Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kulka:)

Wiedźmin 1 mało fps w wyzimie handlowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, ponieważ zainstalowałem sobie ostatnio wiedźmina 1(2 bardzo mnie wciągneła więć postanowiłem poszeżyć wiedzę n temat Geralta z Rivii)i w wyzimie handlowej mam 20-30 fps, to bardzo mało zważając na to że wiedźmin 2 działał mi lepiej. I tu moje pytanie czy to wina otymalizacji(gra z roku 2007 więć gra może niewykorzystuje w pełni mojego sprzętu) czy czegoś innego. Zainstalowałem patche i nic.

Wiem że był już kiedyś podobny temat ale tam nieznalazłem rozwiązania.

Z góry dzięki za opinie a komp w podpisie.(stery najnowsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Aurora nie jest dobrze zoptymalizowana, więc raczej to wina silnika. Wiem sam pamiętam ten moment z dzielnicą handlową (moment wtf-10-15h gry) i też miałem takie spadki. Zmień rozdzielczość, wyłącz cienie czy tam jakiś babol pewnie pomoże tak jak u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nawet na mocniejszej maszynie (np. u mnie) w handlowej, na brzegu gra zwalniała tak, że komfortowo nie było. Taki "urok" tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nawet na mocniejszej maszynie (np. u mnie) w handlowej, na brzegu gra zwalniała tak, że komfortowo nie było. Taki "urok" tej gry.

Polemizowałbym - raczej Twój procesor leży. Grałem w to na 260GTX z E8200 w 16x10 i problemów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, ponieważ zainstalowałem sobie ostatnio wiedźmina 1(2 bardzo mnie wciągneła więć postanowiłem poszeżyć wiedzę n temat Geralta z Rivii)i w wyzimie handlowej mam 20-30 fps, to bardzo mało zważając na to że wiedźmin 2 działał mi lepiej. I tu moje pytanie czy to wina otymalizacji(gra z roku 2007 więć gra może niewykorzystuje w pełni mojego sprzętu) czy czegoś innego. Zainstalowałem patche i nic.

Wiem że był już kiedyś podobny temat ale tam nieznalazłem rozwiązania.

Z góry dzięki za opinie a komp w podpisie.(stery najnowsze)

 

Na podobnym konfigu (z innym procesorem) nie miałem najmniejszym problemów, jaką masz wersję gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym - raczej Twój procesor leży. Grałem w to na 260GTX z E8200 w 16x10 i problemów nie było.

 

 

Bez przesady... silnik gry już taki jest - na Atlhonie x2 5600 @ 3,1ghz + radeon 4850 miałem spadki fps w wyzimie (20-25fps) Obecny komp? To samo (tak do 30-35fps). Bez względu na detale/rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... silnik gry już taki jest - na Atlhonie x2 5600 @ 3,1ghz + radeon 4850 miałem spadki fps w wyzimie (20-25fps) Obecny komp? To samo (tak do 30-35fps). Bez względu na detale/rozdzielczość.

Nie bez przesady tylko procesory AMD są wolniejsze od Inteli - to raz. Dwa - GF również w Wiedźminie lepiej radzą sobie niż Radeony. Twój obecny komputer to nadal AMD - wsadź tam Intela, a okaże się, że z tą samą kartą nagle jest lepiej. Phenom, a w zasadzie odblkokowany X2 nie jest czymś szczególnie mocnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim PC mam w Wyzimie na maxie 30-35. Na bagnach czasami mniej.. taki urok tej gry, nic sie nie zrobi.. chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam się przyzwyczaić do tego że wiedźmin mi źle dziła? xd

 

Niestety tak.To problem powszechny i nic z tym nie zrobisz. Też miałem 20-40 w handlowej mimo, że reszta gry działała szybciutko. W handlowej silnik wyciska dużo z procka. Podobno jeszcze w późniejszym etapie w płonącej Wyzimie też są spadki, ale w moim przypadku ich nie zauważyłem. Podobno wtedy katuje GPU :E.

Jak już ktoś napisał jest to spowodowane najprawdopodobniej przez przestarzały silnik, który sobie w tych lokacjach nie radzi. Np w Wiśku 2 w mieście gdzie też się dużo działo nie było takich problemów, a grafika o niebo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem całkiem niedawno w Wieśka w 1920x1200 na Q9550@3.5GHz i 5770 1GB bez OC. Nie widziałem optycznego spadku płynności w porównaniu do innych miejsc. Fraps pewnie pokazałby jakiś spadek, ale moje oko nic nie zauważyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra 2500k to to nie jest ale taki znów najgorszy też nie, tym bardziej że w innych grach (wieśek2,dragon age2,dirt3,f1 2011,crysis2) problemów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym - raczej Twój procesor leży. Grałem w to na 260GTX z E8200 w 16x10 i problemów nie było.

Zmiana z 3.0 na 3.4 GHz daje wzrost 1-2 FPS, gdyby to procek tak hamował różnica byłaby większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem wina silnika, no cóż gra i tak fajna a dla chcącego nic trudnego:) W takim razie jak nic nieda się zrobić to temat do zamknięcia, wszystkim dziękuje za pomoc chyba że ktoś ma jeszcze jakieć propozycje to jestem otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z 3.0 na 3.4 GHz daje wzrost 1-2 FPS, gdyby to procek tak hamował różnica byłaby większa.

