Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: APU - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, zlotnik napisał:

Tak do tego pobrany z strony 

b450 miał nie mieć supportu dla 4XXX

jezeli ma miec to może jeszcze nie upgradeowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ten procek wlozony w socket ? Nie zartuje kiedys cos takiego mialem z Ryzenem 3200g.

Musialem wyciagnac i jeszcze raz wlozyc i zaciagnac wajche. Tak naprawde nie wiem cos sie wtedy stalo bo nie powyginalo mi pinow.

Wyciagalem mikrokody z biosu Mortara B450MAX i  Renoir tam byl. Bylo by to bardzo dziwne ze nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Trepcia napisał:

Masz jakis test do poboru pradu 3400G a 4650G? Bo mnie trzyma zasilacz 150W :E

Sam 3400G na max (pełne 99-100% obciążenie CPU+GPU) pobiera 115-120W

Sam 4650G na max pobiera 110-115W

3400G to jednostka 4/8 a 4650G to 6/12, dodatkowo IPC wzrostło więc mamy postęp w sprawności energetycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 3000g to jeszcze produkowany :E ? Myślałem że kupię go za grosze po obniżkach intela, a wszędzie go wykupili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co oni właściwie jeszcze produkują... czy dotyczy to również ryzenów 3xxxG albo 4xxxG uwzgledniająć jak szczątkowo to wszystko jest dostępne na rynku... Uwzgledniając boom na bitcoiny można się zastanawiać czy w chinach i APU nie zaprzegli do kopania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cholera, jak miło ze strony AMD, że na B450 dołożyli obsługę 4xxxG, moja DS3H też widzę obsługuje. Teraz napiszcie gdzie w normalnych pieniądzach kupić 4650G/4750G, a 3400G też będzie na zbyciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYŁ to sedno... obecnie nie da sie nigdzie sensownie kupic 4xxx... nawet na rynkach światowych pojawia się jako ochłap za wyżyłowaną cenę... 4350g 930zeta +

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie sfe..s.pl był około tydzień 4650G za 870zł i 4750G 1399zł. Zgaduję że za jakiś czas będzie nowa dostawa bo już wcześniej też były w tym sklepie.

Edytowane przez ankk90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2021 o 21:59, ankk90 napisał:

w sklepie sfe..s.pl był około tydzień 4650G za 870zł i 4750G 1399zł. Zgaduję że za jakiś czas będzie nowa dostawa bo już wcześniej też były w tym sklepie.

Mi się udało go kupić w tym czasie u dystrybutora A....n S.A. (sfe..s.pl jest ich siecią detaliczną) za 850zł - to wręcz za darmo?. Przypadkiem akurat przeglądałem ofertę i trafiłem na dodatni stan magazynowy - a schodziły bardzo szybko - w tym samym dniu wszystkie zeszły. Taka dziwna wersja: AMD Ryzen 5 PRO 4650G MPK - ni to OEM ni to BOX. Szare pudełko, a w nim osobno procesor i chłodzenie AMD. Będę zamieniał go za 4350G. A 4350G pójdzie do żyda za 999zł - nic tylko brać, taniej nie będzie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępny jest AMD Ryzen 5 PRO 3350G w wersji Tray za 680zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na aledrogo 4650G za 879zł jakby ktoś szukał.

Edytowane przez ankk90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 17:04, Gravis napisał:

Dostępny jest AMD Ryzen 5 PRO 3350G w wersji Tray za 680zł?

Co to w ogóle ma być to 3350G, to jakiś bieda-3400G? Nie rozumiem, po co AMD coś takiego w ogóle wypuściło zamiast skupić się po prostu na produkcji 3400G.

2 godziny temu, ankk90 napisał:

Jest na aledrogo 4650G za 879zł jakby ktoś szukał.

Też to dzisiaj zauważyłem, chyba się skuszę na tą okazję, bo raczej nie sądzę, żeby konkretnie lepsze oferty się w ogóle pojawiły kiedykolwiek, a cena i tak zacna jeśli porównać do ceny morelowej, która kilka dni temu wynosiła 1333 czyli praktycznie dwukrotność 666, wolę w to nie wchodzić :devil:

Co ciekawe, po pojawieniu się w.w. oferty, druga oferta na alledrogo, która była za 1070zł, zmieniła się na 999zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ankk90 napisał:

Jest na aledrogo 4650G za 879zł jakby ktoś szukał.

Dobra cena :) (aktualnie już 10 sprzedanych)

Patrząc przez pryzmat szalejących cen starszych 2200/2400/3200/3400 to naprawdę dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam swoją sztukę 4650G - się pobawię ;) Obudowa cylindryczna (coś jak Mac Pro) - na APU idzie radiator Alpine 12 Passive, na dole obudowy 120mm z wysokim ciśnieniem i wystarczy. Niesłyszalny sprzęt, gotowy na podmiankę na APU z DDR5. Tu myślę, że będzie konkretny boost - nie dość, że przepustowość samych DDR5, to i RDNA ma mniejsze zapotrzebowanie na przepustowość pamięci od Vegi...

Edytowane przez rzymo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro się już rozeszły, ale wróciły do sferisa. Kto chce niech bierze, bo rozchodzą się jak świeże bułeczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro kolejny rzut pięćdziesięciu sztuk (już została połowa).

 

A właśnie - jak myślicie warto dokładać do jakichś modułów 4000+, czy próbować szczęścia z tanimi Ballistixami? :) (moje 3000 CL15 na pewno robią 3800 CL16, dalej nie sprawdzałem bo mi się Ryzen 3100 skończył)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sferisie wczoraj nie było ale znów  się pokazały ;)  Wystarczy odświeżyć link od kolegi wyżej.

Chyba lepiej niż z prowizją aledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam, normalnie odpala na B450 na najnowszym biosie (ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac), ale taka ciekawostka przyrodnicza. Korzystam ze starszej klawiatury PS/2 i przestała działać po załadowaniu się systemu (w UEFI śmiga).

Wsadzam z powrotem 3500x - działa, zamieniam znów na 4650G - nie działa... W ogóle zero reakcji, mimo że w mendżerze urządzeń PS/2 Keyboard jest normalnie widoczne i system nie raportuje problemów. Ot taka ciekawostka, lecę po jakąś tanią klawiaturę, bo tak sie złożyło, że nie mam innej pod ręką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak masz ustawiony ram na tej płycie?

Edytowane przez hatji
zakładam temat zamiast posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam kiedy marioking wystawi swojego podstarzałego czterodzeniowca w leciwym 12nm (nad którym dumał pół roku na wszystkich możliwych forach) i przesiądzie się na 6 jajek, na normalnej płycie, z DP ;)

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już działam na 4650G, siedzi w B450 MSI Mortar Max, póki co żadnych problemów i po przesiadce z 3200G czuć przyspieszenie nawet w zastosowaniach typu przeglądanie stron, choć 3200G wcale też nie był w tym wolny. Dla moich zastosowań programistyczno-biurowo-rozrywkowych (bez gier) jest to idealny procesor, myślę, że zaspokoi mój apetyt na wiele lat. Zauważyłem, że jest on bardzo energooszczędny w stosunku do poprzedniej generacji, cały komp w idle bierze mi 25W z gniazdka, tak niskiego poboru to nie miałem nigdy w historii :D.

A na rynku sprzedażowym na allegro zrobił się wysyp ofert na 4650G - dobrze, że jest dostępność, w cenie poniżej 900 jest świetnym wyborem. Szkoda tylko, że wciąż dołączają do niego to beznadziejne chłodzenie AMD, na pewno parę złotych w cenie idzie na ten złom, którego się potem muszę pozbywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś 4650G na B550 od MSI? Jakies problemy czy wszystko zadziałało (ew po wgraniu najnowszego biosu)

Konkretnie interesuje mnie B550M Mortar, jezeli mamy tu taki przypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hatji napisał:

Jak masz ustawiony ram na tej płycie?

W miarę luźne 3800 CL16 (16-19-16-36-58-607 1T / GDM On / 1.35V) - w tygodniu, max w weekend, będę sprawdzał do ilu dojdę. Jak do 4000 to nie zmieniam pamięci... ;)

 

SGEuzun.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłem trefny egzemplarz tego 4650g. Jak ustawie ram na XMP to nawet do bootowania systemu nie dochodzi. Komp się restartuje i ustawia ram 2133 i wtedy system się ładuje, ale i tak coś długo bios mieli przy włączaniu kompa na 3200g szybciej wstawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mnie ciekawi jeden aspekt bardzo mocno. Wiadomo że topowy blackwell to zespawane dwa chipy. A 4090 była mocno ścięta względem pełnego AD102 (w porównaniu do 3090 vs GA102). Czy 5090 to będzie 1/2 (czyli jeden czip) blackwella a pełny czip będzie w jakimś wyczesanym TITAN RTX 5000 z odblokowanymi funkcjami pro jak pierwsze titany? Czy RTX w ogóle nie zobaczą pełnego czipa 1+1 i max co będzie to tylko jeden pełny rdzeń.
    • A żeby było ciekawiej już od soboty ocieplenie. W poniedziałek w tych regionach gdzie teraz nocami jest przy gruncie -10, ma być nawet +26 w dzień.
    • https://www.facebook.com/LowcyBurzLodzkie/posts/pfbid0QUKddpwnKouxDEZ5JiQZ1Dv2tVCpv2aCbdmEFmZc1mdV7okToA95yJM6zjMkmwdel   Uprawy strasznie ucierpiały.       https://geekweek.interia.pl/technologia/news-winnice-ogrzewane-smiglowcem-polacy-wpadli-na-pomysl-jak-rat,nId,7468592#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome        
    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...