Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: APU - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie??? Raczej ogół ktory jest chętny na apu myśle wolałby zbalansowany cpu w tej kwestii.... 8/16 z grafiką która była w 4/8 to jest chyba absurd... i totalne rozmijanie z ideą takiego rozwiązania... I co za problem dać to samo co w mobile??? wiadomo z guwna się chałupy nie zbuduja ale skoro już maja rozwiązanie taki pół-środek w segmencie PC to kolejny absurd... bez względu na co stawiaja a robią to i to....

 

a jedynym wytłumaczeniem jest fakt że konkurencja ich nie zmusiła... bo własnie technicznie widać mają możliwości ale z racji na brak parcia nie musza dawać satysfakcji klientówi i szczerze to podejście jest dla mnie oburzajace....

 

I tego nie da sie wytłumaczyć wąskim gardłem pamieci czy innym debilzmem, bo skoro taka grafa sprawdzi się w lapkach które nie mają takich wyczynowych pamieci jak PC to tym bardziej sprawdziła się w segmencie który nie ma ograniczeń energetycznych/termicznych... Wieć tu już zadne voodooo że osiągneli to co się dało osiągnąc i jest ściana nie wytłumaczy tej ich zwykłej kalkulacji na niekorzyść klientów... I dobrze mieć swiadomość jak się jest traktowanym chociaż niektórzy wolą udawać jak im to dobrze...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogół który jest chętny na APU to bardzo mała liczba w stosunku do zapotrzebowań segmentu mobilnego.

Nie pasuje Ci takie połączenie? Nie kupuj.

AMD to nie firma która ma robić ludziom dobrze ("dawać satysfakcję"), tylko zarabiać dostarczając sprzęt, który dla większości będzie optymalny w stosunku do tego, co oferuje konkurencja.

 

Renoir ma obsługiwać lpddr4x - także jest szansa, że niektóre konfiguracje laptopowe będą napędzane lepszą pamięcią niż przypadkowy desktop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że apu w desktopach to nisza. o ile w laptopach ma to sens (zazwyczaj brak możliwości rozbudowy + jedynym rywalem są często paździerze typu UHD 630) to w pc jest dużo gęściej bo muszą rywalizować z używanymi kartami poprzednich generacji.

 

myślę że jakiś istotny skok wydajnościowy w APU będzie raczej po premierze DDR5. zrobią z 80-90 GB/s w dualu i będzie przez co pchać dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według najnowszych informacji 8 rdzeniowy APU ma być w seriach U oraz H. I mam pytane, czy ktoś kojarzy aby dotychczas pojawi się jakiś laptop z Ryzenem w wersji H, ale bez dołożonego drugiego układ graficznego (dGPU)? Albo coś takiego na Intelu? Taki laptop byłoby w sam raz na moje potrzeby, tj. mocny procesor, integra wystarczająca do starszych gierek, a całe urządzenie o dość lekkiej wadze. Bo niestety, ale te serie U mają zbyt duży kaganiec i nie nadają się do wymagającej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli takowych nie ma to wielordzeniowe Ryzeny z mocnym iGPU mogą to zmienić. Szybszy RAM na pewno pomoże - laptopowe pamięci o taktowaniu 2666 MT/s mają przepustowość na poziomie 21,6 GB/s, LPDDR4X 3722 MT/s to 29,8 GB/s, 4266 MT/s - 34,1 GB/s. Dobre 40% więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogół który jest chętny na APU to bardzo mała liczba w stosunku do zapotrzebowań segmentu mobilnego.

Nie pasuje Ci takie połączenie? Nie kupuj.

AMD to nie firma która ma robić ludziom dobrze ("dawać satysfakcję"), tylko zarabiać dostarczając sprzęt, który dla większości będzie optymalny w stosunku do tego, co oferuje konkurencja.

 

 

Wiesz może przestań robić za adwokata diabła? To jest forum używkoników, jak pracujesz w PR AMD to może oszczędz tych korpo bzdur, bo jako klient i konsument nie interesuj mnie polityka firmy by zarobić jak najwięcej dając jak najmniej... A tekst "jak sie nie podoba to nie kupuj", jest wyjatkową bezsilny i oznacza brak sensownych argumentów!

