Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: APU - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Renoir są obsługiwane, ale czy są nadal produkowane? Ceny są obecnie jakieś chore i dostępne w niewielu sklepach, choć z tego co widzę ceny wszystkich Ryzenów są teraz chore, pewnie fabryka nie daje rady, zapotrzebowanie duże i jest jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój ryzen 4650g i patriot 3600mhz już czeka na płytę. 

Podkręcał ktoś ...do ilu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Melon77 napisał:

Czyli Renoir są obsługiwane, ale czy są nadal produkowane? Ceny są obecnie jakieś chore i dostępne w niewielu sklepach, choć z tego co widzę ceny wszystkich Ryzenów są teraz chore, pewnie fabryka nie daje rady, zapotrzebowanie duże i jest jak jest...

A widziales ceny 3400G? Nowe po 1100zl, a ja na dwa dni przed ostatnim Black Friday dalem za 3400G 540zl nowke w sklepie!

Teraz to sie naprawde zastanawiam czy nie sprzedac 3400G i nie kupic sobie 4650G, pewnie zamiana bylaby w podobnej cenie 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Trepcia napisał:

Teraz to sie naprawde zastanawiam czy nie sprzedac 3400G i nie kupic sobie 4650G, pewnie zamiana bylaby w podobnej cenie 😛

Vega 7 w 4650G jest nawet minimalnie wydajniejsza od Vega11 w 3400G. Dodatkowo jeszcze lepiej się podkręca niż starsze Vegi, oraz cały APU ma wyższą sprawność energetyczną.

Jakby ci zamiana wyszła "na prawie zero" to nie ma co się zastanawiać :] 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Vega 7 w 4650G jest nawet minimalnie wydajniejsza od Vega11 w 3400G. Dodatkowo jeszcze lepiej się podkręca niż starsze Vegi, oraz cały APU ma wyższą sprawność energetyczną.

Jakby ci zamiana wyszła "na prawie zero" to nie ma co się zastanawiać :] 

Masz jakis test do poboru pradu 3400G a 4650G? Bo mnie trzyma zasilacz 150W :E

Mysle, ze z obecnej platformy czyli b450 nic wiecej niz 4650G sie nie wyciagnie pod wzgledem wydajnosci w grach a odnosnie CPU to nie dosc, ze byloby przejscie z Zen+ na Zen2 to jeszcze z 4 rdzeni na 6. Mozna na takim setupie przeczekac do AM5 i APU bazujacych na Navi.

Na ostatnim przejsciu z 2400G na 3400G zarobilem 50zl :D A wydajnosc w grach wzrosla mi o prawie 10% (stock vs stock) na konfingu, ktorym mam. 3400G pozwolil na nieco agresywniejsze ustawienie ramu ale samego APU nie podkrecalem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z R5 4650g i msi b450 tomahawk po zamontowaniu procesora swieci się czerwona kontrolka cpu bios wgrany najnowszy z strony 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ludzie opisujący ten problem zgłaszały ze wiązał się on z brakiem wsparcia procka, znaczy nie aktualny bios... update biosu im pomagał... ewentualnie ktoś pisał że pomogło wyeliminowanie zwarcia z obudową... w każdym razie polecam zerknąć do instrukcji i poszukać jakiegoś bardziej precyzyjnego określenia błedu... czy to spekarem czy jak to tam działa...

PS. Na pewno zaktualizowałeś bios do wersji 1h3 beta? Bo jakiś auto updater może nie ładować beta biosu...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak do tego pobrany z strony 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, zlotnik napisał:

Tak do tego pobrany z strony 

b450 miał nie mieć supportu dla 4XXX

jezeli ma miec to może jeszcze nie upgradeowali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie pisze że wspiera 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze ten procek wlozony w socket ? Nie zartuje kiedys cos takiego mialem z Ryzenem 3200g.

Musialem wyciagnac i jeszcze raz wlozyc i zaciagnac wajche. Tak naprawde nie wiem cos sie wtedy stalo bo nie powyginalo mi pinow.

Wyciagalem mikrokody z biosu Mortara B450MAX i  Renoir tam byl. Bylo by to bardzo dziwne ze nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Trepcia napisał:

Masz jakis test do poboru pradu 3400G a 4650G? Bo mnie trzyma zasilacz 150W :E

Sam 3400G na max (pełne 99-100% obciążenie CPU+GPU) pobiera 115-120W

Sam 4650G na max pobiera 110-115W

3400G to jednostka 4/8 a 4650G to 6/12, dodatkowo IPC wzrostło więc mamy postęp w sprawności energetycznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Athlon 3000g to jeszcze produkowany :E ? Myślałem że kupię go za grosze po obniżkach intela, a wszędzie go wykupili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiadomo co oni właściwie jeszcze produkują... czy dotyczy to również ryzenów 3xxxG albo 4xxxG uwzgledniająć jak szczątkowo to wszystko jest dostępne na rynku... Uwzgledniając boom na bitcoiny można się zastanawiać czy w chinach i APU nie zaprzegli do kopania :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Cholera, jak miło ze strony AMD, że na B450 dołożyli obsługę 4xxxG, moja DS3H też widzę obsługuje. Teraz napiszcie gdzie w normalnych pieniądzach kupić 4650G/4750G, a 3400G też będzie na zbyciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
45 minut temu, krzyyss napisał:

Cholera, jak miło ze strony AMD, że na B450 dołożyli obsługę 4xxxG, moja DS3H też widzę obsługuje. Teraz napiszcie gdzie w normalnych pieniądzach kupić 4650G/4750G, a 3400G też będzie na zbyciu

Na allegro ostatnio 4650G byl za 880zl. Nowka z chlodzeniem.

Edytowane przez Trepcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

BYŁ to sedno... obecnie nie da sie nigdzie sensownie kupic 4xxx... nawet na rynkach światowych pojawia się jako ochłap za wyżyłowaną cenę... 4350g 930zeta +

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

w sklepie sfe..s.pl był około tydzień 4650G za 870zł i 4750G 1399zł. Zgaduję że za jakiś czas będzie nowa dostawa bo już wcześniej też były w tym sklepie.

Edytowane przez ankk90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.02.2021 o 21:59, ankk90 napisał:

w sklepie sfe..s.pl był około tydzień 4650G za 870zł i 4750G 1399zł. Zgaduję że za jakiś czas będzie nowa dostawa bo już wcześniej też były w tym sklepie.

Mi się udało go kupić w tym czasie u dystrybutora A....n S.A. (sfe..s.pl jest ich siecią detaliczną) za 850zł - to wręcz za darmo😄. Przypadkiem akurat przeglądałem ofertę i trafiłem na dodatni stan magazynowy - a schodziły bardzo szybko - w tym samym dniu wszystkie zeszły. Taka dziwna wersja: AMD Ryzen 5 PRO 4650G MPK - ni to OEM ni to BOX. Szare pudełko, a w nim osobno procesor i chłodzenie AMD. Będę zamieniał go za 4350G. A 4350G pójdzie do żyda za 999zł - nic tylko brać, taniej nie będzie 😁.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostępny jest AMD Ryzen 5 PRO 3350G w wersji Tray za 680zł😑

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jest na aledrogo 4650G za 879zł jakby ktoś szukał.

Edytowane przez ankk90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.02.2021 o 17:04, Gravis napisał:

Dostępny jest AMD Ryzen 5 PRO 3350G w wersji Tray za 680zł😑

Co to w ogóle ma być to 3350G, to jakiś bieda-3400G? Nie rozumiem, po co AMD coś takiego w ogóle wypuściło zamiast skupić się po prostu na produkcji 3400G.

2 godziny temu, ankk90 napisał:

Też to dzisiaj zauważyłem, chyba się skuszę na tą okazję, bo raczej nie sądzę, żeby konkretnie lepsze oferty się w ogóle pojawiły kiedykolwiek, a cena i tak zacna jeśli porównać do ceny morelowej, która kilka dni temu wynosiła 1333 czyli praktycznie dwukrotność 666, wolę w to nie wchodzić :devil:

Co ciekawe, po pojawieniu się w.w. oferty, druga oferta na alledrogo, która była za 1070zł, zmieniła się na 999zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, ankk90 napisał:

Dobra cena :) (aktualnie już 10 sprzedanych)

Patrząc przez pryzmat szalejących cen starszych 2200/2400/3200/3400 to naprawdę dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To i ja mam swoją sztukę 4650G - się pobawię ;) Obudowa cylindryczna (coś jak Mac Pro) - na APU idzie radiator Alpine 12 Passive, na dole obudowy 120mm z wysokim ciśnieniem i wystarczy. Niesłyszalny sprzęt, gotowy na podmiankę na APU z DDR5. Tu myślę, że będzie konkretny boost - nie dość, że przepustowość samych DDR5, to i RDNA ma mniejsze zapotrzebowanie na przepustowość pamięci od Vegi...

Edytowane przez rzymo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi