Skocz do zawartości
Mr. 3

Jestem GRACZEM i szukam najlepszej dla siebie myszki.

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzięki wielkie, wybiorę chyba coś z X-Luca lub x7 760h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- obecna mysz: Logitech m90

- rozdziałki w grach: 1920x1080, 1650x1050

- DPI: 1000

- czułości w grach: ok. 10-20%

- czułość w Windows: 6

- czułość w sterach myszki: brak

- pełny obrót: 14cm

- gram w: mmorpg (AION), rpg(Gothic, Torchlight, NeverWinter Nights, TES), Moba (LoL)

- podkładka: qck mini

- ilość przycisków: ppm, lpm, na scrollu, 2 boczne, do zmiany dpi niewymagane

- budżet: 140zł

- chwyt: finger grip połączone z palmem

- uwagi: chciałbym, by myszka nie była duża, lubię mniejsze i takie mi się lepiej trzyma, najlepiej jakby była symetryczna (profilowane nie pasują do chwytu, choć łatwo się mogę przyzwyczaić), bardzo wysoka precyzja myszy niekonieczna, zadowolę się z pewnością adsn-3060. Bardzo miło by było, gdyby myszka była w kolorze białym, ale to szczegół:) gdzieś tu na forum znalazlem taką mychę: http://www.karen.pl/product/153941/Sprzet_komputerowy/Peryferia/Team_Scorpion_XMS003_Black.html, nie wygląda ona na dużą w filmikach na YT i z tego, co wyczytałem, ma nie najgorszy sensor.

P.S. z profilowanych wpadła mi w oko ta: http://www.ceneo.pl/15731832#tab=click, ma avago 9500 i ludzie dobrze oceniają

Edytowane przez Bomb4dil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie, poszukuję symetrycznego gryzonia (bo jestem leworęczny) z dobrym sensorem i z jak największymi możliwościami konfiguralności (np. ciężarki). Gram na różnych rozdziałkach, zależy czy gra chodzi płynnie. Obrót 360, dpi myszki, ślizgi itp nie będę o tym pisał, bo nie zwracałem na to uwagi, a miałem dużą przerwę w graniu. Generalnie chodzi mi o myszkę która sprosta każdym wymaganiom w grach fps czy innych (poza kształetm, bo to sprawa indywidualna) i nie musi mieć wcale nie wiadomo jak wielu przycisków (wiadomo - żadnej akceleracji czy inerpolacji). Budżet nieograniczony (ale też nie chciałbym niepotrzebnie przepłacać - myszka ma być warta swojej ceny). Chwyt myszki - obojętnie, ma być symetryczna lub na lewą rękę.

Póki co wpadł mi w oko Gigabyte Krypton. Jeśli jest dobra, to ją wezmę. Chyba, że polecicie coś lepszego.

 

dzięki

Edytowane przez paw3los

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre myszki symetryczne są dosyć niewygodne. Chyba najlepszy będzie DA Left hand edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-obecna mysz - Roccat Kone

-rozdzialki w grach - 800x600

-DPI: 3200

-czulosc w grach: 1.0(2000)

-czulosc w Windows: 6

-czulosc w sterach myszki: 4

-pełny obrót: 13 cm

-gram w: Call of Duty 4: Modern warfare

-podkladka: nie posiadam

-ilosc przyciskow: 5( lewy, prawy, rolka, dwa boczne)

-budzet: okolo 200 zł

-chwyt: Palm Grip

uwagi: musi byc wygodna, wielkoscia tak jak Roccat Kone, wygodne ulozenie przyciskow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre myszki symetryczne są dosyć niewygodne. Chyba najlepszy będzie DA Left hand edition.

 

Hmm, w DA w porównaniu z Kryptonem nie ma ciężarków i 2 rodzajów "podwozia". Jak już pisałem wolałbym mieć jakiś wpływ na dostosowanie myszki pod siebie. Może i symetryczne nie są tak wygodne jak profilowane, ale trudno - jako mańkut nie mogę mieć wszystkiego.

A jak wygląda sprawa sensora w Kryptonie (avago 9800)? Czy można mu coś zarzucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smog recenzował sensor 9800, ale ja bym zdecydowanie wybrał DA left hand. Mimo niechęci do Razera to muszę powiedzieć że DA wychodzi im całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- obecna mysz: Logitech m90

- rozdziałki w grach: 1920x1080, 1650x1050

- DPI: 1000

- czułości w grach: ok. 10-20%

- czułość w Windows: 6

- czułość w sterach myszki: brak

- pełny obrót: 14cm

- gram w: mmorpg (AION), rpg(Gothic, Torchlight, NeverWinter Nights, TES), Moba (LoL)

- podkładka: qck mini

- ilość przycisków: ppm, lpm, na scrollu, 2 boczne, do zmiany dpi niewymagane

- budżet: 140zł

- chwyt: finger grip połączone z palmem

- uwagi: chciałbym, by myszka nie była duża, lubię mniejsze i takie mi się lepiej trzyma, najlepiej jakby była symetryczna (profilowane nie pasują do chwytu, choć łatwo się mogę przyzwyczaić), bardzo wysoka precyzja myszy niekonieczna, zadowolę się z pewnością adsn-3060. Bardzo miło by było, gdyby myszka była w kolorze białym, ale to szczegół:) (..)

 

 

Ponawiam pytanie. Dodam tylko, że w miarę możliwości dobrze by było, gdyby mycha była na optyku i miała ~7 przycisków.

Edytowane przez Bomb4dil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która myszka jest lepsza? A4-tech x-710bk czy x760h? Prosiłbym rozwinięte wypowiedzi niż tylko wskazanie modelu.

Edytowane przez Tur3k1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomb4dil polecam g300. Pierwotnie kupilem ta mysz do gry w MMO w szczegolnosci w WoWa i ladnie dawala rade, co prawda do przyciskow dodatkowych trzeba sie przezwyczaic ale spokojnie daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po raz następny. Może teraz mi pomożecie.. szukam nowej myszki powiedzmy do 200 zł.

Obecnie używam logitech mx620 ale przeszkadza mi w niej to że często się przycina nawet przy przeglądaniu neta..

Gdy miałem a4tech x718 zazwyczaj grałem na 2000 DPI (mx620 jest trochę za wolna..)

Ustawienie czyłości mam tak na pomiędzy 1/2 a 3/4

Rozdzielczość 1920x1080.

Pełny obrót poniżej 10 cm.

Gry max payne 3, cod, bf3, gta i jakieś wyścigowe.

Obecna myszka ma dla mnie dość odpowiedni kształt i szukam czegoś podobnego.. chwytem będzię coś pomiędzy palm a claw (nie nam tak mocno palcy wygiętych i dłoń nie zawsze leży całkowicie na myszce)

Nie używam podkładki, jeżeli będzie warto kupię..

Ciekawią mnie dwie myszki również od logitecha.. g500 (w proline mam za 165) oraz na allegro znalazłem g9x za 164 z wysyłka (Refurbished)

 

 

Jeżeli podaję za mało informacji proszę napiszcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- obecna mysz: mx518

- rozdziałki w grach: 1980x1200

- DPI: 800

- czułości w grach: cs - 2.5

- czułość w Windows: 6

- czułość w sterach myszki: brak sterow

- gram w: cs itp

- podkładka: qck mini

- liczba przycisków: mininum standardowe + wprzód i wstecz

- budżet: 200

- chwyt: palmgrip

- uwagi: ~7lat używania mx518, kształt mi bardzo odpowiada, jednak ze względu na lekką chęć odmianyi używanie jej również w zastosowaniach 'biurowych' rozważam g500 (rolka jest dla mnie plusem). Jednak mam pewne wątpliwości ze względu na laser vs qck mini...

Edytowane przez michaelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czy Razer Deathadder nadaje się tylko do Palm Gripu?

Prosiłbym o wyrażenie opini jeśli chodzi o kształt czy jest wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich!

 

- obecna mysz: a4tech x7-760H

- rozdziałki w grach: obecnie 1280x1024, ale za miesiąc będzie to 1680x1050 lub 1980x1020 (jeszcze nie zdecydowałem)

- DPI: 800

- czułości w grach: 5/10

- czułość w Windows: 7/11

- czułość w sterach myszki: nie mam pojęcia

- pełny obrót: 15 cm

- gram w: Battlefield 3, League of Legends.

- podkładka: Szmacianka "LogiLink gaming mouse pad"

- ilość przycisków: muszą być 3, jak będą dodatkowe jakoś je spożytkuję ;)

- budżet: max 300 zł, ale preferował bym 200 zł ;)

- chwyt: Claw Grip

- uwagi: Szukam myszki która nie popsuje mi sie po 8 miesiącach tak jak aktualna... (lewy przycisk CZASEM nie zaskoczy, tylko że to za dużo często kosztuje jak postac nie zrobi co każę...). Gdyby nie to to myszki bym za nic nie zmienił bo mi strasznie pasuje. Poza tym chciałbym żeby była dobrze wykonana, mam dość chińszczyzny.

Edytowane przez matiss18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- obecna mysz: Logitech G500

- rozdziałki w grach: 1920x1200

- DPI: 1800

- czułości w grach: (nie umiem tego sprawdzić w aktualnie granych grach, ale staram się aby czułość była zbliżona/trochę mniejsza od tej poza grą)

- czułość w Windows: 6/11 (środek)

- czułość w sterach myszki:(używam tego programu LGS v8.4 i nie wiem gdzie to sprawdzić)

- pełny obrót: 5cm

- gram w: League of Legends, WoW, Tera, Battlefield 3, Skyrim, Serie Total War

- podkładka: podkładka Steelseries + (jest zużyta - już ma z 4-5 lat ale odpowiada mi bardzo i kupie bardzo podobną) więc wolę kontrolę nad poślizgiem

- ilość przycisków: z boku pod kciukiem:3 - ok, 2 minimum. Do tego LPM PPM i rolka (jeśli to możliwe coś do zmiany dpi ale to opcjonalnie).

