Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem nowe Trolle

Strasznie to kolorowe, ale da się obejrzeć. W sumie, lepiej mi się to oglądało niż Frozen 2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonic. Szybki jak błyskawica

 

Sztampowa fabuła, ale bardzo fajne i lekkie. Dla osoby w każdym wieku.

8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zostałem gangsterem - całkiem całkiem, dałbym 7,5/10

Midway - taka nowa wersja Pearl Harbour, 8/10

Bad Boy - 6/10

Little woman - film bardziej dla kobiet ale daje 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midway - taka nowa wersja Pearl Harbour, 8/10

Nie to nowa wersja Bitwy o Midway, Pearl Harbor i Midway to dwie różne bitwy. kwasny.gif

 

 

Mortal Kombat Legends: Scorpion Revenge 2020, animacja od WB, całkiem fajna, brutalna jak MK, to taki wstęp, ale fajnie się oglądało. 9/10.

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam głównie starocie, takie też polecam.

 

The Fugitive (1993) - da się oglądnąć, ale nie jest jakiś świetny. Typowy film sensacyjny na wieczór.

Enemy Of The State (1998) - bardzo lubię, porusza tematykę inwigilacji i realiów USA w tym temacie. Oglądałem już chyba ze trz razy

Kids (1995) - niektórych ten film poruszył albo przeraził, na mnie nie zrobił on wielkiego wrażenia, ale zdecydowanie warty oglądnięcia.

Basic Instinct (1992) - świetny thriller z Sharon Stone (jaka ona była kiedyś ładna :o ), fabuła dość skomplikowana ale do ogarnięcia

Leaving Las Vegas (1995) - przedstawienie jak człowiek może upaść na dno, ciekawy ale smutny film

A Bronx Tale (1993) - nieziemski klimat, lata 50 i osiedle imigrantów w USA plus gangsterzy, trzeba coś dodawać? :D

See No Evil, Hear No Evil (1989) - jak ja się uśmiałem przy tym, bardzo dobra komedia na wieczór :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bad Boy 2020 Vegi, gdyby nie Królikowski to ten film byłby jak każdy inny film Vegi, a tak było naprawdę dobrze, Królikowski bardzo dobrze zagrał. 6,5/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LE MANS '66 - bardzo dobry, mogę być nieobiektywny, bo to mój temat 8/10 ;)

 

Na Noże - 8/10 kryminał który ogląda się bardzo dobrze.

 

Midway - mogło być lepiej, ale nie jest też źle, typowy amerykański film wojenny o nich, nowa wersja Pearl Harbor. Chyba brakło kasy na CGI, bo mocno dziwnie to wygląda 7/10.

 

Richard Jewell - jak dla mnie rewelacyjny, 9/10

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem to Kids obejrzeć, ale nie mogę zdzierżyć tego amerykańskiego obrazu bycia cool nastolatkiem, film jest tak infantylny i durny, że każda scena właściwie powoduje poczucie zażenowania :E Na ten moment dotrwałem do połowy, może włącze jeszcze na drugie podejście.

 

Sonic - ujdzie, familijne kino w sam raz na raz i w tej roli jest ok, solidne 6/10

 

Bad Boysy nowe - troche odgrzewane, ale ten duet się nie nudzi, jest akcja, humor, pare ciekawych twarzy, ode mnie 7/10

 

Psy 3 - tu miłe zaskoczenie czytając jak wiele osób marudzi, że to nie to samo. Wiadomo, że nie to samo, bo jest to 25 lat później w zupełnie innym obrazie Polski. Wyszło takie 50% nawiązania do klimatu 1 i 2 oraz drugie 50% zorientowania filmu na aktualne czasy i zrobienia wersji nowoczesnej, która trafi do ludzi, którzy o tematach z 1 i 2 nie mają zielonego pojęcia. Obsada jak najbardziej dobra, odpowiednio pasują wiekiem do swoich ról z przednich części, a nowe twarze nieznane mi, ale jak najbardziej dały radę. Dialogi są przyzwoite, ale startu do tego co było w 1 i 2 nie mają. Muzyka jest również gorsza. Na plus, że jest sporo nawiązań do 1 i 2, poniekąd też kontynuacji wątków. Film na takie 7 z minusem. Nudy nie ma, film nie jest na siłę przedłużany. Jest kilka durnych scen, które mogli sobie darować np. policjant wjeżdżający zwykłym radiowozem na dosłownie pole bitwy ze stacjonarnymi karabinami maszynowymi tylko po to, żeby otworzyć drzwi auta i zginąć w trakcie wysiadania :E Albo pan gangster od kostek w kiblu :E Jak ktoś lubi serię to jak najbardziej polecam obejrzeć, wjechało na iple za 25zł. Ode mnie 7-/10

