Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aspire

Dylemat ze zmiana procesora pod s775

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka wszystkim :) to mój pierwszy post tu :) ale czytam wasze forum już od jakiegoś czasu i nie raz mi się przydało

 

 

Mam problem z wybraniem procesora do obecnej platformy i wiem ze pomożecie mi podjąć dobrą decyzje :thumbup:

 

 

Mam sobie taki sprzęt nie pierwszej młodości ale jeszcze jakoś daje rade ( choć prosi się już o wymianę procesora na 4 jajka )

 

Gigabyte GA-EP35-DS3

E5200 2,5GHz@3,8GHz + Scythe Mugen (bodajże ta pierwsza wersja)

GTX 460 768MB Asus OC 850/1700/4000( niedawno wymieniona przedtem 8800GT)

2x2 GB ram Kingston 800MHz

Samsung 2x500GB F3

Corsair CMPSU-520 HXEU

Samsung 22" 1680x1050 i w takiej rozdzielczości gram

Windows7 64-bit

Całość zamknięta w Cooler Master 330 + 2x120 wentylatory

 

Chciałbym zmienić procesor na 4 jajka (aby tchnąc jeszcze trochę życia w ten komputer) bez zmiany platformy na wydanie mam max 550zł

Waham się pomiędzy

-Q6600 można dostać za 250 zł po podkręceniu do 3.5-3,6 GHz to chyba nadal wydajny procesor choć wiem ze ciepły i prądożerny

-Q9550 można dostać za 500-550 zł (tylko trzeba trochę cierpliwości i śledzić allegro) proc chłodniejszy i zapewne sporo wydajniejszy od Q6600

 

 

Teraz mam dylemat czy brać tańszy Q6600 i próbować kręcić do 3,5-3,6GHz czy dołożyć drugie tyle do Q9550 i próbować kręcić do 3,8-3,9GHz

 

 

Co będzie lepszym rozwiązaniem pod ten sprzęt co teraz mam ? chodzi mi głownie o gry

 

Dodam od razu ze nie stać mnie w tej chwili na dołożenie do nowej platformy max co mogę wydać na dziś to 550zł

 

 

edyta/// teraz spojrzalem i plyta jest bez dopisku L czyli GA-EP35-DS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm , na q6600 masz za slaba sekcje zasilania, mysle ze do @3,0 bylo by OK ale pozniej juz by sie pocila. A nie lepiej q8200@ 2,8? ani plyta sie nie spoci, ani wydajnosc nie bedzie mala, ani CPU nie przegrzejesz, ani ilosc pradu nie bedzie duza no i w koncu bedzie 4 rdzeniowiec. Dla mnie q6600 nie istnieje z prostego powodu - duza ilosc pobieranego pradu i ciepla a co za tym idzie - wysokie wymagania od strony plyty chlodzenia i zasilacza.

 

 

Rozejrzyj sie jeszcze za i3 530 - jakis czas temu mozna bylo od reki kupic za 230zl. Teraz ceny skoczyly ale kto nie szuka ten nie znajdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 na pewno w okolice 3 GHz pogonisz. Zasilanie na płycie takie złe nie jest, bez przesady.

 

Cenowo dobrze patrzysz, tyle właśnie kosztują. Co znaczy, że Q9x50 są po prostu za drogie. Mimo swoich zalet itd. są po prostu za drogie. Albo więc Q6600 łykasz i robisz lekko-średnie OC, albo polujesz na znacznie rzadsze Q9300/Q9400 i robisz również średnie OC. No ale taki Q9x00 to od 300-350 zł, czasem wyżej. Q9400 byłby idealny, ale ich jest b mało i osiągają ceny niewiele niższe niż Q9x50.

 

Q8xxx nie ma co się bawić, bo Q8200 nie wykręcisz za wysoko, a z kolei Q8400 są b drogie przez "wysoki" mnożnik. Q8300 ni w oko ni w tyłek, i żeby ładne OC zrobić trzeba dobry egzemplarz trafić. No i mało cache, a to się w 775 liczy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kater

 

na jakie OC mogę liczyć na tej płycie na Q6600 czy 3,5GHz jest realne ? poszukałem trochę u wujka google i widzę ze co niektórzy na tej płycie robią nawet 3,6GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wtedy lepiej na taka płytę mieć gwarke :D ze jakby co to wysyłasz i oddawają ci nową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Mam problem z wybraniem procesora do obecnej platformy i wiem ze pomożecie mi podjąć dobrą decyzje :thumbup:

 

masz 500zł ?

