Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

airborne82

e5200 vs q6600 - mały test po zmianie

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zmieniłem e5200 OC 3.75 ghz na q6600 ( narazie bez OC )

To zrobiłem mały test w 2 grach

 

Wszystkie ustawienia na najwyższe jak sie dało

w Mafii 2 bez Physix i aa na poziomie x8

 

 

DIRT 3

 

e5200 3.75 ghz

 

q6600 2.4 ghz

 

 

MAFIA 2

 

e5200 3.75 ghz

 

q6600 2.4 ghz

 

 

Jak widać na przykładzie tych dwóch gier

To tak wykręcony e5200 na 3.75 ghz faktycznie równy jest e8400 i q6600 bez OC

Oczywiscie w innych grach wyniki moga byc trochu inne ( np w GTA 4 wynik dla q6600 będzie pewnie trochu wyższy )

 

Wniosek ?

Jeśli ktoś posiada słaba płyte s775 to niech bierze e5200 bo bez problemu na niej tyle sie wykręci ( dzieki wysokiemu mnożnikowi i niskiej szynie )

A jeśli ktoś ma płyte z wyższej półki ( ASUS P5Q Pro Turbo do takiej także należy ) to niech bierze q6600 i kręci ile sie da

 

Jak tylko zrobie stabilne OC q6600 to podam reszte wyników dla tych 2 gier

 

Mysle że z OC dobrze pójdzie bo temp w Idle mam na poziomie 31-35 C a VID procesora to 1.2625v

Więc jak dobrze pójdzie to do 3.2 ghz powinno pójść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek podkręciłem na 3 ghz , napięcie dałem bliskie na dafault i z odczytu VID

1.3 v - ale jak będe miał więcej czasu to dopieszcze te ustawienia.

Temp w czasie grania nie przekracza nawet 57 stopni w stresie - czyli mam zapas ok 10 stopni

 

Mimo podkręcenia w tych dwóch grach z testu wyniki sie nie poprawiły , czyli wnioskować można że nie liczy sie tylko ilość rdzeni ale też ghz , albo poprostu juz na tej karcie więcej nie pociągnie :P

 

Za to w GTA 4 widac poprawe już bez testów , już na 2.4 ghz przy q6600 nie było drobnych zwolnień których dało sie zauważyć na e5200 3.75 ghz, a co dopiero na q6600 3.0 ghz .

 

Wniosek ??

 

e5200 3.75 ghz spokojnie starcza do gier które na bank nie używają więcej niż 2 rdzeni .

a q6600 za to doskonale spisuje się w tych grach gdzie napewno ważne jest CPU i ilość rdzeni

 

Niestety nie wiem czy Dirt 3 i Mafia 2 są napisane akurat już pod 4 rdzenie

 

 

 

 

DIRT 3 q6600 3.0 ghz

 

MAFIA 2 q6600 3.0 ghz

 

 

No i jeszcze test z OCCT

Czy mozna to uznac za stabilne przy tych ustawieniach ??

 

OCCT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Large data set najmniej wygrzewa proca, spróbuj ustawić small data set albo nawet kliknąć w druga opcję CPU linpack. Poza tym testuj troszkę dłużej, 20 minut wstępnie wskazuje na stabilność, jednak jeśli chcesz zachować te ustawienia na dłuższy czas koniecznie pomęcz go co najmniej 2 - 3 godziny, to samo prime i linx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V-sync podczas testu w Dirt 3 również włączony ? Z ciekawości zrobiłem test również u siebie, na maszynie z podpisu wyszło mi

 

Minimalny FPS- 44.31

Średni FPS- 57.43

 

Wszystkie możliwe opcje na Full razem z V-sync . Rozdzielczość 1680x1050 .

 

PS: GTX 260 SP216?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość OmgCat

Ja tam robiłem linpack'a 6h w OCCT na 90% memory. Jeśli przejdzie chociaż 4 to jest stabilnie jak skała. Inne testy nie są wiarygodne dla mnie. Próbowałem orthosa, OCCT zwykłe testy, prime95 i niby było stabilnie a w linpacku wysypki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test stabilności

 

OCCT

 

Czyli można powiedzieć że stabilne ??

 

W codziennym zastosowaniu nigdy nie obciążysz w ten sposób procesora, niektórzy powiedzą że stabilność testuje się 24 godziny, ale wg mojego doświadczenia jeśli 2h przeszedł test bez błędów to przy normalnym użytkowaniu nigdy się nie wysypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robiłem linpack'a 6h w OCCT na 90% memory. Jeśli przejdzie chociaż 4 to jest stabilnie jak skała. Inne testy nie są wiarygodne dla mnie. Próbowałem orthosa, OCCT zwykłe testy, prime95 i niby było stabilnie a w linpacku wysypki.

