Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blajo6

SABERTOOTH 990FX i PowerSATA - Problem...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem. Kupiłem sobie ten oto kabelek PowerSata

http://allegro.pl/kabel-power-over-esata-sata-2-5-3-5-i1829905313.html

bo uznałem, że będzie to wygodne rozwiązanie, ponieważ mam kilka dysków na SATA, na których trzymam różne dane, kopie zapasowe itp...

I teraz problem: Podłączam kabelel PowerSata do gniazda na płycie, potem do dysku i.... nic zero reakcji ze strony dysku, potem podłączam następny i to samo też nawet się nie odpala (dyski sprawdziłem są dobre)... Moje pytanie co jest nie tak ? czy może to jakoś inaczej działa, może gdzieś to trzeba włączyć albo coś ? myślałem, że po podłączeniu dysku od razu dostanie napięcie uruchomi się i wykryje mi go pod windą tak jakbym podłączył dysk pod USB ... Pytam bo pierwszy raz mam styczność z takim rozwiązaniem... Jeśli chodzi o stery to na pewno mam zainstalowane SATA ze strony ASUSa...

Proszę o pomoc

 

PS

Mój konfig w sigu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście :) wiem gdziem mam to gniazdko na płycie, nawet jakby co to przecierz do innego by nie weszła ta wtyczka bo jest zupełnie inna od ESATA, jakieś inne pomysły ?

Płyta raczej sprawana bo nowa kupowałem jakieś 2-3 tyg temu, szukałem też w biosie bo myślałęm, że może gdzieś to trzeba włączyć na ENABLED ale nie mam nic takiego, żadnej opcji od powersata :( nawet raczej nie mam gdzie tego kabla sprawdzić bo znajomi takich gniazdek nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba też wciąć pod uwagę walnięty kabel

ja bym przeszedł się od jakiego (zaprzyjaźnionego) serwisu, pytanie tylko, czy mają jakąś płytę z PowerSata na chodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kabel udało mi się sprawdzić u znajomego na płytce ASUS M4A89GTD PRO

Podłączałem 4 dyski

Seagate ST31000340NS

Seagate ST3160827AS

Seagate ST3320620AS

oraz Samsung HD204UI

tak jak i u mnie żaden nie rusza...

napisałem także to pomocy technicznej asusa z pytaniem czy czasem domyślnie port powersata jest wyłączony i gdzieś trzeba go włączyć to dostałem taką odpowiedź

"Szanowny Kliencie,

 

Dziekuje za kontakt ze wsparciem technicznym ASUS.

 

Z informacji jakie otrzymalem z Tajwanu, porty Power eSATA nie wymagaja dodatkowych ustawien. Tylko kabla który moze dostarczyc 5V do dysku razem z danymi."

 

Więc co kabel walnięty ???

Byłby to mój pierwszy w życiu uszkodzony nowo zakupiony kabel :P

Ale co może być uszkodzone w kablu ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...