Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: APU - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@dysan112

 

Kolego, jesteś w stanie sprawdzić jak śmiga Counter Strike GO na samym APU? Byłbym bardzo wdzięczny za ewentualne sprawdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę podłączał R7 250 1GB DDR5 to napiszcie co chcecie bym przetestował w trybie DG. Tylko jakieś granice, tak by to dało mi się go zrobić :P

Edytowane przez dysan112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu ustawiłeś pamięci, bo jak masz robić test DG przy 1333-1600 MHz, daruj sobie od razu ;) No, ale w czymkolwiek byś nie testował, pamiętaj, żeby zrobić CPU + iGP, CPU + GPU, CPU + iGP + GPU (DG).

Edytowane przez balcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu ustawiłeś pamięci, bo jak masz robić test DG przy 1333-1600 MHz, daruj sobie od razu ;) No, ale w czymkolwiek byś nie testował, pamiętaj, żeby zrobić CPU + iGP, CPU + GPU, CPU + iGP + GPU (DG).

tyle że na razie włalczę by tą opcje DG mieć w sterowniku, bo w biosie aktywacja tego nie istnieje. Walczę ze sterownikami :D aha producent podał że PCIex 3.0 jest 16x :) raczej bujda max to 8x ale to szczegół ;)

 

mhox.png

Edytowane przez dysan112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość procesorów i płyt daje duala w 2x 8X PCIE. Intel i5 tak ma, to i AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość procesorów i płyt daje duala w 2x 8X PCIE. Intel i5 tak ma, to i AMD.

 

i tak to bez różnicy :P

 

Najważniejsze jest to że zwyczajnie nie mam sterowników do trybu DG :D Co ciekawe można zainstalować te od kaveri a i tak grafika ruszy czy jedna czy druga.

 

Kolejna sprawa to płyta główna która coraz bardziej jest BEZNADZIEJNA :mad2: W instrukcji obsługi płyty jest pokazane co należy zrobić ale to nie dotyczy Kaveri, zresztą same włączenie w UEFI opiera (według Gigabyte) na daniu w opcji GFX/Zintegrowana grafika opcji Force i ustawienie przydziału pamięci RAM na poziomie 512MB lub więcej.

Tyle że to nic nie daje, jedyne opcje to przełączanie ręczne. Zawsze druga grafika będzie w sterowniku nieaktywna czy to R7 250 czy grafika na APU, chociaż niby sterowniki są wgrane.

 

Czy tak trudno do cholery dać opcje DG ON/OFF ? To jest tak ułomna płyta że masakra. Więc po prostu pójdę metodą siłową i wymienię płytę główną

 

na osłodę, grafika do trybu DG

 

qd96.jpg

 

sama grafika z chłodzeniem

 

gfpq.jpg

 

zamontowane do trybu DG

 

r4xi.jpg

Edytowane przez dysan112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że na razie włalczę by tą opcje DG mieć w sterowniku, bo w biosie aktywacja tego nie istnieje. Walczę ze sterownikami :D aha producent podał że PCIex 3.0 jest 16x :) raczej bujda max to 8x ale to szczegół ;)

 

Jakbyś się przypatrzył temu screenowi to byś zauważył, że PCIe nie dość, że pracuje w trybie x8 to jeszcze jako PCIe 1.1 a nie jako PCIe 3.0 więc coś masz źle ustawione.

 

Co do trybu DG to uruchamia się go w sterownikach a nie w biosie - zresztą jakbyś to sobie wyobrażał? Wszelkie Dual Graphics, CrossFire czy SLI to rozwiązania programowe a nie sprzętowe więc nie możliwe jest uruchamianie czegoś takiego z poziomu biosu.

 

Zanim przejdziesz do jakichkolwiek testów weź się uporaj z tą płytą i albo skonfiguruj ją poprawnie albo wymień bo takie sytuacje jak obniżanie taktowania CPU poniżej tryb nominalnego, niestabilność (czy nawet niemożność uruchomienia PC) przy ZALECANYM taktowaniu pamięci (2133mhz) i inne kwiatki nie powinny mieć miejsce a twoje testy tylko mogą oczernić całą platformę.

 

PS. Nie odbierz tego jako jakiś atak z mojej strony na Twoją osobę, po prostu testowanie czegokolwiek w takich warunkach nie ma najmniejszego sensu.

