Skocz do zawartości
kater

Scythe Ninja SCNJ-1000 775 na 1155 / 1156 - a teraz też na Ryzenie na AM4+

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż Scythe Ninja SCNJ-1000 (pierwsza, oryginalna Ninja, z 2005 r.) z solidnymi, metalowymi zaczepami na płyty 1155/1156 bez otworów pod socket 775.

 

Udział wzięli - rzeczona Ninja, płytka 1155, backplate Noctua (z zestawu noctua NM-I3 SecuFirm2), ucinaczki czołowe, gaza, opatrunki i woda utleniona (nie ma na fotach).

 

1 obrazek = 1000 słów. A jak coś trzeba wyjaśnić to proszę pisać.

 

cb4d962433bbc76am.jpg ea6cc7d27f197ac1m.jpg 9b478f17ac588c37m.jpg b762d59bc824487cm.jpg 63f4703896d20a38m.jpg

 

 

477b59c54c3b009em.jpg f06266f48dc17e2dm.jpg e447502158c30ec8m.jpg 748c3b47cccfe223m.jpg 6f18c8bc588763fdm.jpg

 

 

Skutek - coolerek siedzi mocno jak diabli, równie solidnie co na 775, tempki b niskie, wszystko gra.

 

EDYD 02.2020

Ninja na Ryzenie, chłodzi jak marzenie.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko z tego co pamiętam ta zapinka co dałeś od Scythe to od s478* więc w zasadzie wprowadzasz w błąd :E

*nie moge w szafie znaleźć pudła z Ninją więc z pamięci strzelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin, tytułowanie wątków! Proszę użyć pełnej edycji 1. postu i doprecyzować tytuł albo wątek poleci do śmietnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 478 to był plastikowy koszyk. Zresztą, nie ważne co do czego, ważne że pasuje, i że cooler wybornie sobie radzi w nowych okolicznościach. Hmm, a może ten koszyk był do AMD? Chyba tak, AMD. A metalowe zapinki i do 478 i do 775. Trykał to pies...

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije bo cooler zacny, a sposób prosty na wykorzystanie legendarnego chłodzenia, które można znaleźć za około 50zł.

Nieustępuje wydajnością nowoczesnym konstrukcjom.

Sam takowego używam.

btw

Mocowanie użyte z socketu 775, w płytach Asrocka trzeba tylko nawiercić otwór w bp(pierwsze foto, ten po prawej) aby można było go użyć.

Na 478 i amd jest plastikowy koszyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrobię odkop :) Wpadła mi w ręce dokładnie taka Ninja jak Twoja i również chciałbym zrobić z niej użytek. Jak na złość nie mam tylko tych zaczepów do 775 :(

Edytowane przez Anannke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop lutego, a to dopiero połowa miesiąca :E

 

Ninja żyje, ma się dobrze i wcale nie idzie na emeryturę. Aktualnie chłodzi Ryzena 1200. Chyba więcej jak 45 C nie widziałem, chociaż procek na razie bez OC i kombinacji. W gierkach do 40 C dobija.

 

5Vxa62bh.jpg   kBq24Frh.jpgyjeBFkbh.jpg   erpgDy7h.jpg

9dXNA34h.jpg   v0zKF4Lh.jpg

 

 

 

ifszZwwh.jpg   2ZLm31vh.jpg

 

tvqgKuOh.jpg   XajcDS6h.jpg

 

 

Zasadniczo użyłem tych łukowatych elementów z zestawu Noctua, jaki wcześniej kupiłem, żeby mieć backplate pod 1155. Wywierciłem w nich otworki pod śruby M3 40 mm (chociaż to chyba są bardziej 45 mm?), na węższy wymiar podstawki AM4+ czyli 54 mm, wsadziłem podkładki sprężynujące, na to nakrętki i wyszedł prosty system dociągania. Oczywiście backplate teraz już ori, ten z płyty. Ma właśnie otwory M3.

 

I do tego 2 pręty stalowe fi 2 mm, po 12 cm każdy. 2 mm to idealna średnica żeby weszły pomiędzy żeberka bez pchania i wciskania, a jednocześnie jak widać wystarczająco dużo, żeby solidnie trzymały. Ciężko je zgiąć i docisk robią niesamowity - system znacznie mocniej trzyma niż ten poprzedni. Kombinowałem też z płaskim profilem alu 10 mm x 2 mm, ale 1) brak efektu sprężyny, 2) niepotrzebnie wysokie toto było. Pręty FTW.

 

Ninja z 2006 i mam nadzieję, że kolejną podstawkę też jeszcze służy. Na razie R3 1200 (pierwszy komp synka), jak mocy braknie to wleci pewnie mój 2600X a tata coś grubszego będzie musiał wtedy kupić, no ale co zrobić, przecież dziecko się kocha :E

 

A więc do zobaczenia za kolejne kilka lat :E

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...