Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ationx

FAQ polecane zestawy komputerowe-Aktualne na dzień 12.01.2013

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym, jak było wyżej, czekamy na nowe ceny dysków, bo te nas nie satysfakcjonują :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował dodać zestawy z systemem ;)

 

a tak po za tym to bardzo dobra robota, wszystko się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował dodać zestawy z systemem ;)

 

a tak po za tym to bardzo dobra robota, wszystko się zgadza.

A po co z systemem? Nie każdy przecież kupuje windowsa (niektórzy wolą darmowego linuksa :Up_to_s: )

System to prosta kalkulacja +350 do budżetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby ktoś napisać dokładnie jak wybrać kartę graficzną ? Np. chciałam znaleźć taką jaka jest podana w konfiguracji: AMD Radeon HD6870 PCI-E 256bit, natomiast w sklepach czy na allegro mam do wyboru np. Gigabyte Radeon HD6870, Sapphire Radeon HD6870, HIS AMD Radeon 6870 itd. i nie wiem czym one się dokładnie różnią i którą wybrać ? (oczywiście sprawdzam wcześniej rodzaj złącza itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby ktoś napisać dokładnie jak wybrać kartę graficzną ? Np. chciałam znaleźć taką jaka jest podana w konfiguracji: AMD Radeon HD6870 PCI-E 256bit, natomiast w sklepach czy na allegro mam do wyboru np. Gigabyte Radeon HD6870, Sapphire Radeon HD6870, HIS AMD Radeon 6870 itd. i nie wiem czym one się dokładnie różnią i którą wybrać ? (oczywiście sprawdzam wcześniej rodzaj złącza itd.)

Kolego te karty różnią się tym, że AMD Radeon to konstrukcja referencyjna wraz z referencyjnym chłodzeniem i naklejkami natomiast to co napisałeś to są dokładnie te same konstrukcje co AMD Radeon tylko wypuszczone przez inne firmy. Mogą się one różnić chłodzeniem, naklejkami, dodatkami w pudełku, niektóre z nich mogą być fabrycznie po OC. Karty AMD Radeon z zasady ciężko jest kupić u nas na rynku jako czyste referenty, jeśli już są to konstrukcje referencyjne to i tak zazwyczaj są wypuszczane z logo innych firm.

W FAQ napisałem AMD Radeon aby nikt mnie nie posądził o faworyzowanie jakiegoś producenta więc każdy może sobie wybrać dowolnie jakiego producenta kartę kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pączek1

 

Poszukaj porównań bo to co napisał Never skutkuje tym, że różni producenci oferują różną wydajność ale i cenę.

 

btw. w sumie warto faworyzować w tym przypadku konkretne modele jeśli niszczą konkurencję wydajnością lub jej stosunkiem do ceny.

tak jak np. w zestawach tu zamiwszczonych zdecydowanie przeważają Radki :Up_to_s:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak np. w zestawach tu zamiwszczonych zdecydowanie przeważają Radki :Up_to_s:.

Czyli masz kto wygrywa w stosunku cena do jakości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trafiłem na to forum gdyż też mam zamiar złożyć jakiegoś PC-ta tylko wyłącznie do gier. Akurat ceny teraz świąteczne mam nadzieję że coś się ruszy w drugiej połowie stycznia.

Ja akurat nie mam dość $ w portfelu aby wspierać monopolistę z za oceanu i z wyboru chcę zakupić AMD. Nie interesuje mnie to iż `żre więcej prądu

jest głośny itp. Trudno coś za coś dobrze że jest wybór jakby był tylko Intel to było by zupełnie krucho ;)

 

Tak tak zadam dziwne pytanie (na które pewnie nikt nie odpowie) ale czemu tutaj "zestawy nie do OC" są tylko Intela

a AMD tylko do OC się nadaje a inaczej do pieca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trafiłem na to forum gdyż też mam zamiar złożyć jakiegoś PC-ta tylko wyłącznie do gier. Akurat ceny teraz świąteczne mam nadzieję że coś się ruszy w drugiej połowie stycznia.

Ja akurat nie mam dość $ w portfelu aby wspierać monopolistę z za oceanu i z wyboru chcę zakupić AMD. Nie interesuje mnie to iż `żre więcej prądu

jest głośny itp. Trudno coś za coś dobrze że jest wybór jakby był tylko Intel to było by zupełnie krucho ;)

 

Tak tak zadam dziwne pytanie (na które pewnie nikt nie odpowie) ale czemu tutaj "zestawy nie do OC" są tylko Intela

a AMD tylko do OC się nadaje a inaczej do pieca?

Zestawy nie do OC są tylko Intela ponieważ Intel ma cepy, które praktycznie wcale się nie kręcą dlatego montuje się je na płytach a chipsetami, które to podkręcanie uniemożliwiają. Bo u Intela jest tak, że jak chcesz mocno kręcić to musisz dopłacić za procesor z literką K albo zrezygnować z podkręcania. Jedyne procesory Intela bez K, które nadają się do jakiegoś tam kręcenia to i5 2500 i i7 2600 ale to i tak szału nie robi. Reszta typu i3 2100 ma OC na poziomie 100MHz więc pakowanie takiego procesora na płytę z chipsetem np P67 jest bez sensu bo i tak ten procesor tego nie wykorzysta.

Natomiast procesory AMD praktycznie każdy da się podkręcić o to co najmniej 500MHz albo i też sporo więcej dlatego nie ma ich umieszczonych w zestawach nie do OC.

Trochę chaotycznie ale mam nadzieje, że w miarę zrozumiale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę chaotycznie ale mam nadzieje, że w miarę zrozumiale :)

 

Dobra Ationx podziękować :) Przekaz do mnie myślę dotarł :)

 

Teraz muszę pomyśleć w co iść przy 2000 - 2200 zł do gier z myślą, iż nie jest to PC na lata tylko na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki czas? :)

powiedzmy na 1,5 - 2 lata grania przy czym nie zależy mi na ilości klatek - gra ma działać poprawnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś coś kiedyś na camino?

Jakie opinie?

;)

Ludziska z forum chyba kupowali i za bardzo nie narzekali ale ręki nie dam sobie uciąć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim zestawie? Chciałbym się zamknąć w kwocie 1700 zł. Ceny są pobrane ze sklepu esc.pl

 

Płyta główna:

Asus P8H61-M LX Rev.3.0 /intel H61/

220 zł

 

Procesor:

Intel Pentium G850 /2.9GHz, 3MB, LGA1155, BOX/

340 zł

 

Pamięć RAM:

Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

110 zł

 

 

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

349 zł

 

Karta graficzna:

Vertex3D Radeon HD4850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI

315 zł

 

 

Obudowa:

I-BOX Prestige 6237L-A11 (b/z)

110 zł

 

Zasilacz:

Aerocool E80-500 500W

185 zł

 

Suma: 1629

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktoś jeszcze sprzedaje HD4850 w sklepie :o

 

Chłopie parę groszy więcej i kupuj HD5770/6770 a będzie masę mocniejszy od tego starego radka. Ale tak mnie ciekawi jak chcesz uruchomić komputer bez procesora bo jakoś go tutaj nie widzę :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak mnie ciekawi jak chcesz uruchomić komputer bez procesora bo jakoś go tutaj nie widzę :hmm:

 

Zmieniłem :) Przypadkowo nie przekopiowałem i nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktoś jeszcze sprzedaje HD4850 w sklepie :o

 

Chłopie parę groszy więcej i kupuj HD5770/6770 a będzie masę mocniejszy od tego starego radka. Ale tak mnie ciekawi jak chcesz uruchomić komputer bez procesora bo jakoś go tutaj nie widzę :hmm:

Ten Radek jest na ddr5 więc nie masę mocniejszy a raczej minimalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może macie jakieś inne sugestie co do zestawu do maks 1700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Radek jest na ddr5 więc nie masę mocniejszy a raczej minimalnie.

Racja nie zauważyłem, że DDR5 ale mimo wszystko nie ma i tak DX11 i jest starszej architektury, która będzie bardziej prądożerna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze tutaj poniewaz nei chce tworzyc nowgo tematu a mam pytanei co do zasilacza:) czy Chieftec 400w nada sie do pehnom ii x4 960 t + radeon 6850 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze tutaj poniewaz nei chce tworzyc nowgo tematu a mam pytanei co do zasilacza:) czy Chieftec 400w nada sie do pehnom ii x4 960 t + radeon 6850 ?

Nie za bardzo. A jaka reszta sprzętu?

 

 

@saren

A dasz radę dołożyć tak 100 złotych? Złożyłem takie coś

 

AMD Athlon II X4 640 AM3 BOX

MSI 870-C45 AMD 770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

A-Data DDR3 4GB(2x2GB) 1333MHz OC+ CL8

Western Digital Caviar 500GB SATA2 (WD5000AADS)

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

Tacens RADIX IV 450W

Sapphire ATI Radeon HD6770 1GB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-Express (11189-10-20G)

 

Razem 1808 w techplanet. Jeśli nie dasz rady dołożyć to mów to się trochę czyli z 80 zeta na procesorze obetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk i obudowe mam;]

chce kupic plyte, karte , ram i procek ;]

no i niewie czy zasilacz bedzie ok

 

sorry miala byc plyta zamiast dysku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk i obudowe mam;]

chce kupic dysk, karte , ram i procek ;]

no i niewie czy zasilacz bedzie ok

Masz dysk i chcesz kupować kolejny? Po co?

 

No więc ten zasilacz byś mógł wymienić tym bardziej jeśli byś się rzucił na OC cepa i jego odblokowanie na X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przyszła pora na zmianę pewnych podzespołów w komputerze u mnie - i w związku z tym zwracam się z prośbą do bardziej obeznanych niż ja o poradę co wybrać

 

Może zacznę od aktualnego zestawu - padło mi coś (jeszcze nie zlokalizowane - płyta główna, procesor lub grafika) i stowierdziłem, że w stary komputer nie ma sensu wkładać pieniędzy - lepiej wymienić kilka części. Chociaż może opiszę w tym miejscu przy okazji swój problem, może ktoś pomoże Komputer działał normalnie, aż w pewnym momencie gdy nie siedziałem przy nim się wyłączył. Teraz gdy go chcę odpalić to statuje wszystko normalnie, wentylatory itd. ale po jakiś 3 sekundach się wyłącza. I tak w kółko. Nawet nic nie zdąrzy się wyświetlić na monitorze. Zasilacz wykładałem inny, niestety to samo. Po odłączeniu napędu i dysku nadal to samo. Komputer startuje i po jakiś 3 sekundach się wyłącza. Zdjąłem procesor, od nowa nałożyłem pastę lecz nic nie pomogło. Ale znalazłem pewną dziwną rzecz - po odłączeniu kabla pin4 (tego dodatkowego zasilania do procesora) wszystko startuje łącznie z wentyaltorem na procesorze, komputer się NIE wyłącza, ale nie ma żadnego obrazu na monitorze. Nie mam pojęcia co to znaczy, ale wykluczyło problem przycisku włączania komputera nad którym się zastanawiałem - myślałem, że może on nawalił i cały czas jest wciśnięty i dlatego komp się wyłącza, ale co ma do niego ten pin4? Gdyby to była wina włącznika to raczej odłączenie tego kabla by nie pomogło... To tak przy okazji opisany problem, może znajdzie się rozwiązanie

 

A wracając do głównego wątku - mam płytę główną Gigabyte GA-945GCM-S2L i procesor Pentium E2180, reszta podzespołów raczej nieistotna. Komputer był kupiony kilka lat temu, służy jedynie do przeglądania internetu i innych podstawowych zajęć (dość długo jest włączony, często całymi nocami - to chyba istotna informacja odnośnie wytrzymałości płyty głównej - nie chciałbym, aby padła mi po roku czy 2 działania). Od gier mam konsole, więc wybierając nowe podzespoły należy nie brać pod uwagę gier, ponieważ praktycznie żadne nie są na nim odpalane. Wspomnę jeszcze, że aktualny zestaw praktycznie mi wystarczał i spełniał moje oczekiwania, więc nie poszukuję jakiś demonów prędkości. Irytował mnie jedynie ostatnio fakt, że zacząłem się bawić w Photoshopie i niestety przy większej ilości operacji komputer słabo dawał sobie radę. Tak więc biorąc pod uwagę wybór nowych części kierował bym się głównie tą wytyczną, ponieważ do internetu wiadomo - praktycznie co bym nie kupił da radę...

 

No i teraz wybór części. Obudowa, napęd, dysk i grafika (o ile to nie ona padła) zostają. Tak więc potrzebuję płytę główną, procesor, ram i ewentualnie zasilacz jeśli używany aktualnie nie wystarczy - posiadam TakeMe 400W. Na całość chciałbym przeznaczyć do 1000 zł, ale wiadomo - im mniej tym lepiej.

Co do moich propozycji to nakręciłem się jakoś tak na te nowe Intele, a biorąc pod uwagę moje ograniczenia finansowe pozostaje mi jedynie Intel i3.

Upatrzyłem sobie na allegro takie oto zestawy:

-Intel Core i3-2100 3,1 GHz 3MB

Asus P8H61-M LX H61 s. 1155 BOX

Goodram/Kingston 4GB 1333MHz CL9 PC3-10600 CL9 w jednej kości

cena: 789 zł

 

- Intel® Core™ i3-2100 Sandy Bridge Processor (3M Cache, 2 x 3.10 GHz)

ASUS P8H61-M LX2

4GB RAM DDR3 1333MHz ELIXIR

cena: 835 zł

 

Jak widać różnice w zestawach niewielkie (jak dla mnie) - rodzaj płyty i producent pamięci.

 

W grę wchodzi także zakup w sklepie z mojego miasta w którym miałbym wszystko od ręki. Niestety nie mają tam i3 2100, posiadają jedynie CORE I3 2100T 2.5GHz LGA1155 BOX za 583 zł, który chyba jest słabszy od tych z allegro. Ewentualnie jeszcze takie: http://sklep.geoinf.pl/kategoria/4492/procesory-intel-core-i3 Podaję stronę, ponieważ może ktoś zerknie na asortyment w przypływie chęci pomocy i wybierze jakiś ciekawy dla mnie zestaw Przypominam także o zasilaczu jeśli ten, który mam nie wystarczy - ze wszystkim chciałbym się zamknąć w mniej więcej 1 tys. zł.

 

I to by było na tyle. Pytania standardowe - czy powyżej zaprezentowane dadzą radę, czy są dobrym wyborem, które z wymienionych wybrać lub też czekam na inne sugestie. Wspomnę jeszcze, że i3 został wybrany jakoś tak poprostu, nie jest on jedynym słusznym wyborem - otwieram się także na wszelkie inne propozycje. Poprostu kupiłem swój komputer kilka ładych lat temu, chodził bezproblemowo do tej pory i chciałbym aby z nowym też tak było - aby starczył na min. 5 najbliższych lat. W związku z tym chciałbym zakupić coś nowego - a takim procesorem jest i3. Czytałem też kilka testów i i3 2100 wypadł w nich bardzo przyzwoicie. Dlatego też taki wybór póki co a nie inny.

 

I to by było na tyle - opisałem chyba wszystko co należy opisać. Czekam z niecierpliwością na jakieś propozycje, może jeszcze dzisiaj uda się coś zakupić.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Jeszcze jedna sprawa - nie znam się na podkręcaniu procesora i nie będę raczej tego robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...