Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: APU - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Niby nie taka zła cena, ale tydzień wcześniej machnąłem reką jak ktoś boxiki po 300 sprzedawał... to teraz te 99 więcej boli ;) ze +200-300 nie wspomne...

 

A z ali to nie wiem czy przed premiera 4000 w 2021 zobaczyłbym ten procek przy obecnych brakach lotów i kwarantanach ;)

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jeszcze 24 lutego mi przyszedł inny ES od tego sprzedawcy :thumbup:

Na pytania apropo ESa 2400G też chętnie odpowiem :E

 

Faktycznie ma miejsce paraliż logistyki przez obecnie panującego nam ukoronowańca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nastawiałem na 4000 ale obecnie zanosi sie premiera na poczatku 2021 to stwierdziłem że nie chce mi się czekać...

Ale ty szukasz CPU czy APU? Bo 3400G ma grafikę ale jak jej nie potrzebujesz to nie ma on sensu. Z kolei jesli w obu przypadkach czaisz się na APU to Ryzeny 4000 (oparte na Zenie 2) raczej pojawią się w okolicach czerwca, pół roku po premierze mobilek (dokładnie tak było w 2019).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie APU, ale nie ma mowy o czerwcu... tylko wszędzie mówi się o drugiej połowie roku co przy obecnym tempie AMD równie dobrze może się skończyć koncem 2020 albo początkiem 2021... szczególnie przy tym co się dzieje na świecie... Chyba że widziałeś gdzieś info nie spekulacyjne czy w oparciu o dotychczasowe doświadczenia ale bezpośrednio od AMD, to chętnie się dowiem gdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga połowa/koniec roku to dla Ryzenów 4000 opartych na Zen 3, o APU nikt nic nie mówi. Tyle że one zawsze były tylko mobilnymi APU z podniesionym TDP, a mobilne Ryzeny 4000 zostały zaprezentowane 2 miesiące temu, na dniach pierwsze lapki z nimi trafią do sklepów. Dokładnie taka sama sytuacja była rok temu gdy mobilne Ryzeny 3000 pokazano na początku roku, a ich desktopowe odpowiedniki wyjechały pół roku później. Nie widzę powodów dlaczego tym razem miałoby być inaczej, AMD nie może sobie pozwolić na ponad pół roku posuchy bez żadnej premiery i desktopowe APU wypełniły by tę lukę. Samo AMD ma tak ułożoną po świecie i zorganizowaną produkcję że (przynajmniej wg oficjalnej wypowiedzi Lisy podczas Financial Day) ich moce produkcyjne są praktycznie nie zmienione i to potencjalny popyt jest dla nich większym zagrożeniem.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to, AMD to szwajcarski zegarek? To że tak było nie znaczy że tak będzie chocby z uwagi na pandemie, fabryki na bank też u nich pewnie staną, więc osobiście nie spodziewałbym się... chyba że papierowej piemiery co najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to, AMD to szwajcarski zegarek? To że tak było nie znaczy że tak będzie chocby z uwagi na pandemie, fabryki na bank też u nich pewnie staną, więc osobiście nie spodziewałbym się... chyba że papierowej piemiery co najwyżej.

Fabryki mają nie tylko w Chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Pandemii nigdzie indziej nie ma :P wiesz nawet przy pełnej wydolności jestesmy dla nich krajem trzeciego świata gdzie trafiaja ochłapy, jak im chociazby o pare procent wydajnośc spadła to my jestesmy raczej na koncu listy rynków zbytu i to oznacza najpewniej brak sprzętu u nas...

 

więc ten hura optymizm że to wszystko będzie jak w zeszłym roku odłozyłbym na półke, bo nie będzie...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i legł ostatni bastion w którym intel nie miał konkurencji.

 

Na pcworld potwierdzają, że kontroler PCIe na głównym łączu ma tylko x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I należy pamiętać, że w teście Techspot Ryzen ma TDP 35W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i legł ostatni bastion w którym intel nie miał konkurencji.

 

W sensie laptopy? :D Bo ja myślałem cały czas że to wydajność w grach na PC jest tym ostatnim bastionem xD. Wait for Zen3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wcześniej w mobilkach nie miało w ogóle 6 i 8 rdzeni. Nie mieli czym nadgryźć tort high-endowych laptopów gamingowych, czy wydajniejszych lapków biznesowych.

 

A w pc do gier teraz mniejsze znaczenie ma procentowa przewaga, a większe opłacalność jako taka. To nie czasy FX by twierdzić, że AMD nie nadaje się do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek.B

Mam pytanie do posiadaczy APU AMD.

 

Nakreślę sytuację:

W zeszłe wakacje 2019 nabyłem HP Pavilion z procesorem Ryzen 3 3300U i śmigało to nawet spoko fajnie, o dziwo długo na baterii wszelkie multimedia super... bezproblemowo na tej wbudowanej Vega grafice. W tym samym czasie miałem też AMD RX570 Polaris która też chodziła super... W okolicach grudnia 2019/2020 stycznia zacząłem mieć problemy z czarnym ekranem.. Rozpoczęło się to w desktopie po wymianie na RX5700 Navi i nowych sterownikach... Potem odesłałem na RMA, potem zmieniłem na RX5600XT jest lepiej ale nadal krzaczy... winna chyba akceleracja sprzętowa w przeglądarce Chrome.

 

No właśnie ale... mój laptop z Ryzen 3300U i zintegrowaną Vegą chodził super... i żadnych sterowników w nim nie aktualizowałem raczej... głównie leżał nie używany... ostatnio zacząłem znów go używać i mam non stop jakieś krzaki w przeglądarce... z tym że w tym laptopie to już mam wtedy czarny ekran na amen i tylko twardy reset.

 

Czy Panowie macie problemy z APU AMD w desktopach lub laptopach ? No na zintegrowanej nie można sobie pozwolić na wyłączenie akceleracji bo wszystko haczyć zaczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3200G i też żadnych problemów, używam Vivaldi, Firefox, czasem Opera, a Chroma nawet nie instalowałem. Jedyny "zgrzyt" jaki zauważam, to że czasem (bardzo rzadko) strona w przeglądarce znika i robi się wszystko czarne i po jakiejś sekundzie pojawia się z powrotem, tak jakby odbywało się jakieś odświeżenie grafiki. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem na innym sprzęcie, więc może ma to jakiś związek z Ryzenem. Ale nie jest to uciążliwe, więc się nie przejmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k09va5zjnsr41.jpg

Wyniki na baterii.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój HP Pavilion z 3500U też nie uświadcza żadnych anomali i wszystko bardzo stabilne. Jedynie co to chyba mam od nowości uwaloną baterie bo zawsze jakoś krótko trzymała. Teraz to mam może z 4h przeglądania neta na niej. Jeśli chodzi o HP to ważne by aktualizować bios i ogólnie wszystko. Zauważyłem że wydają nowy bios przy każdej większej rewizji Windowsa. To samo sterowniki. Do grafiki instaluje z oficjalnej strony AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taka ciekawostka.... kupiłem HP 705 G1 DM na A8-7600B i działał słabo..... np w OCCT rdzenie miedzy 2,4 a 1,9GHz

 

Zagadka. Co pomogło?

 

 

 

Wyłaczenie Turbo Core Control w AMD Overdrive... wszystkie dostały 3,1GHz iGPU 720GHz a temperatura przekroczyla 100 stopni i "komputer" odleciał.

 

No ale z 26klatek w CoD MW zrobilo sie 70-100kl/s w 720p czyli rakieta.

Undervolting i temperatura w stresie poniżej 100 stopni, wgrach wyje jak potepieniec ale jest moc jak na komputer za 300-400zł.

 

Szczególnie iz jest wielkosci ksiazki

 

 

 

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej wyłączenie TCC wyłączyło także APM.

Płyta pewnie i tak ustawia tdp niższe niż fabryczne 65W.

Tylko pewnie VRM jest zaprojektowany pod dokładnie takie niewielkie obciążenie. Ciekawe ile to pożyje przy odkręconym kurku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mów za siebie.😎 Ja chcę kupić monitor który spełnia moje oczekiwania, muszę bazować na recenzjach oraz opiniach użytkowników i przy kwocie którą trzeba wyłożyć za taki niszowy 32 calowy monitor gdzie można kupić coś z serii C albo GX od LG nie mówiąc o S95C więc aby wyrzucić ponad 6 koła to warto aby monitor chociaż nie piszczał czy może to już moje od górne zachcianki i zostałem nieświadomym testerem? Co do dostępności jest to bardzo globalna sytuacja gdzie w europie jest kilka sztuk danego monitora na krzyż może usa jest odrobinę lepsza dostępność (zazwyczaj Alienwareów) ale tam też ludzie czekają 30 dni+ na monitor.
    • hellhound'a wziąć czy https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-nitro-radeon-rx-7900-gre-oc-16gb-gddr6-11325-02-20g-13180478/ próbuję ogarnąć który lepszy tzn mniejsze ryzyko. Chyba szafiry lubią piszczeć?
    • Myślałem, że to wnuczka Protasiewicza a to jego dziewczyna. Ona 22 lata on 56 lat. Co ona ma w głowie. https://www.o2.pl/plotki/22-latka-zabralo-glos-po-skandalu-partnerka-protasiewicza-to-studentka-7017418808142752a   Wczoraj słuchałem kawałek. Początek kilkanaście min o byłym już działaczu PiS który okazał się pedofilem i zarzuca mu sie skrzywdzenie kilkudziesięciu dziewczyn ale był chroniony przez wyżej postawionych. https://kultura.onet.pl/wiadomosci/bartlomiej-m-przed-sadem-problemy-w-procesie-znanego-aktora/g0mq6hp
    • Nie zauważysz poprawy "w działaniu systemu" jeżeli już to w grach  czy benchmarkach, pamięci masz wsadzone w slot nr 2 i 4 ?, włączenie profilu xmp nie powinno mieć wpływu na pracę wentylatora od chłodzenia cpu,w Biosie nie ustawiasz żadnego OC na 1500mhz... wbijasz profil xmp 2 3000mhz i moduły mają być wsadzone w slot A2 - B2
    • Hej Posiadam 1060 6Gb, monitor FullHD oraz zasilacz 600W BeQuiet. Chciałbym złożyć coś młodemu na platformie AMD Ryzen 7600. Nigdy na AMD nic nie składałem i nie wiem jaki np RAM do tego wybrać i MOBO. Tyle, że na AM5. Mógłby ktoś pomóc? Dziękuję.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...