Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nebel

PzA na Allegro a regulamin

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie można tego wyłączyć wystawiając aukcję to stawiam, że zapis jest niezgody z regulaminem. Aczkolwiek mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZA jest w bardzo fajne , nie rozumiem jak mozna nie chciec z tego korzystac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie znalazłem takie coś:

 

"Odbiorcą wpłaty dokonanej przez Kupującego w ramach usługi Płacę z Allegro za zakupy jest Sprzedający, który wypełnił formularz konfiguracyjny na stronach Allegro, w sekcji Płacę z Allegro za zakupy, potwierdzając dane osobowe, teleadresowe, nr konta bankowego oraz inne dane niezbędne do jego identyfikacji. W przypadku niewypełnienia bądź niekompletnego wypełnienia formularza konfiguracyjnego, o którym mowa powyżej, Sprzedawca nie może podnosić wobec Kupującego zarzutu braku zapłaty za Towar, jeśli Kupujący dokonał wpłaty pieniędzy w całości Agentowi Rozliczeniowemu."

 

więc ja mu mogę przelać pieniądze przez PzA a on musi mi wysłać towar bez żadnego marudzenia czyli w sumie mogę już zgłosić jego aukcję jako niezgodną z regulaminem

 

PZA jest w bardzo fajne , nie rozumiem jak mozna nie chciec z tego korzystac

no właśnie, ale niektórzy mają jakieś ograniczenie umysłowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak forma usługi nie jest opcjonalna znaczy się zawszę mogę z niej skorzystać. jako kupujący staram się nie uczestniczyć w aukcjach z zapiskiem "bez PzA". dla mnie tacy kontrahenci są niewiarygodni i tłumaczenie nie mam konta, czas przelewu, itp traktuję jako ściemkę/złą_wole. dodatkowo, gdybym musiał, odpukać, korzystać z programu ochrony kupujących, to w przypadku PzA nie trzeba się bujać z potwierdzeniami przelewu, wpłat itp.

 

jako sprzedającego dziwią mnie kupujący wysyłający pieniążki przelewem, pomimo zapisów grubym drukiem "preferuję PzA-przyśpiesza wysyłkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZA jest w bardzo fajne , nie rozumiem jak mozna nie chciec z tego korzystac

 

Naprawdę chcesz wiedzieć ?

 

1.Nieraz kupując części do auta zdarzało mi się, że wpłacając poprzez PzA sprzedawca "nie akceptował" tego typu wpłaty i musiałem czekać aż kasa będzie na jego koncie. Oczywiście sprzedawca ten nie mógł napisać na aukcji, że będą opóźnienia. Opóźniało to cały deal o nawet 4 dni, gdy części były mi potrzebne od zaraz (podałem specjalnie sprzedawców część do aut bo to najczęściej ludzie, który nie siedzą w nowoczesnych technologiach i dość sceptycznie podchodzą do takich "udogodnień").

2.Zdarzyło mi się, że sprzedając przedmiot za kilkaset złoty nie miałem jak go wysłać, bo przesyłka kosztowała ponad 60zł, a kasa z PzA wpłynęła po 3 dniach.

3.Allegro nie mówi otwarcie, że przetrzymuje nasze pieniądze w celach zarobkowych. Okłamują klientów, że to wyłącznie dla ich wygody co oczywiście jest ściemą.

 

Nie jestem całkowitym przeciwnikiem PzA. Zazwyczaj i tak z tego korzystam, natomiast chamskie zagrywki ze strony allegro powodują, że systemem tym można niezłe uprzykrzyć sobie życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać, że aby skorzystać z programu ochrony kupujących wpłata musi być dokonana poprzez PzA. To tylko taka moja rada, ponieważ zdarzyło mi się skorzystać z tego programu. Po prostu PzA jest bezpieczniejsze, a to, że sprzedawcy czekają, aż im kasa dojdzie na własne konto jest trochę śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest to, że allegro nie pozwala mówić o opóźnieniach i zmusza do korzystania z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest to, że allegro nie pozwala mówić o opóźnieniach i zmusza do korzystania z tego

 

nie zmusza kupującego ale daje mu wybór i imho sprzedający powinien się dostosować do wyboru klienta (co do formy zapłaty) bez marudzenia. zgodnie z doktryną: klient nasz pan.

