Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: APU - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jest porównownanie I NOMINALNE!!! A to aż tak Cię pociesza że bez podkrecenia 3400G jest wolniejszy o ile 6-7% od 4700G za ~1500zeta??? Czy to sprawia że nowe APU lepiej wygląda :P Aspekt oc starego 3400g pokresla tylko żałosność nowego rozwiązania! Mogą mówić że nowy jest szybsze os starych... marketing w ekstazie :P Pocieszyłem Cię :)

 

I bądzmy poważni, ilu ludzi składajac jakis kompik bez zainteresowania wudajnością GPU jest równocześnie skłonna kupić najmocniejszy i najdroższy apu za 1500??? teraz zgaduje :P UŁAMEK pozostałych nabywców APU! Jeszcze mniejszy od tego co określach ze sklonościami do OC :P

 

Nie wiem, czy jesteś po prostu trollem czy może są to problemy z logicznym myśleniem.

Desktopowy Renoir, to nic innego jak mobilne wersje z podbitym TDP i w związku z tym wyższymi zegarami.

AMD z całą pewnością nie będzie robiło oddzielnej wersji APU dla desktopów, ponieważ 7nm nadal nie jest tanie, a zapotrzebowanie nie byłoby na tyle wysokie, aby gra była warta świeczki.

 

Co do ceny 4700G, jak widzę robisz postępy - jeszcze niedawno pisałeś o 1600-1700 złotych czyli drożej od 3800x, a teraz już około 1500.

Może za kilka dni zejdziesz do 1300-1400 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ponieważ jestem klientem segmentu APU, to wyrażę swoją opinię i jak dla mnie +90% cpu bardzo mnie przekonuje i cieszy mnie, że będę mógł mieć wydajne CPU bez dedykowanej karty graficznej. Ale nie jestem graczem, więc nie zależy mi na mocnej grafice - zresztą zawsze wydawało mi się, że APU nie są dla graczy, bo oni sobie i tak kupią osobną grafikę. Dla kogoś, kto chce w miarę mocnego i energooszczędnego kompa do pracy te nowe APU wyglądają bardzo ciekawie. Oczywiście, ostatecznie będzie to też zależało od ceny, musi być taka, żeby bardziej opłacało się wziąć APU niż CPU+podstawowa karta graficzna.

 

Faktem jest, że te APU trochę wchodzą w segment dla tanich graczy i to cieszy, ale nie sądzę, żeby kiedykolwiek gracze stali się znaczącym procentem klienteli APU. Dla mnie osobiście dotychczasowe ich Vegi są wystarczające i właśnie teraz najbardziej oczekuję wzmocnienia CPU.

 

Też siedzę na zintegrowanej, na taką samą będę przechodził i cieszy mnie to samo w tej nowej zabawce - wzrost mocy CPU, bez konieczności kupowania zewnętrznego GPU. Przy czym chciałbym też energooszczędnego, wtedy gdy nie dociskam wielu rdzeni. A to APU wręcz idealne pod to. CPU 4/8 trochę za mało dla mnie, przed łączeniem R5/R7 z zewnętrzną grafiką bronię sią jak mogę i odwlekam zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy czym chciałbym też energooszczędnego, wtedy gdy nie dociskam wielu rdzeni. A to APU wręcz idealne pod to. CPU 4/8 trochę za mało dla mnie, przed łączeniem R5/R7 z zewnętrzną grafiką bronię sią jak mogę i odwlekam zakup.

 

Nie wiem czy wiesz że nie masz co liczyć na coś bardziej enegoszczędnego :P Pewnie nie widziałes testów 3100/3300x(7nm), które sa 4/8 jak 3400g(12nm z GPU) a wcale nie maja niższego poboru energi od niego... I TO MIMO BRAKU IGPU! więc tu bym nie liczył na jakąś poprawe, poza faktem ze wydajność cpu mimo 4/8 mają wyższa... Osobiście mi sama wydajność 3400g w zupełności by wystarczała bo nie ma raczje takiego zastosowania komputera domnowego które by przrastało taki cpu, a grafika jest słabsza niż jest adekwatna w tym tandemie... I to myśle dotyczy większości posiadaczy apu...

