Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: APU - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

a kto urzywa hevc do fhd :P ... hevc jak zaznacyzłes to obsługa kodeków.. dekodowanie filmów i jedyne praktyczne wymagajce zastosowanie hevc/h.265 to jest 4k...z full hd to se radza programowo power dvd/bluray w zestawieniu z hdmi 1.4 i kompy sprzed 10 lat. akurat 10bitow obraz jest potrzebny w hdr i przesyłaniu 4k a nie w fhd :P szyj dalej :P szukanie dziury w całym. fakt apu dekoduja h/265 z vp9 ale jedyne praktyczne zastoswanie to rozdzielczość 4k... bo w nizszej... czytaj wczesniej.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, marioking napisał:

Kto kupuje 6/12 albo 8/16 dla integry...

Pewnie ten kto w obecnej sytuacji chce się pozbyć Zen2/RDNA i na integrze z APU przeczekać do Zen3/RDNA2

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DjXbeat napisał:

Pewnie ten kto w obecnej sytuacji chce się pozbyć Zen2/RDNA i na integrze z APU przeczekać do Zen3/RDNA2

Dokładnie tak :)

https://m.euro.com.pl/procesory/amd-procesor-amd-ryzen-3-3200g.bhtml?utm_source=3129955|pepper.pl&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F

359 zł. Na przeczekanie na R5 4600 i RDNA2 wystarczy?

Akurat potrzebuję chipsetu X570 i innych bajerów. A APU ma mi służyć tak na 6/9 miesięcy max, żeby kupić już mocny procesor i grafikę. A kompa potrzebuję na już, muszę ruszyć z pracą :) bezbez gier wytrzymam, z resztą, WoT, CS:GO i inne multi pójdą. Na start nie chcę wydawać kasy, sprzedawać, znowu kupować pół bebchów. Szkoda mi czasu :)

Zamówione, dam znać jak stuacja w Niemczech co do wysyłki tego nowego APU.

Edytowane przez wojtekbp89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciągu 7-10dni w polskich sklepach pojawią się nowe APU AMD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

W przeciągu 7-10dni w polskich sklepach pojawią się nowe APU AMD ;)

wszystkie 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

W przeciągu 7-10dni w polskich sklepach pojawią się nowe APU AMD ;)

Skąd takie info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

wszystkie 3 ?

Nie

Na pewno pojawi się 4350G i 4650G choć ten drugi w okrojonej ilości. Co do 4750G to na razie nie ma żadnego info o dostępności.

 

Skąd takie info?

Od dobrej wróżki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od dobrej wróżki to zwracam honor :)

dla mnie dość czekania, pojadę na R3 3200G :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ciekawe że w takiej Bułgarii można dostać już dzisiaj 4650g w przeliczeniu na PLN 841zł a u nas cisza

01984766ba0ad.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

to jest ciekawe że w takiej Bułgarii można dostać już dzisiaj 4650g w przeliczeniu na PLN 841zł a u nas cisz

Widocznie wcześniej zamówili towar względem polskich sklepów.  Kto pierwszy ten lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy u nas będzie poniżej 1000 :) żeby nie było drugiego rozczarowania jak ogłaszanie APU na rynek OEM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Za 841zl szarpalbym 4650G jak Reksio szynke!

Tylko jak kompatybilnosc tej jednostki z chipsetem B450?

jak na razie tylko 550 i 570

na b450 myślę że to kwestia czasu i takie biosy się pojawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na najnowsze APU...

Mini PC, Beelink GT-R, Ryzen 5 3550H VEGA 8 Graphics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że ten goły barebone to wydatek rzedu 400euro :P Szczerze podajcie mi rzeczywiscie takie krytyczne zastosowanie żeby warte było 2-3x przepłacania wzgledem buddy sff płyta m-atx z 3200g.... z duzym zainteresowaniem obserwuje takie mikro rozwiazania bo mi sie podobaja... ale gdy przychodzi do ceny to pukam się w głowe i next pls.... bo już nie wiedzą ile krzyczyczeć nie tylko za takie gotowe rozwiazania jak też elementy w stylu  płyt itx... oni może jeszcze mają jakieś wytlumaczenie w miniaturyzacji elektroniki ale ci od obudówek to już ocieraja się o szczyt absurd... miniaturyzacja plsastiku czy blachy nie podlega pod takie zdrowo-rozsadkowe wytłumaczenie.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na purepc informacja, jakoby AMD miało problemy z realizacją zamówień CPU do laptopów. A że ten APU to w zasadzie to samo, to są i powody braku na rynku. Jest produkt, jest zapotrzebowanie, nie ma mocy produkcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pewnie amd nie zalezy na pełnej dostępności... trzeba uwzglednic ze dotychczas apu operowały w oparciu o technologie poprzedniej generacji wiec mieli zasoby produkcyjne a mimo to były pewne braki a teraz wszystkie linie korzystają z tych samych zasobów, nie tylko apu desktop ale też mobile... nic dziwnego że apu desktop nie trafiły do detalicznej sprzedazy  bo zwyczajnie nie ma praktycznie co sprzedawać... dlatego też nie ma praktycznie zadnych gotowych setupów mimo skierowania na rynek "OEM"... amd stało sie ofiara własnego sukcesu...

