Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: APU - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

O, dzięki :E Szkoda, że 279 zł - miałem nadzieję, że będzie taniej :P

 

Swoja drogą, szkoda, że nie pokusili się o stworzenie X2 z GPU z 400SP...

Edytowane przez Mroczny Nelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaka będzie wysjanośc tych nasłabszych Llano.

 

bo np A8 dla mnie spkojnie wystarczałby do monitora 22 cale - nie mam aż takich wymagań co do detali.

 

tak swoją drogą to GPU w A6 ma tyle samo SP co radeon HD 3850 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą, szkoda, że nie pokusili się o stworzenie X2 z GPU z 400SP...

...ani X4 ze 160 SPU. Być może taka ilość kombinacji byłaby przesadą, ale z drugiej strony całkiem sporo osób wymaga jak najtańszego sprzętu do gier (tu X2 + najmocniejsza integra by się sprawidziły) albo mocnego procesora i podstawowej tylko grafiki do filmów i pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon II X4 631 również już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Llano shuts down AHCI and USB 3.0 when overclocking

http://www.nordichardware.com/news/79-overclocking/43872-amd-llano-shuts-down-ahci-and-usb-30-when-overclocking.html

 

Miejmy nadzieję, że to tylko problem wybranych modeli płyt, choć obawiam się że raczej całego chipsetu. Szkoda tylko, że AMD nie dało opcji podkręcania grafiki mnożnikiem.

 

Edit

Z artykułu na Xbitlabs wynika, że Llano ma odpowiednie dzielniki dla szyny 133 MHz, więc nie powinno być aż tak źle.

Przypomina to czasy podkręcania na s.A. Zakres bezpiecznego FSB był w określonych przedziałach, inaczej PCI pracowało z niewłaściwym taktowaniem. Rozwiązaniem byłyby dzielniki szyna/pci-e gęstsze od obecnych 1:1 oraz 1/1,33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan Hudsonow na najblizszy czas i Llano jesli nie bylo.

A85FX.jpg

A8-3870k.jpg

Edytowane przez LeeLoo_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://en.expreview....-not/18910.html

To samo tylko po angielsku.

Tragedii nie ma. Przy niższym o 400MHz zegarze jest porównywalny (minimalnie słabszy) od AII 640. OC na 3600MHz... szkoda że nie dali testów po OC.

Edytowane przez Grom23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli faktycznie samo TDP, to racja. Jeśli chodzi jednak o pobór prądu, to wynika to z korzystania z grafiki zewnętrznej. Przy obciążeniu integry A6 ciągnąłby znacznie więcej. Mnie bardziej dziwi faktyczny brak różnic pod obciążeniem w stosunku do X4 630, pomimo technologi 32 nm i, przede wszystkim, 1-układowego chipsetu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedzialem kiedys... fm1 szybciej zniknie niz sie pojawilo..

W ogole nie ma popytu na te procki np. A8..

A nawet jeden z dystrybutorow ma tylko te procki tylko na zamowienie... bo po co ma zalegac na stanie, i racja.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a miało być takie "mainstreamowe", "idealne dla każdego Kowalskiego"... Za dużo marketingu, a za mało zdrowego rozsądku. Klienta można zakręcić i ogłupić, ale w takim przypadku trzeba mieć przynajmniej dużo kasy na reklamę ;-) Llano byłoby nawet w porządku, ale nie za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedzialem kiedys... fm1 szybciej zniknie niz sie pojawilo..

W ogole nie ma popytu na te procki np. A8..

A nawet jeden z dystrybutorow ma tylko te procki tylko na zamowienie... bo po co ma zalegac na stanie, i racja.

 

Może i w Polsce ale chyba tylko w naszym kraju. Bo jakoś sprzedaż OEM idzie bardzo dobrze. Widocznie najwięksi gracze runku OEM myślą o Llano inaczej niż zwykli zjadacze chleba.

 

Mi w Llano brakuje dobrego i co ważne łatwego OC bo to co jest teraz to taka zabawa w hardcora. Niech zrobią nową rewizje z mniejszym o 0.2V napięciem zasilania i odblokowanymi mnożnikami lub tak działającymi samoistnie że ograniczeniem w OC będzie sam proces technologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli faktycznie samo TDP, to racja. Jeśli chodzi jednak o pobór prądu, to wynika to z korzystania z grafiki zewnętrznej. Przy obciążeniu integry A6 ciągnąłby znacznie więcej. Mnie bardziej dziwi faktyczny brak różnic pod obciążeniem w stosunku do X4 630, pomimo technologi 32 nm i, przede wszystkim, 1-układowego chipsetu :/

Napiecie te same, troche szalone jak na 32SOI, ale produkcja musiala ruszyc, zlozona logika samego procesora tez szalona przeskok od Deneba dwukrotny w tranzystorach, a jeszcze wiekszy w zlozonosci IC.

 

Mi w Llano brakuje dobrego i co ważne łatwego OC bo to co jest teraz to taka zabawa w hardcora. Niech zrobią nową rewizje z mniejszym o 0.2V napięciem zasilania i odblokowanymi mnożnikami lub tak działającymi samoistnie że ograniczeniem w OC będzie sam proces technologiczny.

Modele K i na tym powinien byc koniec ulatwien. Tylko poprawi sie GF, niech wezma szybko wprowadza kafara(BDv1.5) z Trinity, bo z Llano wiecej straca czasu niz ekstra zarobia.

Edytowane przez LeeLoo_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że Llano dostaje po tyłku przez niskie zegary - gdyby te procki były dobrze zrobione (a nie na odchrzań się, jak to teraz mi się widzi), wystartowali by pewnie z zegarami grubo ponad 3Ghz i już sytuacja by lepiej wyglądała. Do tego odblokowany mnożnik i O/C w okolice 4,5-5GHz dałyby hit (już by u mnie wtedy Llano siedziało). A tak to klops. Może jak A6 stanieje, to sobie je sprawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4.. ma bodajze na starcie 2,7GHz..

wydajnoscią bedzie zblizony do Brisbane czy Windsora 4800-5600+ z przed 5 lat?

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś istotę problemu XBMC i akceleracji H.264 na Brazosie? Czy ten problem został już rozwiązany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś istotę problemu XBMC i akceleracji H.264 na Brazosie? Czy ten problem został już rozwiązany?

 

Support AMD ewentualnie Bruno może coś będzie wiedzieć.

 

 

Asus develops E-450-equipped micro ATX motherboard

http://www.tcmagazine.com/tcm/news/hardware/40533/asus-develops-e-450-equipped-micro-atx-motherboard

 

asuse45m1-mproboard01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie zapytać ale pewnie tu będzie ok - wiadomo kiedy wyjdą platformy na e-450?? Bardzo mocno mnie interesuje małe media center na tej platformie... Nie za dużo o tym w necie więc może coś dorzucicie o tym do pieca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...