Skocz do zawartości
HDR'o

Do czego mi więcej niż 4GB ram ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wydajnościowo jest na poziomie GTX460 1 GB.

Tylko jeśli się odblokuje to będzie o wiele lepiej :D

Dobra skończmy ten o/t bo się zaraz jakieś mody przyczepią a nie o tym dyskusja jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na odblokowanie, inaczej by jej nie sprzedawał.

 

@HDR0

Pytałeś o coś takiego, jak u autora tego tematu?

Facet faktycznie zaszalał, procesor x6 i 16 GB pamięci, a to wszystko do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też znam wiele osób które lubią magię cyferek. Swego czasu gość z innego forum miał q9550 + 12GB RAM do gier :E, teraz ma i7 950 i też 12GB RAM do gier . Respekt na podwórku jest ? Jest :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kazdy na komputerze tylko gra? nawet do kilku gier juz ponad 4gb jest wskazane, a w najblizszym czasie pojawi sie ich jeszcze kilka. kupno 2x2gb nie jest na dzien dzisiejszy nie jest jakos bardzo rozsadne, bo i 2x4 kosztuje grosze, i przy ewentualnym dokupieniu 2x2 moze byc problem z dzialaniem.

wskaż mi chociaż jedną grę gdzie zapelnisz 4gb :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskaż mi chociaż jedną grę gdzie zapelnisz 4gb :hmm:

Chyba tylko stalker cop , tylko ta gra lubi korzystać ze swapu , ale potrafi wessać ponad 4gb. A większość zadowala się między 800-2048mb;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ten temat jest bez sensu. Każdy kupuje to, na co ma kasę, albo to, co potrzebuje.

 

Po co się kupuje samochód zdolny jechać 230 km/h, skoro nie PL wolno jechać szybciej, niż 130 km/h?

 

140 na <1% dróg w Polsce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem wyłączyć kompa :E

Rsync na boot i na shutdown :)

Całkiem fajna sprawa - możliwe, że niedługo u siebie przetestuję. Moja instalka Archa z całym softem waży ledwo 3.8 GB, więc zostanie mi wciąż 4.2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak ktoś ma 4GB RAM, to Crysis zajmuje mu 2,5 GB, bo ile ma zająć? 12? System gospodaruje tym, co ma. Na Win7 x64 uruchamia się wersja 64-robitowa Crysisa i przy 8GB RAM zajmie powyżej 6GB (to jeszcze zależy ile tej pamięci jest dostępne).

Argument "nie zajmowało mi więcej niż XX GB" jest tak samo sensowny, jak "nie kupię Porsche, bo Syrenką więcej niż 90 nie mogłem jechać". Nawet program napisany pod x86, który może zająć max 3 GB, dostanie swoje 3 GB i nie będzie go trzeba ciągle swapować przy przełączaniu procesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie bede kupowal 4x4gb ramu,kupilbym wiecej ale moduly 8gb sa za drogie,12-13gb bedzie na ramdysk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak ktoś ma 4GB RAM, to Crysis zajmuje mu 2,5 GB, bo ile ma zająć? 12? System gospodaruje tym, co ma. Na Win7 x64 uruchamia się wersja 64-robitowa Crysisa i przy 8GB RAM zajmie powyżej 6GB (to jeszcze zależy ile tej pamięci jest dostępne).

Argument "nie zajmowało mi więcej niż XX GB" jest tak samo sensowny, jak "nie kupię Porsche, bo Syrenką więcej niż 90 nie mogłem jechać". Nawet program napisany pod x86, który może zająć max 3 GB, dostanie swoje 3 GB i nie będzie go trzeba ciągle swapować przy przełączaniu procesów.

Zatem nadal nie widzę sensu kupowania takiej ilości ramu do gier skoro można nie wykorzystać takiej ilości włączając max detale i identyczny framerate mając np 16gb ram :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy.. do gier 4GB to styka w zupełności ale np wirtualizacja systemów , obróbka video , 3d to ramu tutaj nigdy za mało.

Chyba nigdy za dużo.

 

 

A przy okazji, to jak ma się system 64bitowy, to trzeba wersje gier kupować pod system 64 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy za dużo.

 

 

A przy okazji, to jak ma się system 64bitowy, to trzeba wersje gier kupować pod system 64 ?

 

 

Dzięki za poprawkę...Znajdź mi grę którą sprzedają w wersji x64, poza Crysisem 2 który "wspiera" x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak ktoś ma 4GB RAM, to Crysis zajmuje mu 2,5 GB, bo ile ma zająć? 12? System gospodaruje tym, co ma. Na Win7 x64 uruchamia się wersja 64-robitowa Crysisa i przy 8GB RAM zajmie powyżej 6GB (to jeszcze zależy ile tej pamięci jest dostępne).

Argument "nie zajmowało mi więcej niż XX GB" jest tak samo sensowny, jak "nie kupię Porsche, bo Syrenką więcej niż 90 nie mogłem jechać". Nawet program napisany pod x86, który może zająć max 3 GB, dostanie swoje 3 GB i nie będzie go trzeba ciągle swapować przy przełączaniu procesów.

możesz mi pokazać te ponad 6gb w crysis

memc.jpg

mam na czym sprawdzić ;)

 

Dzięki za poprawkę...Znajdź mi grę którą sprzedają w wersji x64, poza Crysisem 2 który "wspiera" x64

far cry(była sprzedawana),ale o takim zużyciu pamięci można zapomnieć

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskaż mi chociaż jedną grę gdzie zapelnisz 4gb :hmm:

 

chodzi o gre razem z systemem, a nie sama gre. nie mowie tez tutaj o systemie z pierdylionem rzeczy wlaczonych w tle, ale np przy gta IV juz zzera ponad 4 u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o gre razem z systemem, a nie sama gre. nie mowie tez tutaj o systemie z pierdylionem rzeczy wlaczonych w tle, ale np przy gta IV juz zzera ponad 4 u mnie.

 

Chyba w rozdziałce 2500X1600 bo w mniejszej na pewno tyle nie wcina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o gre razem z systemem, a nie sama gre. nie mowie tez tutaj o systemie z pierdylionem rzeczy wlaczonych w tle, ale np przy gta IV juz zzera ponad 4 u mnie.

ale nawet jak system i odpalisz crysisa w 64bit to nie zajmuje ci ponad 6gb, w skrócie pierd... o szopenie

GTA sprawdze pozniej jak wróce,ale tam też nie widziałem ponad 4gb

gtapuz.th.jpg

GTA IV faktycznie przy 8gb zalakuje ponad 4gb dokładnie 4.26gb -gdzie system przydziela mem na dwie karty graficzne, różnic w rozgrywce jak i fps brak jak ma sie 4gb

90407649.th.jpg

 

troszkę wiecej ,photoshop firefox

zero różnic w rozgrywce 4gb vs 8gb

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle:

 

fwkl21.jpg

 

zajmuje w pamięci Crysis, wersja 64 bit, po 30 minutach gry. Rozdzielczość 1690x1050 AAx4 AFx16 reszta wszystko maks.

 

Komp:

Win7 64bit / 4 GB DDR2 / PIIX4 955@ 3,5 GHz. / GTX460 1GB OC

 

Nawet z firefoxem i GG w tle. Do gier na razie nie ma sensu ponad 4GB ramu.

Edytowane przez piter1403

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie np DDR3 jest tani jak nie wiem więc czemu nie brać więcej? Ja rok temu za swoje gołe kingstony dałem coś koło 360 złotych a teraz można już kupić 4 GB za niecałe 100zł więc dlaczego by nie?

Ja za swoją goodrama 2GB dałem 174 albo 180zł :E (marzec 2010) Teraz mogę kupić to samo za.. 39zł :E W głowie się nie mieści. Właśnie sobie chyba kupię przyszłościowo, kto wie może i zdrożeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Podajcie mi sens posiadania większej ilości. W czym to zauważę ? Jak czasem widzę sygnaturki typu: Phenom II X4@3.2Ghz, 12GB ram, radeon 4870 to aż mnie ciśnie by spytać: nie lepiej sprzedać z tego 8gb i kupić inne lepsze podzespoły ? Widziałem też u niektórych 24Gb ram. To już całkiem mnie rozwala :E No, ale pytam bo nie wiem, więc proszę o miłe odpowiedzi :P

[Miła odpowiedź on]

Drogi Hydro, jak u ciebie z zauważaniem czegoś innego, niż gry?

[Miła odpowiedź off]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak ktoś ma 4GB RAM, to Crysis zajmuje mu 2,5 GB, bo ile ma zająć? 12? System gospodaruje tym, co ma. Na Win7 x64 uruchamia się wersja 64-robitowa Crysisa i przy 8GB RAM zajmie powyżej 6GB (to jeszcze zależy ile tej pamięci jest dostępne).

Argument "nie zajmowało mi więcej niż XX GB" jest tak samo sensowny, jak "nie kupię Porsche, bo Syrenką więcej niż 90 nie mogłem jechać". Nawet program napisany pod x86, który może zająć max 3 GB, dostanie swoje 3 GB i nie będzie go trzeba ciągle swapować przy przełączaniu procesów.

 

 

Chciałbym to zobaczyć :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak sprawdzacie co ile zajmuje ramu to wypadalo by dodac tam kolumne "sztytowy zestaw roboczy" i "bledy stron", z tego mozna wyciagnac juz ciekawsze wnioski.

 

A 4GB ramu nawet jak sie tylko gra to przy wylaczonym SWAPie to troche malo, Win 7 Pro potrafi krzyczec o braku pamieci. W Civ 5 przy moich obecnych 5GB ramu tez potrafi na duzych mapach.

 

W zawodowych zastosowaniam 5GB ramu zaczyna mi byc stanowczo za malo i tylko z tego powodu przejde na AM3+ bo kupowac DDR2 mi sie nie oplaca. I 12 GB ramu tez bym nie pogardzil chociaz raczej wezme 16 od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak sprawdzacie co ile zajmuje ramu to wypadalo by dodac tam kolumne "sztytowy zestaw roboczy" i "bledy stron", z tego mozna wyciagnac juz ciekawsze wnioski.

 

A 4GB ramu nawet jak sie tylko gra to przy wylaczonym SWAPie to troche malo, Win 7 Pro potrafi krzyczec o braku pamieci. W Civ 5 przy moich obecnych 5GB ramu tez potrafi na duzych mapach.

 

W zawodowych zastosowaniam 5GB ramu zaczyna mi byc stanowczo za malo i tylko z tego powodu przejde na AM3+ bo kupowac DDR2 mi sie nie oplaca. I 12 GB ramu tez bym nie pogardzil chociaz raczej wezme 16 od razu.

Civ przeszlem conajmiej 4 razy I alokuje maksymalnie 3.5gb z systemem,twoj problem to procesor I krzaczenie w tej grze,zapewne procek albo na 775 albo am2

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadanie, gadaniem, ale jak ktoś jest mądry, to niech zapoda screen, która gra, na jakim sprzęcie i systemie zżera mu ponad 4 GB z systemem (oczywiście bez włączonych 100 aplikacji w tle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...