 

Renoir ma obsługiwać lpddr4x - także jest szansa, że niektóre konfiguracje laptopowe będą napędzane lepszą pamięcią niż przypadkowy desktop.

 

To największa bzdura! Laptopy nie są napedzane kiepskimi pamieciami przez jakieś ograniczenia, TYLKO Z POWODÓW EKONOMICZNYCH! Dlatego sens renoir w mobile jest jeszcze bardziej wątpliwy.... Bo apu jest dobre dla casual gracza, czyli samo apu trafi do ekonomicznych konstrukcji a tam żaden producent nie da dużo lepszych pamieci od przypadkowych dekstopow bo nawet niewielki wzrost indeksu oznacza przebitkę ceny czasem 30-50% o ile nie 100%/200%.... natamiast wyczynowy laptop i tak będzie wyposażony w dedykowaną grafikę DDR5/6... Nie mowiąc że nawet ciut lepsze pamieci w so-dimm są jak jednorożec... nie wiem czy można się doliczyć więcej niż po jednej pamieci z indeksem 3600/3733 i ceny ich są astronomiczne! a pc idzie to w setki indeksy dochodzą do 4700 mimo że też nie tanie ale na pewno znacznie od so0dimm...

 

Nawet jeśli takowych nie ma to wielordzeniowe Ryzeny z mocnym iGPU mogą to zmienić. Szybszy RAM na pewno pomoże - laptopowe pamięci o taktowaniu 2666 MT/s mają przepustowość na poziomie 21,6 GB/s, LPDDR4X 3722 MT/s to 29,8 GB/s, 4266 MT/s - 34,1 GB/s. Dobre 40% więcej.

 

Tylko pamieci rzedu 3600/3733 w sodimm kosztuja uuuuaaaaa pieniadze i sa naprawdę unikatowe...znaczy prawie ich nie ma! Wątpie żeby ktoś mający taką kase interesował się apu, bo taniej wyjdzie laptop z dedykowana lepszą grafika oparta na DDR5!!!

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To największa bzdura! Laptopy nie są napędzane kiepskimi pamięciami przez jakieś ograniczenia, TYLKO Z POWODÓW EKONOMICZNYCH!

 

https://news.samsung.com/global/samsung-begins-mass-production-of-industrys-first-12gb-lpddr5-mobile-dram-for-premium-smartphones

 

Samsung od 6 mies produkuje LPDDR5 dla smartphone, a od września 2016 8GB 10nm-class 16Gb LPDDR4X, 4266Mb/s, więc kiedy niby LPDDR4 4XXXMb/s ma według Ciebie trafić do laptopów? I nie, nie był pchany LPDDR3 i DDR4 ze względów ekonomicznych tylko dlatego, że nic do tej pory od Intela i AMD nie obsługiwało LPDDR4 o wersji X nie wspominając. Nie wypominając o tym, że LPDDR3 jest elektrycznie wydajniejszy od DDR4... W swoim Dellu XPS mam DDR4, Apple w tamtym czasie w konkurencyjnych Macbookach nadal stosowało LPDDR3, bo zżerało mniej energii...

 

Dalej, co do samych APU i dlaczego MitycznyJeż twierdzi, że to jest nisza - przeczytaj komentarze oburzonych użytkowników - chociażby na tym portalu - pod artykułami, czy newsami, w których Intela zapowiadał nowe, mocniejsze wersje iGPU,które z kolei były parowane z najmocniejszymi CPU. Wyszły wersje F "bez" iGPU, i o dziwo one jednak leżą odłogiem (UK, o stanie w Polsce nic nie wiem), a te złe wersje z iGPU zabierającym cenne miejsce na rdzenie schodzą na pniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apu mobile będzie wspierał LPDDR4X 3733 piękna idea, i super to będzie wyglądało na prezentacjach AMD, ale na tym koniec.... Bo nie zmienia reszty tego co napisałem....

 

Ekonomicznie to się nie przebije... cena takich pamieci na obecną chwile jest "ciężko strawna" mimo że mamy dołek cenowy... a analitycy już zapowiadają że w przyszłym roku ceny pamieci znowu zrobią "sky rocket", pewnie właśnie przez tą potrzebe.... Wiec fajnie że coś tam się posuwa do przodu ale praktycznie to niewielu uszczęśliwi... jeśli mowimy o targecie do jakiego ma trafiać apu mobile.