 

zmusza jedynie sprzedającego do udostępnienia takiego wyboru, co jest jak najbardziej OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.Allegro nie mówi otwarcie, że przetrzymuje nasze pieniądze w celach zarobkowych. Okłamują klientów, że to wyłącznie dla ich wygody co oczywiście jest ściemą.

Masz na to dowody..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać, że aby skorzystać z programu ochrony kupujących wpłata musi być dokonana poprzez PzA. To tylko taka moja rada, ponieważ zdarzyło mi się skorzystać z tego programu. Po prostu PzA jest bezpieczniejsze, a to, że sprzedawcy czekają, aż im kasa dojdzie na własne konto jest trochę śmieszne.

Nic nie musi, może być dowolna wpłata byle tylko było jej potwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze 2 strony medalu - jako kupujący raczej wolimy z tego korzystać, a jako sprzedający wolimy kaskę bezpośrednio na konto. Inna sprawa, że Allegro po prostu trzyma dziesiątki milionów CUDZYCH pieniędzy na swoim oprocentowanym koncie. Cóż, chamska i bezsprzecznie nieetyczna zagrywka monopolisty. Nie pierwsza, nie ostatnia.

 

Osobiście nie widzę problemu, żeby mi ktoś płacił przez PzA, ale raczej piszę na aukcji coś w stylu "mile widziana zapłata bezpośrednio na konto" i nie grożę opóźnioną wysyłką - bo sam jako kupujący olewam sprzedawców kurczowo trzymających się przelewów bezpośrednich. A jak mi się spieszy to staram się wybierać sprzedawców z kontem w banku/ach z jakich sam korzystam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz wiedzieć ?

 

1.Nieraz kupując części do auta zdarzało mi się, że wpłacając poprzez PzA sprzedawca "nie akceptował" tego typu wpłaty i musiałem czekać aż kasa będzie na jego koncie. Oczywiście sprzedawca ten nie mógł napisać na aukcji, że będą opóźnienia. Opóźniało to cały deal o nawet 4 dni, gdy części były mi potrzebne od zaraz (podałem specjalnie sprzedawców część do aut bo to najczęściej ludzie, który nie siedzą w nowoczesnych technologiach i dość sceptycznie podchodzą do takich "udogodnień").

2.Zdarzyło mi się, że sprzedając przedmiot za kilkaset złoty nie miałem jak go wysłać, bo przesyłka kosztowała ponad 60zł, a kasa z PzA wpłynęła po 3 dniach.

3.Allegro nie mówi otwarcie, że przetrzymuje nasze pieniądze w celach zarobkowych. Okłamują klientów, że to wyłącznie dla ich wygody co oczywiście jest ściemą.

 

Nie jestem całkowitym przeciwnikiem PzA. Zazwyczaj i tak z tego korzystam, natomiast chamskie zagrywki ze strony allegro powodują, że systemem tym można niezłe uprzykrzyć sobie życie.

no i właśnie mamy tutaj następny przykład wroga PzA. Tak jak napisał ghs ja też nie kupuję u ludzi którzy piszą w aukcji że nie akceptują PzA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli transakcja z jakichś przyczyn nie dojdzie do skutku, to PzA umożliwia sprzedawcy szybki zwrot pieniędzy, co jest korzystne dla niego i dla klienta.

Miałem taką sytuację jak kupowałem buty i sprzedawcy zawiesili konto za sprzedaż podróbek. Przedtem nie był zachwycony tą wpłatą przez PzA, więc odesłał pieniądze i poprosił o wpłatę bezpośrednią. To ja poczułem że coś tu śmierdzi i odpisałem że kupię sobie te buty w sklepie autoryzowanego dystrybutora, bo lato się kończy a ja chcę biegać a nie czekać na buty.

Zabawne że jak wystawiłem pozytywny komentarz za szybki zwrot kasy, to napisał do mnie inny klient, prosząc o dane sprzedawcy.

