Skocz do zawartości
Gość Michal86

Grim Dawn - oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

meh z H'n'S wolałbym to, ale dalej głucho, Lost Ark, niech to w końcu wyjdzie w EU, jak zobaczyłem to kiedyś, tak do tej porty każdy HnS to dla mnie przy tym gniot :P

Oprocz tego, ze Lost Ark wyglada bardzo, ale to bardzo ladnie to o grze nie wiadomo nic. Minal juz ponad rok i cisza. Ogromym problemem jest to, ze ma to byc gra f2p, w dodatku koreanska. Co to oznacza dla nas? A no to, ze zapewne bedziemy musieli wydac 1000zl zeby dobrze pograc.

 

Nie wiem jak mozesz porownywac COKOLWIEK do tej gry skoro ona nawet nie wyszla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem moją przygodę z Grim Dawn. Szkoda, że nie po Polsku, ale co zrobić :P Wbiłem 10 poziom. Póki co przypomina się stary dobry Titan Quest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co przypomina się stary dobry Titan Quest :)

Hint - sprawdź autorów. :E

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hint - sprawdź autorów. :E

Tak, wiem, wiem.

 

Dla mnie Titan Quest był najlepszym H'n's. Miał coś takiego co mnie radowało :P Widzę, że wiele rzeczy się powtarza. Runy i ich kompletowanie, skille, klasy. Przemawia do mnie kierunek w jakim idą twórcy. Chociaż brakuje trochę tego języka.

 

Wybrałem klasę Żołnierza i Piromanty... zapewne pójdę w jednoręczny miecz i tarczę.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj doklepałem 65 lvl moim szamanem (czystym :P) i muszę myśleć o jakieś "subie", bo na elicie to już nie przelewki - mam ujemny resist na trucizny i padam jak mucha. DMG mam dość konkretny, bo coś kolo 15k DPS dystansowego ( mele jeszcze wiecej, ale nie korzystam), szybko zabijam ale "hero" dają mi w kość (z wspomnianym venom'em). No i jakoś nie mam ostatnio szczęścia do armorów (mam itemki z 40 lvl ;/). Ogólnie czeka mnie troche grindowania, bo muszę poprawić wspomniane resisty, armory, no i przydała się runa levelu 2, albo 3 :P (ale z tym to będzie cieżko). Gierka po tym 20 lvl wciąga jak bagno :D

 

BTW Myślałem że max lvl w grze to 70, ale wczoraj dropiem przedmioty na 75 lvl ;E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czasem problemy z określeniem czym są niektóre umiejętności.

 

Niektóre żywcem wyjęte z Titan Questa... Pamiętam, że tam grałem Obrońcą i Piromantą... Obrońce rozwijałem, a z Piromanty nakładałem tylko ogień na miecz. Tutaj też tak jest? Są skille aktywne, pasywne, te które mogą się włączyć i te które są podtrzymywane przez zapełnienie w części paska energii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj doklepałem 65 lvl moim szamanem (czystym :P) i muszę myśleć o jakieś "subie", bo na elicie to już nie przelewki - mam ujemny resist na trucizny i padam jak mucha. DMG mam dość konkretny, bo coś kolo 15k DPS dystansowego ( mele jeszcze wiecej, ale nie korzystam), szybko zabijam ale "hero" dają mi w kość (z wspomnianym venom'em). No i jakoś nie mam ostatnio szczęścia do armorów (mam itemki z 40 lvl ;/). Ogólnie czeka mnie troche grindowania, bo muszę poprawić wspomniane resisty, armory, no i przydała się runa levelu 2, albo 3 :P (ale z tym to będzie cieżko). Gierka po tym 20 lvl wciąga jak bagno :D

 

BTW Myślałem że max lvl w grze to 70, ale wczoraj dropiem przedmioty na 75 lvl ;E

Maxymalny poziom to 85, malo gram i jestem dopiero na 23 lvl, ale gra jest kozak, czysty fun i te setki mobow :E Wedlug mnie duzo lepsza niz D3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam czasem problemy z określeniem czym są niektóre umiejętności.

 

Niektóre żywcem wyjęte z Titan Questa... Pamiętam, że tam grałem Obrońcą i Piromantą... Obrońce rozwijałem, a z Piromanty nakładałem tylko ogień na miecz. Tutaj też tak jest? Są skille aktywne, pasywne, te które mogą się włączyć i te które są podtrzymywane przez zapełnienie w części paska energii?

 

 

Drzewko i niektóre umiejętności są właśnie żywcem skopiowane z TQ :P I to co piszesz wyżej- tutaj to wszystko jest. IMHO jest to na plus, bo są zmiany, ale niektóre rzeczy musiały wręcz zostać - taki urok tego "systemu".

 

Ba, dzięki temu nawet grając tą samą postacią można zbudować kilka różnych bulidów i to dość różniących się stylem gry.

Dla przykładu zrobiłem demolista nastawionego na aury + cunning, który miał dość pokaźny DPS (od ognia głównie) - szybko rozprawiał się z "hero" i pojedynczymi jednostkami i średnio się ją expi.

Następnie zbudowałem tą samą klasę, ale oparłem ją na "petardach"/totemach + spirit ze słabym DPS'em i ta postać ciśnie setki mobasów na raz, z bosami radzi sobie gorzej, ale dość łatwo się lvl'uje ( jednak wiem, że później będzie miała problemy bez teamu).

 

Polecam pograć ze znajomymi, bo gra naprawdę nabiera rumieńców gdy musimy się zacząć uzupełniać :P

Edytowane przez Benyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka kupiona, na razie machnąłem godzinkę bo nie ma czasu. Ale już na pierwszy rzut oka widać że to "titan quest 2" ;) co mi bardzo pasuje bo bardzo lubię pierwszą część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też zakupiłem skoro tak zachwalaliście. Cena na steamie znośna i refund w razie czego .

Pograłem z godzinkę i TQ mi się jakoś bardziej podobał na starcie. Podejrzewam, że to zasługa trafionego mitologicznego settingu. Choć z drugiej strony ten Grim Dawn wygląda jakby się dobrze rozkręcał z czasem trzeba tylko troszku leveli nabić.

Edytowane przez 5hogun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra zaczela sie w pelni po 20 lvl, gdzie zebralem juz jako taki eq.

 

Jedno mnie troszeczke wkurza, bedac na 18 lvl znalazlem dungeon, wchodze a tam tylko i wylacznie boss na 22 lvl, na 1 hita zabral mi pol hp. Ok podbilem do 21 i ide znowu, a tutaj zonk, wejscia niema. Ponoc co uruchomienie gry niektore dungeony sa spawnowane w innych miejscach. Mowie tutaj o tych, ktore nie zaznaczaja sie na minimapie.

 

Ciekawym elementem jest skalowanie sie mobow w dungeonach. Poszedlem do jednego na 20 lvl a tam mobki 22 i boss 25. Podbilem lvl do 25 poszedlem, mobki 26 a boss 27 :E Na szczescie mialem dobre eq i polozylem go.

 

Teraz pytanko, po wyczyszczeniu takiego dungeona, moge isc tam jeszcze raz po restarcie gry? Dokladnie chodzi mi o ten, ktory jest za zamknietymi drzwiami w 1 akcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też trafiłem na coś podobnego. Boss miał 21 poziom, a ja mam teraz 15.

 

Ale trzeba przyznać... gra jest świetna :) Tęskniłem za takim H'n's.

 

Oznaczenia rynsztunku pozostały bez zmian w porównaniu do TQ? Czyli:

 

Biały/Żółty/Zielony/Niebieski/Fioletowy/Złoty?

 

Jest mozliwość wyciągnięcia kryształu z broni? I czy jest mozliwość podbijania kryształu ponad zwykły poziom? Czyli jak mam zbudowany z 3 części to mając taki sam podbijamy dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz albo wyciagnac krysztal i zniszczyc przedmiot albo zachowac przedmiot i zniszczyc krysztal. Mozesz to zrobic u kolesia zaraz obok riftu w devill crossing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedno mnie troszeczke wkurza, bedac na 18 lvl znalazlem dungeon, wchodze a tam tylko i wylacznie boss na 22 lvl, na 1 hita zabral mi pol hp. Ok podbilem do 21 i ide znowu, a tutaj zonk, wejscia niema. Ponoc co uruchomienie gry niektore dungeony sa spawnowane w innych miejscach. Mowie tutaj o tych, ktore nie zaznaczaja sie na minimapie.