 

linpack (linx) obciąża sam procesor. aby przetestować całą platformę należy jeszcze załączyć na parę godzin coś a'la orthos blend z wysokim priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasior500

Linx + max ram daje podobne efekty. Przy okazji - mój proc był stabilny small ffts, blend oraz linx na różnych ustawieniach a wywalał się w Crysisie. Pomogło napięcie oczko wyżej. Nie ma idealnego programu do testowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem już do 3.2 ghz na 1.35 v - spróbuje jeszcze zejść z napięciem albo kręcić dalej na tym napięciu

Tylko czy różnica między 3.2 ghz a np 3.4 ghz jest tak widoczna w wydajności ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te 3.2 ghz już spokojnie starczy ???

 

A tak apropo to jakie karty można dac do tego proca - mam namyśli mocniejsze od GTX260 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez zbędnego zastanawiania się wpakowałbym tu GTX 470/GTX 560Ti/ HD 6950. A i nawet wyżej GTX 480/GTX 570/HD 6970. Na youtube widziałem filmiki q6600 + GTX 580.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ustawienia na najwyższe jak sie dało

w Mafii 2 bez Physix i aa na poziomie x8

 

 

Wniosek taki że testowałeś kartę a nie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, żeby zobaczyć faktyczna różnicę między procami, należy dać najniższą rozdzielczość i powyłączać AA. Inne rzeczy w detalach, które obciążają tylko gpu też pasowałoby wyłączyć. GPU ma nie mieć praktycznie nic do roboty, wykorzystanie dużo poniżej 50%. Tak żeby ilość FPS zależała od pracy cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up ale na co to komu? chodziło przecież oto, żeby zobaczyć jak poszczególny CPU radzi sobie ze wspieraniem GTX260 przy graniu, i wszyło że stock Q6600 radzi sobie nie gorzej niż mocno podkręcony E5200.

Co nam po testach w niskiej rozdzielczości/ustawieniach low jak i tak nikt na takich grał nie będzie mając odpowiednia grafikę.

Tu by się przydał test niepodkręconego E5200, albo test zegar w zegar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszyło że stock Q6600 radzi sobie nie gorzej niż mocno podkręcony E5200.

 

 

oraz podkręcony q6600 nic lepiej od sztokowego ustawienia, nie widzisz że w mafii wszystkie testy wyszły w granicach 35fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczyć jak poszczególny CPU radzi sobie ze wspieraniem GTX260 przy graniu, i wszyło że stock Q6600 radzi sobie nie gorzej niż mocno podkręcony E5200.

Co nam po testach w niskiej rozdzielczości/ustawieniach low jak i tak nikt na takich grał nie będzie mając odpowiednia grafikę.

Tu by się przydał test niepodkręconego E5200, albo test zegar w zegar ;)

 

 

Bo test własnie miał sprawdzic jak taki q6600 sobie radzi też bez OC - bo np niektórzy mają słabe płyty by wykręcić q6600 a spokojnie na takiej płytce wykręca e5200 i owszem w grach gdzie jest potrzebne tylko maks 2 rdzenie jest równowaga ale w grach gdzie już 4 rdzenie są potrzebne to nawet q6600 bez OC wygrywa ( GTA 4 - sprawdzane i faktycznie jest sporo lepiej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo test własnie miał sprawdzic jak taki q6600 sobie radzi też bez OC - bo np niektórzy mają słabe płyty by wykręcić q6600 a spokojnie na takiej płytce wykręca e5200 i owszem w grach gdzie jest potrzebne tylko maks 2 rdzenie jest równowaga ale w gracj gdzie już 4 rdzenie są potrzebne to nawet q6600 bez OC wygrywa ( GTA 4 - sprawdzane i faktycznie jest sporo lepiej )

 

Jak by ci się chciało zrobić tety na niższej rożdzielce bez AA, aby wyróżnić moce poszczególnych procków.

 

Sam jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety już nie dam rady sprawdzić jak będzie na e5200

więc moge sprawdzic tylko na q6600 jeśli cię to interesuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłem już na 3.4 ghz i może spróbuje jeszcze na 3.6 ghz bo jeszcze temp są niskie

napiecie jest na 1.325 v

 

Potem zrobię trochu testów w grach :)

 

Jaki jest fajny program do sprawdzania fps w postaci wykresów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zmieniłem E2220 na Q6600 i muszę przyznać: jest k...a moc :D :D Stary proc leciał na 2,8, quad na stockowym taktowaniu a różnica jest bez porównania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podkręć to dopiero "spadniesz z krzesła "

 

Na razie śmigam na boxowym chłodzeniu ze starego proca. Tak czy siak jaram się tym co jest :E No i polecam Arctic Silver 5. Mało pasty dałem - było gorąca w budzie. Dołożyłem trochę i w stresie przy 2,4 jest ok. 60*C. Jak na moją ultra szczelną i nieprzewiewną budę to na prawdę mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...