To samo dotyczy graifk... juz 9 miesiecy temu pojawiły sie przecieki o budzetowej grafice rx5300 dla desktop a mimo upływu czasu ta się nie pojawiła...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przymierzam się do tego 4650G. Czekam aż się pojawią. Chciałbym złożyć taki miniPC do zastosowań biurowych dla żony. Planowałem pobawić się i druknąć obudowę na drukarce PC i schować. Najbardziej nie wiem jaki zasilacz do tego wpakować. Możecie coś doradzić. Zestaw miałby 16GB ram, M2 dysk i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, RuFiK napisał:

Sam przymierzam się do tego 4650G. Czekam aż się pojawią. Chciałbym złożyć taki miniPC do zastosowań biurowych dla żony. Planowałem pobawić się i druknąć obudowę na drukarce PC i schować. Najbardziej nie wiem jaki zasilacz do tego wpakować. Możecie coś doradzić. Zestaw miałby 16GB ram, M2 dysk i tyle.

Szczerze to mi kopara opadła... 6/12 jako biurowy kompik... nie wiem jakie funkcje wymagają takiego cpu ussage???

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, marioking napisał:

Szczerze to mi kopara opadła... 6/12 jako biurowy kompik... nie wiem jakie funkcje wymagają takiego cpu ussage???

Word/Paint? :) Życie mnie już nauczyło, że lepiej jakiś mały zapasik dać ... A tak serio to wiesz jak kobieta 20 zakładek otworzy, 5pdfów jakiś TeamViewer przy homeoffice i robi się czkawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze teraz to mnie rozwaliłes... myslałem że powiesz że żona pracuje na jakimś tuzinie arkuszy kalkulacyjnych z bazami i makrami po kilka gb kazdy plus własnie taki office stuf... gdybyś wybrał 4350g to i problem z chłodzeniem i zasilaniem byłby mniejszy a szansa że to tu coś zabraknie i nie styknie wydajnościowa jest raczej minimalna... ale kto bogatemu zabroni... tylko to jak kupować sportowy wóz na jeżdzenie do marketu po zakupy ale jak ci nie szkoda kasy :P i czasu na czekanie az 4650g sie pojawi w sprzedazy....

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mario, zauważ, że sporo osób (w tym i ja) pozycjonuje ten CPU zupełnie inaczej niż Ty, do czego innego chce go zastosować i czegoś innego (od Ciebie) oczekuje. Może to jednak nie problem w tym, do czego inni chcą go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, krzyyss napisał:

Mario, zauważ, że sporo osób (w tym i ja) pozycjonuje ten CPU zupełnie inaczej niż Ty, do czego innego chce go zastosować i czegoś innego (od Ciebie) oczekuje. Może to jednak nie problem w tym, do czego inni chcą go kupić?

A co ma moje pozycjonowanie do realnej wydajnosci? to co wymienił jako użytkowanie to smiech na sali i na dobra sprawę 2/4 z 16gb rami i nvme spoko bez zająkniecia obrobi... bo takie zastosowanie bardziej opciąza pamięć niż wydajnośc! więc i 4/8 to już przerost treści... a to że może kupić 6/12 nie jest tym jak go pozycjonuje tylko że go na taki stać... i bardziej powinien pomyśleć o 32gb ram przy takiej zonie :P 

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Naprawdę niepotrzebnie się tak emocjonujesz przy tej serii 4xxxG, to taki trochę mocniejszy do domowych multimediów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by pójść w coś takiego? 

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/asus-pn50-to-minipc-z-procesorem-amd-ryzen-4000/42yzb1x

Proshop je chyba ma w ofercie, do sprowadzenia. Od razu skontruje naszego forumowego narzekacza - tak mini PC jest jeszcze droższy, mniej opłacalny, ale w przypadku miniaturyzacji koszta schodzą na trzeci/czwarty plan. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko miniaturyzacja powinna miec jakiś cel a nie sama dla siebie... i tłumaczyć drogie bo zminiaturyzowane; a dlaczego/po co... to bez znaczenia :P

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...