Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: APU - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Trepcia napisał:

Z tym fake testem poważnie ? :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Doamdor napisał:

Z tym fake testem poważnie ? :szczerbaty:

Tak :E serio fake?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, pełno tego namnożyło się na YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postawiłem już krzyżyk na AM4, ale te mobaski B550 po 99 - 119zl w xkomie kuszą. Ideolo pod Apu, zwłaszcza b550m pro z hdmi 2.1 i DisplayPortem. 

Do tandemu na chwile obecną chyba ryzen 4300ge po 750zł z allegro i czekać sierpnia?

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, smilehunter napisał:

Postawiłem już krzyżyk na AM4, ale te mobaski B550 po 99 - 119zl w xkomie kuszą. Ideolo pod Apu, zwłaszcza b550m pro z hdmi 2.1 i DisplayPortem. 

Do tandemu na chwile obecną chyba ryzen 4300ge po 750zł z allegro i czekać sierpnia?

Gdzieś ty człowieku widział b550 za 99zl ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, smilehunter napisał:

Ja tam poszedłem w athlona 3000ge za 269 i b550m mortar za 360

Mam nadzieję że przesiadka z i5 8400 i B365M pro4 wyniesie mnie jakieś - 100zl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przerabiałem ten temat na Athlonie 240GE @ 4.1GHz - dla mnie ta jednostka była odrobinę zbyt słaba procesorowo. 3200G już spełniał moje potrzeby. 

Cóż, na tanie płytki się nie złapałem, bo zbyt długo myślałem, co nań posadzić :) Zaskoczyło mnie, że nie ma już "względnie" tanich 4650G, za długo analizowałem tego 4300GE. 

Krzyżyk na AM4 stoi :E

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, smilehunter napisał:

Przerabiałem ten temat na Athlonie 240GE @ 4.1GHz - dla mnie ta jednostka była odrobinę zbyt słaba procesorowo. 3200G już spełniał moje potrzeby. 

Cóż, na tanie płytki się nie złapałem, bo zbyt długo myślałem, co nań posadzić :) Zaskoczyło mnie, że nie ma już "względnie" tanich 4650G, za długo analizowałem tego 4300GE. 

Krzyżyk na AM4 stoi :E

Miałem już 2200g, 2400g, 3400g, 200ge.

Wszystkie apu to ten sam badziew z tylko jedna zaletą - ogarniają 4k 60hz po hdmi.

Do gier za słabe, do internetu za mocne, do dedykowanego gpu bez sensu.

3000g na przeczekanie będzie idealne, za ten hajs nie stracę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Brzoskwiniach pojawiły się 5600G i 5700G odpowiednio 1215zł i 1681zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tak prędko ? Miał być w Sierpniu. 🤪

Ceny nawet spoko.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, Skyline_ napisał:

W Brzoskwiniach pojawiły się 5600G i 5700G odpowiednio 1215zł i 1681zł.

5600g taniej niz 4650g na allegro. Kurde, ciekawa propozycja. Ciekawe czy ruszy na moim b450.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To OEM i pewnie prywata Morele ...

Sferis jeszcze nie ma wiec to chyba nie Action za tym stoi.

Boxy i gwarancja od AMD bedzie w sierpniu.

5700G ma bardzo atrakcyjna cene jak za 8 rdzeniowca.

Wcale az tak slaby nie jest jako samo CPU.

Edytowane przez grayman_1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I te Ryzeny 5 5600g widzę mają podobne parametry co zwykły Ryzen 5 2600. Z tą różnicą, że model 5 5600G ma większą prędkość: 3.9GHz.

Także robi się ciekawie. No i ma wbudowaną kartę graficzną, która na pewno jest szybsza  od Intela i zapewne jest lepszym rozwiązaniem przy obecnych brakach kart graficznych.

Ciekawe tylko czy liczba linii PCI-E Ryzena 5 5600G jest taka sam jak u zwykłych Ryzenów bez wbudowanej grafiki. Bo nigdzie nic nie ma.

14 minut temu, grayman_1 napisał:

Boxy i gwarancja od AMD bedzie w sierpniu.

O ile będą. Zobacz. AMD produkował procesory Ryzen 5 4600G. Czyli zwykłe, nie PRO. Ale ja ich w wersji BOX na oczy nigdzie nie widziałem.

Za to mamy w sprzedaży gotowy komputer z takim procesorem od Lenovo:

https://www.morele.net/komputer-lenovo-v55t-ryzen-5-4600g-8-gb-256-gb-m-2-pcie-windows-10-pro-7964294/

Więc nie wiemy co w sierpniu będzie. Zapewne producenci OEM się na nie rzucą, typu Lenovo właśnie, czy HP i ich na oczy nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@gilban

Ryzen 2600 to rdzen Zen+ a 5600G to Zen3 wiec procesorowo to przepasc.

