Skocz do zawartości
korbelsky

Borderlands 2

Rekomendowane odpowiedzi

G6MDx.jpg

 

Premiera: 21 września 2012

Producent: Gearbox Software

Wydawca: 2K Games

Gatunek: FPS

Język: angielski

 

Borderlands 2 to kontynuacja gry z 2009 roku, która osiągnęła spory sukces i spodobała się zarówno krytykom, jak i graczom. Druga odsłona serii została stworzona przez studio Gearbox Software i w dalszym ciągu jest połączeniem strzelanki pierwszoosobowej z elementami RPG w stylu Diablo. Podobnie jak pierwowzór, produkcja zawiera tryb kooperacji.

 

W drugiej części serii wracamy na planetę Pandora, aby sprawdzić niezbadane obszary, które skrywają wiele tajemnic uniwersum Borderlands. Fabuła opowiada o wydarzeniach mających miejsce niedługo po zakończeniu historii z „jedynki”. Głównym przeciwnikiem graczy jest tym razem Handsome Jack, który po przypisaniu sobie zasług bohaterów poprzedniej części, wykupił największego producenta broni w świecie gry, firmę Hyperion, i ogłosił się dyktatorem Pandory. Naszym celem jest jego eliminacja.

 

W grze spotykamy ekipę bohaterów znaną z pierwszej części, lecz tym razem Mordecai, Lilith, Brick oraz Roland występują tylko jako postacie niezależne. Producent nie poszedł na łatwiznę i przygotował czwórkę nowych bohaterów do wyboru. Są to Salvador, Maya, Zero i Axton. Wprowadzenie nowych protagonistów wiąże się z zupełnie nowymi klasami postaci, jakie deweloperzy przygotowali dla graczy. Gunzerker posiada możliwość używania dwóch dowolnych rodzajów broni na raz i pełni funkcję tanka, Commando korzysta z pomocy działka automatycznego, które rozwijane jest poprzez odpowiedni zestaw umiejętności bohatera, a Assassin kładzie nacisk na element zaskoczenia, zastawiając na przeciwników pułapki i skradając się do nich. W Borderlands 2 pojawia się również klasa Siren, która występowała w poprzedniej części, ale teraz otrzymała zupełnie nowe umiejętności.

 

Całkowitemu przemodelowaniu uległ system uzbrojenia, który był wizytówką pierwszej części gry. Producenci z Gearbox Software stworzyli wszystkie bronie od podstaw i w odróżnieniu od poprzednika, w Borderlands 2 giwery nie różnią się między sobą tylko statystykami, ale także wyglądem i zastosowaniem. Również otoczenie, w jakim toczy się akcja produkcji, uległo znacznym modyfikacjom. Pandora nie jest już tylko i wyłącznie serią pustynnych krajobrazów, ale jest bogata w różnorodne lokacje, takie jak lodowe tundry, dżungle czy skaliste wzgórza.

 

Tak samo jak w poprzednio, tak i w Borderlands 2 do dyspozycji graczy oddany został tryb kooperacji. Umożliwia on zabawę czterem osobom na raz za pośrednictwem sieci bądź połączenia lokalnego.

Źródło: Gry-Online

 

 

Minimalne wymagania sprzętowe:

 

OS: Windows XP SP3

Processor: 2.4 GHz Dual Core Processor

Memory: 2 GB XP, 2 GB Vista

Hard Drive: 13 Gb free

Video Memory: 256 MB

Video Card: nVidia GeForce 8500 / ATI Radeon HD 2600

Sound Card: DirectX 9.0c Compatible

 

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 

OS: Windows XP SP3/Vista/Win 7

Processor: 2.3 GHz Quad Core Processor

Memory: 2 GB

Hard Drive: 20 Gb free

Video Memory: 512 MB

Video Card: nVidia GeForce GTX 560 / ATI Radeon HD 5850

Sound Card: DirectX 9.0c Compatible

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała nowina, czekam na dalsze info z niecierpliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korb skąd wziąłeś tą datę premiery??