 

Nie wiem, czy jesteś po prostu trollem czy może są to problemy z logicznym myśleniem.

Desktopowy Renoir, to nic innego jak mobilne wersje z podbitym TDP i w związku z tym wyższymi zegarami.

AMD z całą pewnością nie będzie robiło oddzielnej wersji APU dla desktopów, ponieważ 7nm nadal nie jest tanie, a zapotrzebowanie nie byłoby na tyle wysokie, aby gra była warta świeczki.

 

Co do ceny 4700G, jak widzę robisz postępy - jeszcze niedawno pisałeś o 1600-1700 złotych czyli drożej od 3800x, a teraz już około 1500.

Może za kilka dni zejdziesz do 1300-1400 złotych.

 

Co nie zmienia ze APU desktop nie sa, ani raczej nie bedą zbyt trafione... osobiście dla mnie są skreslone i raczej nie widze sensu sie na nie przesiadać... mimo że byłem dotychczas wielki zwolenikiem APU... może im się nie opłaca robić oddzielnych ale tu też furory nie zrobią a raczej takie durne komentarze nie mają sensu, bo żadna firma nie nastawia się że nie oczekują sukcesu/zysku i odpowiedniego wolumenu sprzedazy....

 

A co do ceny ostatnio czytałem że AMD ma wprowadzić obniżki wraz z wprowadzeniem wersji XT... a co do ceny nie wiem jakie macie złudzenia... APU NIGDY NIE BYŁY TAŃSZE OD ODPOWIEDNIKA BEZ APU!!! Bez wzgledu czy to ma niższe taktowanie, mniej cache, zawsze jest ~100-200 plus!!!!! A najtansze 8/16 w 7nm 1400 aktualnie... 1300 do lipca może będzie realne... ale dla mnie czy tak kwota czy 1600 jest równie abstrakcyjna... bo cokolwiek więcej niz 4/8 nie jest mi potrzebne,.,, A nie cofne się do jakiego regresu z wolniejsza grafika niż ma 3200G... którym jest 4200g BO TESTY WYKAZUJA ze vega 6 jest wolniejsza od stareja vega 8 :P Jak wiekszość posiadaczy apu rozaptruje pod względem ekonomi i racjonalności z którą te nowe procki nie mają już wiele wspólnego.

 

Mnie nic nie pociesza. Wyjda nowe apu, beda oficjalne testy i wtedy wybiore produkt dla siebie taki, ktory w budzecie energetycznym jaki ma 2400G zaoferuje wieksza wydajnosc. Jesli nic z nowych produktow to nie bede zmienial. Nie wiem czym sie podniecac? A po Twoich wpisach widze ze emocjonujesz sie tym jak mrowka okresem.

 

A widzisz bo mnie to mocno wpienia... bo kupiłem procek nie adekwatny do potrzeb w oparciu o założenie że niedługo powinno być coś lepszego od 3400g w którego wstępnie celowałem i tak mi trochę nie "stykał" w kwestii igpu... i wyobraż sobie jak mnie amd zrobiło w konia... bo nowe procki nijak nie są lepsze w tym wzgledzie(a przynajmniej ekonomicznie rozsadny model 4200g czy 4400g), bo wstepne testy sa i nie wiem jakie trzeba mieć złudzenia że coś znacznie sie poprawi... może wierzysz w filozfie życzeniowa... ale zdrzadzę ci coś... nie sprawdza się!

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem czy wiesz że nie masz co liczyć na coś bardziej enegoszczędnego :P Pewnie nie widziałes testów 3100/3300x(7nm), które sa 4/8 jak 3400g(12nm z GPU) a wcale nie maja niższego poboru energi od niego... więc tu bym nie liczył na jakąś poprawe, poza faktem ze wydajność cpu mimo 4/8 mają wyższa... Osobiście mi sama wydajność 3400g w zupełności by wystarczała bo nie ma raczje takiego zastosowania komputera domnowego które by przrastało taki cpu, a grafika jest słabsza niż jest adekwatna w tym tandemie... I to myśle dotyczy większości posiadaczy apu...

