Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Komonix

Netia no limits, zrywanie synchro.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem internetem z netii, jakiś czas temu przedłużyłem umowę z wyżęj wymieniona firma. Przeszedłem z 2 Mb na no limits z czego wychodziło mi mniej więcej 14Mb i działo stabilnie. Po jakimś czasie padł telefon(też w netii) i net przestał działać stabilnie,zadzwoniłem, restart na centrali + obniżenie synchro na 9 mb, wszystko fajnie działa, nawet gdy snr spadał do 4-3. Aktualnie router sie rozlacza co kilka sek, gdy przełączam go na g.lite i wstaje mi tylko na 1,5 Mb.

zrzutekranuwp.th.png

Router: pentagram p6331-62

Dodam jeszcze że gdy jest burza to przeważnie zawsze Line Attenuation idzie w gore i z 9Mb mam 3-4 Mb.

ps. Czy kupno netgear 2200 coś tu pomoże, czy dzwonić na centrale i synchro w dol.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwonic i meczyc. Najlepiej jakby ustawili Ci 6Mbit. Niestety taki urok No limits. Na pocieszenie dodam ze bedzie jeszcze gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dodam jeszcze że gdy jest burza to przeważnie zawsze Line Attenuation idzie w gore i z 9Mb mam 3-4 Mb.
Nie masz 9, ale 8 (stara opcja LLU 8 Mb/s to 9952). Sprawdź cały bałagan w domu (w tym router), a potem składaj reklamację na stan linii, a potem po kilku naprawach być może skargę do UKE przeciwko TPSA, że nie chcą naprawić kabli (bo to będzie naprawiać TP, uda się tylko jeśli to jakiś banał - w stylu słabego styku w puszcze na zewnątrz).

Niestety taki urok No limits.
Nie no limits, ale linii TP ("łączonych etonami co chwilę"). On ma linię na "do 20 Mb/s" (znaczy 14), więc mógł brać "10" lub "20" i miałby dokładnie to samo co ma w tej chwili (a przy 20 nawet długie braki synchronizacji).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie

Zauważyłem bardzo dziwna rzecz, a mianowicie gdy pada deszcz lub jest burza, to Line Attenuation idze w gore tak do 30 i net chodzi na 1Mb. Po burzy wystarczy zadzwonić telefonem domowym byle gdzie i net powraca do swoich pierwotnych ustawień. Teraz coś z innej beczki kupiłem netgear 2200 i jest poprawa: beztytuubi.th.jpg

pozdrawiam

edit:

w domu sprawdzane wszystko po 100 razy wiec odpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś czas temu miałem coś podobnego, że były jakieś problemy z telefonem (nawet mi nr. telefonu domowego zmienili z niewiadomych mi do dzisiaj powodów), również dzwoniłem wiele razy do netii lecz cały czas wmawiano mi, że błąd jest po mojej stronie, wymieniłem kable itp. jednak nic nie pomogło. Jednak po kolejnej rozmowie połączono mnie z technikiem i coś tam poprzestawiał na portach i od tego czasu nie mam już żadnych problemów, także dzwoń tam do nich nie daj sobie wmawiać, że problem leży po Twojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...