Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: APU - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Trepcia napisał:

To super, że byś wolał tylko, że to mnie średnio interesuje bo dodatkową grafikę zamontuje sobie chyba na czole.

A mnie średnio interesuje Twoja decyzję wyboru ograniczonej platformy na wlasne zyczenie... jak również oczekiwanie na coś, co racjonalnie uargumentowalem, długo się nie zmieni.... sorry ze realia biznesu nie chca pójść ci na rękę i zadbać o niszowe i mało opłacalne zaspokajanie twoich potrzeb... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Trepcia napisał:

To po co komentujesz? Nikt Cie o zdanie nie pyta. Jestem którąś osobą w tym temacie, która powie Ci, że tylko siejesz ferment w tym topicu.

Haha ha ale mnie rozwaliłes.. czemu na forum dyskusyjnym nie przytakuje twojemu swiatopogladowi... może dlatego że się z nim nie zgadzam... uważam go za bezmyślny i nie racjonalny delikatnie ujmując ? i nie jako przeciwnik apu tyko debilnej i bezcelowej miniaturyzacji wokół... wybierz sobie co ci pasuje ?

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mario, robisz za zwyczajnego trolla w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal R5 4600G/4650G nie ma w Polsce. Niemcy nie odpisali, mają chyba mnie w poważaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2020 o 09:33, DjXbeat napisał:

W przeciągu 7-10dni w polskich sklepach pojawią się nowe APU AMD ;)

Dobra wróżka zawiodła ?‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtekbp89 napisał:

Nadal R5 4600G/4650G nie ma w Polsce. Niemcy nie odpisali, mają chyba mnie w poważaniu. 

Zanim się pojawią w Polsce,to trochę czasu musi upłynąć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, smilehunter napisał:

Dobra wróżka zawiodła ?‍♀️

Nie zawiodła. Wszystko co się pojawiło rozeszło się w mig a było tylko kilka sztuk. 

Niestety są bardzo duże problemy z dostawami tych cpu a jak już są to rozchodzą się na wschodzie a do nas nic nie trafia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda na tle GT 1030

d8019828.png

184e418a.png

 

W sierpniu chyba się nie doczekamy na procesory w naszych sklepach, od biedy 4350G nie pogardziłbym, ale bardziej korci 4650G.

 

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-3-pro-4350g-3-8ghz-4-mb-oem-100-100000148mpk-6926359/

https://www.krsystem.pl/amd_ryzen_3_pro_4350g_oem__chlodzenie_wraith_stealth-item-63788.html?44028&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Ktoś zamawiał ?

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozczarowany myślałem, że zgniotą zena 2 ale nie gniotą. Za to już wydajność jako apu to jest sztos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebudowany tam gdzie zen 2 kuleje ale jednak game cache daje kurde radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko fajnie. Kupiłem R3 3200G i dałem go na 4.0, iGPU na 1.7 i RAM niestety tylko na 3333 CL14, bo trafiła mi się średnia sztuka. Użytkuję kompa, wydajność póki co ok, a Renoirów dalej nie ma :/ chyba wykonałem dobry ruch, żeby nie czekać na ten procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morelach komentarz ktoś dodał, że procka 4350G dostarczyli - czyli kupić się da. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak musisz kupić z kompatybilna płyta co na tą chwile oznacza wymiane przynajmniej na b550 bo nie wydali zadnej aktualizacji do b450... na x570 to chyba działa tylko w oparciu beta biosy! Czyli ewentualna szersza dostępność tych procków wielu niespecjalnie pomoże...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beczałeś, że po HDMI nie możesz puścić 4K60 4:4:4 HDR, no to masz teraz argumencik do wymiany - nowe mobaski mają HDMI 2.1 :D
Za rogiem tanioszki mobaski A520 ze wsparciem Renoir out of box ;) 

Edytowane przez smilehunter
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC RAMu jest chyba oficjalnie odblokowane. Czemu GIgabyte by się chwalił, że ultra tani A520M H kręci ramki pod 5GHz?

A320 też miały być zablokowane - nie były
Miały nie wspierać Ryzenów 3000 - wspierały. 

Ale nie o to chodzi. Chodzi o narzekacza, który narzeka, że nie ma na czym uruchomić Renoir. Opcji jest wiele, w każdym przedziale cenowym. 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby AMD nie chce sprzedazy detalicznej Renoir... ale dziwnym trafem wypuszcza DETALICZNIE nowe płyty z nowymi drozszymi chipsetami dzięki którym można akurat te procki które przeciekaja obsługiwać... bo premiere miały i procki PRO, i zwykle 4300/4600/4700 oraz athlony 3x50.... ale dziwnym trafem płyty które się wypuszcza w supportach mają wymienione tylko te procki które przeciekły do detalu... co za szok...całkowitym przypadkiem jeszcze te ciut droższe wersje za "dopisek" PRO i skoro AMD niby nie chce sprzedawać ich detalicznie po co udostepnia detalicznie nowe płyty z chipsetami których praktycznie jedynym atutem jest wspieranie tych procków ktorych nie chca sprzedawać detalicznie... cały zabieg jest zwykłym szantażem czasowym bo obiecali wsparcie na płytach które i tak ma wiekszość.... ale tym sposobem wielu glupio zmieni płytę która ma i praktycznie nie jest gorsza albo wiele nie ustepuje ale za to dopłaci +100 za to że to nowość... i dla AMD która ma problemy z zapewnieniem odpowiedniej ilosci cpu jest to idylliczna sytuacja... nikt nie może narzekać na braki dostępności bo w końcu oficjalnie oni detalicznie nie sprzedają... a naiwni sie ciesza ze robią na przekor bo niby kupuja cos czego im nie wolno i szczęsliwie przepłacaja za ten domniemany "luksus"... te 4x50G sa dostepne prawie od miesiac... znajdzicie mi jakiś "zestaw" z tymi prockami od domniemanych OEM...ja nie znalazłem... wiec to nie jest żaden przeciek do detalu tylko celowe działanie :P

Edytowane przez marioking
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie Panowie stalowe nerwy w tym wątku :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furrory nie robią.... 0 sprzedanych :) Ale co tu sie dziwić jak można mieć ze sklepu za 630 czy 639 też z wraith...

Ciekawe że data produkcji to marzec... długo na nich siedzieli nim je wypuscili...

Póki się nie wykaża słownością i nie dadzą supportu na b450 nawet ta nikła dostępność jest za duża :P Nie widać pokrycia w tych newsach że schodzą jak ciepłe bułecki :)

Druga ciekawostka że w początkowym opisie biosu f51 dla mojej płyty było "Update AMD AGESA ComboV1 1.0.0.6 for 3rd Gen AMD Ryzen XT series processors and New Gen AMD Ryzen with Radeon Graphics processors support" po czym po paru dniach usunięto ten zapis o APU... ciekawe czy po włożeniu nowych apu by jednak zaskoczyły... gdyby w sprzedaży był 3150g to bym może i zaryzykował.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...