzie pasować do tych z polskich wydań poprzednich tomów. :P

Nie wiem czy wogole jest sens kupować tylko jeden tom -;-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wogole jest sens kupować tylko jeden tom -;-.

A ja nie widzę przeszkód, by teraz przeczytać pierwszy tom, a po kilku miesiącach część drugą. Przynajmniej częściowo zaspokoję swój głód.

 

Oczywiście, że wolałbym połknąć od razu całość, ale nie zawsze bywa tak, jak się chce. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qazman

W pierwszej połowie nie ma zbytnio nic ciekawego,

a dopiero na samym końcu książki zaczyna dziać się coś sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach oczekiwania każdy rozdział będzie się dobrze czytało.

Patrząc na moją kolekcję to pierwszą książkę czytałem w 2000 a w 2005 przeczytałem jeszcze raz wraz z Ucztą dla wron.

Zastanawiam się czy nie przeczytać teraz ponownie bo o ile ogólną fabułę pamiętam, to w zawiłej sieci powiązań rodzinnych, politycznych się gubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znamy szczegóły wydania: liczbę stron, format i cenę sugerowaną.

 

Za merlinem:

Liczba stron: 632

Wymiary: 125 x 180 mm

Cena sugerowana: 45 zł

 

Na allegro jest już kilka aukcji, parę złotych mniej niż cena detaliczna.

 

http://merlin.pl/Taniec-ze-smokiem-czesc-1_George-R-R-Martin/browse/product/1,953641.html

 

Cena nie jest zła, ale mogłaby być niższa - stronicowo: między 3 i 4 tomem a 1. Z dzielonych części, to ta ma najwięcej (jeden z tomów "Nawałnicy mieczy" miał nieco ponad 600 stron, reszta poniżej, a kosztował 37,90, czyli niecałe 10 zł mniej, to sporo). Drugi pewnie powinien kosztować podobnie, czyli szykuje sie wydatek rzędu 75-90 zł w zależności, gdzie sie kupi i za ile. O ile druga część będzie miałą podobną liczbę stron, to szykuje sie 1200-1300 stron czytania. :) Pewnie będę brał na allegro, jak cena pojdzie nieco w doł albo w Empiku z odbiorem osobisty, jak cena będzie niższa niż w Merlinie.

 

Na stronie wydawnictwa polskeigo zaprezentowano okładkę II tomu > http://www.zysk.com.pl/pl/Zapowiedzi/TANIEC_ZE_SMOKAMI_tom_I_-_George_R.R._Martin (inne, bardziej kolorowe i burzliwe tło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qazman

40-50 stron x2 licz na spis rodów, angielska wersja miała około 940stron [cała].

Edytowane przez qazman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40-50 stron x2 licz na spis rodów, angielska wersja miała około 940stron [cała].

Spis rodów jest tylko raz - w drugim tomie - przynajmniej tak było w poprzednich dwóch częściach.

 

Polskie wydanie rozrośnie sie na pewno bardziej, głównie dlatego, że tłumaczenie na polski z ang. często wydłuża linijki tekstu, kwestia słownictwa.

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobie wziąłem z empik.com, bo najtaniej wychodzi. :)

Dzięki za cynka - też wziąłem. Miałem czaić się na allegro, ale cena pre-ordera w Empiku - bardzo dobra. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wreszcie nabyłem dwa tomy Nawałnicy Mieczy, ceny w empiku dość spore w porównaniu do "internetu" ale tak wyszło :E

Wiadomo już coś na temat nowych filmowych wydań kolejnych części ? Gra o Tron w twardej filmowej okładce wygląda świetnie, aż chce się mieć wszystkie takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już coś na temat nowych filmowych wydań kolejnych części ? Gra o Tron w twardej filmowej okładce wygląda świetnie, aż chce się mieć wszystkie takie.

Pewnie będą racjonować i wydanie filmowe drugiej części raczej pojawi się w okolicach premiery następnego sezonu serialu, więc nie liczyłbym na prędkie wydanie w takiej postaci wszystkich tomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyłem jakiś miesiąc temu gre o tron i zabrałem się za starcie królów, po 270stronach, książka jak i intrygi w niej zawarte prezentują się póki co wybornie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...