 

Bo to chyba jeden z najlepszych bossów po tej części mapy :P Miejscówka to Smugler Basin i spawnuje się w jednej z trzech lokacji. Jest to jeden z bosów, których rozwalić solo jest wyzwaniem (przy niższym lvlu) i warto go ubić na początku - bo fajne itemy lecą :P

 

Ogólnie jest chyba taka zasada, że jeśli zabijemy jakiegoś bossa pierwszy raz, mamy bardo duże szanse na drop czegoś dobrego, każde następne podejście = mniejsze szanse (i to nawet sporo), więc odpowiadając "joloxx9" - tak można powtarzać bosów/lokacje.

 

 

Oznaczenia rynsztunku pozostały bez zmian w porównaniu do TQ? Czyli:

 

Biały/Żółty/Zielony/Niebieski/Fioletowy/Złoty?

 

Chyba tak, chociaż do tej pory nie wydropiłem niczego złotego :P

 

Pograłem z godzinkę i TQ mi się jakoś bardziej podobał na starcie

 

Miałem podobnie :P

 

 

Wczoraj dobiłem 66lvl, wyzbyłem się całej kasy (na poczet blueprintów ), zrobiłem pare reliktów, DPS podskoczył do 18 k, ale trucizny nadal dają mi w kość i nie bardzo wiem co robić z tym fantem :P Obecnie szwagier ze mną nie pogrywa, bo się mijamy czasowo i jest problem: normal(+veteran) dla mnie za słaby, elita - przez wspomniany venom - za mocna bez teamu, jak żyć ? :D

 

Podlevelujcie trochę Panowie to razem pogramy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo to chyba jeden z najlepszych bossów po tej części mapy :P Miejscówka to Smugler Basin i spawnuje się w jednej z trzech lokacji. Jest to jeden z bosów, których rozwalić solo jest wyzwaniem (przy niższym lvlu) i warto go ubić na początku - bo fajne itemy lecą :P

 

@Edit nvm znalazlem :E

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem 2 miejsca gdzie były zamknięte drzwi.

 

Jak się zdobywa klucze?

Gdzieś w pobliżu czegoś poszukać czy odblokuje się to później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 1 akt, to chyba sa jedne drzwi do ktorych mozna albo wydropic klucz, lub tez, niedlugo pozniej jest quest, masz w nim dokonac wyboru, jedno z rozwiazan da Ci klucz.

 

Osobiscie wybralem rozwiazanie ktore mi go dalo, a przed samym wejsciem jak zabijalem moby to dropnal drugi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 1 akt, to chyba sa jedne drzwi do ktorych mozna albo wydropic klucz, lub tez, niedlugo pozniej jest quest, masz w nim dokonac wyboru, jedno z rozwiazan da Ci klucz.

 

Osobiscie wybralem rozwiazanie ktore mi go dalo, a przed samym wejsciem jak zabijalem moby to dropnal drugi :E

Dobrze wiedzieć. Czyli zostaje stare dobre dropienie :P

 

Z tego craftingu można jakieś zacne przedmioty zrobić? Póki co to jakieś kaszaniaste toporki mi wychodzą. :P

 

Widzę, że runy można tworzyć... tylko brak póki co tego "mózgu" czy co to jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozniej sa fajne rzeczy, schematy za reputacje pmozna tez kupic.

 

Mnie wkurza to, ze do oczyszczenia kapliczki wymagane sa itemki ktore ulepszaja bron, teraz musialem pominac jedna kapliczke, bo kamyk mam w niebieskim mieczu ktorego za nic nie zniszcze, przez co bede musial tutaj za pare lvl wrocic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładam, że wiecie jak dublować itemy mając kumpla lub dwa konta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem ^^ I w sumie nie interesuje mnie cheatowanie :)

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zawsze najcięższy.

 

Niektóre itemy dobre dla pozostałych klas zostawiam w skrzynii dostepnej dla wszystkich postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale kasy i artefaktów/składników (czy jak to tam zwał) zawsze mało

 

backupujemy konfig i pliki postaci, dołączamy do kumpla/drugiego konta, wyrzucamy wszystko, alt+f4, obackupujemy, łączymy się do kumpla i tak dookoła wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to za fun z gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie jestem hardcorem, nie mogę poświęcić kilku godzin na granie niestety, także kasa mi się przydała bo reszta to i tak i tak dropi z czasem ale z kasą na początku były problemy, chyba że po finalnym releasie coś zbalansowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...