Edytowane przez Lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extraction (2020) 6,5/10

 

Taki J.Wick w Indiach. Szybka akcja, sporo trupów. Hemsworth daje radę jako Rambo, sceny akcji żywcem ściągnięte z pierwszego Wicka.

 

The Professor (2018) 7/10

 

Nie wiem jakim cudem przegapiłem ten film, ostatnio leciał na C+. Naprawdę niezła pozycja, Depp w formie. Aż się zdziwiłem bo film ledwo trwa 90min. Fajna historia człowieka, który żegna się z życiem. Smieszny i trochę smutny. Na Metascore ocena 37 :lol2: Warto zobaczyć.

 

Richard Jewell (2019) 8/10

 

Świetna rola Paula Waltera Hausera i Sama Rockwella. Clint Eastwood w wysokiej formie, fajnie ogląda się takie ludzkie historie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad Astra nie wywołał u mnie dosłownie żadnych emocji. Oglądałem stosunkowo niedawno i ledwie pamiętam, o czym był. Jednym z nielicznych plusów jest gra aktorska Pitta, on potrafi zagrać wszystko.

 

Dla mnie też średniak. Próba odtworzenia klimatu Intelstellar. Czyli cały film smutny i dołujący - dla tych, którzy lubią sobie psuć humor. I jak zwykle przy locie przez kosmos planety są ustawione w koniunkcji.

 

"Na Noże" - kryminał w starym stylu, bez fajerwerków i wodotrysków. Klasyczny schemat ale tak ciekawie poprowadzony i zagrany że nie męczy widza, polecam bo ostatnio tak zadowolony z kina wyszedłem po 3 billboardach. 9/10

 

Mnie się udało wytrzymać za pierwszym razem 15 minut, a za drugim 30. Ciągnąca się w nieskończoność nuda scena z przesłuchaniem ludzi odrzuciła mnie od tego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorący temat (Bombshell) 2019 - film traktujący o wydarzeniach dziejących się w stacji Fox News w latach 2015-2016 w czasie kampanii Trumpa, chodzi o molestowanie seksualne kobiet w stacji Fox News, dobra obsada Charlize Theron, Margot Robbie oraz Nicole Kidman robi robotę, 7/10.

 

 

Naprzód (Onward) 2020 - kolejna animacja Disney-Pixar, dała radę jak zwykle, fajne gagi, ciekawe podejście do świata fantasy oraz pouczająca historia, Pixar nie zawiódł. 8/10.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na noże to bardzo dobry film, nie dłużył mi się zbytnio (a jestem osobą która nie znosi długich filmów).

Natomiast Ad Astra nie oglądnąłem do końca. Dość nijaki i nużący jak dla mnie.

 

Bardzo polecam za to Primal Fear (1996) jeśli ktoś nie miał okazji obejrzeć, świetny tytuł sądowo-prawniczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem Kafarnaum i jestem zachwycony filmem. Osobiście dla mnie jest, to jeden z najlepszych filmów, które kiedykolwiek widziałem, ostatnia scena z przemówieniem głównego bohatera po prostu niszczy od wewnątrz. Miałem po tym taką kluskę w gardle, że nie mogłem powiedzieć jakiegokolwiek słowa. Od dawna, naprawdę od bardzo dawna nie widziałem czegoś tak dobrego. Nie można, aż uwierzyć że grają tam totalni amatorzy nie mający nic wspólnego z aktorstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na noże to bardzo dobry film, nie dłużył mi się zbytnio (a jestem osobą która nie znosi długich filmów).

Natomiast Ad Astra nie oglądnąłem do końca. Dość nijaki i nużący jak dla mnie.