 

...

 

Prawdopodobnie jesteś klasycznym giercmanem, dla którego cokolwiek innego niż gry, to albo durny syntetyk, albo coś skrajnie niszowego, lub wręcz niemożliwe.

 

I jak ja mam Tobie wytłumaczyć, że przez większość czasu cep się u mnie "nudzi", GPU też, wtedy chcę czegoś, co nie grzeje mi pokoju, a czasem potrafiłbym i topowego EPYCa docisnąć, na wszystkich wątkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawdopodobnie jesteś klasycznym giercmanem, dla którego cokolwiek innego niż gry, to albo durny syntetyk, albo coś skrajnie niszowego, lub wręcz niemożliwe.

 

I jak ja mam Tobie wytłumaczyć, że przez większość czasu cep się u mnie "nudzi", GPU też, wtedy chcę czegoś, co nie grzeje mi pokoju, a czasem potrafiłbym i topowego EPYCa docisnąć, na wszystkich wątkach.

 

Ponawiam, zobacz se, ŻĘ 4/8 w 7nm!!! NIE JEST CHŁODNIEJSZE ANI NIE JEST MNIE PRĄDOŻERNE od 12nm APU które dodatkowo igpu ciągnie... więc zakondluj sobie. że nowe APU też takie nie bedą! A będą wręcz gorsze bo nowe procki dostają kopa efektywnościowego, bo te 7nm 4/8(zen2) znacznie odskakuja od 4/8 APU zen+, ale kosztem gorszej efektywności energetycznej więc jak jeszcze dorzucą do tego igpu dodaj sobie 2+2 :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ponawiam, zobacz se, ŻĘ 4/8 w 7nm!!! NIE JEST CHŁODNIEJSZE ANI NIE JEST MNIE PRĄDOŻERNE od 12nm APU które dodatkowo igpu ciągnie... więc zakondluj sobie. że nowe APU też takie nie bedą! A będą wręcz gorsze bo nowe procki dostają kopa efektywnościowego, bo te 7nm 4/8(zen2) znacznie odskakuja od 4/8 APU zen+, ale kosztem gorszej efektywności energetycznej więc jak jeszcze dorzucą do tego igpu dodaj sobie 2+2 :P

 

Chyba muszę powtórzyć, wyjdź poza schemat oceny przez pryzmat gier. Pokaż mi cep/rozwiązanie, który może być dla mnie ciekawszy. Mam i5 3-gen, chyba HD2000 (lub 2500) i w zasadzie skok w GPU do poziomu obecnych APU dla mnie aż nadto wystarczający (obojętne czy to intel, czy amd), to co mnie głównie interesuje to rdzenie i wątki. Komputer 90% chodzi praktycznie bez obciażenia (ma być tutaj energooszczędny), niewiele więcej niż pulpit i przeglądarka, te ok 10% chciałbym min 6/12 R/W, a najlepiej 8/16 (energetycznie ma być solidnie poniżej 100W). Co proponujesz jako lepsze Twoim zdaniem? Rozumiem, coś porównywalnego cenowo. Powtarzam - zero gier 3D, interesuje mnie wydajność wielowątkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba muszę powtórzyć, wyjdź poza schemat oceny przez pryzmat gier. Pokaż mi cep/rozwiązanie, który może być dla mnie ciekawszy. Mam i5 3-gen, chyba HD2000 (lub 2500) i w zasadzie skok w GPU do poziomu obecnych APU dla mnie aż nadto wystarczający (obojętne czy to intel, czy amd), to co mnie głównie interesuje to rdzenie i wątki. Komputer 90% chodzi praktycznie bez obciażenia (ma być tutaj energooszczędny), niewiele więcej niż pulpit i przeglądarka, te ok 10% chciałbym min 6/12 R/W, a najlepiej 8/16 (energetycznie ma być solidnie poniżej 100W). Co proponujesz jako lepsze Twoim zdaniem? Rozumiem, coś porównywalnego cenowo. Powtarzam - zero gier 3D, interesuje mnie wydajność wielowątkowa.