 

Ps. A wyjaśnieniem dlaczego schodzą mocne intele z igpu (na pniu jak to określiłeś) niestestety nie jest rynek konsumencki w rozumiumieniu zwykłych użytkowników tylko biznesowy, tam się świetnie sprawdzają mocne cpu do obsługi baz etc i brakiem parcia na grafikę... poza faktem że jest. Te F są dla nich nawet wręcz gorsze... A ci gardłujacy entuzjasci którzy by je woleli z kolei nie maja kasy i dlatego zalegają na półkach :P I na taki rozwój wypadków pewnie AMD liczy... ze sie wgryzie w rynek biznesowy... szczególnie w kontekscie słabej podaży intela w kwestii zaspokojania popytu...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego wsparcia dla pamięci, jak OEM zalutuje 8GB 2400 CL17 w single channel, cały misterny plan z 13CU w pizdu.

 

A jeszcze dorzuci dedykowanego Radeona 520 :E

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj tu kolegów, bo oni wierzą w swietlaną przyszłość apu mobile i jak to amd zawojuje nimi rynek.... i tymi konstrukcjami opartymi na single rank to nawet nie chciałem ich dobijać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To największa bzdura! Laptopy nie są napedzane kiepskimi pamieciami przez jakieś ograniczenia, TYLKO Z POWODÓW EKONOMICZNYCH! Dlatego sens renoir w mobile jest jeszcze bardziej wątpliwy.... Bo apu jest dobre dla casual gracza, czyli samo apu trafi do ekonomicznych konstrukcji a tam żaden producent nie da dużo lepszych pamieci od przypadkowych dekstopow bo nawet niewielki wzrost indeksu oznacza przebitkę ceny czasem 30-50% o ile nie 100%/200%.... natamiast wyczynowy laptop i tak będzie wyposażony w dedykowaną grafikę DDR5/6... Nie mowiąc że nawet ciut lepsze pamieci w so-dimm są jak jednorożec... nie wiem czy można się doliczyć więcej niż po jednej pamieci z indeksem 3600/3733 i ceny ich są astronomiczne! a pc idzie to w setki indeksy dochodzą do 4700 mimo że też nie tanie ale na pewno znacznie od so0dimm...

Laptopy mają takie a nie inne pamięci bo SODIMMy ogólnie są wolniejsze niż kości desktopowe. Tam 2666MT/s to już szybko, tymczasem na desktopach tanie kości mają po 3000-3200MT/s. Pamięci LPDDR4X do niedawna nie stosował nikt bo ... żaden procek ich nie wspierał! Tymczasem w owych LPDDR4X najpopularniejszym wariantem jest właśnie 3733MT/s.

 

Tylko pamieci rzedu 3600/3733 w sodimm kosztuja uuuuaaaaa pieniadze i sa naprawdę unikatowe...znaczy prawie ich nie ma! Wątpie żeby ktoś mający taką kase interesował się apu, bo taniej wyjdzie laptop z dedykowana lepszą grafika oparta na DDR5!!!