Jeśli Wiedźmin 1 nie wykorzystuje wielordzeniowości to rdzenie Phenoma są słabsze od Wolfów. Shift na 4 rdzeniach AMD śmigał mi o 10FPS wolniej względem E8200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam się przyzwyczaić do tego że wiedźmin mi źle dziła? xd

Niestety tak. Tak jak pisali koledzy zmniejsz detale, rozdzielczość może będzie lepiej. Swoją drogą zobaczysz w kolejnych aktach jak podpaloną Wyzime przyjdzie Ci zwiedzać :lol2: pamiętam że swego czasu jeszcze na 8800GT odłożyłem przejście gry o kilka miechów bo poprostu niedało się grać, a nielubię grać na LOW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przeszedłem grę na 8800 GT i większej różnicy względem 4870 i teraz 5850 nie było. I tak wykorzystaniu GPU stoi na poziomie 30-50% co jest jednak znanym problemem (tak, występuje to też na intelach!). Do tego gra wyraźnie zwalania kiedy mamy do czynienia z ogniem, kilka podpalonych utopców na bagnach i jest 20 FPS, to samo Stara Wyzima. Do tego paskowane postaci przy rozdzielczości 16:10 lub 5:4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(stery najnowsze)

 

i to może być problem: wypróbuj jakieś najstarsze catalysty dostępne dla 5770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez przesady tylko procesory AMD są wolniejsze od Inteli - to raz. Dwa - GF również w Wiedźminie lepiej radzą sobie niż Radeony. Twój obecny komputer to nadal AMD - wsadź tam Intela, a okaże się, że z tą samą kartą nagle jest lepiej. Phenom, a w zasadzie odblkokowany X2 nie jest czymś szczególnie mocnym.

 

 

Nie chce mi się w to wierzyć. Podczas gry w Wiedzmina, w opisanych przez autora tematu lokacjach obciążenie procka nie przekraczało 70% (task manager), gpu 90% (msi afterburner). Mówimy rzecz jasna o rodziałce 1920 x 1200. Spadki fps nie są uciążliwe, pojawiają się w 2-3 miejsach i gdyby nie fraps + vsync nawet nie zwracałbym na to uwagi:) Jak już pisali poprzednicy: to wina silnika niestety. To, że mój procek demonem szybkości nie jest - jasna sprawa, ale taki np. Crysis2 działa mi szybciej i stabilniej niż W1 i CPU nadal nie jest obciążony w 100% (góra 80%, wszystkie detale na full itd.) - są fps dropy w dwóch miejscach(również do ok 35 fps), ale to niestety wina zbyt małej ilości vramu mojego GPU. Ok, koniec OT z mojej strony.

 

Ps. Fakt, GF radziły sobie zdecydowanie lepiej w W1, ale dotyczyło to raczej kart typu Radeon 2400/2600, ew. seri 3000 - problemy z włączeniem AA, dziwne bugi itd. Na 4850 nie miałem takich problemów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te rewelacje o "prockach AMD które są wolniejsze" to mnie normalnie szlag trafia. Wieska pierwszego przechodziłem na maksymalnych detalach na kompie brata na Athlonie x2 3800+ 2GB ram DDR2 i x1950pro i nie miałem problemów. Handlowa miała ścięcia, owszem, ale generalnie FPS był wysoki (30 do 50). Rozdzielczość 1440x900. Niedawno drugi raz przechodziłem na swoim Phenomie 550 x2@x4 2GB ramn DDR3 i 5770 rozdziałka FHD i śmigał bardzo przyjemnie. Czasami w handlowej mi chrupał, ale bardzo sporadycznie. Przy wejściu na lokację wystarczy dać grze kilka sekund na przetrawienie tego co ma być i można lecieć.

 

Autorze - jeśli chcesz poszerzyć wiedzę o Białym Wilku polecam książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim konfigu też latało na maksymalnych bez większych problemów. W Handlowej spadało czasem o kilka FPS (szczególnie jak sie chodzi po rynku), ale nie utrudniało to rozrywki, ledwo dało się to zauważyć.

 

Autorze - jeśli chcesz poszerzyć wiedzę o Białym Wilku polecam książki.

Dokładnie! :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się w to wierzyć. Podczas gry w Wiedzmina, w opisanych przez autora tematu lokacjach obciążenie procka nie przekraczało 70% (task manager), gpu 90% (msi afterburner). Mówimy rzecz jasna o rodziałce 1920 x 1200. Spadki fps nie są uciążliwe, pojawiają się w 2-3 miejsach i gdyby nie fraps + vsync nawet nie zwracałbym na to uwagi:) Jak już pisali poprzednicy: to wina silnika niestety. To, że mój procek demonem szybkości nie jest - jasna sprawa, ale taki np. Crysis2 działa mi szybciej i stabilniej niż W1 i CPU nadal nie jest obciążony w 100% (góra 80%, wszystkie detale na full itd.) - są fps dropy w dwóch miejscach(również do ok 35 fps), ale to niestety wina zbyt małej ilości vramu mojego GPU. Ok, koniec OT z mojej strony.

 

Ps. Fakt, GF radziły sobie zdecydowanie lepiej w W1, ale dotyczyło to raczej kart typu Radeon 2400/2600, ew. seri 3000 - problemy z włączeniem AA, dziwne bugi itd. Na 4850 nie miałem takich problemów:)

 

hehe wole mieć najnowsze catalysty i graćw stałych 40 fps na wysokich w wiedźminie 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku ta gra była wydajnościowo tak słaba jak GTA 4, ale teraz to będzie się poprawiać z dnia na dzień ; x

 

Ale co z tego, że będzie poprawa jak ci co mieli przejść to już przeszli, a ci co nie przeszli lub nie chce lub nie mają czasu jak ja to nie przejdą, a jeśli już do tego dojdzie to ponownie do tego na pewno nie zajrzę ; d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...