Pewnie miał większe problemy z odzyskaniem pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PzA jest bardzo wygodne przede wszystkim dlatego, że mogę za zakupy na allegro płacić karta kredytową. Po drugie, większość sprzedawców jest myślących i wysyłają towar po informacji o wpłacie na PzA, a nie czekają na fizycznie otrzymanie kasy (sam zresztą też tak robię). Co do przetrzymywania kasy, to niby jest to prawda, ale moim zdaniem jest to w większości przypadków pomijalne dla klienta - ostatnio dostałem dwie wpłaty PzA, obie były na końcie w mbanku następnego dnia pierwszą sesją, a wpłacone zostały poprzedniego dnia ok. 18.00. Gdyby wysłano je na moje konto za pośrednictwem banku innego niż mbank (czyli szły by jako przelew zewnętrzny za pośrednictwem KIR), to również dotarłyby pierwszą sesją dnia kolejnego (a czasem nawet drugą). Więc wyszło by na jedno. Na tej samej zasadzie mozna powiedzieć, że banki przetrzymują pieniądze, gdy zleca się przelew zewnętrzy, który nie może wyjść już danego dnia (czyli środki od razu znikają z konta, ale fizycznie nie wychodzą z banku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.Allegro nie mówi otwarcie, że przetrzymuje nasze pieniądze w celach zarobkowych. Okłamują klientów, że to wyłącznie dla ich wygody co oczywiście jest ściemą.

Ale biorą na siebie opaty za płatności czy też obsługę karty kredytowej. Nie sądzę, żeby na tym majątek zarabiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie można tego wyłączyć wystawiając aukcję to stawiam, że zapis jest niezgody z regulaminem. Aczkolwiek mogę się mylić.

 

 

haha ha nikt nie zmusza i mozna to obejsc w bardzo łatwy sposób

a pisanie zeby nie wpłacac i jednoczesne udostepnianie tej formy jest idiotyzmem

 

 

np tak

http://allegro.pl/gt...1829575322.html

 

i juz nikt z płace allegro nie wpłaci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panie hakier, może się podzielisz jak wyłączyć opcje, której nie można wyłączyć?

 

E: No, super sprawa, ja bym tam po prostu nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panie hakier, może się podzielisz jak wyłączyć opcje, której nie można wyłączyć?

 

E: No, super sprawa, ja bym tam po prostu nie kupił.

 

 

czemu bo nie ma płace allegro :lol2:

 

bo koszty dostawy nie sa w super okienkach tylko w dodatkowym opisie umowa to umowa

 

 

ps.pamietaj ze w przypadku oszusta koszt wysyłki jest oddawany tylko gdy zapłacisz z płace allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie chcecie od PzA, nie trzeba pisać maili/dzwonić, czasem się zdarzało że po kilka razy trzeba było się kontaktować, żeby wyciągnąć wszystkie potrzebne informacje. Teraz wystarczy kilka razy kliknąć i z bańki, kupujący ma jak na talerzu wszystko, podobnie sprzedający ma ładnie przedstawione informacje. :)

 

Nawet jeśli Allegro zarabia na przetrzymywanych pieniądzach (dużo razy już z tego korzystałem i zero opóźnień) to co z tego? Niech zarabiają sobie i na zdrowie im, przecież za darmo nikt nie będzie nic robić, a korzystamy z ich usług. "Zarabiają na moich pieniądzach! " Polaczkowatość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby dlatego, że koszty dostawy są złodziejskie? W dodatku widać, że 'cwaniak' - śmieszna próba zaoszczędzenia... ale chwila, gość nic nie oszczędza, po prostu jest upośledzony i myśli, że udało mu się pokonać system.

 

E: Już w ogóle pominę, że gra wystawiona jest w grach na PS3, a obrazek z X'a jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby dlatego, że koszty dostawy są złodziejskie? W dodatku widać, że 'cwaniak' - śmieszna próba zaoszczędzenia... ale chwila, gość nic nie oszczędza, po prostu jest upośledzony i myśli, że udało mu się pokonać system.

 

E: Już w ogóle pominę, że gra wystawiona jest w grach na PS3, a obrazek z X'a jest :D

 

ps.offtop

 

etam pomyłka w opisie juz poprawiona

koszty wysyłki sa normalne i nic nie oszczedzam kozaku bo nie ma na czym

 

do tematu

 

laptop fany ale opis nie fajny raprt i albo poprawi albo aukcja poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że i tak bym nie kupił, bo pierwsze co robię gdy oglądam przedmiot, to spojrzenie na cenę za wysyłkę, a tam tylko odbiór osobisty. Nie mam w zwyczaju szukać, czy autor w innym miejscu napisał coś innego. Poza tym wolę płacić przez PzA, bo nie płacę za przelew, a jak bym miał przelać do innego banku to te 50gr...

 

EDIT

15zł za list priorytetowy to jest normalna cena?

 

Poza tym żadnego opisu nie ma. Nie kupiłbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest 120mm wentylator Dla pewności zmierz jeden bok i napisz. Jeżeli jest to jak pisałem 120mm to masz wybór, tylko napisz jakie jest napięcie na obecnym wentylatorze, gdy zasilacz jest w idle - wystarczy go uruchomić na stole z zwartymi zielonym i obojętnie jakimś czarnym. Ta zworka uruchomi zasilanie.
    • kupujesz najtańszy Arctic Cooling F12 bez PWM, rozcinasz wtyczkę, lutujesz i gotowe.
    • No i już widać że kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że te wykresy zostały później skorygowane. Oba które przytoczyłeś są i były niekompletne i niedokładne już w dniu ich publikacji. Pierwszy wykres w zasadzie jest drugim wykresem ale ze zmienionym liczeniem dokładności i wywaloną częścią danych, które ktoś uznał za mało szczegółowe (bo w zasadzie nie pasowały do wyliczeń by osiągnąć 95% dokładność w ujęciu statystyczno-metrologicznym modelu, nie myl tego z dokładnością danych bo to nie to samo).   Jak chcesz patrzeć w szerszej perspektywie to zainteresuj się czym było MWP (średniowieczny okres cieplny) i co było jego przyczyną. Trwał od około 1000 do 1300 roku. Napisałem, zestaw to sobie z danymi aktywności wulkanicznej (podpowiedź - była znacznie niższa niż wcześniej) oraz z promieniowaniem słonecznym, które było wyższe. Natomiast do małej epoki lodowcowej która zaczęła się około 1600 roku a skończyła około 1900 roku spowodował bardzo duży wzrost aktywności wulkanicznej w konsekwencji zmniejszone promieniowanie słoneczne. Co ciekawe nie zawsze duża aktywność wulkaniczna działa globalnie czego dowodzi wybuch Pektu-San (góra Paektu) w okolicy 946 roku którego erupcja była większa niż inne powodujące zmiany globalne, a jednak wpłynęła tylko lokalnie na Półwyspie Koreańskim.  Co na to wpłynęło? Mógł to być choćby korzystny w tej sytuacji układ prądów powietrza w okresie erupcji. To co piszesz ogólnie świadczy o tym, że nie ogarniasz jak to wszystko jest połączone i jak zmiana kilku elementów może wpłynąć na pozostałe. Stąd właśnie teksty typu:     Gdzie widać jak na dłoni, że nie ogarniasz dlaczego analizuje się tempo zmian głównie w okresie po 1900 roku.  Odpowiedz sobie sam na pytanie jaki przemysł miał człowiek w latach 800-1300 który mógłby globalnie wpłynąć na temperatury, żeby nie mówić o tym, że wtedy było to zjawisko naturalne. Zestaw to sobie teraz właśnie z tempem wzrostu temperatury i zmian w układzie klimatycznym na Ziemi w ostatnich 100 latach. Może znajdziesz odpowiedź, a nie wysiądziesz z racji tego że Cię to przerosło.  
    • Co to za gówniany monitor ten Aorus 😄 3 strony rozprawek o tym jak włączyć tryb, a co powinno być w instrukcji na wierzchu
    • Albo USA postawiło warunek w zamian za zabawki i pieniądze  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...