Problem z taką grafiką jest taki, że wymaga trochę miejsca (na siebie i chłodzenie) a przede wszystkim żre dużo prądu. Do cienkich biznesowych netbooków nie zawsze wkładają mocne grafiki i taki wielordzeniowy mobilny Ryzen z solidnym iGPU i LPDDR4X nada się znakomicie. A w niższej klasie, w tańszych urządzeniach to nie będzie miało znaczenia bo do nich nie trafi mocny 8-rdzeniowy Ryzen 9 tylko jakiś 4-rdzeniowy Ryzen 5 mający 6-8 CUs, a dla nich wystarczy zwykłe DDR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to zmienia? Te nowe ryzeny nie są rewolując tylko ewolucją tych które są od jakiegoś czasu i jakoś nie króluja w tychże netbokach... Jakos te 3CU więcej i szybsze pamięci nie dadzą nie wiadomo czego, niż to co jest, pewnie jakies 15-20% a szczególnie nacisk że wzrost wydajności będzie polegał na zainwestowaniu dodatkowo własnie w mało popularną i drogą pamięć tym bardziej nie sprawi że to rozwiązanie zyska...Na pewno coś tam będzie się działo w temacie, ale nic takiego poruszającego ani szał ciał... Niestety netbooki są domena intela i takie lobby nie zniką z dnia na dzień... ani umowy... konrakty dywidendy... i nawet świetny produkt może z tym przegrać a tu drogą nie dość że wiedznie nie tanie procki to przez drogie pamięci, to raczej nie jest "sweet deal"... Szczególnie że konkurencja nie zasypia gruszek w popiele, to jest jakby nie było procek TPD45W i spokojnie w tym tpd da się zestawić coś nie mniej wydajnego od intela i nvidi, a co jest im bardziej na rękę niż taki apu który też wymaga konkretnego chłodzenia i w konspekcie laptopra też żre w cholere prądu w jednym punkcie a nie dwóch slabszych,

 

Osobiście może to se być, tylko nie wierze w jakieś nie wiadomo jakie sukcesy.... wkurza mnie bardziej że nie zastosowali tego rozwiązania w PC, tu by się lepiej sprawdziło, z racji na dostęp do szerokiego wachlarza wydajnych pamieci... braku throlotingu ograniczeń termicznych! niestety zbyt dobry apu jednak im też jest nie na rekę bo mają swój interes w dbaniu o chętnych na normalne grafiki i na apu działają tylko tyle by być nieco lepsi od konkurencji a ta leży i kwiczy...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są rewolucją jeśli chodzi o CPU bo między Zen i Zen 2 jest przepaść. Samych rdzeni tez może być dwa razy więcej co jest rewolucją dla AMD.

 

Rewolucją nie jest jeśli chodzi o GPU bo tu ogranicznikiem jest przepustowość pamięci więc nawet ten 20% wzrost to już coś. LPDDR4X jest mało popularna nie dlatego, że są jakieś problemy z produkcją, a dlatego że nic jej nie wspierało. Do niedawna, wsparcie Intela oznacza że zaraz pamięć tego rodzaju będzie na porządku dziennym wkładana do coraz tańszych urządzeń. A w tych najtańszych i tak nie zrobi żadnej różnicy bo tam nie trafi Vega 12/13 tylko co najwyżej Vega 8/9 albo i niżej. Dla niej SODIMM wystarczy w zupełności. Rewolucja przyjdzie wraz z DDR5.

 

Sam fakt, że AMD będzie mieć konkurencyjnego procka do droższych urządzeń jest już duża zmianą, nikt nie oczekuje że zgarną cały rynek, ale oferując konkurencyjne ceny, przy problemach z dostawami u Intela (bo 10nm ledwo przędzie) i mając dobre kontakty z Microsoftem (który wypuścił flagowy model z prockiem AMD mimo że ten ewidentnie odstaje) AMD ma wszystko żeby choć trochę skruszyć monopol Intela. To już coś. To samo w sobie będzie rewolucją na rynku.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi ta naiwność że fakt iż naglę zaczną wspierać LPDDR4X 3733 to zaraz to się sypnie w doł nawet do budżetowych konstrukcji... sodimm z reguły zawsze są droższe niż normalne... To co opisujesz to nie coś co się stanie nawet wciągu roku, bardziej 2-3 lat :P Bo sorry fakt wsparcia magicznie nie sprawi że nieistniejący rynek powstanie z dnia na dzień... Bo fakt że te procki bedą wspierać takie pamięci nie oznacza że muszą, i producenci nawet jakby te pamieci były i tak bedą celować w bardziej rozsadne indeksy, bo i tansze i dostępniejsze... To nic co da odczuć boost klientowi wciągu najbliższych lat...

 

Ponadto fajnie że liczba rdzeni skacze i powiedzmy że to rewolucja, tylko ja wiem jaki problem mają poprzednie ryzeny z thrlotingiem mimo że było połowa rdzeni i TPD o 10W niższe, więc tu można się spokojnie spodziewać powtórki z rozrywki... też mi radocha miec 8c16w które może podziałą 30 sekund a potem harakiri szczególnie z taką mocniejsza grafa... Naprawde specyfikacje zawsze fajnie wyglądają... Ale realia to inna bajka bo właśnie łatwiej radzić są z czymś takim jak jest rozbite na dwa punkty (cpu/gpu) niż taką koncentracja w jednym punkcie... to tez nie jest zaleta tego rozwiązania dla producenta...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestać mi wciskać coś czego nigdy nie napisałem. Gdzie pisałem o LPDDR4X w budżetowych lapkach? Przecież wyraźnie napisałem (i to nie raz), że tam będą słabsze iGPU i zwykłe kości DDR4 wystarczą w zupełności.

Do modeli z wyższej półki jak najbardziej będą trafiać LPDDR4X, producenci nie będą na tym oszczędzać w drogich modelach bo na tym polega konkurencja - wymagający klienci będą kupować to co ma najwyższe cyferki więc będzie parcie na szybsze pamięci.

A rynek/dostępność nowych kości jak najbardziej powstanie/szybko urośnie, potencjalne zapotrzebowanie było jasne już od jakiegoś czasu, a producenci kości to prywatne firmy - jak ktoś przychodzi z workiem pieniędzy to zostanie obsłużony.

 

Co mają poprzednie Ryzeny z nową generacją która nawet nie zadebiutowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to też absurd.... bo wymagający użytkownik, ani model z wyższej półki nie będzie bazował na samym takim igpu :P Zobacz sobie lapki od 3k wzywz, praktycznie kazdy mimo ryzka 3700u ma dedykowaną grafe z ggdr5... wiec 15% czy nawet 25% boost nikogo nie skłoni do rezygnacji z takiego rozwiązania... Jaki producent wyskoczy z góra kasy by pchac się w takie niszowe rozwiązanie które przyniesie mniej od obecnych :P

 

Czas oceni kto miał racje, ja jestem może pesymistą ale to w sumie nie tyle pesymizm co realizm :P Pogoń za mhz ram w pc ma seans ale to głównie zabawa dla entuzjastów, w lapkach mało kto się będzie bawił w takie niuanse, bo pamięć nawet w wysokiej półce będzie miała średnie znaczenie jak lapek i tak będzie miał swoją dedykowana grafe z gddr5 lub nawet 6 :P Wiec żaden mega-boom producentów ram nie zaistnieje i konkurowanie nie bedzie miałą miejsca... Zreszta na rynku pc widac jaki ma to nikły wpływ na ceny, mimo dziesiatek jak nie setek modeli wysokie takty sa DROGIE! I bawią sie w nie tylko entuzjaści... Dlaczego?? Boi placić 100% wiecej za kilkaset mhz które da 1% przyrostu to zabawa tylko dla takich osobników... Producentów napewno to nie zainteresuje by przepłacać taką kase za wyzsze indeksy które tak mało daja :P Bo oni kalkują takie wydatki rozsadniej :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że Surface od Microsotu to laptopy z niższej półki? Dell XPS 13 też? Druga sprawa - dedykowane GPU są bardzo prądożerne, praktycznie nie da się z nich korzystać bez stałego podłączenia do gniazdka więc nawet gdy takie GPU jest na pokładzie to jest ono używane dopiero w razie najwyższej potrzeby a resztą zajmuje się integra.

 

Na rynku PC obowiązują inne realia niż na rynku laptopów gdzie RAMu nie kupują klienci na sztuki tylko producenci mówią że chcą kupić 20 milionów kości i jest to gwarantowany zbyt. Gdy praktycznie wszystkie nowe laptopy będą miały procki wspierające LPDDR4X wzrośnie popyt na nie, za nim wolumen produkcji, a za wolumenem spadną ceny. Gdyby wszyscy szli twoją logiką to nie byłoby nawet lapków z DDR4, nikt nie kupowałby nowych procesorów Intela itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak GPU są prądożerne a niby ten APU nie jest??? Zobacz sobie jakie procki siedza w surface czy inny nettopach?? 15W 25W max!!!! I to nie dlatego że nie ma mocniejszych.... Ten Apu z tą mocniejsza ipgu to jest 45W TPD człowieku to ich zwyczajnie przerasta technicznie by to upchnąc w jakimś slimie... a jak jakims cudem wsadza to throloting będzie taki ze to poezja :P A tradycyjny laptop nie ma problemu z miejsce czy prądożernoscia wiec jakby nie patrzeć kupy się to nie trzyma...