Edytowane przez nirvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysan wgraj Catalyst 13.30 RC2/RC3 opcji do CF nigdzie nie znajdziesz w biosie.

@ nirvan

PCI-E 1.1 to norma jak grafy nie są obciążone

 

Trzeba nie było bawić się w dual a od razu 7770 kupić 40zł drożej by cię wyniosło i miał byś wydajniej.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysan wgraj Catalyst 13.30 RC2/RC3 opcji do CF nigdzie nie znajdziesz w biosie.

@ nirvan

PCI-E 1.1 to norma jak grafy nie są obciążone

 

No tak - zapomniałem, że od pewnego czasu nawet to przycinają aby zaoszczędzić trochę energii (ilości tak śladowe, że pomijalne a tylko wprowadzają w błąd) tak więc mea culpa. Co nie zmienia faktu, że reszta mojego posta jest jak najbardziej aktualna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysan wgraj Catalyst 13.30 RC2/RC3 opcji do CF nigdzie nie znajdziesz w biosie.

@ nirvan

PCI-E 1.1 to norma jak grafy nie są obciążone

nill novi czyli nic nowego ;) jak nadal osobno pracują tak nadal jest. Ot taki chochlik. Jak dla mnie brak jest opcji w tych sterownikach dla trybu DG jeśli ktoś ma Kaveri albo płyta główna do wymiany

Edytowane przez dysan112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa w biosie ustawiona jako pierwsza integra?

Podłączony monitor do niej?

 

Nie ma bata na rc2/rc3 musi iść.

 

Praktycznie każdy giguś ma ten bios co ty teraz i jakoś pamięci ustawiali i CF robili.

 

Tak samo na asrocka mogę psiaczyć bo mi dwa dni zeszło by timingi dobrać bo automat do gów...

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa w biosie ustawiona jako pierwsza integra?

Podłączony monitor do niej?

 

Nie ma bata na rc2/rc3 musi iść.

 

Praktycznie każdy giguś ma ten bios co ty teraz i jakoś pamięci ustawiali i CF robili.

 

Tak samo na asrocka mogę psiaczyć bo mi dwa dni zeszło by timingi dobrać bo automat do gów...

opcje wyboru grafiki

 

ps0q.jpg

 

ON/OFF dla iGPU

 

pu6p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść stery ustaw tak

Jako pierwszą grafę PCI-E

integre zostaw jak masz na force

 

Podaj link które stery ładujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum, jestem tutaj nowy.

 

Dołączam screen z mojego APU A10-5800k

 

Od kilku dni mam nową świetną kartę graficzną XFX R7750 core edition 2GB za 350 zł i wreszcie połączyłem grafikę w Dual Graphics z crossfire.

 

BF4 gra pięknie bez szarpania obrazu i gra śmiga pięknie z rozdziałką monitora LG Flatron 1280x1024, mam wrażenie jakbym grał na dobrej konsolce i jestem bardzo z tego zadowolony. :-)

Zagraj bez Dual Graphics. Tak się bowiem składa, że nawet wg AMD taki zestaw Dual Graphics nie działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie chciałbym psuć szczęścia, ale HD7750 DDR3 za 350 zł to wtopa, a DG to wtopa podwójna. Zestaw Athlon X4 FM2 + HD7750 GDDR5 dałby znacznie lepsze rezultaty w niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraj bez Dual Graphics. Tak się bowiem składa, że nawet wg AMD taki zestaw Dual Graphics nie działa dobrze.

 

Bez Duala nie sprawdzałem jeszcze. Pózniej zrobie 2 testy dla porównania ale Dual Graphics chodzi bardzo płynnie.

 

Też nie chciałbym psuć szczęścia, ale HD7750 DDR3 za 350 zł to wtopa, a DG to wtopa podwójna. Zestaw Athlon X4 FM2 + HD7750 GDDR5 dałby znacznie lepsze rezultaty w niższej cenie.

 

No nie no sorry. To nie jest wtopa za 350 zł bo nie zamierzałem kupować drożej. Wstrzymałem się do wymiany Kaveri z płytą i kartą R9 do tego muszę dokupić TV FHD albo monitor lepszy, mam wydatki inne. :-)

Edytowane przez patrykapu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie chciałbym psuć szczęścia, ale HD7750 DDR3 za 350 zł to wtopa, a DG to wtopa podwójna. Zestaw Athlon X4 FM2 + HD7750 GDDR5 dałby znacznie lepsze rezultaty w niższej cenie.

