Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: APU - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Doamdor napisał:

Widzę, że z partii 37 sztuk dzisiaj mamy sprzedane 82 produkty.

Dzięki tej ofercie wraca mi pomysł zrobienia małego i wydajnego APU. Miałem odsyłać Gigabyte B550I AORUS PRO AX (@Trepcia - gdzieś ty dorwał tą płytę za 610 złotych?!), ale jednak spróbuje coś złożyć małego.

Problem jest jednak ze znalezieniem ciekawego zestawu chłodzenie+obudowa. Co przykuło moją uwagę to Big Shuriken 3 rev. B oraz J-HACK Pure X ale obydwu rzeczy ze świecą szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 podejście będzie pod APU, było 4650G, 5700G, teraz będzie 5600G.

Płytę kupić po taniości i będzie "tani"zestaw. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie to teraz najlepiej kupic jakies 6400 low profile tudziez GTX1650 z tania plyta na Z490/Z590 i zablokowanym i5 bez grafiki i zmiescic to w obudowie typu Godisory A02 ktora jest tylko o niecale 2l wieksza niz Chopin ....

10400F dopiero co byl za psie pieniadze. Plyta na  Z490 w formacie itx to koszt 500-600zl. Karta graficzna to koszt ponizej 800zl.

Teraz bym pewnie bym kupil 11400f za 690zl do tego ITX na Z590 za 700zl i RX6400 za 790zl razem 2180zl za duuuzo wieksza wydajnosc graficzna niz zestaw z 5700G i znaacznie lepsze peryferia niz tani Asrock co mam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do internetu i multimediów 4K, iGPU jest w pełni wystarczające.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, grayman_1 napisał:

Wlasciwie to teraz najlepiej kupic jakies 6400 low profile tudziez GTX1650 z tania plyta na Z490/Z590 i zablokowanym i5 bez grafiki i zmiescic to w obudowie typu Godisory A02 ktora jest tylko o niecale 2l wieksza niz Chopin ....

Dla purystów SFF dodatkowe 2l to przepaść. ;)

Godzinę temu, grayman_1 napisał:

Teraz bym pewnie bym kupil 11400f za 690zl do tego ITX na Z590 za 700zl i RX6400 za 790zl razem 2180zl za duuuzo wieksza wydajnosc graficzna niz zestaw z 5700G i znaacznie lepsze peryferia niz tani Asrock co mam.

Bo 5700G kupowany z myślą o samej integrze jest kompletnie nieopłacalny.
5600G w takiej promce jak wczoraj już bardziej, choć stricte pod iGPU to najlepiej by było, żeby AMD wypuściło tanie 4c/8t z Vegą 8.
Wówczas miałoby to ręce i nogi.

37 minut temu, Doamdor napisał:

Do internetu i multimediów 4K, iGPU jest w pełni wystarczające.

Poziom ~GTX750Ti (czasem lepiej, czasem gorzej).
Przy rozsądnych oczekiwaniach da się uruchomić sporo mniej wymagających tytułów.

Dla zainteresowanych:
Tabelka z przykładowymi osiągami RAM dla AMD Cezanne.
Bardzo ładnie wszystko rozpisane- taktowania, główne timingi, CPU, mobo, wyniki z AIDA, dokładny rodzaj i model pamięci, wersja BIOS'u, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grayman_1 napisał:

Teraz bym pewnie bym kupil 11400f za 690zl do tego ITX na Z590 za 700zl i RX6400 za 790zl razem 2180zl za duuuzo wieksza wydajnosc graficzna niz zestaw z 5700G i znaacznie lepsze peryferia niz tani Asrock co mam.

Sporo osób coś już ma lub kupiło w fajnych promo.

U mnie B450-I GAMING kupiłem z Ryzen 2700 za 1 338 złotych i jeszcze jakiś cachback miałem. Teraz tą płytę główną sprzedam za 350-400zł (bo potrzebuje DisplayPorta do ekranu 21:9)

Crucial ballistix sport lt kupione za 300 złotych

Ryzen 5600g kupiony za 600 złotych

Więc wychodzi coś do 1400 złotych, więc 2/3 co zaproponowałeś ;)

 

Inna sprawa, że karta to dodatkowy pobór prądu i wydzielane ciepło. Ja przy undervoltowanym RX 6600XT i 34 stopniach na zewnątrz to nie potrafiłem wysiedzieć przed komputerem. Fakt, lato się kiedyś skończy... a z nim premiera lepszych układów, więc integra jest dobrą opcją na przeczekanie ;) 

 

6 minut temu, Trepcia napisał:

Na licytacji :D Byla jeszcze jedna licytacja, konczyla sie dwa dni po mojej i poszla za 550zl...

Kupowalem od tego allegrowicza: https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-gigabyte-b550i-aorus-pro-ax-mini-itx-12343071635?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=9ed22e3d-63e1-45d3-9f0e-5cec7fe94968&utm_content=item_img

Raz mial dwie licytacje tej plyty glownej od 1zl.

Sam brałem udział w licytacji, ale trochę zniechęcił mnie stan powystawowy. Jak ktoś miał okazję odliczyć sobie VAT to spoko opcja. Ja zdecydowałem się jednak na Amazon Warehouse (mając trochę kredytów wyszło coś około 530 złotych). Zastanawia mnie, jak Gigabyte podchodzi do respektowania gwarancji na taki sprzęt. Jak doczytałem ich warunki gwarancyjne, firma niechętnie podchodzi do nienowego sprzętu.

 

Cytat

Nasza gwarancja dotyczy zupełnie nowych Produktów zakupionych od autoryzowanych Dostawców GIGABYTE / AORUS i może nie dotyczyć pozycji zakupionych „„ Używane ”,„ Open-Box ”lub„ Odnowione ”, chyba że GIGABYTE wyraźnie to określi.

https://member.aorus.com/pl/productwarranty

 

Zapewne do roku półtorej (dla ZEN4 i RDNA2/3, jeśli takie powstanie) będę pozbywał się mojej płyty i jednak fajnie by było dla kolejnego nabywcy jakby miał pełną gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamoty dzisiaj przybyły, ale z update BIOS'u to większy problem niż zakładałem.
Ludzie którzy teoretycznie mogli mi pomóc porozjeżdżali się na wakacje, a żaden z okolicznych serwisów do których dzwoniłem nie dysponuje Ryzenem 1xxx/2xxx/3xxx.
Ehh...
Jutro będę kombinował dalej, ale na wszelki wypadek zapytam:
Korzystał ktoś tutaj z AMD Boot Kit'a?
Jest to w ogóle dostępne w Polsce, a jeżeli tak, to ile się czeka na przesyłkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za plyta glowna ?

Najtaniej kupic jakiego Athlona na OLX,Allegro ...

Byle co byle najtaniej co sie potem da uplynnic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grayman_1 napisał:

A co to za plyta glowna ?

Asus Strix B450i.

4 godziny temu, grayman_1 napisał:

Najtaniej kupic jakiego Athlona na OLX,Allegro ...

Byle co byle najtaniej co sie potem da uplynnic ...

No właśnie wszystko relatywnie drogie, a z późniejszym upłynnieniem to nie takie hop-siup, bo kto dzisiaj kupuje Athlony albo Ryzeny 1xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra- w końcu mogę się odrobinę pobawić moim nowym 5600G.
Na razie baaardzo wstępnie, bo jeszcze nie chcę rozbierać starego kompa, a na prowizorce (radiator bez pasty + oparty wentyl + odpalanie na śrubokręt) nawet w głupim CPU-Z bench temperatura dobija do 95C.
Więc na tą chwilę jakieś bardziej zaawansowane testy są wykluczone.

Mam pytanie- jakie napięcie VSOC jest bezpieczne do codziennego użytku?
Dla 4400MHz CL18 automat mi ustawia 1.24V.
Czytam różne opinie- jedni piszą żeby nie przekraczać 1.20V, z drugiej strony u ludzi którzy puszczają wysoko pamięci często widuję sporo powyżej 1.30V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ta starość...
Kompletnie zapomniałem że przecież razem z prockiem dostałem box-a. :boink:

5600G Stock w CPU-Z:

InY0RQ1.png

A co ważniejsze- fajne transfery i poniżej 50ns w Aida64, nawet bez ruszania zegarów CPU i przy niewyżyłowanym Vdimm 1.45V:

kILsPwb.jpg

W tym momencie jestem już w pełni usatysfakcjonowany.
Wiem że ludzie robią więcej, ale jak na nienadzwyczajny bin B-die (Patriot Viper Steel 4000MHz) i chipset B450 to rezultat w postaci 44000MHZ 18-18-18-1T uważam za bardzo przyzwoity.
Bios w wersji z Agesą 1.2.0.6b (Strix B450I jeszcze nie dostał 1.2.0.7).

Na marginesie- ten AMD'owski box, mimo najbardziej podstawowej wersji, jest całkiem używalny.
Oczywiście do dowolnego wieżowego coolera się nie umywa, ale nie hałasuje w jakiś przesadnie upierdliwy sposób.
Na dłuższą metę lepiej zamontować coś lepszego, ale jak ktoś w danej chwili nie ma funduszy, to spokojnie wytrzyma przez jakiś czas na fabrycznym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pulse_ napisał:

Jaki wynik w 3d Mark firestrike

Ale że CPU Score czy GPU Score (integra)?
Może wieczorem przetestuję.
Na razie zależało mi przede wszystkim na znalezieniu jakiegoś fajnego, stabilnego nastawu RAM.

Ja tego 5600G głównie do RTX'a 3070Ti kupiłem.
Za 607zł szkoda było nie brać.
Wiem że nie ma wydajności 5600/5600X, ale z ogarniętą pamięcią do moich potrzeb powinien wystarczyć (60-75 fps).
IGPU traktuję jako miły dodatek, przydatny w sytuacjach awaryjnych i przy ewentualnej odsprzedaży CPU (jak już 5800X3D spadnie cenowo w rozsądne rejony ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pulse_ napisał:

To proszę podkręcić igpu na 2300-2450mhz i ładnie zapostowac wynik 3dmark firestrike

IGPU auto 1900MHz, RAM 4400MHz, VSOC auto 1.244V, GFX Voltage w BIOS: auto, HWInfo pokazywał pod obciążeniem 0.930V.
Firestrike GPU Score 5159 pkt.:

m74fEcm.png

IGPU 2400MHz, RAM 4400MHz, VSOC auto 1.244V, GFX Voltage w BIOS: 1.300V, HWInfo pokazywał pod obciążeniem 1.182V (!), więc nie jestem pewien jak te odczyty mają się do rzeczywistości.
Firestrike GPU Score 5940 pkt.:

KgrO182.png

2500MHz przy GFX Voltage w BIOS'ie 1.35V kompletnie się wykrzaczyło (szary ekran zaraz po uruchomieniu dema i musiałem resetować komputer).
Natomiast owe 2400MHz/1.30V przeszło bez żadnych problemów czy artefaktów.
Tyle sprawdziłem.
Po 50MHz nie chce mi się dłubać. ;)
Sterowniki najnowsze (22.7.1).

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2022 o 12:20, pulse_ napisał:

Fenomenalny wynik. Pograsz we wszystko w 30fps

Na monitorze 1440p mogłoby być ciężko. ;)

Kroczek do przodu na RAM: 4466MHz 18-18-18-1T przy Vdimm 1.47V.
Choć trzeba już stabilizować szynę, dokładając VDDP do 1.05V, co podniosło temperatury CPU  pod obciążeniem średnio o ok. 8C względem 0.900V (chłodzenie box):

33WPATI.jpg

Sprawdziłem też 2425MHz na integrze, ale się wykrzacza w benchmarkach, więc 2400MHz to prawdopodobnie max. dla mojej sztuki.

Wyniki dla iGPU 2400MHz + RAM 4466MHz:

- Firestrike:

pNawjMA.png

- Time Spy:

qTLy6Z3.png

- Night Raid:

Y3Kyy2I.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj BGS (Bank Group Swap) na off.

Masz zwykle single ranki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, grayman_1 napisał:

Daj BGS (Bank Group Swap) na off.

Masz zwykle single ranki.

A coś to daje?
Zresztą nie widzę możliwości modyfikacji tej opcji w BIOS'ie.
Choć może za słabo szukam.
Na plytach AMD są dwa osobne, rozbudowane menu do podkręcania (Ai Tweaker i Advanced -> AMD Overclocking), co jest lekką patologią.

Powalczyłem jeszcze trochę z RAM'em.
4600MHz nie chce w ogóle wstać nawet przy 2T.
Z kolei 4533MHz 18-18-18-1T daje w Aidzie powtarzalnie gorsze wyniki niż 4466MHz, więc nawet nie puszczałem testów stabilności.

Wróciłem więc do 4400MHz i podbiłem BCLK do 102, jednocześnie podkręcając nieco procesor.
CPU 4590MHz/Vcore 1.30V/LLC3 + RAM 4488MHz/Vdimm 1.48V.

Hwinfo i ZenTimings nie potrafią właściwie odczytać podbicia BCLK dla taktowania RAM oraz szyny:

pXmAPxv.jpg

Natomiast Aida64 i CPU-Z nie mają takiego problemu:

teozgws.jpg

Odczyty w Aida się zgadzają- transfery są nieco wyższe niż na RAM 4466MHz, a opóźnienia mniejsze (na co ma również wpływ OC procesora).

Z kolei co do samego CPU, to nie wiem jeszcze na ile te 4590MHz/1.30V jest stabilne.
Na box'owym chłodzeniu temperatura w Cinebench R23 i Aida Stability Test szybko przekraczała 95C, więc musiałem przerywać.
Ale sam fakt zaliczenia memtestu w TM5, który przecież również obciąża procesor, jest obiecujący.
Prawdopodobnie jutro przemontuję w końcu Noctuę NH-C14S ze starego zestawu, więc będę miał większe pole dla benchmarków.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia konfig Steam Decka... Ciekawe czy ten procek nie wynika ze starych zapowiedzi AMD dotyczącym APU, które miały mieć RDNA już dwa lata temu... bo tak w sumie dziwi produkt mający premiere w tym roku opiera sie na rdzeniu cpu sprzed 3 lat(2019) a znowu igpu na komponencie z 2021... Ale jak sie pomyśli o wcześniejszych zapowiedziach AMD spinałoby sie w jedną całość. Sensowna utylizacja opracowanego techu przez AMD.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Valve juz duzo wczesniej do nich przyszlo stad Zen2 .... A RDNA2 juz bylo w probkach inzynierskich na poczatku 2020.

Procek typowo na zamowienie pod kosole tak jak i produkty dla Sony czy Microsoftu. Specyficzne malenkie CPU z wiekszym GPU na pokladzie i niskim budzecie energetycznym. 

I to calkiem spore die bo ponad 160mm2 przy 180mm2 5700G. Nie doszukiwal bym sie tutaj sensacji ... Wzieli to co mieli w danym momencie skrojone pod klienta ktory i taki odbierze to w milionach sztuk.

Mysle ze ten rynek na ta chwile stal sie bardzo niszowy i AMD o tym wie ....Trudno dostepne i zazwyczaj bardo drogie plyty glowne (pomijam bida Asrocki) oraz spadajace ceny kart graficznych utwierdziły mnie w przekonaniu ze moze lepiej bylo kupic D19 lub K39 z Aliexpress , wsadzic porzadnego taniego ... itx-a na Z590 do tego 11400f oraz karte pokroju RX6600 ... 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszmarnie drogo zeby sie oplacalo ...

No chyba ze dla rozmiaru ....

Lepiej juz cos zlozyc z karta graficzna typu RX6600 ... W granicach 5l jest to przeciez możliwe lub wynalazki typu deskmeet na B660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B. drogo, jak naprawdę ma być coś małego to za 900 zielonych jest gotowiec (20 x 20 x 7 cm) z minisforum na 5900HX + RX6600M + 16GB + 512 SSD.

lighter

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu APU to sztuka dla sztuki... w nowej rewizji z ddr5 to juz wogole sprzet dla entuzjastów... Wciąż wierze w to rozwiązanie ale na jakiś czas to lepiej sobie odpuścić... w tym roku czy nastepnym to przegrana sprawa jesli komuś zalezy na stosunku cena/wydajność.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś wypuszczą następce 5600G/5700G.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ....

W tej chwili najtansza kombinacja 12400f + RX6400 to okolo 1700zl ....

Jak komus nie zalezy az tak bardzo na rozmiarze i 8l jest ok  to procek+RX6400 + Deskmeet B660 to 2950-3000zl ...

Tylko ramu i dysku brakuje. A na pokładzie PCI-E 4.0 dla dysku i karty graficznej ...

Jak sie dolozy te 400-500zl to jeszcze w tym i będzie RX6600 ...

Sytuacja APU jest slaba ... No chyba ze komus naprawde na rozmiarze zalezy .

Mozna i jeszcze w 4-6l sie zmiescic budując cos na D19/D19 pro z Ali tudzież K39/A39 czy to tam jeszcze wymysli.

Plus do tego "tanie" plyty od Asrocka ...

Swoja droga do Chopina Pro tez sie da upchac RX6400 na plecki + riser PCI-E , dremel i trochu foli kaptonowej .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2022 o 19:16, Doamdor napisał:

Może kiedyś wypuszczą następce 5600G/5700G.

30082308180s.jpg

Raczej nie w 2023r :E

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
    • Zwróć uwagę, że przy 4K 4070Ti z 12Gb będzie już na granicy w coraz większej ilości gier, dla własnego komfortu brałbym 7900XT wiedząc, że wydaję sporo kasy. A 4K mocno korzysta z GPU właśnie, więc nie wiem czy chciałbym pół środek jakim jest 4070 żeby zaraz się wkur(zać), że brakuje VRAMu a RT na tej karcie to bajer.  
    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...