 

 

Tak jedziecie co za gracze chca wydajności gpu w apu bo liczy sie CPU... ludzie jak tak wam zalezy na CPU od roku macie zen2 z 8/16 czy 12/24 jest z tuzin waracji.... a na apu przypadało dotychczas dwa modele!!!! gdzie bez parcia na cpu człowiem mogł mieć zintegrowana nie najgorsza grafike... więc to do cholery może wy wyjdzcie z tego zaślepienia, że jak ktos potrzebuje mega cpu to ma w czym wybierać i przebierać w zupełnej przeciwności jeśli chodzi o integry!!

 

Jak chcesz na 90% czasu pulpit i przeglądarke to se kup malinke z poborem 6-10W :P Albo złóz sobie athlona 200ge co będzie jechał 25W jak tak marginalnie wykorzystujesz swój sprzet to zostaw co masz bo szkoda nim ryć i lepiej mieć low szajs to takich zastosowaniach przestojowych...

 

A tak jak ci wydajnośc graficzna jest obojetna mogłes sobie złożyc ryzena 3600(idle51w, single 72w) z gt1030(idle8w, browsing 10w) i od roku miec te <100W :P Apu 4400g specjalnie lepszych wyników nie będzie miała, poza faktem że w stresie więcej pociągnie i zapewni lepsza wydajność graficzną co jest Ci ponoć zbędna. A wydajność cpu w firestrike dla 4400g 19100 a dla 3600 19200...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...

 

Jak chcesz na 90% czasu pulpit i przeglądarke to se kup malinke z poborem 6-10W :P Albo złóz sobie athlona 200ge co będzie jechał 25W jak tak marginalnie wykorzystujesz swój sprzet to zostaw co masz bo szkoda nim ryć i lepiej mieć low szajs to takich zastosowaniach przestojowych...

 

Podaję Tobie konkretnie to w jaki sposób korzystam z komputera, że czasem potzrebuję wątków, bo potrafię je ogarnąć w każdej ilości. A z czym Ty mi koncowo wyskakujesz? Ze zwykłym pajacowaniem i malinkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marioking, nie musisz się już powtarzać, widzimy, że masz ból z tego powodu, że AMD nie wypuściło APU do gier, takiego jakiego chciałbyś mieć, ale nie twórz na podstawie swoich preferencji teorii na temat tego, czego większość rynku oczekuje i co AMD powinno robić. Dla nich desktopowe APU tak czy siak jest niszą zbytową, cieszmy się że przynajmniej dają to, co dają. A że akurat Tobie to nie przypasowało - no cóż, nie każdemu się dogodzi.

 

A tak na marginesie, pojawił się znowu Ryzen 3400G, cena wydaje się jednak zawyżona w stosunku do 3200G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już bez takich że moje oczekiwania są jakies z czapy... Sorry większość osob które znam, które piszą o apu składało go small factor, sff, itx, itp pod codzienne użytkownie, media player, htpc...pogranie w niewymagające gry i gdzie tu do cholery potrzeba 8/16???? I ponownie nie miałem jakiś super oczekiwań, tak +10-15% czyli myśle logiczne i racjonalne czego człowiek by się spodziewa po kolejnej generacji nowszych prockow.... i na upartego gdyby dali tą vega8/2100 do 4/8 czy 6/12 no byłoby znośnie... zwykły kompromis....

 

Ale to co wymodzili to kanał... powiedzmy sobie szczerze który posiadacz apu 3400g przesiadzie sie na procek za taka absurdalną kase, bo kto kupuje teraz ryzen 3700, ułamek klientów... i niby jak dorzuca grafike to będzie więcej chetnych?? Przeciez nie sprzedadza tego taniej niż ten procek bez gpu.... i w kontekście apu, czyli sorry jak się taki kupowało nie nastawiało się na wydajność cpu tylko gpu... ewentualnie sumaryczną często z uwagi na ekonomie ze 4/8 plus rx550 wychodził drożej... apu nie kupowali dziani ludzie co mają ekonomie gdzies i to taki kaprys...

 

 

Podsumowując kolejne 4400g które oferuje 0000000000 postepu, a następny 4200g jest nawet gorszy od 3200g... Sorry kto logicznie myślący czekający na kolejna generacje apu wogóle pomyślałby że coś takiego jest możliwe...

 

 

A tak na marginesie, pojawił się znowu Ryzen 3400G, cena wydaje się jednak zawyżona w stosunku do 3200G.

 

Dokładnie to jest narzut małej dostępności bo cena dwukrotnie przebija 3200g ABSURD... Ten procek powinien kosztować max 600zł. i dlatego apu idą w odstawke czekam z nadzieją na rx5300 low profile ;P bo nie chce rezygnować z małej budy ;)

 

Ale widzę że AMD zaczałeo cos dostarczać ten procek na rynek... na zachodzie gdzie jest mniej Januszy bizmesu sporo ofert wypłyneło i już tak z racjonalniejsza cena 680-700

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już bez takich że moje oczekiwania są jakies z czapy... Sorry większość osob które znam, które piszą o apu składało go small factor, sff, itx, itp pod codzienne użytkownie, media player, htpc...pogranie w niewymagające gry i gdzie tu do cholery potrzeba 8/16???? I ponownie nie miałem jakiś super oczekiwań, tak +10-15% czyli myśle logiczne i racjonalne czego człowiek by się spodziewa po kolejnej generacji nowszych prockow.... i na upartego gdyby dali tą vega8/2100 do 4/8 czy 6/12 no byłoby znośnie... zwykły kompromis....

 

Ale to co wymodzili to kanał... powiedzmy sobie szczerze który posiadacz apu 3400g przesiadzie sie na procek za taka absurdalną kase, bo kto kupuje teraz ryzen 3700, ułamek klientów... i niby jak dorzuca grafike to będzie więcej chetnych?? Przeciez nie sprzedadza tego taniej niż ten procek bez gpu.... i w kontekście apu, czyli sorry jak się taki kupowało nie nastawiało się na wydajność cpu tylko gpu... ewentualnie sumaryczną często z uwagi na ekonomie ze 4/8 plus rx550 wychodził drożej... apu nie kupowali dziani ludzie co mają ekonomie gdzies i to taki kaprys...

 

 

Podsumowując kolejne 4400g które oferuje 0000000000 postepu, a następny 4200g jest nawet gorszy od 3200g... Sorry kto logicznie myślący czekający na kolejna generacje apu wogóle pomyślałby że coś takiego jest możliwe...

 

 

 

Dokładnie to jest narzut małej dostępności bo cena dwukrotnie przebija 3200g ABSURD... Ten procek powinien kosztować max 600zł. i dlatego apu idą w odstawke czekam z nadzieją na rx5300 low profile ;P bo nie chce rezygnować z małej budy ;)

 

Ale widzę że AMD zaczałeo cos dostarczać ten procek na rynek... na zachodzie gdzie jest mniej Januszy bizmesu sporo ofert wypłyneło i już tak z racjonalniejsza cena 680-700

 

Z samej różnicy podatkowej wychodzi cena większa u nas o jakieś 25zł.

 

Instalował ktoś z was radeon reliva na tych APU?

 

2200g/2400g miały cenę bardziej zbliżoną do 3400g niż do 3200g,a procesor był mniej wydatny, karta graficzna działała z mniejszymi taktowaniami oraz słabiej się podkręcała przy czym wydzieliły one więcej ciepła. APU od początku miały wygórowaną cenę, dopiero teraz 3200g jako tako jest opłacalny.

Edytowane przez masterlight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiesz przy premierze 3400g kosztował z tego co pamietam ok. 650, co w tym czasie 4/8 i ekeiwalent prawie rx550 deklasowało cenowo rozwiązanie samodzielne... ale oczywiście APU było droższe znacznie od samego 4/8 czy odpowiednika i jak ktoś myślał bardziej o sensownym graniu apu było totalnie nieoplacalne bo rx550 to jest dobry do 2/4 albo 4/4 a z perspektywy kogoś oczekującego zbalansowanego zestawu do grania to było nieopłacalne...i za słabe.... ale w nisze htpc/media payerów itp do małych obudowek i kompaktowych kompik był bezkonkurencyjny... Ciekawe że 3200g stosowonie potanialo a 3400g przeciwnie...ta ograniczona dostępność dała januszom okazje do podbijania cen, co sprawiło że jest nieekonomiczne w swej istocie "ekonomicznego" substytut cpu+gpu...

 

A nowe wogóle wyszły z tego konceptu... zobaczymy jak to się AMD opłaci, wątpie żeby przy nowym APU były takie problemy z dostępnością :P Aktualni posiadacze serii 3000 nie bardzo mają w co przejść... jak komus stykał 4/4 to wątpliwe by potrzebował 6/12... a 4/8 może ma szybszy cpu ale wolniejsze GPU....jak masz stare 4/8 z 6/12 w sumie cpu przyspieszy ale gpu będzie bez zmian... a znowu 4700g ze swoją ceną raczej wielu amatorów nie przyciągnie... Może posiadacze serii 2000 coś z upgradu wułuskają ale to raczej nie będą jakieś szczególne przeskoki.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz przy premierze 3400g kosztował z tego co pamietam ok. 650, co w tym czasie 4/8 i ekeiwalent prawie rx550

Że jak? :E

Przykładowo RX550 stabilne ponad 120-150fps w Dead Space 1080p/max albo 100-110fps w Dead Space 3 1080p/max

Pokaż mi coś takiego w 2400G/3400G ;)

 

Nawet Vega w 3400G jest nadal za słaba do stabilnego 1080p-60fps w max ustawieniach tak starej gry jak Dead Space 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Prawie" bo tak zbytnio nie ma do czego porównać, nie ma rx540 :P a że czasem to różnica 20-30% fakt, jednak 4gb dedykowanej pamięci po coś jest... ale jak miałeś kupić oddzielny procek za 400 i grafike za 350-400(rx550) to oszczedność 100-150zł(przy ~650 za apu) byłwa warta tej rozbieżności... przynajmniej ja brałbym bez chwili wachania... :)

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo kto kupuje teraz ryzen 3700, ułamek klientów...

 

Dobra rada: zdejmij klapki z oczu to może zorientujesz się, że świat jest bardziej zróżnicowany. Ryzen 3700x jest jednym z liderów sprzedaży, spójrz choćby na statystyki mindfactory i to, że ty byś tego proca nie kupił to nie znaczy, że nie ma na niego zapotrzebowania.

 

Inne porady typu: "kup sobie malinkę skoro potrzebujesz w 90% desktop" też nie najlepiej świadczą o rozumieniu potrzeb innych użytkowników.

 

Sam używam 2400g i przez 90% czasu komputer jest w idle (nie gram). Czy kupię nowe APU z większą mocą obliczeniową procesora, nawet przy słabej grafice? Niewykluczone, zwłaszcza jeśli uznam, że poprawi mi to komfort użytkowania (szybsze operacje w czasie tych 10% obciążenia bez zwiększenia hałasu). I jednocześnie nie mam problemu z tym, że wiele osób będzie nowe APU omijać szerokim łukiem bo nie trafią w ich potrzeby. Gdybym zawzięcie grał to bym nawet tematu o APU na forum nie przeglądał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 3700x sprzedaje sie bo to sensowne połączenie z nvidia 2060-80 czy jakąś inna tego pokroju za kilka tysiecy... kupic taki procesor dla integry czy z innym crapem dla potrzeb samego cpu.... pewnie jacyś sie znajdą... ale badzmy poważni.... odsetek! Taki cpu ma niższowe zastosowanie dla samego cpu bez wydajnego gpu... ale jakies ma. Ale bez patrzenia w statyski moge spokojnie zgadnać że na jeden taki przypada tysiące i dzisiątki tysięcy pozostałych.... tanszych... ekonomiczniejszych....

 

 

I spokojnie ja się potrafie zagrywać mimo integry... chwilowo jestem skazany na Maste of orion czy civ5 ale chętnie bym to urozmaicił jakąś okazyjna gra akcji sprzed paru lat czy rpg które nie potrzebują super dedykowanych grafik...ani tez 8/16! Ale gdy się nie zagrywam też chce by był ekonomiczny w idle, niezpozorny i cichy... co liczyłem nowe APU mi zapewni jak te 8 miesiecy temu modernizowałem kompa... Gdyby nie spekulancji pewnie bym siedział na 3400g, ale z racji na wysokie ceny i kiepską podaż stwierdziłem że poczekam... bo każdy rozsadny człowiek by założył że nowe BEDZIE LEPSZE. A że to APU to zakładałem żę nie tylko CPU będzie lepsze ALE też GPU... bo też jest raczej logiczne. Zupełnie nie wiem co za ćwierć inteligent w tym AMD może uznać ze ktoś zainteresowany 4/8 będzie gotów przesiąść się na 8/16 by otrzymać oczekiwany postęp w gpu... jeszcze za drugie tyle kasy... i to kwestionuje a nie że ktoś może być zainteresowany... no może se być... tylko jak jest 8/16 z vega 8 to równie dobrze mógł być taki 4/8 czy 6/12 i to mi wciąż umyka o oparciu o to co napisałem powyżej, bo szczerze wątpię żebym był wyjątkiem w tych oczekiwaniach.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Po prostu nie jesteś w tzw. grupiej docelowej nowego apu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trochę kolegę mario rozumiem, smaka narobili na Vegę 13 i 15, w przeciekach potem pojawiała się Vega 12, a wyszła max ósemka ;)

 

11_amd_renoir_z_wydajniejszymi_grafikami_radeon_vega_12_i_vega_15_2.png

 

Przynajmniej jak wsparcia nie będzie na B450 to mario z ulgą odetchnie i czystym sumieniem sięgnie po 3400G.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

... Czy kupię nowe APU z większą mocą obliczeniową procesora, nawet przy słabej grafice? Niewykluczone, zwłaszcza jeśli uznam, że poprawi mi to komfort użytkowania (szybsze operacje w czasie tych 10% obciążenia bez zwiększenia hałasu). I jednocześnie nie mam problemu z tym, że wiele osób będzie nowe APU omijać szerokim łukiem bo nie trafią w ich potrzeby. Gdybym zawzięcie grał to bym nawet tematu o APU na forum nie przeglądał...

 

Otóż właśnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trochę kolegę mario rozumiem, smaka narobili na Vegę 13 i 15, w przeciekach potem pojawiała się Vega 12, a wyszła max ósemka ;)

 

Przynajmniej jak wsparcia nie będzie na B450 to mario z ulgą odetchnie i czystym sumieniem sięgnie po 3400G.

 

Mi tam już wsparcie jest gancygan.... :P Myślałem jeszcze o 4200g, gdyby dali go w jakieś przystępnej cenie jako masówki i dla zachęty jako najsłabsze apu stricte do wykorzystania CPU 4/8... bo myślałem że będzie kontroler pamięci jak w mobile, czyli 3733.... a tu wychodzi że tu takiego nie ma :P Tylko klasyczne 3200 Pff... AMD to umię zniechęcić...

 

Osobiście to ja już tylko czekam na uspokojenie rynku walutowego... bo przez pandemie procki wciagu ostatnich miesięcy podrożały o prawie 20%, wiesz szkoda przepłacać. najpewniej się skończy z 3100 albo 1600af i rx550 w low profile... chyba że ten rx5300 jakoś fajnie wyskoczy... niestety amd wciąż kase dostanie... a swoją opinie wyrażam... bo gdyby ludzie cicho siedzieli to amd nie dałoby tego wspomnianego wsparcia zen3 dla 400... bo jednak idea apu mi sie podoba jak tylko kretyni z AMD przestaną się kompromitować... bo onbecnie większość posiadaczy APU nie jest w targecie nowego APU :P AMD w przyszłym roku zrobi się goręcej bo o ile Xe DG1 jako desktop zawodzi mobilnie przeskakuje te pseudo APU jakie zaserwowali w nowym wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w AMD się coś odblokowało z tym modelem, może wróci do łask ta koncepcja... bo w sumie jak zobaczyłem na tomshardware ze igpu można podkecic do 1700 i mieć wyniki jak nowa vega... nie lubie się bawić w oc... ale jak na takie okazyjne pogiercowanie gdzie będzie potrzebny full power można spróbować...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegar mało daje, bo ddr4 ogranicza. Vege 8 trzymalem na 1550MHz bo przy hynixie afr @ 3200cl16 wiecej nie bylo warto. Wzrosty marginalne, a na wraith stealth kocioł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podkrecanie taka okazyjna atrkacja niż "daily use"... wiec pobór pradu czy temperatura... gram bardziej w strategie a okazyjnie potrzebowałbym tych 107% ;)

 

Chociaz przez te fochy AMD amd to tak zaczynam zastanawiać z tą gimnastyką przy APU... zestawienia z dobrą pamiecia 3200 min a najlepiej 3400-3600cl16... a jeszcze ma to ograniczenie przydzielanej pamieci do 2gb...(ponoc na lapkach z 4000 do 8gb ale czy w desktop tego też nie przytna jak kontrolera) gdy przychodzi do maksymalnego wykorzystania to zaczyna też być kolejnym wąskim gardłem... i dlatego z taką nadzieją czekałem na nowe apu... zeby te drobiazgi poprostowali... przecież to tak niewiele było trzeba... dla mnie to ja jaki sabotaż całej koncepcji w wykonaniu twórcy... czemu mobile mają kontroler 3733 a desktop 3200! czemu nie dali tej vega8 do niższych modeli... bo tu nijak nie ma sensu uzysk produkcyjny... przeciez 4700g będzie miało z 5-10% udziału w sprzedaży wszystkich apu... i co vega8 im wychodzi z uzyskiem 10% a uzysk 8/16 mają 100% to się kupy nie trzyma... poza tym to modułowa budowa bez względu na to czy mobile mają takie układy to i tak dekstop mają wyższe tpd to i zmiana igpu wielka filozofią by nie było...a jakoś kontroler pamieci sie zmienił... cała ta nowa koncepcja trąci myszką...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz przez te fochy AMD amd to tak zaczynam zastanawiać z tą gimnastyką przy APU... zestawienia z dobrą pamiecia 3200 min a najlepiej 3400-3600cl16...

Z tą gimnastyką trochę prawda. Kupiłem specjalnie dla APU te słynne Cruciale na micronach rev. E i za cholerę to razem działać nie chciało przy wyższych zegarach (celowałem w 3533-3600/CL16) + OC vegi ;) Nigdy nie rozwiązałem tej zagadki, czemu tak się działo (resety po kilku minutach obciążenia grami, memtesty przechodzimy). Potem przesiadka na 1600AF i zero problemów z tymi samymi memkami. Na hynixie AFR zero problemów. Jakaś dziwna niekompatybilności, czy inny pies.

 

a jeszcze ma to ograniczenie przydzielanej pamieci do 2gb

Nie przypominam sobie problemów z tej strony. O czym konkretnie mówisz? Na 3200G spokojnie przekraczałem przy alokacji te przypisane 2GB, nic się nie działo. Ile brakowało, tyle sobie APU dobierało dynamicznie.

czemu mobile mają kontroler 3733 a desktop 3200!

Laptopowe mają kontroler DDR4-3200 (nie wiem, skąd wymyśliłeś te 3733) + LPDDR4-4266MHz (które mają dramatyczne timingi rzędu CL40 - litości).

 

czemu nie dali tej vega8 do niższych modeli...

Pozycjonowanie produktu. A, że dla garstki ludzi 8/16 + vega8 nie ma sensu, no cóż. Zawsze można postawić na konkurencję ;)

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...