Skocz do zawartości
HDR'o

Do czego mi więcej niż 4GB ram ?

Rekomendowane odpowiedzi

W kompie multimedialnym,nie do gier 8GB ramu wystarcza spokojnie.

U siebie system + 10 kart z Firefox mam użycie ok.5GB z 16 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi 4gb ram w miarę wystarcza, choć przydało by się więcej np. do GTA 5 bo czasami przytnie - ale gdybym nie miał ssd to dyskiem by ostro skrobało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi ciąć nawet wcale z powodu RAMu wbrew pozorom jak masz SSD, tylko z powodu CPU.

To jest gorsza wydajność multicore niż Quad @3GHZ.

Do tego masz Radeona na słabym CPU.

 

Zobacz te porady, może coś pomoże:

https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Grand_Theft_Auto_V#Heavy_game_stutter.2Fstutter_in_general

https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Grand_Theft_Auto_V#Stuttering_during_gameplay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi co mają laptopa z 4GB ostro narzekają i nie użytkują go do gier.

W kompie multimedialnym,nie do gier 8GB ramu wystarcza spokojnie.

U siebie system + 10 kart z Firefox mam użycie ok.5GB z 16 GB.

I co te 3GB wystarczy do gier bez zamykania przeglądarki? Kiedy miałem 8GB bez SSD musiałem wyłączyć przeglądarkę, inaczej było kiepsko. 16GB jest aktualnie w sam raz.

 

Za parę lat nikt nie będzie myślał o 4GB czy 8GB. Ludzie będą myśleć nad 32GB. Postęp. Kiedyś przeważnie kupowano 1GB ddr1 w jednej kości, 2GB ddr2 w kości, 4GB ddr3 w kości, teraz 8GB ddr4 w kości i ciekawe czy w przypadku ddr5 ludzie będą bardziej wybierać 16GB czy jednak zostaną przy 8GB. Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40-70 stron z YT w trakcie grania?.......

 

To wygląda na jakieś ciężkie uzależnienie komputerowe. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co te 3GB wystarczy do gier bez zamykania przeglądarki? Kiedy miałem 8GB bez SSD musiałem wyłączyć przeglądarkę, inaczej było kiepsko. 16GB jest aktualnie w sam raz.

podstawowe pytanie jaką miałeś przeglądarkę?

przeglądarka, przeglądarce nie jest równa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne chrome :E, tu każda nawet pusta zakładka pożera pamięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 8GB próbowałem chrome i firefox, ale ostatecznie wybrałem chrome windows 7. Przy windows 10 korzystam głównie z systemowego microsoft edge, który dość przyjemnie się mi używa i tak jakoś zostało. Czasami załączę chrome, ale tylko jak nawali edge z jakiegoś powodu.

 

W tej chwili mam 40 yt użycie 7GB. W ostatni piątek powywalałem drugie tyle które się mi znudziły. Głównie to muza AMV. Ostatnio brat znalazł

osobiście znalazłem
i tych stron raczej tak szybko nie zamknę. Jak się tego znowu nazbiera sporo to wtedy będę robił czystkę. Każdy użytkuje PC po swojemu. Oczywiście jak szukam informacji to odrębna para kaloszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi ciąć nawet wcale z powodu RAMu wbrew pozorom jak masz SSD, tylko z powodu CPU.

To jest gorsza wydajność multicore niż Quad @3GHZ.

Do tego masz Radeona na słabym CPU.

 

Zobacz te porady, może coś pomoże:

https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Grand_Theft_Auto_V#Heavy_game_stutter.2Fstutter_in_general

https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Grand_Theft_Auto_V#Stuttering_during_gameplay

 

wracając do tematu po dłuższym czasie, tak jak myślałem - była to wina RAM'u, po dołożeniu do 8GB już bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten wątek jest nieaktualny... Na dziś dzień temat powinien brzmieć "do czego mi więcej niż 16gb tam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten wątek jest nieaktualny... Na dziś dzień temat powinien brzmieć "do czego mi więcej niż 16gb tam".

to po kiego bolca odkopujesz? temat jest z 2011 roku, a nie z wczoraj, wtedy nawet do gier 4 gb wystarczało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pamiętam jak bratu składałem PC w 2012 roku chciał kupić 2 rdzeniowy procek z 1x4gb ramu i kartę graficzną z 1gb vram. Złożyłem mu 4 rdzeniowca 2x4gb i GPU 2gb vram. Taki zestaw dobrze mu służył do 2019 roku bez upgradu. Dzisiaj bez 6 rdzeni 2x8gb i gpu 4gb vram jest cienko. W przyszłości wróżę że 8 rdzeni 2x16gb i gpu 8gb vram. Ciekawe kiedy będą ddr5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały odkop.