Największy problem polega tutaj na tym, że w APU siedzi VLIW4, zaś karta graficzna to GCN. Synchronizacja jest tutaj praktycznie niemożliwa. AMD podczas premiery Richlanda (to samo co trinity) jasno wskazywało na to, że Dual Graphics z kartami GCN nie będzie działało poprawnie.

 

No nie no sorry. To nie jest wtopa za 350 zł bo nie zamierzałem kupować drożej. Wstrzymałem się do wymiany Kaveri z płytą i kartą R9 do tego muszę dokupić TV FHD albo monitor lepszy, mam wydatki inne. :-)

Assassin ma rację. Taniej by Ci wyszło gdybyś kupił tego Athlona i do tego np. 7770, a do tego znacznie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy problem polega tutaj na tym, że w APU siedzi VLIW4, zaś karta graficzna to GCN. Synchronizacja jest tutaj praktycznie niemożliwa. AMD podczas premiery Richlanda (to samo co trinity) jasno wskazywało na to, że Dual Graphics z kartami GCN nie będzie działało poprawnie.

 

 

Assassin ma rację. Taniej by Ci wyszło gdybyś kupił tego Athlona i do tego np. 7770, a do tego znacznie szybciej.

 

W sumie masz całkowitą racje, od dawna o tym wiem. Działa GCN z Vliw4 ale minusem jest tylko że jest ograniczona synchronizacja z pci-e 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz całkowitą racje, od dawna o tym wiem. Działa GCN z Vliw4 ale minusem jest tylko że jest ograniczona synchronizacja z pci-e 2.0.

Chodzi o to, że może i fraps pokazuje więcej klatek na sekundę (programy testujące też), ale w rzeczywistości ich nie widzisz, bo zamiast dostawać klatka po klatce dostajesz dwie-trzy na raz, a później dziura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że może i fraps pokazuje więcej klatek na sekundę (programy testujące też), ale w rzeczywistości ich nie widzisz, bo zamiast dostawać klatka po klatce dostajesz dwie-trzy na raz, a później dziura.

 

Pół roku temu zamierzałem kupić kartę XFX Radeon 7870 XT Tahiti LE 2GB (FX-787A-CDFC-LE) za 800zł. Więcej już lepszej karty nie dołożymy, myślę o lepszej rozbudowie nad Kaveri i wymiana podzespołu grafiki na R9 z rdzeniem GCN i Mantle do gry BF4 z kanałowym dżwiękiem TrueAudio.

Edytowane przez patrykapu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD APU Dual Graphics A-10 5800K + XFX R7750 Core Edition 2 GB Crossfire 58 FPS-ów. ;)

 

1620785_10200748125384812_1132039490_n.jpg

 

bf4.jpg

 

Raport grafiki dual: AIDA64

 

image.jpg

image.jpg

opemgl.jpg

Edytowane przez patrykapu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu zamierzałem kupić kartę XFX Radeon 7870 XT Tahiti LE 2GB (FX-787A-CDFC-LE) za 800zł. Więcej już lepszej karty nie dołożymy, myślę o lepszej rozbudowie nad Kaveri i wymiana podzespołu grafiki na R9 z rdzeniem GCN i Mantle do gry BF4 z kanałowym dżwiękiem TrueAudio.

Dwie kwestie: wiesz o tym, że posiadana obecnie przez Ciebie 7750 też ma "rdzeń GCN"? :D

Druga sprawa: jestem ciekaw jak zamierzasz wymienić obecne APU na Kaveri przy płycie głównej którą posiadasz. Wygląda mi to wszystko na bardzo nieprzemyślane zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie połączenie A8 Kaveri, które testowaliście z jaką najmocniejsza grafiką da poprawne DUAL GRAPHICS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie połączenie A8 Kaveri, które testowaliście z jaką najmocniejsza grafiką da poprawne DUAL GRAPHICS?

Dual Graphics na Kaveri dopiero będziemy sprawdzali, z wcześniejszymi APU działało to tragicznie. Nie pamiętam już dokładnie czy sterowniki do DG dopiero co wyszły, lub mają dopiero wyjść - muszę dopytać Łukasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...