 

Zobaczymy, nowe lapki z 4000, juz za rogiem... jak którys będzie miał wiećej niz 2933/3000 to będę pod wrażeniem.... popłynałeś 20mln kosci :P jak kupują hurtem to ekonomia nie ma znaczenia :P Za darmo je wrecz dostają :P A producenci to siedza i te kostki ze sreberek zawiaja :P Rozumiesz podaż? Nawet zakladajać ze jakiś wykupi tak 20mln to nie sprawi ze reszzta potanieje, wrecz przeciwnie... Brak mi słow na taką ignorancje....

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że układy z wysokim TDP będą wykorzystywać układy Vega w 14/12 nm, niskonapięciowe układy RDNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej niż myślałem, do lapków ASUSA z Renoir wrzucili pamięci az 3200 :P Całkiem nieżle, chociaż najmocniejsza wersja mobilna(15w) ma 8CU, no fakt intela miazdzy ale co z tego jak do 10/12/13 CU oddstaje... Ale i tak więszkość modeli z dodatkową grafika RFX, wiec na integre i tak nie liczą... Jakkolwiek ponoc całość w 7nm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz laptopa HP Pavilion z R5 3500U napiszę że najważniejsze żeby ograniczyli pobór mocy w idle. Teraz mój Pavilion wytrzymuje maks 5h przeglądania neta... Żre to najmarniej ~5W w pulpicie gdy intel w tym samym momencie idzie 2,5W. Nie idzie nic z tym zrobić. Niby HP zawsze ssał w tych tematach ale raczej dużo lepiej nie będzie. Sam sprzęt bardzo szybki jak mu się TDP poza boost przestawi na 25W i temperaturę throtlingu na 90 stopni. Spokojnie poszedłby 35W gdyby lepsze chłodzenie było. Wtedy ma 660pkt w Cinebench R15 czy prawie 3000pkt w firestrike :E (testowane na klimie okiennej) Jak poprawią energochłonność to wszelkie intele z MX250 tracą racje bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś dlaczego od jakiegoś dłuższego czasu 3400g jest praktycznie niedostępny w sprzedaży.... bo sa jakieś pojdyncze zrodła ale to jest przeciwieństwo jakieś sensownej rynkowej plynności.... i nie mówię tego w kontekscie ostatnich globalnych wydarzeń tylko od miesiecy on jest sladowo dostępny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje się ktoś dlaczego od jakiegoś dłuższego czasu 3400g jest praktycznie niedostępny w sprzedaży....

Też mnie to interesuje, bo byłem na kupnie tego procesora, jednak z powodu małej dostępności ceny tak poszybowały w górę, że zakup był nieopłacalny i w końcu skończyłem z 3200G. Szybko patrząc na zagraniczne sklepy, sytuacja jest podobna, np. w Amazonie dostawa ma być 23 kwietnia. Wygląda to na globalny niedobór tego modelu w produkcji, choć faktycznie jest to dziwne, zwłaszcza że to bardzo ciekawa konstrukcja i skoro 3200G jest mnóstwo, to czemu nie 3400G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nastawiałem na 4000 ale obecnie zanosi sie premiera na poczatku 2021 to stwierdziłem że nie chce mi się czekać... ale też nie chce mi sie przepłacać... Niby 2400g wydajnościowo niewiele oddstaje ale też jest jakiś dziwnie drogi, bo ceny jak z premiery 3400g mimo że to nie 3400g... więc mam impas bo w sumie mi się nie pali ale już mnie trochę irytuje ten stan przejsciowy... aż zaczynam kibicować intelowi by się w końcu ogarnął bo AMD robi sobie co im się zywnie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inMix na allegro sprzedaje 2400G z demobilu po 399zł.

Na ali jest ES 2400G za 310zł.

 

W sumie dobre pytanie skąd braki detalicznych 3400G. Może mobilki, może segment PRO...

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...