 

 

 

 

Jak dotrwałeś do sceny, gdzie syn widzi statek ojca przy Neptunie, to w sumie niewiele straciłeś. Dalsza fabuła poprowadzona nieciekawie i pesymistycznie. Także debilne przesłanie - po co się rozwijać, po co odkrywać, jesteśmy sami i nie ma już nic. Można natomiast dyskutować o wybuchu nuklearnym, który z Neptuna popchnął statek aż na Ziemię - czy to jest możliwe, by pojedynczy impuls wystarczył do takiej podróży z siłą inercji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dotrwałem do tej sceny, albo była taka i już nie pamiętam. Jak już wyruszyli na wyprawę to chwilę potem wyłączyłem.

Zauważyłem że bardziej odpowiadają mi filmy kręcone 20-30 lat temu niż dzisiejsze. Nie wiem czy to wynika z klimatu, sposobu kręcenia czy jeszcze czegoś innego. Mało jest filmów powiedzmy z ostatnich dwóch lat które mi się podobały. Może 1917, Na noże czy Shaft lub Irlandczyk (przy czym Irlandczyk strasznie mi się dłużył, w końcu 3 godziny) albo polskie Boże Ciało. Lecz reguła jest taka, że film takiego samego gatunku z lat 1980-2000 bardziej mi podchodzi niż nowy. Dlatego z nowych sprawdzam tylko najgłośniejsze i takie które wiadomo że prezentują jakiś poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z nowych sprawdzam tylko najgłośniejsze i takie które wiadomo że prezentują jakiś poziom.

Jeżeli chodzi o mniej znane, to polecam "kaliber" chociaż do wcześniej podanego kafarnaum nie ma polotu, ale ogląda się przyjemnie i nie nuży. Mam dokładnie tak jak Ty, a widzę gust podobny, to może Ci się spodoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o Kaliber/Calibre (2018)?

Tak chodzi o ten film. Wiem, że to produkcja netlfixa, a te bywają przeważnie słabe bądź bardzo przeciętne, ale akurat ten tytuł dawał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Red Pill (2016) 7/10

 

Całkiem niezły dokument o męskich aktywistach walczących o prawa facetów. Materiał zrobiony przez feministkę (ładną) pokazującą dwa obozy: MRA - Men's Rights Activists i feministki/męskich feministów :E Można powiedzieć, że dokument jest wyważony, choć trochę faworyzuje ruch męski, nic w tym dziwnego jak w materiale przewija się "czerwona wariatka" znana z memów. Warto zobaczenia, szczególnie że "krytycy" z pomidorów nie zostawili suchej nitki na tym dokumencie, natomiast jak to bywa, widzowie są zadowoleni, oceny tak z 7 i 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiony opiniami, że "Pasażerowie" to jeden z najlepiej wyglądających filmów UHD, postanowiłem to sprawdzić. Film, to takie romansidło science fiction, które całkiem nieźle się ogląda, takie 6,5. Ale jeśli chodzi o jakość, to chyba jeszcze przy żadnym filmie nie miałem takiego :wow: Obraz jest tak czysty, że Pasażerowie wyglądają dosłownie jak żywi, a TV to okno, poważnie. Chyba wszystko prze to, że film jest nagrywany w rozdzielczości 6,5K i zremasterowany do 4K.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Fx2SH0XZ27E

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extraction (2020) 6,5/10

 

Taki J.Wick w Indiach. Szybka akcja, sporo trupów. Hemsworth daje radę jako Rambo, sceny akcji żywcem ściągnięte z pierwszego Wicka.

 

Też mi się podobało, u mnie 7/10 fajne kino akcji z dużą ilością wystrzelanej amunicji i gęsto ścielącymi się trupami, a to wszystko w Bangladeszu, czy tam bangla to nie wiem, ale w tym filmie w Bangladeszu, bangla i to całkiem nie źle. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Waters - 9/10.

 

Film konieczny do zobaczenia przez każdego ze względu na tematykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Waters - 9/10.

 

Film konieczny do zobaczenia przez każdego ze względu na tematykę.

Na tyle bym nie ocenił, ale faktem jest, że to dobry film i również polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...