Forum PCLab.pl: Tłumacza czarna dziura - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości


Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Tłumacza czarna dziura

#1 Użytkownik jest niedostępny   cienislaw 

  • Gaduła
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni
  • Postów: 443
  • Dołączył: Wed, 02 Gru 09

Ikona postu  Napisany 18 Wrzesień 2011 - 11:43

zbiorczy temat na uwagi do tłumaczeń programów mojego autorstwa. tutaj będzie można znaleźć linki do spolszczeń lub do konkretnych programów je zawierających. mam już tego trochę na koncie, część leży dłuższy czas czekając na dokończenie, co skutkuje tym że czasami ktoś przetłumaczy program przede mną. dlatego też mam zamiar upublicznić większość tłumaczeń, nad którymi pracuję. docelowo wszystkie spolszczenia, o ile będzie to możliwe, będą zintegrowane w programach.

Core Temp spolszczenie
MSI Afterburner beta
FotoSketcher
Photo Magician
SUMo
VideoInspector

miałem też okazję uczestniczyć w tłumaczeniu kolaboracyjnym programów Freemake jak i ich strony internetowej. nie jestem jedynym autorem tłumaczeń poniższych programów, ale byłem przy tym projekcie od samego początku i przetłumaczyłem większość tekstów. niestety nie mogłem ocenić jakości tłumaczeń w boju przed ich wypuszczeniem, więc zarówno w programach jak i na stronie występują błędy, które zostaną poprawione przy wypuszczeniu kolejnych wersji.
Freemake Video Downloader
Freemake Video Converter
Freemake Audio Converter

jakiś czas temu zaktualizowałem polskie tłumaczenie programów firmy Wise, pierwotnie zrobione przez pana Janusza Przybylskiego (SP1LOP). niestety po wypuszczeniu wersji v6 okazało się, że zostały całkowicie zmienione pliki językowe i to tak bardzo, że nie było mowy o dostosowaniu v5 do v6. projekt poszedł w odstawkę, w między czasie ktoś już zrobił tłumaczenie v6. niezrażony postanowiłem wykorzystać programy Wise jako króliki doświadczalne przy doskonaleniu tłumaczeń przy pomocy OmegaT i Okapi Framework. i tak powstało moje tłumaczenie v6 programów Wise Disk Cleaner i Wise Registry Cleaner, które użyłem jako bazę do tłumaczenia Wise PC Engineer. to ostatnie nie jest jeszcze skończone, ale myślę że to tylko kwestia kilku dni, a same tłumaczenia powinny być dostępne w następnych wersjach programów.
Wise Disk Cleaner
Wise Registry Cleaner

doświadczenie z programami CAT okazało się owocne i bardzo potrafi przyspieszyć sam proces tłumaczenia oraz wpływa pozytywnie na późniejszą korektę. nadal przerabiam wszystkie poprzednie projekty na pamięci tłumaczeniowe, przy okazji je poprawiając. biorąc pod uwagę, że Torchlight 2 ma wyjść w terminie określonym przez autorów jako 'zima', jest jeszcze trochę czasu, by przygotować skrypty i stworzyć TM na bazie pierwszego Torchlighta. a jeśli polska wersja znowu ma się ukazać z półrocznym poślizgiem, jest szansa, że uda się po raz drugi zrobić fanowskie spolszczenie zaraz po premierze.

kolejny tydzień, kolejne tłumaczenie. tym razem padło na OCCT w wersji 4.0. autor zmienił pliki językowe z po na xmla, przy okazji zmieniając czcionkę oraz większą część tekstów. jeden regexp w okapi załatwił sprawę i po chwili miałem już gotowy projekt w OmegaT. tłumaczenie poszło całkiem sprawnie, wkurzało tylko mało miejsca na teksty więc część musiałem zostawić w oryginale (overclock na przykład) lub posłużyć się skróceniem. wyniki poszedł już do autora, więc można spodziewać się umieszczenia języka polskiego w kolejnej wersji programu. podziękowania dla Majkela, który podpowiedział jak zgrabnie skrócić tłumaczenie bus frequency, a teraz przygina w battlefielda;-)

damianw123 miał problemu z używaniem OCCT po angielsku więc zamiast powtarzać to co jest w spolszczeniu po prostu je wrzuciłem.
OCCT PERESTROiKA 4.x.x spolszczenie

Ten post był edytowany przez cienislaw dnia: 05 Listopad 2011 - 21:27


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

1 Użytkowników czyta ten temat
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych