Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość larey

Czy płyta bez procesora powinna chodzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość larey

Kupiłem płytę pod Sandy bridge mianowicie asrock z68 extreme 3 gen3 płyta wydała mi sie trochę podejrzana bo jak ją odpakowałem to śmierdziała jakby spalenizną. Niestety procka jeszcze nie mam bede teraz na dniach zamawiał. I moje pytanie jest takie czy ta plyta bez procesora powinna się odpalić? W sensie wszystko złożone oprócz procka, płyta powinna chociaż właczyć zasilacz po nacisnięciu przycisku, niestety nic takiego sie nie dzieje. Czy mam rację czy może nie? I czekac na proca i sprawdzić wtedy. Czy od razu ją odsyłać do sklepu gdzie ją kupiłem? Czekam na wasze sugestie etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma nogi to będzie :E

 

Na serio płyta bez proca nie zadziała (tylko wentyle mogą się zakręcić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta bez procesora powinna się włączyć, to jest uruchomić zasilacz, wentylatory. Jeśli tak się nie dzieje, to może być uszkodzona lub źle podłączyłeś kabelki od obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość larey

No własnie problem w tym że ona nie uruchamia zasilacza nawet ? Nie wiem jak to się ma do UEFI, ale cholernie mnie to nie pokoi ? Co mam teraz robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serio płyta bez proca nie zadziała.

Zadziała, tylko nie uruchomi biosu, systemu z racji braku procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość larey

No to w takim razie jest strzelona na bank. Bo nie odpala zasilacza. Zasilacz nie świeci sie na czerwono i nie kreci wentylem.

Żeby było jasno. Podłączyłem płytę z ramem grafa do zasilacza. Kabelki od zasilania gites podłaczone. Dysku twardego nie podłączałem bo nie trzeba tego do uruchomienia płyty. Zasilanie grafy wszystko podpiete: klawiatura myszka etc.

Nie rusza ani przyciskiem power na płycie ani przełacznikiem podłaczony pod płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, czemu ma nie działać? Nosiła ślady użytkowania? Że pachnie to nic nie znaczy. Tzn nie wiem czy nie jesteś przewrażliwiony i jak mocny jest to zapach. Tak lekko spalenizną to czasem jedzie i tyle. Szczególnie przy nowym sprzęcie. Możliwe że jest jakieś zabezpieczenie, że jak nie ma procka w gnieździe to nie odpala nawet zasilacza. Tutaj bym nie generalizował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość larey

No właśnie cholera wie. Śmierdzi dosyć ostro, ale może to być farba lub coś użytego w PCb (plastyk) Może i jestem przewrażliwiony. Ale każda płyta jaką startowałem jaką mam w domu działa bez proca niestety żadna z tych platform w moim domu nie jest pod sandy bridge.

Śladów uzytkowania nie miała nawet jest fajne zabezpieczenie na niej tam gdzie się ją przykręca do obudowy w miejscu dziur sa jakby cynowane plomby że od razu się rozjqadą przy zastosowqaniu śrub (pierwszy raz takie coś fajne widzę w ogóle w płytach głównych) chyba że ktoś kkorzystał z niej na pajączku, ale wątpię. Ma wszystkie naklejki nawet na miejscach gdzie się je ściaga. Nigdy nie miałem tej plyty w łapach, ale płyt pod sandy miałem już chyba z 30 z racji ze skłądam często zestawy dla znajomych etc. Nigdy natomiast nie sprawdzałem pod sandy czy płyta bez proca ruszy nie sprawdzałem na żadnej innej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne rozwiązanie to czekanie nas procka ;)

 

Chyba masz gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość larey

Gwarancja oczywiście jest na 36 miesięcy , faktura wszystko, kupowałem normalnie w sklepie, ale wysyłkowo przez neta.

Czekanie na procka tez trochę lipa bo zaraz dopiero będe go zamawiał. Nikt z znajomych blisko mnie nie ma proca pod sandy wszyscy inni dzieli mnie od nich jakies 50 km. Cholera. A do komputerowego jak pójde to pewnie za sprawdzenie łykną z 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po co się martwisz na zapas?

 

Masz gwarancję więc jeśli nawet coś ie będzie grało to wymienisz.

 

Poza tym to każdy nowy sprzęt śmierdzi - czy to buty, czy komp - mój śmierdział niemiłosiernie spalenizną po odpaleniu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość larey

Kurde chciałbym być dobrej myśli , ale jeśli chodzi o sprzęt to już mam doświadczenie w pechu :-(

 

EDIT: A więc płyta hula aż miło, dziś zmontowałem zestaw i jednak w tym modelu płyty, bez procesora nic absolutnie się nie odpali bo nie zamknie obwodu, włożyłem procka i gitara.

 

Pytałem się znajomego serwisanta który bardzo dobrze się na tym zna, to mówił mi że płyta bez proca nie odpala, a jak odpali to znaczy że jest strzelona. A to dziwne bo socket 775 odpalałem również socket 478. To co były dwie płyty walnięte ? Chociaż to akurat było w kompach które szły na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...