- budżet: 200-250zł (dam nawet i trochę więcej byle się nie zepsuła zbyt szybko)

- chwyt: fingertip grip(mmo i zwykłe użytkowanie kompa), ale czasem palm grip(w shooterach).

- uwagi: przede wszystkim musi być dość trwała. Jestem trochę rozczarowany tym, że to moja druga już myszka Logitecha, (wcześniej przed G500 była MX518), która idealnie po 2 latach przestała działać prawidłowo(po gwarancji idealnie) Ostatnio w MX518 PPM klikał się zamiast raz to 2 razy bardzo szybko (nie za każdym razem ale tak w 1/5-10 kliknięć) co uniemożliwiało celowanie w shooterach. Teraz w G500 jest to samo tyle że LPM i jeszcze nie zbyt często. Podobał mi się ich kształ - dobrze leżą mi w dłoni, ale może to przez to że nigdy nie używałem czegoś jak Deathadder. Zresztą do kształtu przywyknę.

Zależy mi na myszce laserowej z uwagi na fakt że czasem przesuwam nadgarstkiem tuż nad podkładką z lewej na prawą aby móc dalej ruszać, a że robię to tuż nad powierzchnią podkładki to myszki optyczne łapią to za ruch kursorem i jest to irytujące. Dodatkowo zamieszczę jeszcze informację, że do mojej g500 dołożyłem ciężarków w zestawie +9gram. Jakoś solidniej czuje się z cięższą myszą, ale to też pewnie kwestia przyzwyczajenia. Ostatnia rzecz to wygląd, nie zależy mi zbytnio ale byle nie wyglądała jak ta mydelniczka appla bo nie zdierżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedyś polecono mi myszkę (przystosowaną dla mnie) razer deathadder respawn black edition + razer pro pad. Niestety ciągle coś wypadało i nie mogłem jej kupić : /. Wczoraj chciałem dokonać zakupu, ale zauważyłem jakąś nową myszkę razer deathadder 2013. Cenowo jak dla mnie jest mała różnica, ale czy opłaca się ją kupować? Jest lepsza od razera black edition?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele o tej myszce nie wiadomo, chociaż już można powiedzieć że jest warta uwagi i ma bardzo dobry sensor. Jeśli sterowniki będą dopracowane to jak najbardziej można kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co ludzie narzekają na sterowniki które są konieczne do nowego DA, dla przykładu nie da się bez nich zmienić DPI. Synapse 2.0 przechowuje profil w chmurze, trzeba mieć dostęp do Internetu żeby założyć konto przy instalacji, inaczej nici z dodatkowych funkcji. Poza tym na OCN niektórzy twierdzą, że Synapse 2.0 służy Razerowi do zbierania informacji (spyware).

http://www.overclock.net/t/1319323/razer-synapse-2-0-software-mouse-unusable-if-you-dont-have-an-internet-connection-or-their-servers-are-down

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- obecna mysz: jakiś Tracer za 20zł

- rozdziałki w grach: FHD

- DPI: 800 chyba

- czułości w grach: niskie

- czułość w Windows: 6/11

- czułość w sterach myszki: brak

- pełny obrót: 16cm

- gram w: LoL, Heroesy, erpegi, fpsy typu BF, Crysis, ogame, reszta na padzie

- podkładka: qck mini

- ilość przycisków: 5+

- budżet: 60zł;)

- chwyt: każdy po trochu

- uwagi: odłożyłem sobie na kupno jakiejś mychy 170zł, lecz doszedlem do wniosku, że starczy mi taka za 60, resztę wydam na inne przyjemności;]

Zastanawiam się nad a4techami typu 760h i 710bk oraz x-lucą. Może któraś z tych?

Edytowane przez hype79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- chwyt: każdy po trochu

Nie ma myszki pod taki chwyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to palm, czy claw i tak będzie nie będzie to w niczym przeszkadzało, więc kształt mychy jest mi tak naprawdę obojętny. Aktualnie mam mychę w kształcie połówki jajka, do każdego chwytu się jakoś nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-obecna mysz - Jakiaiś Logitech za 30 zł

-gram w: cs 1.6 , Lineage2 (MMO)

-rozdzialki w grach - CS 1.6800x600 L2 1440X900

-DPI: Obecnie 800

-czulosc w grach: CS 2.5

-czulosc w Windows: 6/11

-czulosc w sterach myszki: chyba ich nie mam :D ?

-pełny obrót: 13 cm

-podkladka: nie posiadam (qkupiłbym jakby była w zestawie z myszką)

-ilosc przyciskow: 5( lewy, prawy, rolka, dwa boczne)

-budzet: okolo 60 zł

-chwyt: Palm Grip

Edytowane przez Miar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...