 

ASUS M4N68T-M GF 7025 AM3 DDR3 za 160 zł nowa http://allegro.pl/asus-m4n68t-m-gf-7025-am3-ddr3-fv-sklep-i1859192745.html

 

P_500.jpg

 

AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Ed. BOX 4 rdzenie 420 [mugen na niego pasuje -1 wesja też -wiem bo mam :) ]http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-955-am3-black-ed-box-4-rdzenie-i1871923860.html

 

amd-phenom-ii-x4-955-am3-black-edition-box.235705.2.jpg

 

pamieć ram kingstony 2giga za te 50 zł

 

kingston_ddr32000tri_forum.jpg

 

 

 

swoje graty sprzedaj - ze 200 zł może wezmiesz to jeszcze grafike sobie wymienisz :)-po namysle jednak nie bo grafike masz ok :)-to ramu sobie dokupisz czy obudowe wymienisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAVA_ON

 

mam 550zł dokładnie z wliczoną sprzedażą procesora

 

 

czyli ASUS M4N68T-M GF 7025 AM3 DDR3 + Phenom II x4 955 AM3 Black Ed + KINGSTON HyperX DDR3 4GB (2x2GB) DUAL 1600MHz daje nam razem z wysyłką sumę 741zł

 

 

sprzedaje płytę za 100zł ram za 140zł czyli mam 240 + 550zł = 790zł kupuje tamten zestaw na AM3 i zostaje mi 50zł

 

i teraz czy będzie to wydajniejsze od kręconego Q6600 (3,4-3,5GHz) ? bo tam tylko kupuje Q6000 za 250zł

 

 

Do zestawu na AM3 dokładam te 250zł więcej niż do s775 z Q6600

Na ile można by tego Phenom II x4 955 wykręcić na tamtej płycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAVA_ON

 

mam 550zł dokładnie z wliczoną sprzedażą procesora

to płyte i ram proponowany wyżej + 4 rdzeniowy Athlon II X4 635 2.9GHz za 300złhttp://allegro.pl/procesor-athlon-ii-x4-635-2-9ghz-2mb-box-i1866816336.html

 

ten proc nie wiele gorszy od proponowanego wyżej ,a dodatkowo zrobisz oc swojego [mugena masz wiec bedziesz mógł ] i tyle -potem zawsze bedziesz miał mozliwosc wymiany nawet na 6 rdzeni jak by co

 

wszystko ciebie wyniesie kolo 510zł z ddr3 na pokładzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz czy będzie to wydajniejsze od kręconego Q6600 (3,4-3,5GHz) ? bo tam tylko kupuje Q6000 za 250zł

Zegar w zegar Q6600 i Phenom II X4 w grach beda zachowywac sie podobnie.

 

click

 

Rewizje C3 Deneba osiagaja na powietrzu i znosnych napieciach do 3.8-4.2GHz, Q6600 troche mniej. Do chlodzenia obu przyda sie schladzacz lepszy od boxowego. Musisz sam zdecydowac, ja w podobnej sytuacji (C2D 2MB L2 i plyta z obsluga Q6600) wybralem 955.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostanie przy obecnej platformie raczej nie ma większego sensu zakładając, że masz do dyspozycji 550zł. Wymiana na AM3 jest lepszą opcją chociaż niekoniecznie. Zdecydowanie polecam wymianę na lga 1155. Możesz wziąć tani procesor SB Intel Pentium G620, do niego płytę w zależności od tego co byś robił z (nowym) prockiem w przyszłości:

- tania płyta z chipsetem H61/H67 bez możliwości podkręcania cpu

- droższa płyta z chipsetem P67/Z68 z możliwością OC lub z wykorzystaniem zintegrowanej grafiki (z68). W Twoim przypadku raczej i tak będziesz korzystał z GTXa więc zostaje P67.

 

I teraz tak

 

H61

CPU 250zł + płyta 225zł + 4 gb ram 100zł = 575 zł

 

P67

CPU 250zł + płyta 330zł + 4 gb ram 100zł = 680 zł

 

Jakie są korzyści? Wchodzisz na nową platformę, na którą są i będą jeszcze długo produkowane nowe procesory, znacznie mniejszy pobór prądu niż np. Q6600, porównywalna wydajność do tego quada ale zaznaczam, że ten G620 to procesor tymczasowy, który będziesz mógł wymienić w przyszłości na coś bardzo wydajnego. Wzrost wydajności do obecnego zestawu będzie duży więc ta wymiana ma jak najbardziej sens, tym bardziej biorąc pod uwagę przyszłościowość lga 1155. Wybór płyty wedle uznania, jaki chipset uważasz za potrzebny.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_376&products_id=39854

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=35523

http://allegro.pl/p8p67-le-rev-3-0-ddr3-sata3-oc-sklep-poznan-i1872304501.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 500zł ?

 

 

ASUS M4N68T-M GF 7025 AM3 DDR3 za 160 zł nowa http://allegro.pl/as...1859192745.html

 

 

 

w chyba już z 10-ty raz widzę jak wklejasz tę płytkę a to straszna kupa jest a nie mobo pod przyszłościowy zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w chyba już z 10-ty raz widzę jak wklejasz tę płytkę a to straszna kupa jest a nie mobo pod przyszłościowy zestaw

miała dobre noty na 2 portalu pc [konkurencyjnym] po 2 przyszłościowy zestaw za 500 zł i to w am3 ? teraz zaden nie jest przyszłościowy :kwasny: na wiosne nowe intele ,nie ma co myślec o przyszłości-

 

co do płyty to twoje zdanie nie podparte zadnymi argumentami napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

co do płyty to twoje zdanie nie podparte zadnymi argumentami napewno

 

zgadłeś :) jednak jestem sceptykiem co do rozwiązań typu: chipset nvidii i cpu amd. a jeszcze nie daj bozia karta od ati do takiego tandemu, to już proszenie się o kłopoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodybe

pogoń to co masz dołóż te 550pln i kup coś na 1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogoń to co masz dołóż te 550pln i kup coś na 1155

 

W pełni popieram.

 

Jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem, no i kupiłem okazyjnie nowe Q9300.. ale z perspektywy czasu oceniam to za stracone pół roku, błędną decyzję. Trzeba było wcześniej przejść na 1155, nie męczyć się z półśrodkami.

 

aha: wbrew pozorom obecne płyty (choćby ASUSy z dopiskiem Gen3 oraz część starszych modeli) są "wystarczająco" przyszłościowe, gdyż wspierają IvyBridge i PCI-e 3, acz są przypadki modeli które "tylko" mają wsparcie IB, bez wsparcia dla PCI-e 3.

 

Szczegóły tu: http://pclab.pl/news47297.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji autora nie widze lepszej opcji jak sprzedaz dotychczasowej płyty i proca,oraz zakup płytki na s1156,na chipsecie h55 do 200zł,oraz core i5 750,do tego OC na 3.5-4ghz(koszt około 400zł),wtedy q9550 i phenomy moga sie schowac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji autora nie widze lepszej opcji jak sprzedaz dotychczasowej płyty i proca,oraz zakup płytki na s1156,na chipsecie h55 do 200zł,oraz core i5 750,do tego OC na 3.5-4ghz(koszt około 400zł),wtedy q9550 i phenomy moga sie schowac. smile.gif

 

 

Całkowicie .. się NIE zgadzam. Wchodzenie w "martwą" podstawkę jest moim zdaniem błędne. Tanio i owszem, w miarę wydajnie także.. tylko całkiem bez przyszłości. Jak mu braknie mocy, to co? Wymieniać znowu MOBO+CPU, tracić przy zmianie więcej niż pozbywając się CPU 1155 i wsadzając coś silniejszego? no można, tylko sens ma to w porywach średni, o ile nie niski..

 

fajnie 1155 z PCI-e 3 / wsparciem IB + teraz jakies CPU na przeczekanie, a potem wymienić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez analogicznie teraz tez moze wsadzic jakiegos Qxxxx, a dostaje rady zmiany platformy. To samo bedzie za jakis czas z S1155, zamiast sugestii wymiany na mocne IB, beda mu pisac "wez LGA195670 bo przyszlosciowa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie,pojęcie przyszłościowość jak dla mnie jest co najmniej śmieszne :) Polecam brać co w obecnej chwili jest najbardziej opłacalne,a bezsprzecznie i5 750 nadaję się do gier idealnie i jeszcze długo będzie . Naturalnie Sandy Bridge jest trochę szybsze ale jak już brać to i5 2500k,ale wystarczy spojrzeć na cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji autora nie widze lepszej opcji jak sprzedaz dotychczasowej płyty i proca,oraz zakup płytki na s1156,na chipsecie h55 do 200zł,oraz core i5 750,do tego OC na 3.5-4ghz(koszt około 400zł),wtedy q9550 i phenomy moga sie schowac. :)

 

koszt i5-750 to 400pln?! chyba z ułamanym rogiem :) 700-800pln to obecna cena tego procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt i5-750 to 400pln?! chyba z ułamanym rogiem :) 700-800pln to obecna cena tego procesora

Kiedyś na allegro na kup teraz stał używany x3440+mobo za 750zł ;)

 

ps.

Gdyby ktoś nie wiedział: x3440=i7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...