 

http://www.gamestop.com/collection/borderlands-2

ale pewnie data ta ulewgnie zmianie wieeeele razy :]

 

z kolei gameinformer(http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2011/08/03/september-cover-revealed_3a00_-borderlands-2-75830-3458572.aspx) podaje:

The game is set for a release in 2K Games' fiscal year 2013, which begins April 1, 2012, and ends March 31, 2013.
Edytowane przez korbelsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu, po tym newsie 2 miesiące temu iż " nie prowadzą prac nad kontynuacją" bałem się iż jeszcze trochę poczekamy. A tu jednak niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie to taki odświeżony Borderlands 1 z poprawkami wszelkich błędów. Chociaż chętnie bym w Borderlands zwiększył bym jeszcze ilość przeciwników i powiększył mapę dla zadań pobocznych i znajdżek. No i obowiązkowo ogromną arenę na 6h rozgrywki z mega bossami i nagrodami. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, "epic campaign"?

Ciekawe jak z tym będzie, bo jedynka po czasie nudziła niemiłosiernie. Coś jak torchlight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, "epic campaign"?

Ciekawe jak z tym będzie, bo jedynka po czasie nudziła niemiłosiernie. Coś jak torchlight.

Jedynka była Diablo FPP, więc i dwójka zapewne będzie. Czasem lubię polatać za itemami bez większego celu. :P

 

tylko nie mikroplatnosci znowu :kwasny:

No c'mon, zmusza Cie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna muzyka. Jedno ale, czy oni nie poprawili w ogóle grafiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej martwi data premiere ktora wedlug wiki jest ustalona na 21 wrzesnia 2012 ;/

Szkoda ze az tak dlugo przyjdzie nam jeszcze czekac.

Edytowane przez Shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna muzyka. Jedno ale, czy oni nie poprawili w ogóle grafiki ?

Poprawili, będzie bardziej kolorowa i to jedyne co kulało w jedynce. Dalej trzymają się komiksowej kreski i bardzo dobrze, ja nie chcę kolejnego battlefielda :heu:

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika była i jest największym atutem pierwszej części. Moim zdaniem - warto czekać. Ja już sobie ostrzę na nią zęby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phi, pewnie znowu będą przerośnięte gąsienice i żuki... Niech sie gonia, po co jedynkę kupowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynkę miło wspominam, nie grywam w strzelanki zbyt często ale ta gra mnie wciągnęła na kilka chwil. Tam chyba misję w grupach się robiło o ile pamiętam. Fajne bronie ze swoimi atrybutami tam były i fajnie się siekało potworki :D. Pewnie zagram i w drugą część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie nastawiony do gry. Nawet jeżeli nie pocinałem z nikim ani minuty, to kampania była pierwsza klasa, giwery zabawne i wystarczająco różnorodne, a looting mimo dziesiątek spędzonych godzin się nie znudził. Powiedziałbym że to trzeba lubić, żeby gra się podobała. Teraz oczywiście są oczekiwania rozbudowania tytułu : więcej więcej więcej wszystkiego. No i nie zaszkodziłoby gdyby jeszcze wymyślili coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka fajna, ale szybko zamulała, zwłaszcza jak się grało samemu. A burdel, niedopracowanie rozgrywki sieciowej i banalne haksowanie bynajmniej grze nie pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esktra trailer, mysle ze bedzie swietna gra. W jedynke troche pogralem, ale znudzila mi sie po jakims czasie (chyba jak odkrylem lokacje Old Heaven). Jesli ulepsza rozzgrywke jakimis roznorakimi bajerami to bedzie super. Chyba spowrotem pogram w jedyneczke bo wypadaloby dokonczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jedynke troche pogralem, ale znudzila mi sie po jakims czasie (chyba jak odkrylem lokacje Old Heaven).

Jak każdemu chyba, jeśli zrobią dwójkę tak, żeby nie nudziła po kilkunastu godzinach gry, to będzie rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...