Skocz do zawartości
Kris

Film - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach przypominania kina Alfreda Hitchcocka - pięć ulubionych pozycji:

Okno na podwórze / Rear Window

Szał / Frenzy

Lina / Rope

M jak Morderstwo / Dial M for Murder

Niewłaściwy Człowiek / Wrong Man

 

Jeśli nie boicie się czarno białego obrazu (choć również możecie trafić na pokolorowane wersje) odpalajcie i zapoznajcie się z częścią historii kina. :

 

ajć no i Psychoza. Bym zapomniał. :E

Edytowane przez Keyser_Soze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie czasy (Harsh Times) z 2005 roku. W roli głównej Christian Bale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7392061.3.jpg?l=1314351292000

 

 

Polski film "Lincz" (2010) świetny 9/10

 

opowiada tę historię ->

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-lincz-we-wlodawie-wraca-na-wokande,nId,203740

 

link do filmweb: http://www.filmweb.pl/film/Lincz-2010-577958

 

gorąco polecam :)

 

Zainspirowany głośnymi wydarzeniami we Włodowie thriller o zbrodni, która wstrząsnęła polskimi mediami i wymiarem sprawiedliwości. W niewielkiej mazurskiej miejscowości dochodzi do krwawego morderstwa, którego sprawcą może być niemal każdy z okolicznych mieszkańców. Okazuje się, że ofiara - 60-letni recydywista - od lat okrutnie znęcała się nad sąsiadami. Rozpoczyna się śledztwo, w którym na jaw wyjdą skrzętnie ukrywane tajemnice miejscowych.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=wx-rlNU9NOs

 

niecierpliwi przewijają do 49 sek.

Edytowane przez patrick1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pulp fiction - klasyka

generation kill - mini serial

elite killers - jak dla mnie miłe zaskoczenie i chyba najfajniejszy film z ostatnich kilku miesięcy

w sieci kłamstw

krwawy diament

obcy wszystkie części

but manitou - najbardziej poryta komedia jaką widziałem, lektor mistrzostwo świata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najbardziej poruszający od czasu "długu" "

 

Tyle że długu w zaden sposob nie przebił, a nawet nie zblizył się do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najbardziej poruszający od czasu "długu" "

 

Tyle że długu w zaden sposob nie przebił, a nawet nie zblizył się do niego

Ogólnie nie wiem jak film ma być dobry, jeśli trwa raptem 80 minut. :hmm:

 

Ale jak wrażenia bez odniesienia się do Długu? Film daje radę? Można spędzić miło czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wiem jak film ma być dobry, jeśli trwa raptem 80 minut. :hmm:

 

Ale jak wrażenia bez odniesienia się do Długu? Film daje radę? Można spędzić miło czas?

 

Jak dla mnie rewelacyjny. Do oglądania samemu wieczorową porą. Straszy lepiej niż większość horrorów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka filmów ktore ostatnio ogladalem poraz pierwszy lub poraz kolejny i ktore uwazam za godne polecenia.

Głównie polecam ostatnie dwa gdzie Warrior naprawde pozytywnie mnie zaskoczył i napewno jest to jeden z lepszych filmow 2011 roku a Podejrzani to film który zaskoczy każdego.

 

Podziemny krag

Chlopcy z ferajny

Prestiż

Przekret

Niepokonany Seabiscuit

Podejrzani

Warrior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze, moglbys zrobic liste polecanych filmow w pierwszym poscie, tak dla potomnosci :Up_to_s:

 

1.Gwiezdny pył Mila bajeczka z happy endem.

2.Klub winowajcow Film o mlodziezy nie tylko dla mlodziezy :) Przepiekny klimacik lat 80 i ta piosenka Simple Minds - Don't You (Forget About Me) Wbrew pozorom nie jest to durna komedia, polecam Wam!

3.Fargo Swietny thriller z świetną Frances McDormand.

4.Utalentowany pan Ripley Film prawie idealny, zazdroszcze tym ktorzy go jeszce nie ogladali :)

5.Unthinkable Czy moralnosc i sumienie powinny nas powtrzymac przed poswieceniem kilku osob, nawet dzieci, dla dobra wiekszosci, uratowania swiata? Troche filozoficznej papki, ale mimo wszystko thiller przedni, polecam.

6.Amerykańska zbrodnia Tytul poprzedeniego filmu oddaje wpeleni moje odczucia po obejzeniu tego filmu. Oparty na faktach, w roli ofiary Ellen Page.

