Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ationx

FAQ polecane zestawy komputerowe-Aktualne na dzień 12.01.2013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje zakupić jakiś minimalny zestaw bez dysku. Overlocking mnie nie interesuje więc z polecanych w 1 wiadomości wątku uwagę zwraca 1 zestaw bez OC z procesorem i3-2100. W związku z tym kilka pytań:

1. jaka jest przewaga polecanej Asrock H61iCAFE Intel H61 LGA1155 nad innymi tańszymi LGA1155 ?

2. czy układ graficzny i3-2100 współpracuje z dowolną kartą graficzną na dowolnej płycie i czy to jest wykorzystywane przez wszystkie gry ?

3. zależy mi na cichości układu - czy polecana SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 ma jakąś konkurencję w tej klasie cenowej jeśli chodzi o poziom hałasu ?

4. jakie ewentualnie tańsze karty grafiki polecacie do tego zestawu ?

 

Przeznaczenie na początek to będzie gierka skylanders dla dzieciaków i wiedzmin2 dla taty ;)

Dysk sata już mam ze starego kompa więc ten wydatek odpada.

 

pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuje zakupić jakiś minimalny zestaw bez dysku. Overlocking mnie nie interesuje więc z polecanych w 1 wiadomości wątku uwagę zwraca 1 zestaw bez OC z procesorem i3-2100. W związku z tym kilka pytań:

1. jaka jest przewaga polecanej Asrock H61iCAFE Intel H61 LGA1155 nad innymi tańszymi LGA1155 ?

2. czy układ graficzny i3-2100 współpracuje z dowolną kartą graficzną na dowolnej płycie i czy to jest wykorzystywane przez wszystkie gry ?

3. zależy mi na cichości układu - czy polecana SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 ma jakąś konkurencję w tej klasie cenowej jeśli chodzi o poziom hałasu ?

4. jakie ewentualnie tańsze karty grafiki polecacie do tego zestawu ?

 

Przeznaczenie na początek to będzie gierka skylanders dla dzieciaków i wiedzmin2 dla taty ;)

Dysk sata już mam ze starego kompa więc ten wydatek odpada.

 

pozdrawiam

Grzegorz

1.Płyta dobrze wypada w testach, ma USB 3.0 i parę tam innych bajerów.

2.Żeby te układy współpracowały to raczej potrzebna jest tutaj płyta na Z68. Ale to i tak dużo nie daje więc nie warto sobie tym głowy zawracać :)

3. Brutus jest jedną z najlepszych obudów w tej kategorii cenowej a co do głośności to nie wiem ale sporo osób na forum je ma i nikt nie narzeka.

4.Tańszej grafiki aby to miało jakikolwiek sens bytu to już się nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Płyta dobrze wypada w testach, ma USB 3.0 i parę tam innych bajerów.

2.Żeby te układy współpracowały to raczej potrzebna jest tutaj płyta na Z68. Ale to i tak dużo nie daje więc nie warto sobie tym głowy zawracać :)

3. Brutus jest jedną z najlepszych obudów w tej kategorii cenowej a co do głośności to nie wiem ale sporo osób na forum je ma i nikt nie narzeka.

4.Tańszej grafiki aby to miało jakikolwiek sens bytu to już się nie da ;)

4. Hmmmm a może jakiś czas pograć na tej zintegrowanej z prockiem w ramach oszczędności, a potem kupić jakąś porządną kartę po jakimś czasie?

Tylko jakiś znawca musiałby się wypowiedzieć czy Wiedźmin 2 by Tacie poszedł na tyle, żeby nie marudził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Hmmmm a może jakiś czas pograć na tej zintegrowanej z prockiem w ramach oszczędności, a potem kupić jakąś porządną kartę po jakimś czasie?

Tylko jakiś znawca musiałby się wypowiedzieć czy Wiedźmin 2 by Tacie poszedł na tyle, żeby nie marudził :)

Na integrze zawartej w 2100 to raczej nie ma co liczyć na jakiekolwiek sensowne granie w wieśka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na integrze zawartej w 2100 to raczej nie ma co liczyć na jakiekolwiek sensowne granie w wieśka :D

 

Ok, to teraz w drugą stronę zapytam - czy jest sens do tego zestawu brać HD6850 ? Czy w porównaniu do proponowanej zysk w ww grach będzie odczuwalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest sens brać ponieważ ten Intel to mimo wszystko mocny procesor i nie będzie stanowił problemu dla tej karty a jest ona sporo wydajniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prz zestawie za 2450zł spełni swoje wymagania zasilacz Chieftec Smart Series 450W?

 

I czy ma sens wydawanie na nowy 340 zł na nowy dysk twardy, ponieważ mam teraz Samsung HD501LJ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy prz zestawie za 2450zł spełni swoje wymagania zasilacz Chieftec Smart Series 450W?

 

I czy ma sens wydawanie na nowy 340 zł na nowy dysk twardy, ponieważ mam teraz Samsung HD501LJ?

Jak masz ten zasilacz to jakoś powinien dać radę ale jeśli nie masz to lepiej kup inny dla pewności.

 

Sensu kupowania dysków twardych obecnie nie ma żadnego ponieważ ich ceny są mocno zawyżone. Jeśli masz dysk i jest sprawny to jak najbardziej weź go zostaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już niestety ten zasilacz, i się trochę martwię czy to wszystko uciągnie (zasilacz jest nowy, używany jakieś 1,5 miesiąca)

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie:

Karta graficzna: GeForce GTX560TI (jeśli zalezy nam na physx) cena od 756zl lub tez AMD RADEON HD6950 1GB (wyższa wydajność kosztem physx wiec jak kto woli) od 907 zł

 

Czy opłaca się inwestować w ten physx? Lista gier z tym jest trochę uboga, a to i tak bd komputer do grania w CoD4/LoL, i jakieś tam nowsze gierki typu BF3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PHYSX to wiesz to jest dla ludzi którzy widzą dużą różnicę w grafice czyli tam lepsze wyświetlanie dymu itp. Ja bym w to nie inwestował bo nie jestem tego w stanie zauważyć więc jak uważasz. Jeśli nie jesteś osobą, która zwraca uwagę na minimalne różnice to bym inwestował raczej w wydajność. Ale nie zmienia to faktu, że TI jest tańszy niż radeon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zestaw z Gigabyte Radeon HD 6950 OC 1GB i zasilacz OCZ Modxstream Pro 600W Modular, reszta tak jak w sugerowanym zestawie.

 

Mam nadzieje że się nie zawiodę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie interesowałem wydarzeniami na rynku CPU. Nie ukrywam, ze jestem zaskoczony jak szybko AMD straciło swoją pozycję. Jeszcze nie tak dawno temu Phenom 955 był niezwykle popularnym procesorem, a teraz ludzie masowo odradzają platformę AMD. Powiedzcie mi, czy dobrze myślę:

 

- Athlony II X3/X4 można aktualnie porównywać np. z Pentium g620

- Phenomy X4 (np. 955) można aktualnie porównywać z Core I3 lub słabszymi Core I5

- Co z Phenomami X6?

 

W jakich sytuacjach warto wybrać AMD, a w jakich Intel (przy założeniu, że zestaw nie będzie służył do OC)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie interesowałem wydarzeniami na rynku CPU. Nie ukrywam, ze jestem zaskoczony jak szybko AMD straciło swoją pozycję. Jeszcze nie tak dawno temu Phenom 955 był niezwykle popularnym procesorem, a teraz ludzie masowo odradzają platformę AMD. Powiedzcie mi, czy dobrze myślę:

 

- Athlony II X3/X4 można aktualnie porównywać np. z Pentium g620

- Phenomy X4 (np. 955) można aktualnie porównywać z Core I3 lub słabszymi Core I5

- Co z Phenomami X6?

 

W jakich sytuacjach warto wybrać AMD, a w jakich Intel (przy założeniu, że zestaw nie będzie służył do OC)?

AMD niestety straciło pozycje. A w jakich sytuacjach brać.. Hmm to zależy jaki budżet :) A zestaw służył będzie do OC to kupowanie phenoma aby się pobawić w OC, który i tak dopiero po nim sie zrówna z nie kręconym i3 jest trochę bez sensu, chyba tylko do zabawy z OC. W miejsce Phenoma 955 można kupić ewentualnie jeszcze coś nowszego czyli FX4100. Wydajność pewnie trochę wyższą i lepsza podatność na OC. Jeśli zestaw do gier to jak najbardziej Intela a co do X6 to bardziej zastosowania w programach ponieważ gry i tak 6 jaj nie wykorzystają a programy i owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zestaw z Gigabyte Radeon HD 6950 OC 1GB i zasilacz OCZ Modxstream Pro 600W Modular, reszta tak jak w sugerowanym zestawie.

 

Mam nadzieje że się nie zawiodę ;)

To może podaj cały zestaw i z jakiego sklepu to się go lepiej oceni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, do gier intel, a co np. gdy korzystamy z programów do modelowania 3D i renderowania lub do obróbki zdjęć (np. 3ds max, Photoshop). Co się wtedy lepiej spisze - Phenom X4, który ma fizycznie 4 rdzenie, czy Core I3, który ma 2 rdzenie, ale jest wspomagany przez HT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W renderowaniu Phenom, w modelowaniu i obróbce zdjęć Core i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston 4GB 1333MHz CL9 (KVR1333D3N9/4G)

Intel Core i5-2400 3,1GHz s1155 x4 6MB BOX SandyBridge BX80623I52400

ASUS GTX560 1GB DDR5 256bit ENGTX560 DC/2DI/1GD5

ASUS P8H61-M LE R3

 

Czy to dobry wybór? co ew.zmienić?

Nie interesuje mnie OC, obudowe, napęd i dyski mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston 4GB 1333MHz CL9 (KVR1333D3N9/4G)

Intel Core i5-2400 3,1GHz s1155 x4 6MB BOX SandyBridge BX80623I52400

ASUS GTX560 1GB DDR5 256bit ENGTX560 DC/2DI/1GD5

ASUS P8H61-M LE R3

 

Czy to dobry wybór? co ew.zmienić?

Nie interesuje mnie OC, obudowe, napęd i dyski mam.

Po pierwsze kolego budżet podaj to wtedy będziemy myśleć :)

Obudowę, napęd i dyski masz a co z zasilaczem? Jaki masz jeśli masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego budżet podaj to wtedy będziemy myśleć :)

Obudowę, napęd i dyski masz a co z zasilaczem? Jaki masz jeśli masz?

 

budżet tak 2-2,2 tyś ale może byc też mniej

Zasilacz Amacrox Warrior 400W, obudowa elit 330 powinno się tam wszystko zmieścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budżet tak 2-2,2 tyś ale może byc też mniej

Zasilacz Amacrox Warrior 400W, obudowa elit 330 powinno się tam wszystko zmieścić?

Z tym zasilaczem to bym nie pakował się w GTX560 ci powiem. Sprzedaj, kup coś z 50-100W mocniejszego i wtedy będziemy myśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zasilaczem to bym nie pakował się w GTX560 ci powiem. Sprzedaj, kup coś z 50-100W mocniejszego i wtedy będziemy myśleć

to kupie jakiś mocniejszy, co polecasz?

a moja propozycja wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...