 

@up

Dobrze kombinujesz. Też załadowałem sobie ramu 2x więcej niż realnie jest teraz potrzebne. Idą poważne zwyżki cen, a do ddr5 też trochę czasu zejdzie. Co do gpu, to myślę jednak, że vram gpu 8gb może być mało przyszłościowy. Zastanawiałem się przez chwilę czy by teraz nie brać 5700xt, albo 2070super, ale olałem temat. Nie wiem czy w kolejnej generacji załadują 16gb do kart klasy średnio wyższej (nv xx70 czy radki w okolicach 2-3k), ale jak kolejny raz dadzą 8gb, jak już było przypominam w gtx 1070 czy polarisach, to średnio to widzę po premierze nowych konsol. Ofc jak ktoś wymienia bebechy, albo przynajmniej rotuje gpu co rok-dwa, żeby jak najmniej stracić, to da se radę, ja jestem z tych co kupują i trzymają sprzęt tak długo aż da się odpalić przyzwoite detale, a potem wymieniają co trzeba. Taktyka niezbyt opłacalna finansowo, ale wygodna i do ogarnięcia, jak ktoś nie jest niewolnikiem ultra detali i ciągłego grzebania w piecu.

 

Na forach pc jest po staremu, nie tylko krajowych. Te same gadki były przy prockach 2, potem 4 jajowych, kiedyś przy 4gb ramu, potem 8 itd. Tam samo z vramem. Imo jak ktoś może i chce, to niech sobie kupuje na zapas, a jak nie, to nie :E. Wedle uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście moje wróżenie w poście #1042 dotyczy tylko full hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
The most effective way to cool your CPU :

- air cooler

- aio liquid cooler

- custom water cooler

- 4GB RAM

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.youtube.com/watch?v=yTPDR2tHH5gMiędzy 4 GB a 8GB w grach to jest przepaść totalna. Nie da się grać w dzisiejszych czasach. :D

 

Nieźle. Natomiast między 16 GB i 32 GB różnica jest znikoma.

 

@Kelam

 

Dobre :E

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Yt test pokazuje, ze 16 nie jest niezbedne zeby grac komfortowo. W wiekszosci tytulow roznica pomijalna. Polecam ochudzic troche Win 10 roznymi skryptami do telemetrii i nietylko to sie troche ramu znajdzie. Zawsze tez mozna zainstalowac zmodyfikowane obrazy i tam na dzien dobry mamy ponizej 1gb zajetego :o Jak ktos jednak ma duzy ekran 4K w jednym oknie gra, w drugim leci TV, w trzecim przegladarka, ktorej nie zamyka przy odpaleniu giery itd to bez 16gb nidyrydy. EDIT: Na tym tescie z YT sa ultra ustawienia i 1440p to tez robi roznice.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pół roku temu odpaliłem Anno 1800 na max. detalach i zużycie RAM dochodziło do 15GB (miałem włączony monitoring) więc obecnie 16GB to tak na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W Cities: Skylines musisz trzymać populację poniżej 20K na 8GB RAM, inaczej gra się crashuje. Niektórzy do pełni komfortu gry używają tam nawet 32GB gdzie dopiero wtedy wszystkie problemy zniknęły.

Doprawdy dziwne czasy. Raczej jest to zwyczajny wyciek pamięci. Zdarzają się takie tytuły.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Cities: Skylines musisz trzymać populację poniżej 20K na 8GB RAM, inaczej gra się crashuje. Niektórzy do pełni komfortu gry używają tam nawet 32GB gdzie dopiero wtedy wszystkie problemy zniknęły.

Doprawdy dziwne czasy. Raczej jest to zwyczajny wyciek pamięci. Zdarzają się takie tytuły.

NAdchodzacy Microsoft fligh Simulator bedzie robic uzytek z 32 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mieć chociaż te 8gb bo u mnie w csie to zużywa 5gb a mam łącznie 16gb albo w battlefield 5 to prawie 10gb mi zużywa.Dla mnie taką optymalną wielkością to 16gb. Na kupno większej ilości nie widzę sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do CSGO jak nie szalejesz z niczym otwartym w tle i grasz na low, bezproblemowo starcza 4GB (conajmniej ze stronicowaniem/systemem na SSD, nawet nie grą). Np. jeśli masz wybór grać dual channel 2x2GB vs 2+2+2x1 flex mode, to masz mniej klatek na tym drugim. Łatwo można to sprawdzić po statystykach prędkości pakowania dużej liczby plików w 7zip. Bardzo fajnie pokazuje to wyniki w różnych konfiguracjach pamieci. Na PPC np. tak testują. Paczka z jpg.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ktos ma konkretne potrzeby to pewnie dobrze wie ile ramu jest mu niezbedne do komfortowej pracy. Jednak kolejne testy pokazuja, ze do zwyczajnego giercowania na czystym systemie z SSDekiem 8GB jest ok

Lipton tez niedawno robil test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...