4650G bylo tylko jako OEM, oficjalnie AMD zapowiedzialo ze 5xx0G beda sprzedawane na rynku jako box.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OEM 5600/5700 itd itp sa juz od wczesnej wiosny u producentow ...

Od sierpnia rusza oficjalna sprzedaz od AMD to duza roznica po gwarantem jest tutaj AMD i mozna jak cos odeslac procka prosto do nich. AMD sprzedaje tylko BOX-y ...

OEM-y to OEM-y przeznaczone do producentow kompow z przeniesieniem obslugi gwarancyjnej na nich ...

Kupisz na ebay albo Ali to odsylaj im tam procka. Kupisz przez Morele to musisz im odeslac tego OEM-a i pewnie zobaczysz procka za 1-2 miechy ... Zamiast miec nowke prosto od AMD w mniej niz 2 tygodnie ..

Nawet nie ma co porownywac Ryzena 2600 to 5600 to przepasc wydajnosciowa juz taka byla pomiedzy 2600 a 4650G czyli ciut wolniejszym 3600.

Co do zegarow tez nie ma co porownywac 5600G ma boosta do 4.4GHz. wiec zapewne bez problemu kazdego na sztywno ustawisz na 4.3GHz przy sensownym napieciu.

A o kontrolerze pamieci to nawet juz nie bede wspominal. Nawet 4650G umozliwia juz 4133-4266MHz. w 1:1 z IF ..

A i z oficjalnych info to sugerowana cena 5700G z VAT to u nas ma byc 1620zl a 5600G ciut powyzej 1200zl. Patrzac jak ostatnio topnialny ceny u AMD jest to calkiem mozliwe.

Co do PCI-E to to samo co przy 4650/4750G czyli 24 linie PCI-E 3.0 .

Z czego 16 PCI-E 3.0 idzie na grafike.

Edytowane przez grayman_1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam na oficjalne testy 3400G vs 5600G lacznie z OC czesci APU :D Generalnie interesuje mnie zapotrzebowanie na prad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety anulowali zamówienia tych 5600G i 5700G, znikły nawet te 5650G i 5750G z oferty, które później były zamiast tych pierwszych.

"Szanowny Kliencie,

w związku z błędem, doszło do możliwości zakupu towaru, który na ten moment nie jest dostępny. Wskazany poniżej procesor jest niemożliwy do sprowadzenia.

Bardzo przepraszam za zaistniałą sytuację i proszę o wiadomość, czy w związku z tym zdecydują się Państwo zamienić tę pozycję na jakąś inną."

Edytowane przez Skyline_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testowali zainteresowanie, żeby wiedzieć ile zamówić na początek sierpnia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Procki się kiszą na magazynach, tylko zielonego światełka nima do sprzedaży. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.06.2021 o 12:45, Trepcia napisał:

@gilban

Ryzen 2600 to rdzen Zen+ a 5600G to Zen3 wiec procesorowo to przepasc.

4650G bylo tylko jako OEM, oficjalnie AMD zapowiedzialo ze 5xx0G beda sprzedawane na rynku jako box.

Wiem o tym. Ale gdy wejdę na stronę AMD, żeby porównać oba procesory, to parametry mają podobne. Czyli Wielkość pamięci Cache 2 i 3 poziomu. Na plus dla 5600G jest to, że jest szybszy, ma kontroler pamięci 3200 vs 2933 w modelu 2600. No i ma kartę graficzną. A to jest największy plus.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, gilban napisał:

Wiem o tym. Ale gdy wejdę na stronę AMD, żeby porównać oba procesory, to parametry mają podobne. Czyli Wielkość pamięci Cache 2 i 3 poziomu. Na plus dla 5600G jest to, że jest szybszy, ma kontroler pamięci 3200 vs 2933 w modelu 2600. No i ma kartę graficzną. A to jest największy plus.

No i git, i dodaj sobie do 5600G +30-40% do wydajnosci czesci procesorowej ze wzgledu na zmiany architektoniczne.

Edytowane przez Trepcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam do grona APU!
Było i5 8400 + B365M Pro4 + 4x4gb 2400mhz @ 2666mhz cl12
Jest Athlon 3000g + B550M Mortar + 4x4gb 2400mhz @ 3000mhz cl16 

Plusy:
- 4k 60hz pod HDMI
- dobra płyta główna, uwaga podpinając dysk nvme pod pcie 4.0 płyta nie zbootuje wywalając błąd CPU. można pomyśleć, że nie obsługuje zen/zen+ itp a wystarczy wpiąć dysk w drugie m.2  i bangla
- możliwość wyższego oc. pamięci, spróbuje 3200mhz oraz procka na 4ghz, chłodzenie amd spire 

Minusy:
- brak

cWVaiWe.jpg
fxkd1ca.jpg
zTKtUMw.jpg
PMiTMgj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi