Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

psp360

/F/I/A/T/ Brava by psp360 - RIP [*]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Samochód kupiony jakiś czas temu, ale prawko zdane dzisiaj ;)

 

Jest to mój pierwszy samochód, nabyłem go głównie dlatego bo uznałem że mam za mało kasy na Vectrę :E

 

-Fiat Brava

-rocznik 98

-1.6 16V 103KM (dzisiaj pewnie z 90 zostało)

-LPG

-wspomaganie

-jedna poducha

-el. szyby na przodzie

-głośniki 16,5 w tylnej półce

 

Raczej bieda :)

 

Plany :

-poprawa jakości poprawek lakierniczych poprzedniego właściciela (wymiana bądź malowanie drzwi)

-wygłuszanie drzwi, co za gląb wsadził w drzwi jakieś folie "antywilogciowe" które brzęczą od jakiegokolwiek basu

-wymiana układu wydechowego

-kołpaki

-wymiana zbitych lamp z tyłu

 

Chwalić się nie ma czym, ale foty zapodam, jak wyruszę w plener ;)

 

Pozdrawiam !

 

EDIT : Dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi, wcześniej w tym temacie pytałem o problem z duszeniem silnika i plamie za rurą wydechową.

 

FOTKI :

 

Na razie spod garażu :)

 

32095224558660548810610.jpg

bravka007.jpg

bravka006.jpg

bravka008.jpg

bravka009.jpg

bravka004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie pasuje do walniętej uszczelki pod głowicą, ale wtedy ubywało by płynu chłodzącego. Co już zrobiłeś po kupnie auta - olej, filtry, świece zmienione? No i przydałoby się sprawdzić zapłon(cewka i przewody), a potem jechać na przegląd i regulację gazu ;)

 

A właśnie - problem jest tylko na gazie czy na benzynie też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ krzysiak - nie było

 

@ jarhix7x - niestety nic z tych rzeczy, narazie nie mam nic kasy, planuje zrobić to wszystko za ok miesiąc.

 

Mam taką instalacje że da się tylko na benzynie zapalać, a samochód dławiło tak, że nie dało się przejść na gaz (2,5k obrotów).

Zrobiłem taki test że zaznaczyłem kreską ilości płynu i odpaliłem. Na początku nie chciał zapalić, potem jakoś się udało z gazem ale gasł i objawy znowu takie że dusi po dodaniu gazu, więc znowu go gazując jakby odblokowałem i wróciło do normy, tym razem nie wyleciało z wydechu duzo tej "wody" tylko tyle co zawsze jak stoi i odpale go.

 

No więc po jakims czasie niby wszystko ok, patrze na ilość płynu, strasznie mało, przestraszyłem się i wyłaczyłem go. Dodam że w międzyczasie zalączył się wentylator.

Teraz wracając do domu, podkusiło mnie żeby jeszcze raz zajrzeć i płynu przybyło sporo, ale jest tak o 3cm mniej od kreski która zaznaczałem.

Pytanie brzmi takie czy możliwe że tak długo płyn wraca z obiegu ? Od tego testu do mojego sprawdzenia minęło może niecałe pol godziny. Planuje ze pol godziny isc jeszcze raz sprawdzic ile jest płynu.

 

 

EDIT :

 

Najnowsze info jest takie, że płynu znowu przybyło, brakuje z cm od mojej kreski, a co bardziej mnie zdziwiło, silnij jest nadal ciepły, kontrolka tempreratury jest na C, ale po otwarciu maski od silnika czuć ciepło, czy to normalne ? przez 1,5 godz nie ostygł całkowicie ? :hmm: A po drugie, nadal to samo...

Samochód odpala, ale po dodaniu gazu go dusi :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wywala Ci wodę do zbiornika wyrównawczego i go dusi, do tego ciężko go odpalić i muli to najbardziej prawdopodobna jest uszczelka pod głowicą. Sprawdź jeszcze, czy płyn chłodzący jest zmieszany z olejem i czy są w nim bąbelki powietrza - jak tak, to na 99% jest do roboty uszczelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stary wtopiłeś :( Koleś wiedział kiedy sprzedać..mi się wydaje tak jak kolegom wyżej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakiś sensowny warsztat w okolicy to zadzwoń i zapytaj o urządzenie do wykrywania spalin w zbiorniczku wyrównawczym. Bedzie wtedy od razu wiadomo co z UPG. Nie martw sie za bardzo, z tego co pamiętam kupiłeś 1.6 16v, tych silników jest masa, sprawne mozna ponizej 1000zł dostać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro przeciek jest na linii cylinder - magistrala wodna to silnik na chodzie powinien wywalic zbiornikiem wode w minute.

 

Odkrec korek zbiorniczka wyrownawczego, odpal auto i patrz co sie dzieje. Tylko ze na zimnym silniku, lepiej nie dostc wrzatkiem po oczach.

 

Dwa, jaki masz reduktor gazu i jaka instalacje ? byly przypadki ze puszczaly z plaszcza wodnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie czekajcie, co macie na myśli wywala wodę do zbiorniczka wyrównawczego ?

Żeby było jasne :

W celu zrobienia testu czy nie ubywa płyny chłodniczego, zaznaczyłem kreskę na zbiorniczku z poziomem jaki był na początku.

Potem samochód odpaliłem, jakiś czas chodził, w międzyczasie włączył się wentylator. Po sprawdzeniu poziomu płynu i zobaczeniu że jest go dużo mniej niż było (sporo poniżej minimum), silnik zgasiłem. Następnie po ok 45 minutach sprawdzam poziom płynu i jak pisałem brakowało z 2-3 cm do tej mojej kreski, a po 1,5 godz brakowało 1cm, pozniej juz nie sprawdzałem czy np po kolejnej pol godziny doszło całkiem do mojej kreski.

 

Czyli to nie jest możliwe żeby woda tyle czasu wracała do zbiornika z obiegu ?

 

@ skee - niestety nie wiem, na homologacji są tylko jakies głupie numerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nie wraca do zbiorniczka, on jest przelewowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały układ jest poniżej tego zbiorniczka, jeśli nie jest zapowietrzony i rozszczelniony to różnice w poziomie wody w zbiorniczku są minimalne i wynikają z rozszerzalności cieplnej. Jeśli u Ciebie poziom lata jak głupi, do tego woda dostaje się do układu wydechowego to przyczyna jest jedna - nieszczelność. Ta może być na uszczelce głowicy, bloku lub samej głowicy, jeśli jednak by tak było to ciśnienie sprężania wyrzuciłoby wodę przez zbiornik wyrównawczy, w samym zbiorniku pojawiłyby się bańki z gazem itp. Druga możliwość, chociaż jakby bardziej z rodu science fiction, to reduktor / parownik.

 

Masz sekwencję ? odpalałeś już auto z odkręconym korkiem na zbiorniczku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sekwencji, jeszcze nie byłem przy samochodzie bo był na noc pod sklepem. No poziom nie lata jak głupi, ale jak pisałem ubyło go sporo i potem wolno wracał. Na początku było go nawet delikatnie więcej niż poziom kreski, no a potem tak było na 1/4 zbiorniczka, gdzie max jest na 3/4.

Czyli odpalam go i patrze czy woda tryska ze zbiorniczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno go ubyć, chyba że się odpowietrzał. To jest układ zamknięty, zbiornik jest najwyższym punktem, poniżej niego wszystko jest wypełnione cieczą, po prostu nie ma się gdzie wlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ubywa jak się zalącza duży obieg więc sobie tym usprawiedliwiałem ten nagły spadek poziomu płynu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ jarhix7x - niestety nic z tych rzeczy, narazie nie mam nic kasy, planuje zrobić to wszystko za ok miesiąc.

Kupiłeś samochód za całą kasę nie zostawiając ani grosza na wymiany i naprawy po zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś samochód za całą kasę nie zostawiając ani grosza na wymiany i naprawy po zakupie?

Mi ledwo wystarczyło na zatankowanie przy pierwszym aucie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś samochód za całą kasę nie zostawiając ani grosza na wymiany i naprawy po zakupie?

 

Myślałem że trochę więcej koleś opuści i że troche zostanie, jednak się pomyliłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję inteligencji PSP360 :) kupować auto nie mając kasy na wymianę podstawowych płynów i elementów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jeszcze problem. Gorzej, jak będzie konieczny remont...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję inteligencji PSP360 :) kupować auto nie mając kasy na wymianę podstawowych płynów i elementów :D

 

Może zamiast szydzić spróbujemy rozwiązać chociaż jeden problem motoryzacyjny inny niż "w czym Vectra lepsza od Civica jest ? " :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, wiem kiedy szykuje się wymiana podstawowych elementów i przewidziałem kiedy będe potrzebował kasy na zmianę, a jeżeli zmienie jakiś czas po kupnie to chyba różnicy nie zrobi ? :P

 

Najnowsze wieści :

Pierwsze odpalenie samochodu po nocy - udało się ledwo, z pomocą pulsowania gazem, po chwili zgasł, udało się odpalić i cały czas gazując chciałem go rozruszać, kiedy udało się go przygazować, nagle wszystko ok. Silnik pracuje równo, nie dusi go. Wniosek : prawodopodobnie po przejściu na gaz jest wszystko ok :hmm:

Kiedy jest ciepły pali bez większych problemów, jednak go dusi, kiedy przejdzie na gaz jest ok, bez problemu przyjechałem nim pod garaż spod tego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i zapomniałem, wlączałem z odkręconym korkiem, nic nie leciało.

 

Myślałem że się posty złaczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek : prawodopodobnie po przejściu na gaz jest wszystko ok :hmm:

Kiedy jest ciepły pali bez większych problemów, jednak go dusi, kiedy przejdzie na gaz jest ok, bez problemu przyjechałem nim pod garaż spod tego sklepu.

 

No to zerknij na to, o czym czesto zapomina sie w kuchenkach - pompa i filtr paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...