Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Raspael

Modernizacja kompa na Socket775 + XPS710

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum wiec nie bijcie za mocno :)

 

Mam takiego dziwnego kolege, ktory kilka dni temu powiedzial mi, ze odda mi swojego starego grata na czesci. Nie powiem przeciez nie ;) Jakie bylo moje zdziwienie, jak dostalem od niego Della XPS 710.

 

To co znalazlem w srodku:

  • PSU Noname 750W (robiony na wymiar do XPS710)
  • CPU Intel Core 2 Extreme QX6700 / 2.66 GHz
  • MOBO Plyta glowna na NVIDIA nForce 590 SLI MCP do wymiany (pod XPS710 robiono mobosy na wymiar)
  • GFX 2x Radeon X1950 XT CrossFire (zgubil kabelek)
  • RAM 2 x 2Gb RAM DDR2
  • CASE 20kg
  • karta PhysX
  • jakis Soundblaster XFi (nie dziala pod Win7)

 

A oto moj dziadek:

  • PSU Antec HE 550W
  • CPU Intel C2D E4400 @ 2GHz
  • MOBO ASUS P5N32-SLI Premium
  • GFX Gigabyte 8600GT 512RAM NX86T512H
  • RAM OCZ Gold DDR2 PC2-6400 4GB kit (2x2048) + OCZ Platinum DDR2 PC2-6400 2GB kit Rev.2 (2x1024)
  • HDD Samsung SpinPoint F3 1TB SATA-II 32MB Cache - OEM (HD103SJ)
  • CASE Antec Nine Hundred

 

Wiem, ze to starocie, ale czy ktos mi podpowie czy da sie z tych dwoch komputerow cos zmontowac? Moj budzet to zalozmy 400zl.

 

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz no name do kosza i swój antec przekładasz do kupionego kompa , jest dość dobry bo ma 4 rdzeniowy procek. pozostałości sprzedajesz na allegro i gra gitara

twoje ramy są lepsze więc je zostawiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakujesz swój zasilacz do Della i kręcisz ile wlezie. Ew sobie kupisz jakiś zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego quada zamontuj do swojego pc-ta, 3 grafiki sprzedaj i kup jedną nowszą

(całą resztę pc-ta della też). Soundblaster XFi powinien działać na win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełóż quada do swojego kompa, sprzedaj resztę klamotów z darowanego kompa (no, może poza X-Fi, jeśli to co najmniej XtremeGamer, cieńszych od niego nie warto słuchać), oraz swoją obecną grafę, a za otrzymaną kasę kup porządną grafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dell to przyzwoita maszynka, sam qx6700 na alledrogo to jakieś 400pln. sprzedać dziadka, radeony 1950 i kupić grafikę hd6850. na jakiś czas starczy

 

poczekać do 12.10.2011 i ewentualnie sprzedać wszystko

 

Przełóż quada do swojego kompa....

przełożyć się da, uruchomić już nie

 

Zasilacz no name do kosza i swój antec przekładasz...

 

wątpię czy dellowska 750-tka z gamestation będzie gorsza od tego anteca

 

Pakujesz swój zasilacz do Della i kręcisz ile wlezie. Ew sobie kupisz jakiś zasilacz.

kolejny as

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem jest sprzedanie wszystkiego prócz obudowy zasilacza anteca dysku i kupienie nowej grafy procka płyty ramu

za te graty weżmiesz z 1300-1400 zł może więcej, wszystko na aukcje bcm od 1 zł ,wszystko oddzielnie. Za kasę ze sprzedaży to kupi niezły sprzęcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... Znalazlem w necie ten obrazek... zastanawiam sie czy jest jakies ryzyko zwiazane z wstawianiem tego quada do P5N32?

 

qx6700onp5n32slipremium.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghs - a w czym problem flasznąć biosa. No, chyba, że nie ma takiego biosa dla P5N32, który wspiera obsługę QX6700. Wtedy masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj najnowszy bios, przełóż i zobacz. W najgorszym razie po prostu się nie włączy.

 

Według strony asusa nie ma, jednak jak widać ktoś go włączył. Jeśli jednak oficjalnego wsparcia nie ma to zwróć uwagę na sekcję zasilania na płycie podczas obciażenia tego quada bo może być nie ciekawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset tego ASUS'a powinien sobie poradzić z parametrami procesora QX6700, gorzej z wykryciem przez BIOS, jedynym sposobem na przekonanie się byłoby fizyczne sprawdzenie czy zadziała.

 

Jeśli zadziała to zostawić tam tego quada, przełożyć X-Fi, resztę della sprzedać i sprzedać GForce 8600GT, kupić za to kartę pokroju HD6850/6870.

 

Jak nie zadziała to sprzedać całego dell'a (jakieś 800-900PLN powinno wyjść) i 8600GT i kupić j.w. (zaraz naskoczą że proc będzie ograniczał kartę, fakt, ale będzie na przyszłość), resztę kasy odłożyć dozbierać parę groszy (jakby policzyć to może od razu by się udało tak zrobić), sprzedać płytę Asus'a, C2D E4400, pamięci i kupić jakieś nowsze rozwiązanie (Sandy Bridge, Phenom, Buldożer).

 

Chyba żeby od razu sprzedać wszystko (zostawić tylko obudowę i zasilacz Antec, HDD) i kupić coś nowego, musiałbyś sobie oszacować ile weźmiesz za to wszystko i ile masz dokładnie na dołożenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset tego ASUS'a powinien sobie poradzić z parametrami procesora QX6700, gorzej z wykryciem przez BIOS, jedynym sposobem na przekonanie się byłoby fizyczne sprawdzenie czy zadziała.

 

Udalo sie! Jajo dziala, wykryte pod BIOSem, ale nie wydala wiatrak ze starego proca.... doszedl mi do 80 stopni po kilku minutach. Pasty w domu brak. On powinien sie sam wylaczyc przy pewnej temperaturze, co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta w drodze. Zastanawiam sie teraz nad chlodzeniem - CM212 czy TX-3?

 

Troche sie obawiam, czy aby ten Antecowy zasilacz wydoli quada i nowa karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu CM 212 wszystko smiga jak nalezy :cool:

2qlx1yp.jpg

 

Temperatura ok. 40st. w idlu, nie sprawdzalem jeszcze w stresie, ale mialem problemy z instalacja tego chlodzenia juz po nalozeniu na procka i musialem go sciagnac na chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada ode mnie : Obniż napięcie rdzenia, nie sądzę aby do poprawnego działania procek wymagał 1,4V.

PS. Jeżeli karta do PhysX jest produkcji Agei, to może jest to świetny towar do nowego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raspael

No to teraz pozostaje Ci zakup grafy i będziesz miał porządnego kompika przy minimalnych kosztach. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada ode mnie : Obniż napięcie rdzenia, nie sądzę aby do poprawnego działania procek wymagał 1,4V.

PS. Jeżeli karta do PhysX jest produkcji Agei, to może jest to świetny towar do nowego kompa.

 

Dzieki za podpowiedz - w biosie mialem forsowane wysokie napiecie - teraz dziala na 1.28V i troche mniej sie grzeje. Cos jest jeszcze nie tak, pogralem troche w Fife dzisiaj i zgrzal sie tak CPU ze throttleowac zaczal. Podobno trzeba poczekac sto godzin zanim pasta sie zadomowi na procku, ale cos czuje ze ja bede jeszcze raz nakladal... uswiniony byl procek a nie mialem zadnego alkoholu, zeby go porzadnie wyczyscic.

 

@@bielas co bys polecil do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się za bardzo. Może coś pokroju, gtx460 w wersji z 1GB ramu albo ati hd6850/5870 - zależy jeszcze w jakiej rozdziałce zamierzasz to wszystko użytkować. I czy grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram nalogowo w Fife12 ;) Sprobuje demo BF3 jak wyjdzie, no i pewnie Diablo3.

 

A tak z innej beczki, sprawdzilem ta karte dzwiekowa - to X-Fi XtremeMusic. Szukam wlasnie do niej sterownikow ale wszedzie ludzie psiocza na ich brak... miales taka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozdzielczość używanego monita. I czy planujesz jego wymianę? Jeśli tak, to na jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie planuje wymiany. Mam SyncMastera T220 (1680 x 1050) i znalazlem taniego Sapphire HD 6790. Mocno przesadzilem? :)

 

Swoja droga, zainstalowalem wlasnie stery do tej X-Fi... niezla przesiadka z onboardowej karty ASUSa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6790 to deko mało. Celuj w hd6850, hd6870 lub gtx460 (szukaj wersji z 1 lub 2 GB ramu) - nie niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...