Edytowane przez k1lz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 12 gniewnych ludzi - bardzo stary film, świetnie steruje emocjami widza, 8/10

- Moon - ciężko było mi wybrać jeden z wielu "mózgotrzepów", padło na Moon, bo wizja odosobnienia i obłędu jest IMO ciekawa 8/10

- Infiltracja - jeden z wielu filmów z DiCaprio, które trzeba obejrzeć, żeby zetrzeć złą wizję z Titanica 9/10

- Fighter - genialna rola Bale'a 9/10

- Constantine - jeżeli mam wybrać bohatera komiksu, którego ekranizacja mnie powaliła - Constantine wygrywa 9/10

- Czarny łabędź - mocne sceny, mroczny klimat 10/10

- Jak wytresować smoka - era dobrych bajek (a raczej filmów animowanych) się jeszcze nie skończyła, koniecznie z polskim dubbingiem, miażdży oryginalny ;) w świecie bajek 9/10

 

btw. Czy jestem jedyną osobą, która uważa, że w tym roku nie wyszedł ani jeden film godny oskara? :hmm:

Edytowane przez Pulpit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto obejżeć ... nie ma pomyslu

 

Alien vs Predator 2 :D

 

Chyba żartujesz z tym filmem. Warto jesli ma się 12 lat i w piaskownicy trzeba o czymś gadać z kolegami co?

 

btw. Czy jestem jedyną osobą, która uważa, że w tym roku nie wyszedł ani jeden film godny oskara? :hmm:

 

Szpieg jest całkiem przyjemny, oldman mógłby dostać oscara za główną rolę męską ;)

Edytowane przez steemm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę pora zmienić drogę ku jakiej zmierza temat.

 

 

Piszemy o filmach, które po prostu warto obejrzeć, bez typowania - byle warto.

 

 

Jeżeli chodzi o flame typu, 'to teraz będzie tutaj wszystko i nikt nie rozróżni dobrego filmu od złego" - w miarę możliwości oraz czasu sam zajmę się tematem oraz wszelkimi propozycjami, następnie w pierwszym poście ukaże się pokaźna lista (wszystko zależy od was userzy).

 

 

Wymogi?

 

1-2zdania o filmie, ew. odczucia, skala 1-6.

 

Offtopy oraz przerost formy nad treścią zostaną usunięte ;).

____________________________________________________________

 

 

Z mojej strony prośba do wszystkich zaglądających tutaj, jeżeli ktoś z was oglądał kiedyś też filmy/bajki animowany produkcji np. Warner Brosa lub Disneya - także proszę o zamieszczanie tytułów :).

 

Np. Stalowy Gigant (1999rok), Warner Bros.

Edytowane przez Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Incendies/Pogorzelisko

 

Mr. Nobody - jeśli lubisz zagmatwane filmy, to jest to coś w sam raz dla Ciebie. Dwie i pół godziny rozkminy i nieustannego układania w głowie tego co widziałeś. Z innej strony piękny film po którym można usiąść i rozmyślać. Do tego ten soundtrack. Filmu nie polecam dla osób którym do szczęścia potrzeba jedynie paru wybuchów i gołej dupy, bo nie wytrwacie nawet do połowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. Nobody

 

Rowniez polecam, poczatek mega denny ale zaczyna sie dalej rozkrecac, obejrzalem pol i przerwalem, pozniej skonczylem z dziewczyna.

 

 

Ogladal ktos z was Taxidermie? Poryty na maksa, pierwsza czesc o waleniu konia, druga o rzyganiu a trzecia o masakrycznym grubasie, ogolnie FUJ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod Źródłowy

American Beauty

7 dusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr. Nobody

 

Rowniez polecam, poczatek mega denny ale zaczyna sie dalej rozkrecac, obejrzalem pol i przerwalem, pozniej skonczylem z dziewczyna.

Żartujesz?

 

Film jedynie dla licealnych dziewczynek jarających ładnymi piosenkarzami i błyszczącymi okładkami książek o wampirach.

 

Film nie prezentuje dosłownie niczego poza słodką buźką Dżareta Leto. Nawet ciężko mówić cokolwiek o fabule, bo jak tu nazwać zlepek historii, która każda prezentuje alternatywny przebieg wydarzeń ot tak bez dosłownie żadnego sensu?

 

Do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co jeszcze chyba tu nie było (dołączam się do rekomendacji Equalibrium i Donnie Darko) :

 

 

Drive (świeżo po seansie) - muzyka i ma to coś...

 

http://www.youtube.com/watch?v=A9J4R4KYv-s&feature=share

 

Big Blue - świetne jeszcze wtedy kino Bessona i piękna muzyka

 

Amadeusz - chyba najlepszy film jaki widziałem (i do tego klasyk)

 

Rusałka - bardziej życiowo i dramatycznie zrobiona Amelia - czad!

 

Osada - jeśli ktoś nie wie o co chodzi w tym filmie to dobrze - warto obejrzeć ;) Muzyka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Psycho - zdecydowanie, megaa film, polecam kazdemu kto nie ogladał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l_1188996_d4710075.jpg

"My name is Khan" - film po prostu genialny i jeden z najlepszych jakie oglądałem w życiu!

Polecam każdemu! :thumbup:

Edytowane przez pietrrokov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Post#1

 

 

Tak oto doszła pozycja:

 

Seriale

(w miarę rozwoju zostaną dodane opisy - w przeciwieństwie do filmów, których opisów jest pełno, dochodzi także aspekt wielkości listy). 

 

 

Pozdrawiam ;).

Edytowane przez Kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...